Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

εχω κι αυτά που λένε ότι ειναι multi point επίσης

τα δοκίμασα είναι όντως

https://www.skroutz.gr/s/11904264/Xiaomi-Mi-Sports-Bluetooth-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html#specs

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα ψαχνω Bluetooth για κλησεις κυριως που να κρεμιεται με κορδόνι στο λαιμο και να το τοποθετω στο αυτι για τη συνομιλια αλλα δεν βρισκω κατι παρα μονο αυτα τα καινούργια τα διπλά ή τα αλλα με το καλωδιο.Υπαρχει κατι;
Link to comment
Share on other sites

εχω κι αυτά που λένε ότι ειναι multi point επίσης

τα δοκίμασα είναι όντως

https://www.skroutz.gr/s/11904264/Xiaomi-Mi-Sports-Bluetooth-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html#specs

 

Αυτά όντως είναι τα έχω δοκιμάσει αλλά δεν σε ακούνε καλά

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην καραντίνα τα δουλεύω skype και τηλέφωνο. δεν έχω πρόβλημα αλλά 20 ευρω τα πήραμε... οκ?

Υπάρχουν κάτι άλλες μάρκες που ο μαγνήτης τα σβήνει κιόλας.... https://www.skroutz.gr/s/19088530/Awei-AK7-%CE%9C%CF%80%CE%BB%CE%B5.html#reviews και λένε ότι αυτό ειναι πολύ καλό

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα ψαχνω Bluetooth για κλησεις κυριως που να κρεμιεται με κορδόνι στο λαιμο και να το τοποθετω στο αυτι για τη συνομιλια αλλα δεν βρισκω κατι παρα μονο αυτα τα καινούργια τα διπλά ή τα αλλα με το καλωδιο.Υπαρχει κατι;

 

 

https://www.plaisio.gr/fotografia-ixos/akoustika/ixchange-bluetooth-headset-mini-mauro_3266761

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην καραντίνα τα δουλεύω skype και τηλέφωνο. δεν έχω πρόβλημα αλλά 20 ευρω τα πήραμε... οκ?

Υπάρχουν κάτι άλλες μάρκες που ο μαγνήτης τα σβήνει κιόλας.... https://www.skroutz.gr/s/19088530/Awei-AK7-%CE%9C%CF%80%CE%BB%CE%B5.html#reviews και λένε ότι αυτό ειναι πολύ καλό

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

https://www.plaisio.gr/fotografia-ixos/akoustika/ixchange-bluetooth-headset-mini-mauro_3266761

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλοι αναφέρουν multipoint μέσα αλλά δεν ξέρω με ποιο τρόπο το εννοούν. Και τα freebuds 3 τα αναφέρουν ως multipoint αλλά δεν είναι με αυτή την έννοια. Πιστεύω ότι το αναφέρουν με βάση ότι μπορούν να αποθηκεύσουν πολλές συσκευές και να μην χρειάζεται pairing κάθε φορά. Αλλά ταυτόχρονη σύνδεση δεν γίνεται. Πρέπει να γίνει χειροκίνητα η αλλαγή.

 

Και εγώ πχ θέλω να έχω τα freebuds συνδεδεμένα στο PC που δουλεύω και ταυτόχρονα στο κινητό να απαντάω σε κλήσεις αλλά δεν γίνεται.

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εμείς απαντάμε ποιά ειναι multi point όπως το λες εσύ ακριβώς

και σε pc και σε τηλεφωνο. και τα δύο κάνουν voip ενα παίζει μουσική

 

Το τι κάνουν αυτοί ειναι άλλο θέμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και τα freebuds 3 τα αναφέρουν ως multipoint αλλά δεν είναι με αυτή την έννοια

 

 

τα αναφέρουν τα site. Οχι η εταιρία που τα πουλάει όμως... πχ ο Κώτσος τα έχει λάθος στο site του

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Ναι στα καταστηματα αναφερόμουν προφανώς.

 

Επειδή ο φίλος έβαλε λινκ από eshop πχ

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εκεί είχε, δίκιο, δεν το είχα τσεκάρει ποτέ, αν και τα είχα σπίτι... eshop.gr σωστό, plaisio.gr λάθος
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Ναι στα καταστηματα αναφερόμουν προφανώς.

 

Επειδή ο φίλος έβαλε λινκ από eshop πχ

 

Ο φίλος όμως τα χει δοκιμασμένα όσα αναφέρει. Το e-shop το κοτσαρα επειδή ήθελε κάπου να το δει γραμμένο.

Άλλωστε υπάρχουν τόσα reviews που αναλύει τη κάθε συσκευή και με αυτά έχω γνώμονα εγω και συνάμα αναφέρομαι και γω εδω μέσα.

Πάντως τυπικά το e-shop που το παρακολουθώ χρόνια στα specs δεν είχε ποτέ λάθος.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μερικές μέρες που φοράω αυτά με το κορδόνι και ειναι και multipairing υπάρχει διαφορά στην άνεση μου.

Τόσο που σκέφτομαι να ζητήσω έγγριση από τα κεντρικά να παραγγείλω γνήσια airpods που είναι multipairing

Από την άλλη αν δεν ειναι σαν τα δύο που ανέφερα πχ με κορδόνι το Huawei και το MI Sports δε θα βγάζουνε την ημέρα με συνδέσεις skype και teams συνέχεια.

Είναι μεγάλη η διαφορά γιατί αυτά έχουν μπαταρία πολλές φορές και στα δύο μερη και αριστερά και δεξιά

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν καλα bluetooth ακουστικα που να μην φευγουν απο το αυτι κατα το τρεξιμο; Σε λογικη τιμη.

 

πολλά έχουμε αναφέρει πιο πάνω αλλά δε μας λες αν θέλεις καλώδιο μεταξύ τους ή όχι

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν καλα bluetooth ακουστικα που να μην φευγουν απο το αυτι κατα το τρεξιμο; Σε λογικη τιμη.
Το λογική τιμή διαφέρει στον καθένα μας

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω φίλε μου χρησιμοποιώ τα JBL endurance sprint και εδώ και ένα χρόνο δεν μου έχουν φύγει ποτέ. Με πολύ καλή διάρκεια μπαταρίας, αδιάβροχα. Και με ακούνε και καλά οι συνομιλητές μου αν σου τύχει καμία κλήση. Τιμή Σκρουτζ 40 ευρω

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω φίλε μου χρησιμοποιώ τα JBL endurance sprint και εδώ και ένα χρόνο δεν μου έχουν φύγει ποτέ. Με πολύ καλή διάρκεια μπαταρίας, αδιάβροχα. Και με ακούνε και καλά οι συνομιλητές μου αν σου τύχει καμία κλήση. Τιμή Σκρουτζ 40 ευρω

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαβαζω οτι υστερουν στο μπασο. Ισχυει?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Να σε πω την αλήθεια επειδή δεν είμαι πολύ απαιτητικός στην ποιότητα του ήχου στη μουσική δεν κατάλαβα κάτι τέτοιο. Αλλά ίσως κάποιο πιο εκπαιδευμένο και απαιτητικο αυτί να καταλάβαινε.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω φίλε μου χρησιμοποιώ τα JBL endurance sprint και εδώ και ένα χρόνο δεν μου έχουν φύγει ποτέ. Με πολύ καλή διάρκεια μπαταρίας, αδιάβροχα. Και με ακούνε και καλά οι συνομιλητές μου αν σου τύχει καμία κλήση. Τιμή Σκρουτζ 40 ευρω

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για στείλε λινκ...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

τα φανταστικά plantronics voyager 3200 που ειχα μετα απο λάθος κατέληξαν σε γκρεμό αρα έμεινα απο headset ...σκέφτομαι να δωσω κατι παραπάνω και να παω στα freebund 3 που ειναι και dual πιστεύεται θα εχω την ιδια ποιότητα σε κλήσεις η να ξανα παρω τα 3200 με το φανταστικο τους μικρόφωνο...διπλα σε κομπρεσέρ, ανοιχτα παράθυρα στο αμαξι και παντα με άκουγαν σαν να ήμουν μεσα σε γραφείο
Link to comment
Share on other sites

Για στείλε λινκ...
https://www.skroutz.gr/s/15005258/JBL-Endurance-Sprint-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Creative outlier active. Μια χαρά ήχος, δεν φεύγουν ποτέ από το αυτί, μπαταρία πολύ καλή, αδιάβροχα, €20 στο Crazy Sundays, τα βγάζουν συχνά σε αυτήν την τιμή. Κάποιους τους ενοχλεί το volume control που είναι στη δεξιά πλευρά, κουνιέται και τους ενοχλεί στο τρέξιμο, εμένα όχι.
Link to comment
Share on other sites

πολλά έχουμε αναφέρει πιο πάνω αλλά δε μας λες αν θέλεις καλώδιο μεταξύ τους ή όχι
Αυτα που ειναι χωρις καλωδιο, καθονται καλα στο αυτι; Τωρα εχω αγορασει ενα 2ο ζευγαρι Nano Zircon, στην τιμη των 10-15 ευρω εχω διαβασει οτι ειναι απο τα καλυτερα, βεβαια δεν ειναι bluetooth. Πολυ καλο ηχο, αλλα καποιες φορες πανε να μου φυγουν οταν τρεχω, δλδ ανα λιγα λεπτα τα πιεζω να ξαναμπουν μεσα. https://www.aliexpress.com/item/32497600045.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.515c4c4d0kq4CK

 

Οταν λεω λογικη τιμη, εαν αξιζουν τα χρηματα τους ΚΑΙ εχουν καλο ηχο, τοτε και 50+. Θα τα χρησιμοποιω μονο για τρεξιμο, Αλλα δεν θα με χαλαει να τα εχω και για ομιλια, αν και σπανια μιλαω στο τηλεφωνο!

Link to comment
Share on other sites

τα φανταστικά plantronics voyager 3200 που ειχα μετα απο λάθος κατέληξαν σε γκρεμό αρα έμεινα απο headset ...σκέφτομαι να δωσω κατι παραπάνω και να παω στα freebund 3 που ειναι και dual πιστεύεται θα εχω την ιδια ποιότητα σε κλήσεις η να ξανα παρω τα 3200 με το φανταστικο τους μικρόφωνο...διπλα σε κομπρεσέρ, ανοιχτα παράθυρα στο αμαξι και παντα με άκουγαν σαν να ήμουν μεσα σε γραφείο

 

Δεν νομιζω πως για ομιλια υπαρχει κατι καλυτερο απο το 3200.

Ισως το 5200 αλλα ειναι εξεζητημενο σαν μεγεθος.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...