Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πάντως για τα Xiaomi Airpods 2 pro η Mi true wireless κάπως έτσι τα λένε επίσημα που γράψανε πιο πάνω έχω να πω ότι για ομιλία δεν κάνουν ο συνομιλητής ακούει την φωνή του και όλους τους θορύβους σύν ότι αν φυσάει δεν σε ακούει με λίγα λόγια το δεύτερο μικρόφωνο δεν δουλεύει. Και διαβάζω στο 4pda πολλοί έχουν τα ίδια προβλήματα. Δεν ξέρω αν είναι θέμα λογισμικού που δεν πιστεύω η hardware. Η φάση είναι σε αυτή τη περίπτωση 50-50 αν σου κάτσει καλό η όχι.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολύ σημαντικό που το γράφεις

Έχουμε βρεις λύσεις που δουλεύουν και φτηνότερα

 

Tws200

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

απ ότι λένε στα review δεν έχουν καθυστέρηση

Για τηλεόραση δε ξέρω

 

δες μετά το 830 μέχρι το 900 και εδω

 

https://www.scarbir.com/tws/edifier-tws200-review

έχει βάλει ο τύπος 4,5 αστέρια συνολικά και 5 στο video

It's also perfect for watching videos. On Android and iPhone (including the challenging YouTube-app), the sound synchronizes perfectly with the video you see on screen. In shows and films, the sound is spacious too - it's easy to hear details everywhere in the scene.

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Δεν συγκρίνονται με τα Huawei Freebuds 3 σε καμία περίπτωση . ούτε σε ομιλία ούτε σε μουσική ούτε σε Noise cancelation. Μεγάλη η διαφορά σε όλα. Για τα λεφτά τους είναι καλά. Τίποτα παραπάνω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν συγκρίνονται με τα Huawei Freebuds 3 σε καμία περίπτωση . ούτε σε ομιλία ούτε σε μουσική ούτε σε Noise cancelation. Μεγάλη η διαφορά σε όλα. Για τα λεφτά τους είναι καλά. Τίποτα παραπάνω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα κορυφαία δεν τα έλεγες τα 200?

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

απ ότι λένε στα review δεν έχουν καθυστέρηση

Για τηλεόραση δε ξέρω

 

δες μετά το 830 μέχρι το 900 και εδω

 

https://www.scarbir.com/tws/edifier-tws200-review

έχει βάλει ο τύπος 4,5 αστέρια συνολικά και 5 στο video

It's also perfect for watching videos. On Android and iPhone (including the challenging YouTube-app), the sound synchronizes perfectly with the video you see on screen. In shows and films, the sound is spacious too - it's easy to hear details everywhere in the scene.

 

 

Είχα παραγγείλει τα tws200, αλλά ακύρωσα την παραγγελία. Στο βίντεο καλό είναι να διαβάσεις και τα σχόλια. Μη με ρωτήσεις γιατί ακύρωσα την παραγγελία, κάτι δεν μου άρεσε. Πήρα pinpods από Γερμανό, στα ίδια χρήματα, και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μα κορυφαία δεν τα έλεγες τα 200?

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Για τα χρήματα τους είναι κορυφαία. Δεν συγκρίνονται με τα freebuds 3.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με παρατεταμένο πάτημα να διαγράψεις τελείως τη μνήμη των ακουστικών. Μετά διέγραψε τη μνήμη στις συσκευές που έχουν συνδεθεί στο κινητό κ τέλος κάνε επαναφορά του Bluetooth. Κάποιο από αυτά δούλεψε.

Αν δεν βρεις πως γίνεται το τελευταίο να ψάξω να βρω ένα βίντεο με τα βήματα που είχα βρει.

 

Απο μέγεθος πως είναι; μεγαλύτερα από τα Apple?

εδω φαίνονται λίγο μεγαλύτερα... ίσως λόγω σχήματος. Στο πρόσωπο μπορεί η διαφορά να ειναι ανεπαίσθητη

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Είχα παραγγείλει τα tws200, αλλά ακύρωσα την παραγγελία. Στο βίντεο καλό είναι να διαβάσεις και τα σχόλια. Μη με ρωτήσεις γιατί ακύρωσα την παραγγελία, κάτι δεν μου άρεσε. Πήρα pinpods από Γερμανό, στα ίδια χρήματα, και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Για τα χρήματα τους είναι κορυφαία. Δεν συγκρίνονται με τα freebuds 3.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Μπορείς να μας πεις πως σε ακούνε. Αν τα pinpdos ακυρώνουν τους θυρύβους του περιβάλλοντος χώρου... ?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις πως σε ακούνε. Αν τα pinpdos ακυρώνουν τους θυρύβους του περιβάλλοντος χώρου... ?

 

 

Με ακούνε άψογα, χωρίς διακοπές, εγώ τους ακούω λίγο χαμηλά. Η επιλογή μου ήταν τα συγκεκριμένα, διότι τα ήθελα περισσότερο για άθληση και μουσική, τα οποία στο συγκεκριμένο κομμάτι είναι πραγματικά άψογα. 1 1/2 ώρα προπόνηση με μουσική, η μπαταρία στο τελείωμα είναι στο 80% με πολύ καλή ακουστική. Πολύ καλή τοποθέτηση στο αφτί, παρόλο τον ιδρώτα. Επίσης η φόρτιση τους πολύ γρήγορη. Όσο αφορά την ακύρωση των θορύβων που ανέφερες, στην μουσική δεν ακούω σχεδόν τίποτα από εξωτερικούς θορύβους, στην ομιλία όμως ναι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by Andreas_1977
Link to comment
Share on other sites

Με ακούνε άψογα, χωρίς διακοπές, εγώ τους ακούω λίγο χαμηλά. Η επιλογή μου ήταν τα συγκεκριμένα, διότι τα ήθελα περισσότερο για άθληση και μουσική, τα οποία στο συγκεκριμένο κομμάτι είναι πραγματικά άψογα. 1 1/2 ώρα προπόνηση με μουσική, η μπαταρία στο τελείωμα είναι στο 80% με πολύ καλή ακουστική. Πολύ καλή τοποθέτηση στο αφτί, παρόλο τον ιδρώτα. Επίσης η φόρτιση τους πολύ γρήγορη. Όσο αφορά την ακύρωση των θορύβων που ανέφερες, στην μουσική δεν ακούω σχεδόν τίποτα από εξωτερικούς θορύβους, στην ομιλία όμως ναι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

αρα δε κόβει τους θορύβους τους δικούς σου προς τους άλλους.

Ακούνε οι άλλοι μαζί με τη φωνη σου το περιβάλλοντα ήχο σου... αυτοκίνητα κλπ?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ακουστικά τύπου Samsung bunds ή αλλά που να μπορούν να συνδεθούν με περισσότερες από μία συσκευές να είναι δηλαδή multipoint? Επίσης να φοριούνται και για τρέξιμο?

Δεν έχω βρει κάτι?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

αρα δε κόβει τους θορύβους τους δικούς σου προς τους άλλους.

Ακούνε οι άλλοι μαζί με τη φωνη σου το περιβάλλοντα ήχο σου... αυτοκίνητα κλπ?

 

 

Φίλε μου δεν μου έχει παραπονεθεί κάποιος για κάτι. Θα το τσεκάρω και θα επανέλθω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ακουστικά τύπου Samsung bunds ή αλλά που να μπορούν να συνδεθούν με περισσότερες από μία συσκευές να είναι δηλαδή multipoint? Επίσης να φοριούνται και για τρέξιμο?

Δεν έχω βρει κάτι?

Ευχαριστώ

 

 

Χτες το κοίταξα είναι δύσκολο

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/akoystika/akoustika-bluetooth?facetName_1=%CE%94%CE%B9%CE%B1%CE%B8%CE%AD%CF%84%CE%B5%CE%B9&beginIndex=15&facet_1=ads_f16002_ntk_cs%253A%2522%25CE%2594%25CE%25B9%25CE%25B1%25CE%25B8%25CE%25AD%25CF%2584%25CE%25B5%25CE%25B9%2522

 

Πχ εδω ανάφερει μερικά;

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται πως το εννοείς το multipoint. Συνήθως εννοούμε να είναι ταυτόχρονα συνδεδεμένα με δύο ή παραπάνω συσκευές.

 

Τα freebuds 3 δεν το κάνουν αυτό. Προφανώς μπορούν να κάνουν pair με πολλές συσκευές αλλά κάθε φορά που τα ανοιγεις θα είναι συδεδεμένα με μία μόνο συσκευή.

 

Πχ όταν είμαι στο λαπτοπ και φοράω τα freebuds (που είναι πάνω στο κινητό) πρέπει να πατήσω σύνδεση για να γυρίσουν στο λαπτοπ και πάλι το ίδιο μέσα από το app για να γυρίσουν στο κινητό.

 

Δεν ξέρω αν κανένα από αυτού του μεγέθους μπορεί να σηκώσει ταυτόχρονη σύνδεση.

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα γνήσια airpods το έκαναν σε σχέση με το Mac και το Iphone.Αλλά ούτε αυτά

Πάντως γενικά commercial δε το κάνουν πλεον οι περισσότεροι κατασκευαστές και ηταν πολύ χρήσιμο πάνω στη δουλειά

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται πως το εννοείς το multipoint. Συνήθως εννοούμε να είναι ταυτόχρονα συνδεδεμένα με δύο ή παραπάνω συσκευές.

 

Αυτό εννοώ. Το ψάχνω καιρό τώρα αλλά δεν το βρίσκω. Βασικά τη θελω να κάνω θα μου πείτε. Θέλω να είναι ταυτόχρονα συνδεδεμένο με το ρολόι μου αλλά και με το κινητό μου ή με το κινητό μου και το PC. Πάντως δεν μπορεί να μην υπάρχει κάτι. Μου φαίνεται παράξενο γιατί σε πολλά φόρουμ που βλέπω υπάρχει κόσμος που ενδιαφέρεται για κάτι τέτοιο.

Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ακουστικά τύπου Samsung bunds ή αλλά που να μπορούν να συνδεθούν με περισσότερες από μία συσκευές να είναι δηλαδή multipoint? Επίσης να φοριούνται και για τρέξιμο?

Δεν έχω βρει κάτι?

Ευχαριστώ

Καλήμερα νομίζω πως τα jabra elite 65 και τα νέα 75τ μπορούν να συνδεθούν ταυτόχρονα με 2 συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα νομίζω πως τα jabra elite 65 και τα νέα 75τ μπορούν να συνδεθούν ταυτόχρονα με 2 συσκευές.

 

Άσχημα και δεν έχω καθόλου εμπιστοσύνη στο πως σε ακούν οι άλλοι. Είχες γνωστός jabra και ήταν χάλια. Άσε που τα 200 μου φαίνονται πολλά για ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν κάτι φτηνά, αλλά δεν θα ακούγεσαι πολύ καλά... https://www.onoffmarket.gr/?f=200&p=16565&c=173&s=&_=%CE%91%CF%83%CF%8D%CF%81%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1_%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC_bluetooth_5_0_I666_TWS_%CE%BC%CE%B5_%CE%B3%CF%81%CE%AE%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%B7_%CF%83%CF%8D%CE%BD%CE%B4%CE%B5%CF%83%CE%B7_HIFI

 

για μέσα στο σπίτι καλά θα είναι για έγω δε νομίζω, θα έχουν θόρυβο

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Άσχημα και δεν έχω καθόλου εμπιστοσύνη στο πως σε ακούν οι άλλοι. Είχες γνωστός jabra και ήταν χάλια. Άσε που τα 200 μου φαίνονται πολλά για ακουστικά.

Επειδή το χασα λίγο, τι ψάχνεις ακριβώς;

Ψάχνεις earbuds δλδ χωρίς καλώδιο που να μπορείς να τα χεις συνδεδεμένα σε 2 συσκευές ή σε ενδιαφέρει και με καλώδιο;

Χωρίς καλώδιο μόνο τα airpods του 19 είναι multipoint

 

Σε φθηνές επιλογές και με ωραίο ήχο στα αυτιά σου αλλά και ενδιαφέρον ήχο απο το μικρόφωνο σου έχουν της Huawei τα AM61

 

Βέβαια το multipoint δεν ξέρω πως το χεις στο μυαλό σου αλλά όσα υπάρχουν στην αγορά λειτουργούν με ενα συγκεκριμένο τρόπο, συνδεδεμένο με 2 κινητά πχ όπου στο ένα μπορείς να ακούς μουσική και κλήσεις και στο άλλο μόνο κλήσεις.

Προϋποθέσεις για να λειτουργήσει είναι οι συσκευές να υποστηρίζουν A2DP και HFP / HSP

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα αμ61 είναι multipoint? Που αναφέρεται Αυτό;

https://www.e-shop.gr/huawei-02452501-bt-sport-headset-lite-am61-red-p-TEL.045217

Πήγαινε στη περιγραφή

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω, νομίζω πως όχι, θα το τσεκάρω. Γιατί τα έχει άλλος στο σπιτι, μάλλον έχεις δίκιο, με μπέρδεψε που είχα δει στο πλαίσιο ότι δεν είναι multipoint. Είδα to manual που λέει ότι είναι όντως Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...