Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Δηλαδή δεν υπάρχουν Bluetooth ακουστικά που να τα έχουν όλα; Το ένα έχει εκείνο μόνο, το άλλο μόνο το άλλο κλπ... :(

Αν οι τοπ μάρκες δεν τα έχουν όλα αυτά μαζί, τότε τι κάνουμε;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Είναι τι θέλει κανείς από τα ακουστικά και το μπάτζετ. Πολύ καλά τα senn κοα τα böse αλλά από άποψη καθαρά audiophile αυτή τη στιγμή τα καλύτερα είναι τα master and dynamic mw07. Ο ήχος των senn είναι V-shaped mainstream καλός αλλά μέχρι εκεί

Τα μόνα που δεν έχουν περάσει ακόμα από τα χέρια μου 3ιναι τα b and o e8.

 

Ο ήχος έχει να κάνει και με τη συσκευή, τα codec, την ποιότητα των αρχείων. Αντικειμενικά όμως τώρα, θεωρείς ότι το μπάσο ας πούμε των MW07 συγκρίνεται με τα MTWS? Το ένα έχει μπάσο βαθύ και πεντακάθαρο, ενώ το άλλο γρατσουνάει στα ψηλά και χάνεται στα πολύ χαμηλά. Φυσικά ακούγεται πιο τρομερό απ ότι είναι στην πραγματικότητα, αλλά οι διαφορές είναι μέρα με νύχτα.

 

Όπως και να χει, για μένα δεν υπάρχει κάτι καλύτερο από τα senny εδώ και 1+ χρόνο. Χούγια έχουν όλα, επιλογές πολλές, ότι ταιριάζει στον καθένα.

 

Για τα μικρόφωνα, όπως είπε ο @mixtri και είχα γράψει και μερικές σελίδες πίσω, ακόμα και ένα Voyager 11-12 ετών που έχω είναι το λιγότερο 10 φορές καλύτερο από όλα τα true wireless που έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα έχουν περάσει πολλά ακουστικά από τα χέρια μου αν και δεν είμαι ειδικός στη μουσική και τα χρησιμοποιώ για να μιλάω και να ακούω ραδιόφωνο.

 

Καλύτερα σε απομόνωση εξωτερικών θορύβων για να σε ακούει ο συνομιλητής είναι το jabra stealth και το 5200 της plantronics. To jabra δυστυχώς έχει πολλή χαμηλή ένταση αν και δε θυμάμαι να ηταν έτσι από όταν το αγόρασα οπότε ίσως να έπαθε κάτι το ηχείο του με τον καιρό. Πάντως όλοι μου λένε ότι με ακούνε πολύ καλά λες και είμαι στο σπίτι μου με αυτα τα δυο, ειδικα οταν ειμαι έξω και έχει πολύ θόρυβο.

 

Για στερεοφωνικά ακουστικά έχω τα honor AM61 τα οποία για ομιλία είναι χάλια και τα jabra elite 65e τα οποία είναι καλά και για μουσική και για ομιλία, αν και το active notice cancellation δεν είναι άριστο. Επίσης η jabra μου άλλαξε 2 ζευγάρια αυτων των ακουστικών. Τα δύο πρώτα είχαν πρόβλημα και το τρίτο είναι άριστο μέχρι τώρα. Είναι πολλή καλή στην εγγύηση και στα αντικαθιστά χωρίς πρόβλημα.

 

 

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Edited by Bezbozny
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνω για bluetooth ακουστικά μέχρι 30€ με την καλύτερη δυνατή αυτονομία σε ομιλία καθώς κ καλο ήχο από το μικρόφωνο προς τον συνομιλητή. Οι μάρκες havit κ hoco είναι αξιόπιστες ή ότι να ναι? Γιατί με αυτά τα λεφτά είδα κάποια με καλά χαρακτηριστικά. Τα Huawei ΑΜ61 Sport Headphones Lite? Αν κ έχουν μη αποσπωμενα "αφτακια" που δεν με βολεύουν. Επισης τι γνωμη έχετε για τα XIAOMI MI AIRDOTS? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνω για bluetooth ακουστικά μέχρι 30€ με την καλύτερη δυνατή αυτονομία σε ομιλία καθώς κ καλο ήχο από το μικρόφωνο προς τον συνομιλητή. Οι μάρκες havit κ hoco είναι αξιόπιστες ή ότι να ναι? Γιατί με αυτά τα λεφτά είδα κάποια με καλά χαρακτηριστικά. Τα Huawei ΑΜ61 Sport Headphones Lite? Αν κ έχουν μη αποσπωμενα "αφτακια" που δεν με βολεύουν. Επισης τι γνωμη έχετε για τα XIAOMI MI AIRDOTS? Ευχαριστω
Εγώ έχω στην κατοχή μου περίπου 4 μήνες τα παρακάτω, στην ομιλία ο συνομιλητής σε ακούει πολύ καθαρά & είναι πολύ τίμια στην μουσική, είναι πολύ άνετα στο αυτί σαν να μην φοράς τίποτα. Μπαταρία κρατάνε περίπου δύο ώρες & η θήκη τα φορτίζει 4 φορές. Υπόψιν ότι εις γνώση σου πας σε ακουστικά από τα βάθη της Κίνας & οι πιθανότητες να ψοφήσουν είναι πολλές. Πριν τα αγοράσω είχα ψάξει στο YouTube & τα χαρακτήριζαν ως την πιο πίστη αντιγραφή των Apple.

 

Εύχομαι να βοήθησα.

 

https://www.skroutz.gr/s/20455771/i666-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Hd1980
Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω στην κατοχή μου περίπου 4 μήνες τα παρακάτω, στην ομιλία ο συνομιλητής σε ακούει πολύ καθαρά & είναι πολύ τίμια στην μουσική, είναι πολύ άνετα στο αυτί σαν να μην φοράς τίποτα. Μπαταρία κρατάνε περίπου δύο ώρες & η θήκη τα φορτίζει 4 φορές. Υπόψιν ότι εις γνώση σου πας σε ακουστικά από τα βάθη της Κίνας & οι πιθανότητες να ψοφήσουν είναι πολλές. Πριν τα αγοράσω είχα ψάξει στο YouTube & τα χαρακτήριζαν ως την πιο πίστη αντιγραφή των Apple.

 

Εύχομαι να βοήθησα.

 

https://www.skroutz.gr/s/20455771/i666-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

3 ώρες ομιλίας λένε, όχι δύο. 140 ώρες αναμονής!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτά από τέλος Οκτωβρίου και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος σε όλα τα επίπεδα. Χωρίς να έχω εμπειρία από άλλα τέτοιου είδους.

Λίγο τρίκυ το να μάθεις τα touch controls αλλά κατά τα άλλα κομπλέ.

https://www.amazon.de/gp/product/B07NRMWZC8/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Θα ήθελα κάτι παραπάνω από 2-3 ώρες ομιλίας. Σκέφτομαι τα Huawei freebuds lite. Γνώμες ή κάτι καλύτερο μέχρι 50-60€?
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Να κ άλλο ένα....

https://www.digitalguru.gr/products/earphones/crypto-earbuds-longrun-black-wireless-bluetooth.html

Help...

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ. Το θέμα μου είναι η αξιοπιστία σε κάποιες μάρκες μιας κ δεν έχω ιδεα

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες ομιλίας λένε, όχι δύο. 140 ώρες αναμονής!
Εγώ τα έχω & μου βγάζουν 2 ώρες περίπου & κάτι, 3 ώρες είναι η ονομαστική.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα ήθελα κάτι παραπάνω από 2-3 ώρες ομιλίας. Σκέφτομαι τα Huawei freebuds lite. Γνώμες ή κάτι καλύτερο μέχρι 50-60€?
Επίσης έχω αυτά στην κατοχή μου & μπορώ να πω ότι η μπαταρία τους είναι πολύ καλή. Από ήχο είναι πολύ καλά τόσο στην ομιλία όσο & στην μουσική. Εφόσον ανεβαίνεις μέχρι τα 60€ νομίζω ότι εδώ είσαι.

 

 

https://www.skroutz.gr/s/19014236/JBL-Reflect-Mini-2-%CE%9C%CF%80%CE%BB%CE%B5.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Έχει κανείς τα crypto που ανέφερα παραπάνω να μου πει εντυπώσεις? Μου έκανε εντύπωση η μπαταρια
Ποία crypto?

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Εχει ενας γνωστος μου τα Xiaomi QCY T5 και ειναι πολυ ευχαριστημενος. Εχουν καλη ακουστικη απο οσο τον ρωτησα, καλη εφαρμογη στο αφτι και πολυ καλη μπαταρια.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον πάω για τα xiaomi QCY T5 TWS. Αν και τα crypto μου άρεσαν λόγω αυτονομίας, η θήκη δεν φαίνεται καλή κατασκευή και διάβασα ότι ο μαγνήτης δεν είναι ισχυρός με αποτέλεσμα να φεύγουν από τη θέση τους και να μην φορτιζουν. Ευχαριστώ όσους απάντησαν
Link to comment
Share on other sites

Ενα αναλυτικο review στα παρακατω ακουστικα μιας και τα εχω πανω απο 3 μηνες και τα δουλευω καθημερινα 5-6 ωρες.

 

https://www.amazon.de/Mpow-H12-Hybrid-Ger%C3%A4uschreduzierungsmodus-ger%C3%A4uschreduzierende-Protein-Ohrpolster/dp/B07T5BTR7K

 

Η συνδεση ειναι αποκλειστικα με τον υπολογιστη με BT dongle και δουλευει αψογα μεχρι τα 6 μετρα. Αποσυνδεσεις μηδενικες και συνδεονται αυτοματα μολις ανοιξω τον υπολογιστη. Παρα πολυ ανετα καθονται εξαιρετικα στο κεφαλι και μετα απο λιγη ωρα δεν τα καταλαβαινεις. Δεν ιδρωνουν τα αυτια οπως τα προηγουμενα που ειχα. Η μπαταρια με το ANC ανοιχτο κραταει λιγο πανω απο 15 ωρες και με κλειστο λιγο πανω απο 25 ωρες. Το ANC εννοειται δεν ακουμπαει τα κορυφαια sony/bose αλλα ειναι πολυ τιμιο και εξαφανιζει αρκετα μεγαλους θορυβους η τους ελλατωνει αναλογα τη συχνοτητα. Μια σκουπα δηλαδη την ελλατωνει σε τεραστιο βαθμο η ενα πλυντηριο δεν το ακους καθολου. Στα του ηχου εχουν γερο μπασο οχι το πιο δυνατο με λιγο παραπανω ψηλες απο οτι θα ηθελα. Οι μεσαιες ειναι εκει που πρεπει. Σε ταινιες/παιχνιδια ειναι απολαυστικα ακους τον παραμικρο ηχο και δινουν ενα καλο soundstage στο συνολο τους. Για τα 44 ευρω που τα πηρα με τα μεταφορικα δεν νομιζω να εβρισκα κατι καλυτερο. Για οσους θελουν να τα συνδεσουν και με τηλεφωνο δουλευουν ταυτοχρονα με 2 συνδεσεις πχ 2 κινητα η υπολογιστη/κινητο χωρις προβλημα. Στον υπολογιστη εχω το viber και με τη λειτουργεια hands free μιλαω κανονικα με ακουνε πολυ καθαρα και ακουω επισης. Πολυ τιμια και μπραβο στην MPOW για τις VFM λυσεις που βγαζει.

Link to comment
Share on other sites

Kiriaki_82 κι εγω σκεφτομαι να αγορασω τα Xiaomi QCY-Τ5. Ειναι λιγακι τσιμπημενη η τιμουλα τους σε σχεση με Gearbest και ebay που τα κοιτουσα προχθες. Παραλληλα κοιτουσα και της Blitzwolf τα FYE7. Αλλα θα αγορασω τα Τ5 τελικα. Η Xiaomi ειναι αρκετα εμπιστη. Τα εχει και γνωστος μου και μου εχει αναφερει τα καλυτερα.

Στην Ελλαδα τα προμηθευει μονο ενα καταστημα. Σαββατο παω να τα παρω κι εγω.

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειναι καλυτερο το qcy t5 και απο το haylou tw1 και το tw2 που βγηκε προσφατα και απο τα air dots της xiaomi επισης. Η αφη σιγουρα ειναι απροβληματιστη. Ειδομεν. Γραψε αυριο ενα hands on μολις τα ανοιξεις και το δοκιμασεις αν θα σου ειναι ευκολο. Θα τα αγορασω κι εγω μεσα στην εβδομαδα. Και παλι καλοριζικα, καλοδουλευτα.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Ενα αναλυτικο review στα παρακατω ακουστικα μιας και τα εχω πανω απο 3 μηνες και τα δουλευω καθημερινα 5-6 ωρες.

 

https://www.amazon.de/Mpow-H12-Hybrid-Ger%C3%A4uschreduzierungsmodus-ger%C3%A4uschreduzierende-Protein-Ohrpolster/dp/B07T5BTR7K

 

Η συνδεση ειναι αποκλειστικα με τον υπολογιστη με BT dongle και δουλευει αψογα μεχρι τα 6 μετρα. Αποσυνδεσεις μηδενικες και συνδεονται αυτοματα μολις ανοιξω τον υπολογιστη. Παρα πολυ ανετα καθονται εξαιρετικα στο κεφαλι και μετα απο λιγη ωρα δεν τα καταλαβαινεις. Δεν ιδρωνουν τα αυτια οπως τα προηγουμενα που ειχα. Η μπαταρια με το ANC ανοιχτο κραταει λιγο πανω απο 15 ωρες και με κλειστο λιγο πανω απο 25 ωρες. Το ANC εννοειται δεν ακουμπαει τα κορυφαια sony/bose αλλα ειναι πολυ τιμιο και εξαφανιζει αρκετα μεγαλους θορυβους η τους ελλατωνει αναλογα τη συχνοτητα. Μια σκουπα δηλαδη την ελλατωνει σε τεραστιο βαθμο η ενα πλυντηριο δεν το ακους καθολου. Στα του ηχου εχουν γερο μπασο οχι το πιο δυνατο με λιγο παραπανω ψηλες απο οτι θα ηθελα. Οι μεσαιες ειναι εκει που πρεπει. Σε ταινιες/παιχνιδια ειναι απολαυστικα ακους τον παραμικρο ηχο και δινουν ενα καλο soundstage στο συνολο τους. Για τα 44 ευρω που τα πηρα με τα μεταφορικα δεν νομιζω να εβρισκα κατι καλυτερο. Για οσους θελουν να τα συνδεσουν και με τηλεφωνο δουλευουν ταυτοχρονα με 2 συνδεσεις πχ 2 κινητα η υπολογιστη/κινητο χωρις προβλημα. Στον υπολογιστη εχω το viber και με τη λειτουργεια hands free μιλαω κανονικα με ακουνε πολυ καθαρα και ακουω επισης. Πολυ τιμια και μπραβο στην MPOW για τις VFM λυσεις που βγαζει.

 

Εγω απο την άλλη σκεπτόμενος και την αναμονή καινσαν κάτοχος ήδη θα πρότεινα καλύτερα τα Sony WH-CH700N, τα 30 ευρώ είναι μηδαμινα σε σχέση με αυτά που προσφέρει. και με συνεχές αναβαθμίσεις.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο την άλλη σκεπτόμενος και την αναμονή καινσαν κάτοχος ήδη θα πρότεινα καλύτερα τα Sony WH-CH700N, τα 30 ευρώ είναι μηδαμινα σε σχέση με αυτά που προσφέρει. και με συνεχές αναβαθμίσεις.

 

Νομιζω ειναι σε αλλη κατηγορια τα συγκεκριμενα Sony μιας και τα βλεπω στα 99 ευρω απο skroutz καταστηματα πανε στα 105 με μεταφορικα. 60 ευρω διαφορα δηλαδη με τα MPOW που εγραψα. Τα βρηκες καπου 73 ωστε η διαφορα να ειναι 30 ευρω? Εκτος αν γραφεις για την τιμη που εχουν τωρα να πω οτι μπαινουν αρκετα συχνα σε sale οπως και τα mpow H10.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...