Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Δύο επιλογές

1. https://www.skroutz.gr/s/19110872/Bose-SoundSport-Free-%CE%9C%CF%80%CE%BB%CE%B5.html?from=sku_color_variations

Στα προτείνω για πολλούς λόγους, σε πρώτη φάση δε παίζει να βγουν ποτέ απ τα αυτιά σου όπως και να ναι το σχήμα τους, τρελά μπάσα, λόγο του σχεδιασμού καλή απομόνωση .

Αν διαλέξεις το μπλε το έχει σε προσφορά στα 155€

Στα αρνητικά το σχήμα τους που όταν τα φοράς πραγματικά νιώθεις σαν να σαι σε ταινία επιστημονικής φαντασίας , μικρή αυτονομία.

 

2. https://www.skroutz.gr/s/19934906/Beats-by-Dr-Dre-Powerbeats-Pro-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html

Το μεγαθήριο όλων των αθλητών, τρελός ήχος και μπάσο λόγο του οτι κλείνει εντελώς το αυτί, τρελή απομόνωση η καλύτερη εφαρμογή που είναι πραγματικά κόσμημα, αυτονομία 9 ώρες με 24 ώρες συνολικά απο τη θήκη και σύστημα 5 λεπτών που προσφέρει 1.5 ώρες (πες 1 ώρα να μαστε μέσα) ακρόασης.

 

3. Anker Soundcore Spirit X2

τα επιλέγεις μόνο αν πονάει η τσέπη σου για τα παραπάνω και θεωρούνται καλύτερα απο τα powerbeats , πολλοί δεν τα διαλέγουν γιατί Ελλάδα έχουν 121 ευρώ και προτιμούν να πάνε στα bose, αν και τα θεωρώ καλύτερα και των δυο και στα 75 ευρώ απο amazon για μένα ήταν πρώτη επιλογή (συνήθως περνούν τελωνείο, εγώ το ρίσκαρα και ήμουν τυχερός ) επίσης είναι πλήρως αδιάβροχα και έχουν cVc 8.0 που σου προσφέρει και υπέροχες κλήσεις.

 

Έβαλα πρώτα τα bose επειδή έβαλες το 150ρι σαν στόχο και 3α τα anker που σου προτείνω σαν πρώτη σου επιλογή αλλά δεν υπάρχουν Ελλάδα.

Τα beats σκεφτόμουν και εγώ. Σχετικά με τα bose, τα reviews λένε ότι είναι ακατάλληλα για τρέξιμο. Επίσης έχουν διαφορα αλλά προβλήματα. Εάν δεις βαθμολογίες στο site της bose, είναι άθλιες.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γι αυτό το τόνισα και στο πάνω μνμ για τα bose πως δεν βγαίνουν όσο και να τρέχεις και υπάρχουν πολλά βίντεο με 10-15 χιλιόμετρα τρέξιμο που δεν κουνήθηκε καν, απλά λόγο του σχήματος τους δίνουν την ψευδαίσθηση πως θα φύγουν, το ένιωθα και γω μέχρι που το ξέχασα , ναι έχουν προβλήματα ή μάλλον είχαν γιατί έχουν πέσει αρκετά updates απο το 2018 .

Παρόλα αυτά αν τα έχεις φοβηθεί φυσικά και μην τα πάρεις.

Έχε στο νου σου και τα anker, το ακουστικό είναι πραγματικά βδέλλα και δένει στο αυτί σε 3 σημεία που και να θες δεν παίζει να βγει. Μεγαλύτερη αυτονομία απ τα powerbeats .

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό το τόνισα και στο πάνω μνμ για τα bose πως δεν βγαίνουν όσο και να τρέχεις και υπάρχουν πολλά βίντεο με 10-15 χιλιόμετρα τρέξιμο που δεν κουνήθηκε καν, απλά λόγο του σχήματος τους δίνουν την ψευδαίσθηση πως θα φύγουν, το ένιωθα και γω μέχρι που το ξέχασα , ναι έχουν προβλήματα ή μάλλον είχαν γιατί έχουν πέσει αρκετά updates απο το 2018 .

Παρόλα αυτά αν τα έχεις φοβηθεί φυσικά και μην τα πάρεις.

Έχε στο νου σου και τα anker, το ακουστικό είναι πραγματικά βδέλλα και δένει στο αυτί σε 3 σημεία που και να θες δεν παίζει να βγει. Μεγαλύτερη αυτονομία απ τα powerbeats .

Βρίσκω μεταχειρισμένα τα Dr Dre στα 130 ευρώ. Πολύ καλή τιμή πιστεύω. Και άτομο με αρκετές αξιολογήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν.. Απλή η εφαρμογή, πολύ καλό κράτημα στο αυτί.. Ο ήχος; Ν και όχι πολύ δυνατός. Είναι κρύσταλλο.. Τα όργανα περνούν όγκο και θέση στην σκηνή σε σχέση με τα παλιά μου.. Το μπάσο είναι κυριολεκτικά πολύ πολύ δυνατό.. Δεν έβγαλα τόσο εύκολα άκρη με το hear I'd.. Θα δούμε.. Περιμένω και τα απλά και για να δούμε.. 2778d7278c8d369a3ca6059c29dcc57d.jpg

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αφού δούλεψα τα onyx για περισσότερο από μία εβδομάδα, τα αποθήκευσα στο συρτάρι. Για τη χρήση που τα θέλω, δηλαδή κυρίως ομιλία, δεν κάνουν. Έχουν πολλές αποσυνδέσεις με πολύ κακό ήχο κάποιες φορές. Για μουσική είναι φανταστικά για τα χρήματά τους. Ίσως να έπεσα σε προβληματικό κομμάτι.

Επέστρεψα στα plantronics explorer 110. Ακόμη και με τα αρνητικά που έχουν με εξυπηρετούν καλύτερα.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Αφού δούλεψα τα onyx για περισσότερο από μία εβδομάδα, τα αποθήκευσα στο συρτάρι. Για τη χρήση που τα θέλω, δηλαδή κυρίως ομιλία, δεν κάνουν. Έχουν πολλές αποσυνδέσεις με πολύ κακό ήχο κάποιες φορές. Για μουσική είναι φανταστικά για τα χρήματά τους. Ίσως να έπεσα σε προβληματικό κομμάτι.

Επέστρεψα στα plantronics explorer 110. Ακόμη και με τα αρνητικά που έχουν να εξυπηρετούν καλύτερα.

 

Όχι έτσι είναι δυστυχώς.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω αντίθετα είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Το μόνο κακό είναι ότι πατιέται πολύ εύκολα το χαμήλωμα της έντασης στο αριστερό ακουστικό με αποτέλεσμα να νομίζεις ότι κάτι έχουν πάθει. Κατά τ άλλα καμία αποσύνδεση, και άριστες εντυπώσεις απ τους συνομιλητές μου

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι έτσι είναι δυστυχώς.

 

Υπάρχει περίπτωση να πάρουν κάποιου είδους αναβάθμιση και να διορθωθούν αυτά τα προβλήματα;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Και γω τα δικά μου Onyx τα έδωσα σε συνάδελφο που στα δικά του αυτιά έκατσαν πολύ καλύτερα από ότι στα δικά μου.

Ο ήχος τους όμως κατά τη διάρκεια των κλήσεων δεν είναι έτσι κι αλλιώς ότι καλύτερο μιας και έχω καθημερινή τηλεφωνική επικοινωνία με τον συγκεκριμένο συνάδελφο και ο ήχος που λαμβάνω δεν ικανοποιεί τις δικές μου απαιτήσεις.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Μετά onyx τείνω να πιστεύω ότι υπάρχουν τρία ενδεχόμενα. Πρώτον εμείς που βρίσκουμε προβλήματα να είμαστε ιδιαίτερα απαιτητικοί. Δεύτερον να μην υπάρχει σωστή συνεργασία με τα συγκεκριμένα κινητά που χρησιμοποιούμε. Και τρίτον να έχουμε πέσει σε προβληματική συσκευή.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Redmi note 8, huawei 20 pro, p40 lite αντιμετωπίζω τα προβλήματα εγώ, δεν είμαι σίγουρος πως ούτε είναι προβληματική η συσκευή ούτε δεν έχουν καλή συνεργασία.

Απαιτητικό με λες.

Άλλωστε πήρα και τα μαύρα και τα λευκά.

Παίζει να με γκαντέμης;;;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω αντίθετα είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Το μόνο κακό είναι ότι πατιέται πολύ εύκολα το χαμήλωμα της έντασης στο αριστερό ακουστικό με αποτέλεσμα να νομίζεις ότι κάτι έχουν πάθει. Κατά τ άλλα καμία αποσύνδεση, και άριστες εντυπώσεις απ τους συνομιλητές μου

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

To ίδιο και εγώ, μετά από 2 εβδομάδες καθημερινής χρήσης με πολύωρα calls σε Teams/Skype/τηλέφωνο μπορώ να πω τη γνώμη μου και αυτή είναι πολύ θετική...

Κανένα παράπονο από συνομιλητές, καμία αποσύνδεση, καλή αυτονομία... Τα χρησιμοποιώ κυρίως μέσα στο σπίτι (δηλ. χωρίς θόρυβο) αλλά ακόμα και έτσι η ποιότητα συνομιλίας είναι καλύτερη από το Plantronics M90 που είχα παράπονα και τουλάχιστον εφάμιλλα των Honor Freebuds Lite (τα οποία άφησα στην άκρη λόγω τραγικής αυτονομίας και κόστιζαν τα Onyx X 3)... Για 28 ευρώ δεν το συζητώ καν ότι μιλάμε για φοβερό VFM.

Τώρα τι απαιτήσεις έχετε οι υπόλοιποι δεν το γνωρίζω...

Επίσης επειδή βλέπω ότι έχεις και εσύ Xiaomi όπως εγώ, δεν ξέρω μην πέσαμε στην περίπτωση που συνεργάζονται καλά με Xiaomi/Miui...

Edited by SpyrosR
Link to comment
Share on other sites

To ίδιο και εγώ, μετά από 2 εβδομάδες καθημερινής χρήσης με πολύωρα calls σε Teams/Skype/τηλέφωνο μπορώ να πω τη γνώμη μου και αυτή είναι πολύ θετική...

Κανένα παράπονο από συνομιλητές, καμία αποσύνδεση, καλή αυτονομία... Τα χρησιμοποιώ κυρίως μέσα στο σπίτι (δηλ. χωρίς θόρυβο) αλλά ακόμα και έτσι η ποιότητα συνομιλίας είναι καλύτερη από το Plantronics M90 που είχα παράπονα και τουλάχιστον εφάμιλλα των Honor Freebuds Lite (τα οποία άφησα στην άκρη λόγω τραγικής αυτονομίας και κόστιζαν τα Onyx X 3)... Για 28 ευρώ δεν το συζητώ καν ότι μιλάμε για φοβερό VFM.

Τώρα τι απαιτήσεις έχετε οι υπόλοιποι δεν το γνωρίζω...

Επίσης επειδή βλέπω ότι έχεις και εσύ Xiaomi όπως εγώ, δεν ξέρω μην πέσαμε στην περίπτωση που συνεργάζονται καλά με Xiaomi/Miui...

 

Χαίρομαι που σε κάποιους δουλεύουν καλά. Πάντως αν κάποιος τα θέλει σε μαύρο χρώμα εδώ είμαι.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

To ίδιο και εγώ, μετά από 2 εβδομάδες καθημερινής χρήσης με πολύωρα calls σε Teams/Skype/τηλέφωνο μπορώ να πω τη γνώμη μου και αυτή είναι πολύ θετική...

Κανένα παράπονο από συνομιλητές, καμία αποσύνδεση, καλή αυτονομία... Τα χρησιμοποιώ κυρίως μέσα στο σπίτι (δηλ. χωρίς θόρυβο) αλλά ακόμα και έτσι η ποιότητα συνομιλίας είναι καλύτερη από το Plantronics M90 που είχα παράπονα και τουλάχιστον εφάμιλλα των Honor Freebuds Lite (τα οποία άφησα στην άκρη λόγω τραγικής αυτονομίας και κόστιζαν τα Onyx X 3)... Για 28 ευρώ δεν το συζητώ καν ότι μιλάμε για φοβερό VFM.

Τώρα τι απαιτήσεις έχετε οι υπόλοιποι δεν το γνωρίζω...

Επίσης επειδή βλέπω ότι έχεις και εσύ Xiaomi όπως εγώ, δεν ξέρω μην πέσαμε στην περίπτωση που συνεργάζονται καλά με Xiaomi/Miui...

 

Δε ξέρω πως υπολογίζεις το 3χ σε τιμή αλλά αν κάποιος τα αγοράσει από Ελλάδα αυτά τα δύο freebuds lite vs onyx ace έχουν ίδια τιμή. Τα 28 τα έδωσες σε ένα κινέζικο site που το ίδιο πριν ένα μήνα είχε στα 34 τα feeebuds

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιά η διαφορά μεταξύ Huawei freebuds 3 και Huawei freebuds lite?

 

Αυτονομία, ήχο, σχέδιο, Noise canceling, BT version Και πολλές ακόμη λεπτομέρειες...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω πως υπολογίζεις το 3χ σε τιμή αλλά αν κάποιος τα αγοράσει από Ελλάδα αυτά τα δύο freebuds lite vs onyx ace έχουν ίδια τιμή. Τα 28 τα έδωσες σε ένα κινέζικο site που το ίδιο πριν ένα μήνα είχε στα 34 τα feeebuds

 

Bασικά έκανα λάθος στο μοντέλο! Στα Honor Flypods αναφερόμουν τα οποία είχα πάρει πέρυσι απ'έξω ~60 και Ελλάδα έκαναν γύρω στα 80... Οκ ναι δεν Χ3 αλλά και πάλι...

Anyway το point δεν είναι αυτό, το point είναι να συζητάμε ρεαλιστικά... Αν περίμενα από TWS των 28 ευρώ να βγω σε λεωφόρο σε ώρα αιχμής πχ ή σε φουλ αέρα και να με ακούνε και να ακούω καμπάνα, ε κάτι θα είχε πάει λάθος γενικότερα...

Εγώ για τη δουλειά που τα πήρα κλήσεις κυρίως εσωτερικούς χώρους, με βόλεψαν πολύ και παιδικές ασθένειες (αποσυνδέσεις, παραμόρφωση ήχου κλπ, παράπονα από άλλους) δεν είδα... Άρα με βάση αυτό τα κρίνω VFM...

Επί τη ευκαιρία εντόπισα ένα bug π έχουν κ είναι εκνευριστικό, αν τα βάλεις στη θήκη και αυτή δεν έχει μπαταρία, μένουν ενεργά και συνδεδεμένα με το τηλέφωνο... Πολύ σπαστικό...

Link to comment
Share on other sites

το point είναι να συζητάμε ρεαλιστικά... Αν περίμενα από TWS των 28 ευρώ να βγω σε λεωφόρο σε ώρα αιχμής πχ ή σε φουλ αέρα και να με ακούνε και να ακούω καμπάνα, ε κάτι θα είχε πάει λάθος γενικότερα...

Εγώ για τη δουλειά που τα πήρα κλήσεις κυρίως εσωτερικούς χώρους, με βόλεψαν πολύ και παιδικές ασθένειες (αποσυνδέσεις, παραμόρφωση ήχου κλπ, παράπονα από άλλους) δεν είδα... Άρα με βάση αυτό τα κρίνω VFM...

 

 

Θα συμφωνήσω.

Με 20€ παίρνεις foam tips για άλλα ακουστικά και εδώ στα 28€ έχεις τα ίδια τα ακουστικά. Και μόνο που δουλεύουν, μπορείς να ακούσεις μουσική, να μιλήσεις σε κλειστό χώρο κλπ, είναι vfm.

Δεν με ενδιαφέρουν ούτε στο ελάχιστο προσωπικά, ούτε τα θεωρώ άξια αναφοράς. Αλλά μιλάμε για TWS στα 28€ οπότε δεν μπορείς να έχεις και υψηλές απαιτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τα onyx έχουν 40€ τα freebuds 3 120€

 

Για στείλε μου link με αυτές τις τιμές;

 

Για τα υπόλοιπα quote, δε ξέρω τι εννοείτε απαιτήσεις, αλλά όταν σου λέει κάποιος ακούγεσαι απ το πηγάδι σε κλήσεις που έχει σε εσωτερικό χώρο τι άλλο να τα χρειαστεί αυτά τα ακουστικά;

Η μουσική του είναι σε καλά επίπεδα, σαν να φοράς ένα σετ ακουστικών με καλώδιο. Το 28ευρω είναι VFM αλλά υπάρχουν και με 5 ευρώ που είναι στα ίδια επίπεδα Tws.

 

Άλλωστε τα specs που έχουν τα onyx σου λένε πως κοίτα, εγώ είμαι παίχτης που παίζει με τις μεγάλες κατηγορίες... Στη πράξη δεν...

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο-----
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Για στείλε μου link με αυτές τις τιμές;

 

Για τα υπόλοιπα quote, δε ξέρω τι εννοείτε απαιτήσεις, αλλά όταν σου λέει κάποιος ακούγεσαι απ το πηγάδι σε κλήσεις που έχει σε εσωτερικό χώρο τι άλλο να τα χρειαστεί αυτά τα ακουστικά;

Η μουσική του είναι σε καλά επίπεδα, σαν να φοράς ένα σετ ακουστικών με καλώδιο. Το 28ευρω είναι VFM αλλά υπάρχουν και με 5 ευρώ που είναι στα ίδια επίπεδα Tws.

 

Άλλωστε τα specs που έχουν τα onyx σου λένε πως κοίτα, εγώ είμαι παίχτης που παίζει με τις μεγάλες κατηγορίες... Στη πράξη δεν...

 

τα έχω δώσει κι άλλες φορές πιο πάνω. https://www.canguro.gr/tronsmart-onyx-ace-true-wireless-bluetooth-earphones-white

δύο φορές τα έχει φέρει μέχρι τώρα και τα πούλησε όλα απ ότι έχω καταλάβει γιατί είχα ρωτήσει

Το πηγάδι πρέπει να το δω μόνος μου (ακούσω μόνος μου)

Δυστυχώς δεν τα έχω αγοράσεις γιατί έχω 4 ζευγάρια μέχρι στιγμής

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

τα έχω δώσει κι άλλες φορές πιο πάνω. https://www.canguro.gr/tronsmart-onyx-ace-true-wireless-bluetooth-earphones-white

δύο φορές τα έχει φέρει μέχρι τώρα και τα πούλησε όλα απ ότι έχω καταλάβει γιατί είχα ρωτήσει

Το πηγάδι πρέπει να το δω μόνος μου (ακούσω μόνος μου)

Δυστυχώς δεν τα έχω αγοράσεις γιατί έχω 4 ζευγάρια μέχρι στιγμής

 

Σε πρώτη φάση λέω το λινκ ότι τα freebuds (ξανά τονίζω ο φίλος παραπάνω μιλάει για τα lite) κάνουν τη τιμή που είπες. διαθέσιμα αυτή τη στιγμή είναι στα 45 ευρώ τα onyx.

Απορώ πως μπορεί κάποιος να κρίνει ένα προϊόν όταν δεν το είχε ή το έχει στη κατοχή του...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Σου απαντώ

τα έχει φέρει δύο φορές το μαγαζί μέχρι τώρα και τα έχουν αγοράσει χωρίς μεταφορικά και μάλιστα έχει κια pigogo

 

άρα τα ακουστικά εύκολα τα αγοράζεις 38 ευρω με φπα και το περνάς και στα έξοδα αρα κόστος 20 ευρω

 

γιατί μου λες 45 ευρω? επειδή δε τα βρήκες σήμερα διαθέσιμα..

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...