Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Προσωπικά δεν αντέχω με κανένα ζευγάρι μόνιμα στα αυτιά.

Τα Airpods ήταν πολύ ξεκούραστα αλλά μου έβγαιναν για πλάκα. Αυτά δεν βγαίνουν με τίποτα αλλά κουράζουν!

Επίσης αν τα φοράς και σου μιλάει ο διπλανός σου, δεν τον ακούς. Δεν θα τα πρότεινα σε κάποιον που τα φοράει όλη μέρα και κινείται έξω στο δρόμο πχ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά αυτό που συμβαίνει με τη μπαταρία των Liberty είναι λες και μου κάνουν πλάκα.

Παρέλαβα 31/12 απ' ότι βλέπω και την επόμενη τα φόρτισα για να είναι γεμάτα.

Το πρώτο 3ημερο είχα μαζί μου το ενα ακουστικό, χωρίς να χρειαστεί φόρτιση καθόλου. (Το 3ο βράδυ πήγε 20%) και το έβαλα στη θήκη.

Σήμερα είναι 2η μέρα με το ένα ακουστικό πάλι σε χρήση όλη μέρα και η μπαταρία λέει υπόλοιπο 80.

Οκ δεν κάνω τρελή χρήση,(6-7 κλήσεις/μερα -μιση ωρίτσα μουσική υο βράδυ), αλλά τα airpods και μόνο που τα είχα εκτός βάσης έβγαζαν τη μέρα οριακά και στο 3ημερο ήθελε φόρτιση η θήκη.

Είμαι περίεργος σε πόσες μέρες θα φορτίσω τη θήκη στα Liberty. Έχει 3 λαμπάκια, περίπου 33% το καθένα και ακόμα είναι και τα 3 αναμμένα.

Φαντάζομαι πάει για 15μερο.

Κατά τ'άλλα στις κλήσεις φαίνεται να τα πηγαίνουν περίφημα. Φανταστική αγορά!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό που συμβαίνει με τη μπαταρία των Liberty είναι λες και μου κάνουν πλάκα.

Παρέλαβα 31/12 απ' ότι βλέπω και την επόμενη τα φόρτισα για να είναι γεμάτα.

...................

Κατά τ'άλλα στις κλήσεις φαίνεται να τα πηγαίνουν περίφημα. Φανταστική αγορά!

 

Καλημέρα , επειδή ενδιαφέρομαι , από που τα αγόρασες τα Liberty Air ???

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Τα 2 πρόσεξε να πάρεις, όχι τα 1.

Δουλεύει Anker ο συγκεκριμένος και ψωνίζω συχνά!

https://www.kooqie.com/el/soundcore-liberty-air-2-bl%CE%BA?skr_prm=WyI5YzExY2Y1OS1lOTE5LTQyNjAtOGJhMC1jMWVhNDQ5YzUyYmQiLDE1NzgzMDU0OTU5NjQseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsInRhZ3MiOiIifV0

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος !!! Ναι είναι ο μοναδικός , τον είχα βρει μετά αφού σε ρώτησα :lol:.

Τώρα είμαι με το ένα ακουστικό από τα Xiaomi Airdots Pro , τα οποία πραγματικά δεν βγήκαν καθόλου καλή αγορά σε ποιότητα.

Έχει ξεκολλήσει το μπροστινό κομμάτι (και στα 2) και το μόνο που το κρατάει είναι τα 2 καλωδιάκια (από το ηχείο στην πλακέτα) .

Στο ένα κόπηκαν , τα κόλλησα με πολύ κόπο αλλά πάλι ξεκόλλησαν , επομένως βγήκαν off.

Ψάχνω ένα νέο ζευγάρι αλλά επειδή τα χρησιμοποιώ και για κλήσεις θέλω ένα σχετικά καλό μικρόφωνο. Σκεφτόμουν τα Sony WF-1000XM3, αλλά με αυτά που διάβασα απογοητεύτηκα.

Σε ένα review στο youtube είδα τα Liberty2 Pro αλλά δεν μπορώ να πω ότι η ποιότητα του ήχου στις κλήσεις με άφησε ικανοποιημένο.

Έτσι σκεφτόμουν τα Air (σαν πιο φθηνή λύση) και από αυτά που έγραψες λέω να προχωρήσω....

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος !!! Ναι είναι ο μοναδικός , τον είχα βρει μετά αφού σε ρώτησα :lol:.

Τώρα είμαι με το ένα ακουστικό από τα Xiaomi Airdots Pro , τα οποία πραγματικά δεν βγήκαν καθόλου καλή αγορά σε ποιότητα.

Έχει ξεκολλήσει το μπροστινό κομμάτι (και στα 2) και το μόνο που το κρατάει είναι τα 2 καλωδιάκια (από το ηχείο στην πλακέτα) .

Στο ένα κόπηκαν , τα κόλλησα με πολύ κόπο αλλά πάλι ξεκόλλησαν , επομένως βγήκαν off.

Ψάχνω ένα νέο ζευγάρι αλλά επειδή τα χρησιμοποιώ και για κλήσεις θέλω ένα σχετικά καλό μικρόφωνο. Σκεφτόμουν τα Sony WF-1000XM3, αλλά με αυτά που διάβασα απογοητεύτηκα.

Σε ένα review στο youtube είδα τα Liberty2 Pro αλλά δεν μπορώ να πω ότι η ποιότητα του ήχου στις κλήσεις με άφησε ικανοποιημένο.

Έτσι σκεφτόμουν τα Air (σαν πιο φθηνή λύση) και από αυτά που έγραψες λέω να προχωρήσω....

 

Σε αυτά τα χρήματα που θα δώσεις για τα Sony γιατί δεν παίρνεις της Huawei τα freebuds 3 που οι κλήσεις είναι σε άλλο επίπεδο και η μουσική δίνει πόνο;

Τα sony διαφημίζονται μόνο για τη μουσική τους.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Sony δεν πρόκειται να πάρω. Η συζήτηση γίνεται για τα Anker Liberty 2 Air.

Για τα Huawei freebuds 3 δεν έχω κοιτάξει είναι η αλήθεια αλλά και αυτά είναι σε υψηλή τιμή.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Τα Liberty που συζητάτε έχουν ρύθμιση έντασης ήχου; Κάποιας μορφής noise cancellation ίσως; Προστασία από νερό/σκόνη;

Τα Hammerhead TWS της Razer υπάρχουν στην αγορά; Τα έχει δοκιμάσει κάποιος;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Για τα Samsung Galaxy Buds τι γνώμη έχετε και σε σχέση με τα Anker Liberty 2 Air ποια να προτιμήσω;

Με ενδιαφέρουν και για μουσική και για ομιλία.

Συνολικά ποια είναι καλύτερα;

Link to comment
Share on other sites

Έχουν ρύθμιση ήχου (μπορείς να επιλέξεις απο το app τι λειτουργίες θα έχουν) , είναι IPX5 και noise cancellation έχουν μόνο για το μικρόφωνο και όχι για τα ακουστικά (δεν έχω βρει ακόμα αν λειτουργεί καλά το συγκεκριμένο nc).

Δες εδώ : https://www.soundcore.com/products/variant/liberty-air-2/A3910011 , στο τέλος της σελίδας (faq) για ότι απορίες έχεις.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Έχουν ρύθμιση ήχου (μπορείς να επιλέξεις απο το app τι λειτουργίες θα έχουν) , είναι IPX5 και noise cancellation έχουν μόνο για το μικρόφωνο και όχι για τα ακουστικά (δεν έχω βρει ακόμα αν λειτουργεί καλά το συγκεκριμένο nc).

Δες εδώ : https://www.soundcore.com/products/variant/liberty-air-2/A3910011 , στο τέλος της σελίδας (faq) για ότι απορίες έχεις.

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Τα ακουστικά έχουν κουμπιά ή είναι αφής; Αν έχουν κουμπιά, είναι μαλακά ή σκληρά;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν τα έχω πάρει. Αφής είναι πάντως. Μόνο τα Pro έχουν κουμπάκι στο πάνω μέρος.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

https://www.ebay.com/itm/254465182565

 

Αυτά εδώ λενε; Για ομιλία;

Αν όχι τι προτείνετε;

 

Εχω anker soundbuds slim IPX5 αλλά δεν με ακούνε (λενε είναι απο το πηγάδι η φωνή μου) και αναγκάζομαι να φωνάζω που ειναι το χειρότερο μου.

Για να τρέχω σε αγώνες κτλ ειναι οκ, δεν έχω κανένα θέμα, κάθονται πολύ καλά στα αυτιά και ακούω και καλά τη μουσική.

δεν κάνουν για ομιλία όμως.

 

ΥΓ: Όποιος δε θέλει τα airpods του αν τα δίνει σε λογική τιμή το συζητώ. χαχαχ

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχει δοκιμάσει κανένας τα Anker Liberty 2 Air με κράνος???

Βολεύει καθόλου?

Κυκλοφορώ με μηχανή όλη μέρα και θα ήθελα να μπορούσα να τα έχω μέσα από το κράνος και να μιλάω.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν ενδιαφέρεται κάποιος πουλάω plantronics 3200 στο κουτί τους ολοκαίνουρια από κωτσοβολο με απόδειξη αγοράς

 

Πληροφορίες με pm

 

( συγνώμη για το offtopic)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχει δοκιμάσει κανένας τα Anker Liberty 2 Air με κράνος???

Βολεύει καθόλου?

Κυκλοφορώ με μηχανή όλη μέρα και θα ήθελα να μπορούσα να τα έχω μέσα από το κράνος και να μιλάω.

Ευχαριστώ.

 

Με γλυτωσες απο το να γραψω ακριβως την ίδια ερωτηση , και εγω ειμαι μεταξυ αυτων και των Galaxy Buds

Εχω την εντυπωση οτι τα galaxy θα ειναι πιο βολικα στο κράνος , γιατι μπαινουν μεσα στο αυτι και δεν θα εχεις προβλημα οταν φορας το κρανος , σε περιπτωση που το έχεις σφικτό ( εγω το εχω ) , το λεω γιατι τα anker εχουν αυτο το τσουτσουνακι κατω και φανταζομαι οταν θα βαζει καποιος κρανος θα παταει εκει και θα σου πειραζει την εφαρμογη μέσα στο αυτι.

 

Απο την άλλη βεβαια δεν ξερω αν με τα galaxy σε ακουει κανεις διοτι θα ειναι καπακωμενα τα μικροφωνα του ..

Link to comment
Share on other sites

Με γλυτωσες απο το να γραψω ακριβως την ίδια ερωτηση , και εγω ειμαι μεταξυ αυτων και των Galaxy Buds

Εχω την εντυπωση οτι τα galaxy θα ειναι πιο βολικα στο κράνος , γιατι μπαινουν μεσα στο αυτι και δεν θα εχεις προβλημα οταν φορας το κρανος , σε περιπτωση που το έχεις σφικτό ( εγω το εχω ) , το λεω γιατι τα anker εχουν αυτο το τσουτσουνακι κατω και φανταζομαι οταν θα βαζει καποιος κρανος θα παταει εκει και θα σου πειραζει την εφαρμογη μέσα στο αυτι.

 

Απο την άλλη βεβαια δεν ξερω αν με τα galaxy σε ακουει κανεις διοτι θα ειναι καπακωμενα τα μικροφωνα του ..

 

 

 

Τα ακουστικα αυτα δεν προσφερονται για χρηση με κρανος.

Αν ο μη γενοιτο συμβει καποιο μικρο ατυχημα μπορει να προκληθει σοβαρος τραυματισμος.

Υπαρχουν πολυ οικονομικες επικοινωνιες μηχανης με ακουστικα που μπαινουν μεσα απο τα μαξιλαρακια του κρανους.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικα αυτα δεν προσφερονται για χρηση με κρανος.

Αν ο μη γενοιτο συμβει καποιο μικρο ατυχημα μπορει να προκληθει σοβαρος τραυματισμος.

Υπαρχουν πολυ οικονομικες επικοινωνιες μηχανης με ακουστικα που μπαινουν μεσα απο τα μαξιλαρακια του κρανους.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Καλημέρα! Αν μπορείς φίλε να προτείνεις μερικά

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικα αυτα δεν προσφερονται για χρηση με κρανος.

Αν ο μη γενοιτο συμβει καποιο μικρο ατυχημα μπορει να προκληθει σοβαρος τραυματισμος.

Υπαρχουν πολυ οικονομικες επικοινωνιες μηχανης με ακουστικα που μπαινουν μεσα απο τα μαξιλαρακια του κρανους.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Καλημέρα.

 

Μια ποιό σκεπτικό το λες αυτό;;;

Με το σκεπτικό του ότι απομονώνει τους εξωτερικούς θορύβους ή γιατί μπορεί να τραυματίσει το αυτί σε περίπτωση ατυχήματος;;;

 

Πάντως επί 2 χρόνια χρησιμοποιούσα το Plantronics Edge μέσα από το κράνος με άριστα αποτέλεσμα και για μένα και για τον συνομιλητή μου. Τώρα έχω το Jabra talk 25 με επίσης άριστα αποτέλεσμα.

 

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προταση για μεχρι 70-80Ε υπάρχει? πηρα στην γυναικα μου αυτα

https://www.public.gr/product/asyrmata-akoystika-bluetooth-sbs-twin-hop-earbuds-true-wireless-leyko/prod10381442pp/

 

και μετα απο 3 μερες δεν την ακουγαν και τα επεστρεψα και μου εδωσαν πιστωτικο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Μια ποιό σκεπτικό το λες αυτό;;;

Με το σκεπτικό του ότι απομονώνει τους εξωτερικούς θορύβους ή γιατί μπορεί να τραυματίσει το αυτί σε περίπτωση ατυχήματος;;;

 

Πάντως επί 2 χρόνια χρησιμοποιούσα το Plantronics Edge μέσα από το κράνος με άριστα αποτέλεσμα και για μένα και για τον συνομιλητή μου. Τώρα έχω το Jabra talk 25 με επίσης άριστα αποτέλεσμα.

 

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για ασφάλεια μέσα από το κράνος

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Μια ποιό σκεπτικό το λες αυτό;;;

Με το σκεπτικό του ότι απομονώνει τους εξωτερικούς θορύβους ή γιατί μπορεί να τραυματίσει το αυτί σε περίπτωση ατυχήματος;;;

 

Πάντως επί 2 χρόνια χρησιμοποιούσα το Plantronics Edge μέσα από το κράνος με άριστα αποτέλεσμα και για μένα και για τον συνομιλητή μου. Τώρα έχω το Jabra talk 25 με επίσης άριστα αποτέλεσμα.

 

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εννοεί πως σε περίπτωση πτώσης με τέτοιου είδους ακουστικά στη καλύτερη να κάνεις ρίξει τυμπανου στη χειρότερη εσωτερική αιμορραγία.

Σε δεύτερη φάση επειδή τέτοια ακουστικά έχουν noice canceling θα χάνεις την επαφή με το περιβάλλον.

 

Συστήματα υπάρχουν πολλά για κράνη, αν όμως το κράνος σου δεν έχει υποδοχή για τα ηχεία οτι και να βάλεις θα σε ενοχλεί. Αν δέχεται θα δεις κάτω απ τα μαξιλάρια στο ύψος των αφτιων 2 μεγάλες στρογγυλές τρύπες Screenshot-20200109-222239.jpg

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα

Ενδιαφέρομαι να προβώ στην αγορά ακουστικών true wireless που να έχουν ωστόσο anc

Τα χρήματα που έλεγα να διαθέσω ήταν 150 με 170 ευρώ περίπου και μετα από μια ερευνα που έκανα κατέληξα ανάμεσα σε 3 επιλογές

Τα sony wf 1000xm3 αν πέσουν παλι γύρω στα 180 και όχι 220 που είναι τωρα

Τα freebuds 3 που δεν ξέρω κατά πόσο θα με βόλευαν επειδή είναι onesize ακουστικό και τέλος τα Liberty anker 2 pro τα οποία είδα ότι μαζεύουν γενικά καλά σχόλια χωρίς να, έχω καταλάβει ωστόσο αν διαθέτουν anc

Airpods pro δεν τα βλέπω να πέφτουν τιμή οπότε δεν τα βαζω στην εξίσωση

Το κινητο μου είναι Android

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται για bluetooth κρανους, πριν απο κανενα διμηνο αγορασα το μοντελο bt-s3 απο bangood γυρω στα 38€ μαζι με τα ταχυδρομικα. Εξαιρετικο για τα χρηματα του. Εχει και ραδιοφωνο fm. Τα μονα "προβληματα" που παρουσιαζει αφορουν το ραδιοφωνο fm, δεν αποθηκευει τον τελευταιο σταθμο και δεν ειναι δυνατη η ρυθμιση της εντασης του ραδιοφωνου, εχει παντα υψηλη ενταση με αποτελεσμα καμια φορα οταν η ταχυτητα με την οποια κινουμαι ειναι χαμηλη να ειναι λιγο ενοχλητικο. Αν το παραγγειλει κανεις να επιλεξει τη μεθοδο αποστολης priority direct mail για να αποφυγει το τελωνειο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...