Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

 

Ήρθε η ώρα να αντικαταστήσω το plantronics edge που χρησιμοποιώ 4 χρόνια τώρα -όντας πάρα πολύ ικανοποιημένος- και αυτο λόγο του ότι η μπαταρία ξεκίνησε τα σημάδια φθοράς της.

Θα ήθελα λοιπόν να ακούσω γνώμη για το Sennheiser Presence. Όσοι το έχετε δουλέψει είστε ικανοποιημένοι?

Ισχύει ότι είναι πολύ άβολο στο αυτί? Δεν έχω σκοπό να το δουλέψω με ear hook. Γενικά μοντέλα με hook, επειδή φοράω γυαλιά αλλά και θέλω να τα αφαιρώ απ' το αυτί μου οταν τελειώνει η κλήση, δε με βολεύουν.

Βασικό μου κριτήριο είναι η μεγάλη αυτονομία μπαταρίας, το μονό ακουστικό, η δυνατότητα εύκολου on-off της συσκευής (και για βελτίωση αυτονομίας αλλά και άμεση σύνδεση με συσκευή στην απάντηση κλήσης), η ταυτόχρονη σύνδεση με 2 συσκευές, η καλή απόδοση σε ανοιχτούς χώρους με θορύβους.

Έχετε κάτι άλλο να προτείνετε?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

 

 

 

Ήρθε η ώρα να αντικαταστήσω το plantronics edge που χρησιμοποιώ 4 χρόνια τώρα -όντας πάρα πολύ ικανοποιημένος- και αυτο λόγο του ότι η μπαταρία ξεκίνησε τα σημάδια φθοράς της.

 

Θα ήθελα λοιπόν να ακούσω γνώμη για το Sennheiser Presence. Όσοι το έχετε δουλέψει είστε ικανοποιημένοι?

 

Ισχύει ότι είναι πολύ άβολο στο αυτί? Δεν έχω σκοπό να το δουλέψω με ear hook. Γενικά μοντέλα με hook, επειδή φοράω γυαλιά αλλά και θέλω να τα αφαιρώ απ' το αυτί μου οταν τελειώνει η κλήση, δε με βολεύουν.

 

Βασικό μου κριτήριο είναι η μεγάλη αυτονομία μπαταρίας, το μονό ακουστικό, η δυνατότητα εύκολου on-off της συσκευής (και για βελτίωση αυτονομίας αλλά και άμεση σύνδεση με συσκευή στην απάντηση κλήσης), η ταυτόχρονη σύνδεση με 2 συσκευές, η καλή απόδοση σε ανοιχτούς χώρους με θορύβους.

 

Έχετε κάτι άλλο να προτείνετε?

 

 

 

Ευχαριστώ

Γιατί δεν πας πάλι σε Plantronics? Εγώ που έχω το m165 5 χρόνια + αν θα το άλλαζα πάλι σε Plantronics θα πήγαινα, θεωρώ ότι είναι από τις κορυφαίες εταιρείες στα Bluetooth. Αν έμεινες ικανοποιημένος με το edge η γνώμη μου είναι να ψάξεις τον αντικαταστάτη του στην ίδια εταιρεία.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μου σκέψη είναι το 3200 ... Αλλά έχοντας ακούσει για καλύτερη ποιότητα στην επικοινωνία καθώς και για μεγαλύτερη αυτονομία μπαταρία στο sennheiser ...
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μου σκέψη είναι το 3200 ... Αλλά έχοντας ακούσει για καλύτερη ποιότητα στην επικοινωνία καθώς και για μεγαλύτερη αυτονομία μπαταρία στο sennheiser ...
Καλησπέρα, σου έστειλα pm
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Αγόρασα με 20€ τα Xiaomi earbuds τα οποία αποτελούν την πρώτη μου επαφή με wireless ακουστικά. Σύνδεση άψογη με iphone xs max.

Πραγματικά χωρίς φυσικά να έχω απαιτήσεις (δεν γυμνάζομαι, δεν ακούω μουσική μόνο για κλήσεις και κανα βιντεάκι στο κρεβάτι) έχω μείνει κατά ενθουσιασμένος!! Πραγματικά απορώ αν βγάζουν αυτά τα φθηνά τέτοια απόδοση τα ακριβά θα πρέπει να έχουν διαστημική ακουστική ..

Δοκίμασα κλήσεις σε καφετέρια πριν λίγο με δυνατή μουσική. Άκουγα και με άκουγαν άψογα. Δεν το περίμενα να πω την αλήθεια. Μπαταρία κρατάει 4 ώρες περίπου για μένα που κάνω επιλεκτική χρήση με καλύπτουν απόλυτα.. YouTube κάτι τραγουδάκια που δοκίμασα πολύ καλός ήχος (η παραπάνω ένταση για μένα θα ήταν ενοχλητική)

Εν κατακλείδι για κάποιον που ψάχνει απλή βασική χρήση (δεν θέλω να υπερβάλω γιατί δεν ξέρω τις απαιτήσεις του καθενός) σε απίστευτη τιμή πρέπει να τα αγοράσει χτες!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ανάμεσα στα Freebuds 3 και airpods 2 2019 ποια αξίζουν ποιο πολύ και επίσης αν πάω για in ear ανάμεσα σε anker liberty 2 pro και sony wf 1000xm3 αξίζει η διαφορά χρημάτων;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ανάμεσα στα Freebuds 3 και airpods 2 2019 ποια αξίζουν ποιο πολύ και επίσης αν πάω για in ear ανάμεσα σε anker liberty 2 pro και sony wf 1000xm3 αξίζει η διαφορά χρημάτων;

 

Τα freebuds ανάμεσα σε αυτά τα δύο.

Τα liberty δεν συγκρίνονται με τα sony. Τα Sony είναι τα no2 σε ποιότητα ήχου αυτή την στιγμή, με μικρή διαφορά από τον πρώτο (αλλά και κάποια προτερήματα σε σχέση με τον πρώτο) και μεγάλη διαφορά από τον τρίτο. Απλά δεν υπάρχει σύγκριση.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος έχει Anker Liberty Air 2, με αναβάθμιση στο app πρόσθεσαν Custom Equaliser που δεν είχε.

Επίσης να πω ότι με pocophone που τα σύνδεσα, ενεργοποιήθηκε AptX HD επιλογή και παίζανε αισθητά καλύτερα. Τέλος δεν έχω φορτίσει ακόμα απο τις 1-2 του μήνα.570712189ece2161aac75095bcaa4dc7.jpg

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Τα freebuds ανάμεσα σε αυτά τα δύο.

Τα liberty δεν συγκρίνονται με τα sony. Τα Sony είναι τα no2 σε ποιότητα ήχου αυτή την στιγμή, με μικρή διαφορά από τον πρώτο (αλλά και κάποια προτερήματα σε σχέση με τον πρώτο) και μεγάλη διαφορά από τον τρίτο. Απλά δεν υπάρχει σύγκριση.

 

Καλησπέρα.

Τα no1 ποια είναι?

Link to comment
Share on other sites

Στα 240€ περίπου είναι αυτή τη στιγμή.

https://www.skroutz.gr/s/16889961/Sennheiser-Momentum-True-Wireless.html

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Στα 240€ περίπου είναι αυτή τη στιγμή.

https://www.skroutz.gr/s/16889961/Sennheiser-Momentum-True-Wireless.html

Δεν συνδέονται με δύο συσκευές απ' ότι είδα....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Sennheiser momentum true wireless.
Για ομιλία πως είναι;

Είχα τα Bang & Olufsen Beoplay E8 και ήταν πολύ καλά σε κλειστό χώρο αλλά με θορύβους είχαν κάποια θέματα.

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ίσως λίγο καλύτερα από τα B&O, όπως σχεδόν όλα. Όσο δεν χτυπάει αέρας είναι άψογα, πχ με σκούφο ή κουκούλα έξω. Αν χτυπάει, αέρας δύσκολα τα πράγματα.

 

Long story short, επειδή έχει περάσει από τα χέρια μου σχεδόν ότι κυκλοφορεί και προκοπή δεν είδα σε αυτό το θέμα, πάντα έχω πεταμένα στην τσάντα τα airpods για κλήσεις στο δρόμο. Όσο άχρηστα είναι στην μουσική, τόσο άψογα είναι σε κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι τα καλύτερα στερεοφωνικά ακουστικά κατά τη γνώμη σας σε ότι αφορά την ομιλία, και την την απομόνωση εξωτερικών θορύβων και αέρα;

 

Έχω τα jabra elite 65e αλλά δεν είναι πολύ ικανοποιημένος καθώς και τα honor am61 τα οποία όμως είναι απαράδεκτα σε αυτόν τον τομέα.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι τα καλύτερα στερεοφωνικά ακουστικά κατά τη γνώμη σας σε ότι αφορά την ομιλία, και την την απομόνωση εξωτερικών θορύβων και αέρα;

 

Έχω τα jabra elite 65e αλλά δεν είναι πολύ ικανοποιημένος καθώς και τα honor am61 τα οποία όμως είναι απαράδεκτα σε αυτόν τον τομέα.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

για τα ΑΜ61 το λεω κι εγω αλλά υπάρχουν και φίλων που ακούγονται καλύτερα από τα δικά μου

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Πώς θα γίνει να βρούμε ακουστικά με αναγνώριση κλήσης σε οθονιτσα, όπως πχ τα παλιά mw 600;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 2 Am61 της honor και της Huawei τα Am61 lite.

 

Τι ακριβώς ψάχνεις απ τα AM61 γτ εγώ δεν είδα κάπου να υστερούν.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα γίνει να βρούμε ακουστικά με αναγνώριση κλήσης σε οθονιτσα, όπως πχ τα παλιά mw 600;

Μόνο τα ενσύρματα είχαν παλιά αναγνώριση κλήσεων. Όπως πχ της Nokia.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα γίνει να βρούμε ακουστικά με αναγνώριση κλήσης σε οθονιτσα, όπως πχ τα παλιά mw 600;

 

Sony SBH-54 η μόνη σου επιλογή, με ό,τι συνεπάγεται αυτό.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς τα Freebuds3 της Huawei?

 

Να μας πει κυρίως για μπαταρία και αν υπάρχει καθυστέρηση ηχου στα video?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Για τα Samsung Galaxy Buds τι γνώμη έχετε και σε σχέση με τα Anker Liberty 2 Air ποια να προτιμήσω;

Με ενδιαφέρουν και για μουσική και για ομιλία.

Συνολικά ποια είναι καλύτερα;

Κανείς; :(
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...