Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Τελικά δεν κατάφερα να ξεκολλήσω από τη Samsung. Πήρα τα buds live. Μου φάνηκε καλή η τιμή που έχουν πάει τώρα και ξέρω ότι η συνεργασία με το fold θα είναι απροβλημάτιστη.

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχει δοκιμάσει κάποιος τα xiaomi 2 basic; Είναι πολύ φθηνά γύρω στα 25 από Σκρουτζ και φαίνονται καλά. Με ενδιαφέρουν μόνο κλήσεις και όχι μουσικη

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος τα xiaomi 2 basic; Είναι πολύ φθηνά γύρω στα 25 από Σκρουτζ και φαίνονται καλά. Με ενδιαφέρουν μόνο κλήσεις και όχι μουσικη

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ενδιαφέρομαι και εγώ. Αν μπορούμε να έχουμε μια γνώμη παιδια...

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι και εγώ. Αν μπορούμε να έχουμε μια γνώμη παιδια...
Δεν άντεξα χωρίς Bluetooth και τα πήρα αδερφέ. Τα έχω από χθες το πρωί, μόνο για κλήσεις τα χρησιμοποίησα και όλα καλά για τα δικά μου γούστα. Είναι βέβαια μικρό το διάστημα που τα έχω, και για τα tronsmart τα ίδια και καλύτερα έλεγα. Από λειτουργικής απόψεως είμαι ευχαριστημένος, από άποψης ποιότητας κατασκευής και αξιοπιστίας χρειάζομαι χρόνο για να πω. Συνδέθηκε αμεσα(έχω και κινητό xiaomi mi9) και με ακούν και τους ακούω όλους μια χαρά μέχρι στιγμής.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω bluetooth καθαρα για ομιλια και καθολου μουσικη.Δεν ξερω καθολου ουτε ποια ειναι καλα ουτε ποσα χρηματα χρειαζονται να επενδυσει καποιος για χρηση ομιλιας και να ειναι ικανοποιητικα.

Αν και δεν εχω δοκιμασει ποτε ακουστικα bluetooth για χρηση ομιλιας ξερω σιγουρα οτι ο τυπος earbud δεν θα μου καθεται καθολου καλα στο αυτι μιας και θυμαμαι πολυ παλιοτερα τετοιου τυπου ακουστικα μου επεφταν συνεχεια απο το αυτι.Γλιστρουσαν δηλαδη.Βεβαια δεν εχω δοκιμασει καθολου ολα αυτα που βγαινουν σημερα τα καινουρια και δεν ξερω αν ειναι τα ιδια.Πιο πολυ κλεινω δηλαδη στα in-ear για σιγουρια.

Επισης επειδη λιγο που το εψαξα δεν ξερω τι ειναι active και passive cancellation για να με βοηθησει στην επιλογη.

Η χρηση θα ειναι οπως ειπα και πριν καθαρα για ομιλια αλλα δεν μπορω να πω μεχρι ποσα χρηματα γιατι δεν ξερω ποια ειναι καλα χωρις προβληματα.

Μερικους που παιρνω τηλεφωνο δεν τους ακουω καθολου και μου λενε περιμενε λιγο γιατι εχω τα bluetooth.Δεν θελω να παρω τετοιου ειδους και να τα βγαζω συνεχεια.Προτιμω να μην παρω καθολου.

Μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι καλα και μεχρι ποσα χρηματα ειναι να δωσω για καλα bluetooth?

Για να βοηθησω λιγο ας προταθουν ποια ειναι τα καλυτερα μεχρι 30 ευρω μεχρι 60 ευρω η μεχρι 90 ευρω.Αν υπαρχει φυσικα κατι που θα μου κανει την δουλεια με 20-30 ευρω θα το επιλεξω.

Link to comment
Share on other sites

Freebuds 3 για android και airpods2 για ios.

Εσύ διαλέγεις

Ψαχνω bluetooth καθαρα για ομιλια και καθολου μουσικη.Δεν ξερω καθολου ουτε ποια ειναι καλα ουτε ποσα χρηματα χρειαζονται να επενδυσει καποιος για χρηση ομιλιας και να ειναι ικανοποιητικα.

Αν και δεν εχω δοκιμασει ποτε ακουστικα bluetooth για χρηση ομιλιας ξερω σιγουρα οτι ο τυπος earbud δεν θα μου καθεται καθολου καλα στο αυτι μιας και θυμαμαι πολυ παλιοτερα τετοιου τυπου ακουστικα μου επεφταν συνεχεια απο το αυτι.Γλιστρουσαν δηλαδη.Βεβαια δεν εχω δοκιμασει καθολου ολα αυτα που βγαινουν σημερα τα καινουρια και δεν ξερω αν ειναι τα ιδια.Πιο πολυ κλεινω δηλαδη στα in-ear για σιγουρια.

Επισης επειδη λιγο που το εψαξα δεν ξερω τι ειναι active και passive cancellation για να με βοηθησει στην επιλογη.

Η χρηση θα ειναι οπως ειπα και πριν καθαρα για ομιλια αλλα δεν μπορω να πω μεχρι ποσα χρηματα γιατι δεν ξερω ποια ειναι καλα χωρις προβληματα.

Μερικους που παιρνω τηλεφωνο δεν τους ακουω καθολου και μου λενε περιμενε λιγο γιατι εχω τα bluetooth.Δεν θελω να παρω τετοιου ειδους και να τα βγαζω συνεχεια.Προτιμω να μην παρω καθολου.

Μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι καλα και μεχρι ποσα χρηματα ειναι να δωσω για καλα bluetooth?

Για να βοηθησω λιγο ας προταθουν ποια ειναι τα καλυτερα μεχρι 30 ευρω μεχρι 60 ευρω η μεχρι 90 ευρω.Αν υπαρχει φυσικα κατι που θα μου κανει την δουλεια με 20-30 ευρω θα το επιλεξω.

Link to comment
Share on other sites

Freebuds 3 για android και airpods2 για ios.

Εσύ διαλέγεις

Για android θα ειναι.

Λιγο με φοβιζει μηπως μου γλιστρανε απο το αυτι τα συγκεκριμενα και σκεφτομουν μηπως για μεγαλυτερη σιγουρια να προτιμησω κατι διαφορετικο σε in-ear.

Δεν μπορεις και να τα δοκιμασεις κιολας και δεν θελω να δωσω 100 ευρω τσαμπα γιατι δεν ειναι και λιγα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν πάρει μονό υπάρχουν τα πλατρόνικς με κάτω από 40 ευρω

Σε ποιο ακρριβως αναφερεσαι?

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/c/435/hands-free-bluetooth/m/224/Plantronics.html

 

Έχουν αναφέρει πολλά πιο πίσω αφ'ψάξεις

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Το plantronics edge στα 26 ευρώ δεν έχει αντίπαλο σε αυτή την κατηγορία τιμής. Για ομιλία είναι εξαιρετικό
Link to comment
Share on other sites

@Avitor Υπάρχουν και τα Freebuds pro (in ear). Βέβαια, μόλις κυκλοφόρησαν και είναι αρκετά ακριβά (199€).

Αν δεν βιάζεσαι και μπορείς να περιμένεις λίγο καιρό, νομίζω είναι ακριβώς αυτό που θες. Σχετικά με την τιμή, σκέψου ότι στα 199€ ξεκίνησαν πέρσι και τα Freebuds 3.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε και τα anker soundcore liberty.. Έχω ένα ζευγάρι κλειστά και ένα ζευγάρι pro.. Και στην μουσική και στην ομιλία απίστευτα.. Τα πρώτα τα δίνω γιατί τζάμπα κάθονται στο κουτί τους

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Τα Freebuds pro μπορει να ειναι ιδανικα αλλα αυτη τη στιγμη ειναι πανακριβα.Ισως αργοτερα αν πεσει πολυ η τιμη τους να το σκεφτω.

Τα plantronics που αναφερθηκαν δεν μου αρεσουν πολυ στο συγκεκριμενο στιλ και δεν βολευει πιστευω αν φορας και γυαλια.

 

Μηπως να επαιρνα κατι φθηνοτερο τωρα να κανω την δουλεια μου και μετα οταν θα πεσει η τιμη απο τα Freebuds pro να παρω αυτα?

Να επαιρνα δηλαδη το καλυτερο που μπορω να παρω τωρα με ενα 30αρι για παραδειγμα και να παρω μετα τα Freebuds pro.

 

Ποιο ειναι το καλυτερο που θα μπορουσα να παρω μεχρι 30 ευρω?

 

Υ.Γ.Επειδη δεν ξερω την διαφορα τι ειναι καλυτερο το active η το passive?

Edited by Avitor
Link to comment
Share on other sites

Τα Freebuds pro μπορει να ειναι ιδανικα αλλα αυτη τη στιγμη ειναι πανακριβα.Ισως αργοτερα αν πεσει πολυ η τιμη τους να το σκεφτω.

Τα plantronics που αναφερθηκαν δεν μου αρεσουν πολυ στο συγκεκριμενο στιλ και δεν βολευει πιστευω αν φορας και γυαλια.

 

Μηπως να επαιρνα κατι φθηνοτερο τωρα να κανω την δουλεια μου και μετα οταν θα πεσει η τιμη απο τα Freebuds pro να παρω αυτα?

Να επαιρνα δηλαδη το καλυτερο που μπορω να παρω τωρα με ενα 30αρι για παραδειγμα και να παρω μετα τα Freebuds pro.

 

Ποιο ειναι το καλυτερο που θα μπορουσα να παρω μεχρι 30 ευρω?

 

Υ.Γ.Επειδη δεν ξερω την διαφορα τι ειναι καλυτερο το active η το passive?

 

Τα plantronics γιατί δεν σε βολεύουν με γυαλιά; Δεν έχουν γάντζο που να πιάνει στο αφτί, αν αυτό σε απασχολεί. Και ναι στα 30 ευρώ που ψάχνεις είναι ότι καλύτερο για ομιλία. Έχω και τα freebuds 3, αλλά τα plantronics σε ομιλία είναι πολύ καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Plantronics 110.

Πολύ ευχαριστημένος και με άριστη ποιότητα ήχου.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα Plantronics έχουν και γάντζο, οπότε βολεύουν και σε όσους θέλουν γαντζακι.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αν θέλεις τον βάζεις. Μια χαρά στέκεται στο αφτί και χωρίς γάντζο
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αν θέλεις τον βάζεις. Μια χαρά στέκεται στο αφτί και χωρίς γάντζο

Ακριβώς, ποτέ μου δεν χρησιμοποίησα τον γάντζο και δεν έχει φύγει ποτέ από το αυτί μου κάποιο Plantronics bluetooth.

Θεωρώ πάρα πολύ καλή την υλοποίησή τους και απορώ που ορισμένοι φορούν γάντζο ή τον προτιμούν εν πάση περιπτώσει, αλλά αυτό είναι προσωπικό θέμα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τα plantronics γιατί δεν σε βολεύουν με γυαλιά; Δεν έχουν γάντζο που να πιάνει στο αφτί, αν αυτό σε απασχολεί. Και ναι στα 30 ευρώ που ψάχνεις είναι ότι καλύτερο για ομιλία. Έχω και τα freebuds 3, αλλά τα plantronics σε ομιλία είναι πολύ καλύτερα

 

δε το ήξερα αυτό

Τα plantronics ακουγονται λίγο μακρυά

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Tα plantronics οπως ειπα δεν μου αρεσει και πολυ το στυλ τους και δεν θελω να εχω κατι τοσο μεγαλο στο αυτι μου δεν μου αρεσει και θα με ενοχλει.Σ'αυτο που ειπα για τα γυαλια αναφερομουν σε καποια που ειδα οτι πιανουν πανω απο το αυτι.

Κατι καλο δεν υπαρχει δηλαδη σε αυτη την τιμη ολα ειναι χαλια?

Πρεπει οπωσδηποτε να ανεβω πανω απο 30 ευρω?

Να παρω αυτα απο εξωτερικο με 20 ευρω?

https://www.skroutz.gr/s/18406366/Elari-NanoPods-Sport-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C.html

 

Τελικα τι ειναι τι ειναι καλυτερο το active η το passive ρε παιδια?

Edited by Avitor
Link to comment
Share on other sites

Το plantronics edge στα 26 ευρώ δεν έχει αντίπαλο σε αυτή την κατηγορία τιμής. Για ομιλία είναι εξαιρετικό

εχει noise cancelation που δουλευει η μονο στην ουσια σε ανεμο θα υπαρχει αποτελεσμα?

σε ανεμο ακομα και το μ70 τα παει αριστα.

θα εχει διαφορα πχ απο ενα explorer 500?

Link to comment
Share on other sites

Tα plantronics οπως ειπα δεν μου αρεσει και πολυ το στυλ τους και δεν θελω να εχω κατι τοσο μεγαλο στο αυτι μου δεν μου αρεσει και θα με ενοχλει.Σ'αυτο που ειπα για τα γυαλια αναφερομουν σε καποια που ειδα οτι πιανουν πανω απο το αυτι.

Κατι καλο δεν υπαρχει δηλαδη σε αυτη την τιμη ολα ειναι χαλια?

Πρεπει οπωσδηποτε να ανεβω πανω απο 30 ευρω?

Να παρω αυτα απο εξωτερικο με 20 ευρω?

https://www.skroutz.gr/s/18406366/Elari-NanoPods-Sport-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C.html

 

Τελικα τι ειναι τι ειναι καλυτερο το active η το passive ρε παιδια?

 

Οι αμφιβολίες είναι αν θα μιλάς με θόρυβο, αλλιώς πάρε ότι θέλεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν άντεξα χωρίς Bluetooth και τα πήρα αδερφέ. Τα έχω από χθες το πρωί, μόνο για κλήσεις τα χρησιμοποίησα και όλα καλά για τα δικά μου γούστα. Είναι βέβαια μικρό το διάστημα που τα έχω, και για τα tronsmart τα ίδια και καλύτερα έλεγα. Από λειτουργικής απόψεως είμαι ευχαριστημένος, από άποψης ποιότητας κατασκευής και αξιοπιστίας χρειάζομαι χρόνο για να πω. Συνδέθηκε αμεσα(έχω και κινητό xiaomi mi9) και με ακούν και τους ακούω όλους μια χαρά μέχρι στιγμής.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

https://www.skroutz.gr/s/23566446/Xiaomi-Mi-True-Wireless-Earphones-2-Basic-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C-%CE%BC%CE%B5-5-%CF%8E%CF%81%CE%B5%CF%82-%CF%87%CF%81%CF%8C%CE%BD%CE%BF-%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%AF%CE%B1%CF%82.html

 

Αυτά πήρες με το διπλό μικρόφωνο;

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Έξτρα γατάκια για plantronics 3200 που μπορώ να βρω;

 

(νομίζω ότι όλα τα plantronics βέβαια το ίδιο γατζάκι φοράνε)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...