Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Κι εγώ παρήγγειλα σήμερα τα Sony WH-1000XM3. Ελπίζω να τα ευχαριστηθώ και για τη δουλειά που τα θέλω και γενικά.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

μου στέλνουν κάτι προσφορές από public για τα

‣ JBL Tune 700BT από 79,99€ μόνο 54,99€

‣ JBL Tune 750BTNC από 129€ μόνο 89,99€

με κουπόνι FQI159JBLHEAD

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που κουράζω αλλά θέλω την γνώμη σας με γνώμονα την μπαταρία το μικρόφωνο και το noice cancelation

Βασική ανάγκη η ομιλία σε εξωτερικό χώρο.

 

1) airpods 2

2) Huawei freebuds 3

3j Anker liberty Air 2

 

Περίπου στα ίδια λεφτά και τα τρία. Ποιό προτείνετε;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προσωπικά με τα airpods 2 δεν είχα καλή εμπειρία, τα κράτησα ένα μήνα δεν άντεξα παραπάνω.

Για τη χρήση που έκανα στις 2 με 3 μέρες ήθελαν φόρτιση.

Τα liberty air 2 κρατάνε περίπου 15 μέρες αντίστοιχα.

Επίσης τα airpods δεν έπαιζαν δυνατά σε android και έκανα κάτι αλχημείες απο τις επιλογές προγραμματιστή για να παίξουν σωστά, αν έχεις ios όμως θα είσαι οκ.

Όσον αφορά μικρόφωνο και noise cancellation τα πάνε περίφημα και τα 2.

Κάτι που με έχει εντυπωσιάσει στα Soundcore είναι το πόσο ωραία κουμπώνουν στα αυτιά, δεν ακούς εξωτερικούς θορύβους και ακούς μπάσο σαν να υπάρχει sub. Δεν φεύγουν απο τα αυτιά για κανένα λόγο, με airpods φοβόμουν να κυκλοφορήσω, έπεφταν.

Για τα huawei δεν έχω άποψη, καθώς δεν τα έχω δοκιμάσει.

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Τα πλήκτρα είναι αφής.

Έχει τις παρακάτω επιλογές, για διπλό tap και τις ίδιες για πατημένο 2sec.

Μπορείς να αλλάξεις την ένταση, να ανοίξεις google βοηθό και να αλλάξεις κομμάτι.

Δουλεύει και σε youtube, ymusic, spotify.

Στο αυτί κουμπώνουν καλύτερα απο οτιδήποτε έχω δοκιμάσει.Απλα δεν πέφτουν! Βέβαια δεν ακούς τι γίνεται γύρω γύρω.

Αυτός ήταν και ο λόγος που έδιωξα τα airpods βασικά, δεν κάθονταν καλά στα αυτιά μου.a1850c2e53253640a95cb13443573d07.jpg120da4bdcfe7e4abefc769da8c76be3c.jpg

 

 

Σ' ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Επανέρχομαι για να κάνω μια διευκρινιστική ερώτηση όσον αφορά τα ρυθμιστικά ελέγχου. Απ' όσα μου έγραψες κι απ' όσα είδα στο manual, να φανταστώ ότι προσφέρει δύο λειτουργίες ανά ακουστικό, μια με διπλό tap και μια με παρατεταμένο, δηλαδή συνολικά τέσσερις εντολές; Με απλό tap δεν κάνει τίποτα; Αν είναι έτσι, δε μπορείς να έχεις πλήρη έλεγχο play/pause/previous/next και ένταση ταυτόχρονα; Ευχαριστώ πολύ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω ακουστικά Bluetooth για την τηλεόραση. Έχω LG 65UM7100. Ήθελα ακόμη να ρωτήσω αν υπάρχει δυνατότητα για να συνδέσω ταυτόχρονα δυο headset.

 

Ευχαριστώ.

 

Sent from my LG V40 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω ακουστικά Bluetooth για την τηλεόραση. Έχω LG 65UM7100. Ήθελα ακόμη να ρωτήσω αν υπάρχει δυνατότητα για να συνδέσω ταυτόχρονα δυο headset.

 

Ευχαριστώ.

 

Sent from my LG V40 using Tapatalk

 

Πάρε τα Sony WH-CH700N

για διπλή σύνδεση πάρε transmitter, μια φθηνή καλή επιλογή

https://pswnia.gr/index.php?route=product/product&product_id=12047&skr_prm=WyJkZjhiZDNhZC1lMDI1LTRmMjMtYTg4MC1mZmFkOTRjMjQ1MWUiLDE1ODU1NDMxNzgyMDgseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω ακουστικά Bluetooth για την τηλεόραση. Έχω LG 65UM7100. Ήθελα ακόμη να ρωτήσω αν υπάρχει δυνατότητα για να συνδέσω ταυτόχρονα δυο headset.

 

Ευχαριστώ.

 

Sent from my LG V40 using Tapatalk

 

Η lg δεχετε μονο lg ακουστικα. Απο αλλη εταιρια δεν συνδεονται.

Link to comment
Share on other sites

Η lg δεχετε μονο lg ακουστικα. Απο αλλη εταιρια δεν συνδεονται.
Δεν ισχύει αυτό που λες. Τώρα συνδέω τα Bluetooth handsfree που έχω, χωρίς πρόβλημα. Απλά θέλω κάτι άλλο και κυρίως διπλή σύνδεση.

 

Sent from my LG V40 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η lg δεχετε μονο lg ακουστικα. Απο αλλη εταιρια δεν συνδεονται.

 

Έχω συνδέσει πέντε διαφορετικές μάρκες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Ψάχνοντας αξιοπρεπή και οικονομικά ακουστικά για μουσική και λιγότερο για ομιλία έχω παραλάβει τα παρακάτω Tronsmart Spunky Beat μετά από πρόταση που είδα εδώ μεσα:

https://www.aliexpress.com/item/4000196615631.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.2e1f2e0e38bNqF

Ομολογώ ότι είμαι πολύ εντυπωσιασμένος από τον ισορροπημένο και καθαρό ήχο και θα ήθελα να κάνω μικα ερώτηση.

Αν δεν τα χρησιμοποιώ και έχουν ακόμα μπαταρία να τα βάζω στην θήκη ή να τα αφήνω εκτός να αδειάσουν από μπαταρία ώστε να φορτίζουν μια και καλή?

Σας ευχαριστώ

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Επανέρχομαι για να κάνω μια διευκρινιστική ερώτηση όσον αφορά τα ρυθμιστικά ελέγχου. Απ' όσα μου έγραψες κι απ' όσα είδα στο manual, να φανταστώ ότι προσφέρει δύο λειτουργίες ανά ακουστικό, μια με διπλό tap και μια με παρατεταμένο, δηλαδή συνολικά τέσσερις εντολές; Με απλό tap δεν κάνει τίποτα; Αν είναι έτσι, δε μπορείς να έχεις πλήρη έλεγχο play/pause/previous/next και ένταση ταυτόχρονα; Ευχαριστώ πολύ.
Σωστός 4 σύνολο, με μόνο ταπ δεν κάνει τίποτα.

Επίσης με διπλό ταπ απαντάς σε κλήση.

Πιάνει πιο σωστά απο airpod το double tap.

Ακομα υπάρχει και αυτή η λειτουργία.

0e896a5e7b2edf30a89f3c73c83eb62a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σωστός 4 σύνολο, με μόνο ταπ δεν κάνει τίποτα.

Επίσης με διπλό ταπ απαντάς σε κλήση.

Πιάνει πιο σωστά απο airpod το double tap.

Ακομα υπάρχει και αυτή η λειτουργία.

0e896a5e7b2edf30a89f3c73c83eb62a.jpg

 

Μάλιστα, το φαντάστηκα ότι θα ίσχυε αυτό, αλλά απλά ήθελα επιβεβαίωση. Μάλλον το έχουν κάνει έτσι για να μην αγγίξεις τα touch pads κατά λάθος και εκτελεί εντολές στο άσχετο. Όπως και να 'χει χάνεις τουλάχιστον 2 εντολές συνολικά. Υπάρχουν ακουστικά στην αγορά που "ακούν" ακόμα και τριπλό πάτημα, μαζί με απλό, διπλό και παρατεταμένο. Τεσπα, και πάλι σε ευχαριστώ. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος που να έχει τα Xiaomi airdots 2 Pro να μου πει εντυπώσεις; ενδιαφέρομαι κυρίως για αποσυνδέσεις και απόδοση σε συνομιλίες - πως σε ακούει ο συνομιλητής σου λόγω της απόστασης του Bluetooth απ το στομα, μουσικη δεν με ενδιαφέρει καθόλου. Επίσης ξέρει κάποιος αν μπορώ να έχω ταυτόχρονα συνδεδεμένο στο κινητό μου (xiaomi mi9) και τα Bluetooth αν πάρω και smartwatch;

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που λες. Τώρα συνδέω τα Bluetooth handsfree που έχω, χωρίς πρόβλημα. Απλά θέλω κάτι άλλο και κυρίως διπλή σύνδεση.

 

Sent from my LG V40 using Tapatalk

 

Μπορει τωρα στα νεα μοντελα να υσχυει. Πιο παλια και συγκεκριμενα στην oled910 V που εχω σιγουρα υσχυει και δεν μπορω να συνδεσω ακουστικα.

Link to comment
Share on other sites

Λόγω συνθηκών είμαι αναγκασμένος να δουλεύω από το σπίτι κι επειδή πρέπει να κάνω και τηλεδιασκέψεις (μέσω skype) σκέφτομαι την αγορά ενός bluetooth headset. Δεν ζητάω πολλά και δεν είμαι ψείρας, θα ήθελα όμως να μπορώ να κάνω αξιοπρεπείς κλήσεις (να ακούω και να με ακούνε), να μπορώ να ακούω αξιοπρεπώς μουσική (progressive και power metal) και γενικότερα, να είναι μια ποιοτική συσκευή.

Δεν θα ήθελα να δώσω περισσότερα από 50 ευρώ.

 

Σε μια μικρή έρευνα που έκανα, βρήκα τα παρακάτω και θα ήθελα τη γνώμη σας ή/και τις προτάσεις σας για κάτι διαφορετικό:

1. https://www.skroutz.gr/s/21176076/Mpow-X3-0-Black-Red.html

2. https://www.skroutz.gr/s/20767610/JVC-HA-S35BT-Blue.html

3. https://www.skroutz.gr/s/15815805/Edifier-W800BT-Black.html

4. https://www.skroutz.gr/s/16096607/JBL-Tune-500BT-Black.html

5. https://www.skroutz.gr/s/20007538/Sony-WH-CH510-Black.html

6. https://www.skroutz.gr/s/20472893/JBL-Tune-560BT-Black.html

Link to comment
Share on other sites

δε ξέρω αν σε απασχολεί και το πως διπλώνουν

πχ τα jbl περισσότερο από τα sony.

και τα δύο διπλώνουν για να μπαίνουν ευκολα στα τσαντάκι για το αεροπλάνο μαζί με λαπτοπ

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Επιθυμητό χαρακτηριστικό είναι το δίπλωμα των ακουστικών αλλά όχι πρωτεύον.

Περισσότερο με ενδιαφέρουν η καλή αναπαραγωγή ήχου/μουσικής χωρίς καθυστερήσεις/κενά, ο καλός ήχος κλήσης (άρα, και το καλό μικρόφωνο), καλή διάρκεια μπαταρίας και να είναι ξεκούραστα στο αυτί.

Είμαι μεταξύ Sony, Edifier και μετά JBL.

Link to comment
Share on other sites

Τα sony είναι συνήθως καλά, εχω τα 310 και ακούω παρά πολύ καλά σε ενσύρματα

 

Ότι σονυ εχω πάρει είχε πολλές συχνότητες σωστά

Τα jbl λίγο παραπάνω μπάσο νομίΖω, αλλά όχι τόσο ωραιο κρύσταλλο στον ήχο

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Δε τα ξέρω, αλλά εμπιστεύομαι Γενικά τα σονυ

 

Αν κάποιο πχ έχει volume control μπορεί να θεωρηθεί πλεονέκτημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πχ το 3 που λες έχει και καλώδιο, πλεονέκτημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απλά είναι μεγαλύτερο,σαν over μοιάζει, αν τα φορέσεις έξω θα είσαι παράξενος

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ακουστικό με 5.0 προδιαγραφές; έχω δοκιμάσει 4-5 Jabra, Plantronics τώρα τελευταία και μετά από ένα τοίχο χάνεται το σήμα του ακουστικό κάνει disconnect. η 5.0 έχει καλύτερη εμβέλεια η μπα;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει ναι, σε ανοιχτό χώρο πολύ μεγάλη διαφορά μεσα στο σπίτι λιγότερη.

Σκέψου ότι με 4 δεν μιλάω σε ολο το σπίτι, με 5 άνετα και σε μπαλκόνι. Βέβαια στο 2ο τοίχο αρχίζει και ζορίζεται και αυτό.

Η συσκευή σου πρόσεχε να υποστηρίζει 5.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ναι, σε ανοιχτό χώρο πολύ μεγάλη διαφορά μεσα στο σπίτι λιγότερη.

Σκέψου ότι με 4 δεν μιλάω σε ολο το σπίτι, με 5 άνετα και σε μπαλκόνι. Βέβαια στο 2ο τοίχο αρχίζει και ζορίζεται και αυτό.

Η συσκευή σου πρόσεχε να υποστηρίζει 5.

η συσκευή είναι το mi a3. νομίζω υποστηρίζει. με άγκιστρο κανένα ακουστικό καλό αλλά όχι πανάκριβο υπάρχει;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα, ενδιαφέρομαι για αγορά handsfree bluetooth και είμαι ανάμεσα σε airpods pro αν και ξεφεύγει η τιμή είναι υπερβολικη, galaxy buds plus και τα sony.Μπορεί κάποιος να μου αναφέρει γνώμες για αυτά;Επίσης για αμάξι κανένα καλο bluetooth έχουμε κανένα υπόψιν;Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...