Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τα 2018 ή τα προηγούμενα;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Τα 2018. Έχουν λίγο καλύτερη αυτονομία

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τα 2018. Έχουν λίγο καλύτερη αυτονομία
Φίλε η ένταση του ήχου πως σου φαίνεται; Παίζουν δυνατά;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα 2018. Έχουν λίγο καλύτερη αυτονομία
Καλορίζικα. Κι εγώ αυτά έχω. Πράγματι έχουν καλύτερη αυτονομία. Θα τα ευχαριστηθείς.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε η ένταση του ήχου πως σου φαίνεται; Παίζουν δυνατά;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Είναι πολύ δυνατά σε ένταση. Αρκεί να έχεις βάλει τα σωστά μαξιλαράκια και να κάθονται σωστά στα αυτιά. Έχουν πολύ ωραίο μπάσο και μεσαίες, όμως στις ψιλές έχω την εντύπωση ότι χάνει λίγο.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ δυνατά σε ένταση. Αρκεί να έχεις βάλει τα σωστά μαξιλαράκια και να κάθονται σωστά στα αυτιά. Έχουν πολύ ωραίο μπάσο και μεσαίες, όμως στις ψιλές έχω την εντύπωση ότι χάνει λίγο.
Πήγα σήμερα σε public, πλαίσιο, media Και κοτσοβολο και δεν τα είχαν πουθενά. Εσύ από που τα πήρες; μάλιστα στον κοτσοβολο ο άνθρωπος της Samsung μου είπε ότι δεν έχουν έρθει καν στις αποθήκες τους επειδή είναι καινούργια

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα σε public, πλαίσιο, media Και κοτσοβολο και δεν τα είχαν πουθενά. Εσύ από που τα πήρες; μάλιστα στον κοτσοβολο ο άνθρωπος της Samsung μου είπε ότι δεν έχουν έρθει καν στις αποθήκες τους επειδή είναι καινούργια

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Από skroutzομάγαζο τα πήρα εγώ. Ο Κωτσόβολος τα έχει στο site του

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην κοινοτητα,εχω δει σε πολλους ειδικα σε κατι πωλητες bluetooth με κλιπσακι το οποιο εφαρμοζει σε μπλουζα η πουκαμισο και οταν χτυπαει το τηλεφωνο βγαινει ενα πτυσσομενο καλωδιακι το οποιο ειναι αναδιπλουμενο με την ληξη της κλησης.Θα σας ημουν ευγνωμων αν εχετε καποιο να μου προτεινετε αξιοπιστο.Εθχαριστω προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.....Μήπως μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια αξιόλογα ακουστικά bluetooth για iphone με την προϋπόθεση ομως να παρέχουν fm radio ;;;
[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχει κανείς εμπειρία από JBL ακουστικά για τρέξιμο;;; έχει στο Γερμανό με 50 ευρω κάποια που διαφημιζονται ως αδιάβροχα και τα reviews είναι καλουτσικα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχει κανείς εμπειρία από JBL ακουστικά για τρέξιμο;;; έχει στο Γερμανό με 50 ευρω κάποια που διαφημιζονται ως αδιάβροχα και τα reviews είναι καλουτσικα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν σε ενδιαφέρει απλά για ιδρώτα υπάρχουν τόσες επιλογές στα 20€.

Γιατί να δώσεις 50€?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει απλά για ιδρώτα υπάρχουν τόσες επιλογές στα 20€.

Γιατί να δώσεις 50€?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Μου χάλασαν τα xiaomi (ευτυχώς εντός εγγύησης και πήρα πιστωτικό) sport Bluetooth και ψάχνω κάτι αξιόπιστο κυρίως απέναντι στον ιδρώτα αλλά και σε βροχή (επειδή κάνω 20χλμ και πλέον έχει τύχει να πέσω σε βροχή, όπως και σε καταιγίδα σε πρόσφατο αγώνα στην Αθήνα) είδα ότι τα συγκεκριμένα έχουν ipx7 οπότε θεωρώ από το 4 της xiaomi θα είναι πιο καλά... Βέβαια δεν ξέρω κιόλας γι αυτό ρωτάω...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην κοινοτητα,εχω δει σε πολλους ειδικα σε κατι πωλητες bluetooth με κλιπσακι το οποιο εφαρμοζει σε μπλουζα η πουκαμισο και οταν χτυπαει το τηλεφωνο βγαινει ενα πτυσσομενο καλωδιακι το οποιο ειναι αναδιπλουμενο με την ληξη της κλησης.Θα σας ημουν ευγνωμων αν εχετε καποιο να μου προτεινετε αξιοπιστο.Εθχαριστω προκαταβολικα.

 

Eχει κανεις να προτεινει κατι για αυτο παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το ixchange είναι αυτό που ψάχνεις. Να ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου για stereo Bluetooth με 3.5 jack και δόνηση, που να συνεργάζεται καλά με iPhone 7, αν έχει κάποιος να προτείνει κάτι.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται πουλάω τα zolo liberty plus χρησιμοποιημένα μόνο μία φορά. Είναι trully wireless με bluetooth 5.0. Τα αγόρασα από user του ebay Γερμανίας σε πλειστηριασμό (οπότε δεν παίζει εγγύηση) και ήταν σε κλειστή συσκευασία εντελώς καινούργια. Τα πουλάω γιατί ήθελα aac codecs αλλά δυστυχώς αυτοί ενεργοποιούνται μόνο σε ios συσκευές, οπότε μόνο οι sbc είναι διαθέσιμοι για android συσκευές. Μου έρχονται σε λίγες μέρες άλλα ακουστικά τα οποία αγόρασα από καμπάνια και είχα σκεφτεί να έχω 2 ζευγάρια, αλλά τελικά χρειάζομαι τα χρήματα. Ο ήχος κατα τα άλλα ειναι πάαρα πολύ καλός με απίστευτα μπάσα! Τα πουλάω σε τρομερή τιμή (όσο μου κόστισαν στον πλειστηριασμό του ebay). Ειναι ευκαιρία γιατί Δεν υπαρχουν στην Ελλάδα και για αγορά από Ευρώπη δύσκολα θα τα βρει κάποιος (για να μην πληρώσει τελωνεία). Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται πουλάω τα zolo liberty plus χρησιμοποιημένα μόνο μία φορά. Είναι trully wireless με bluetooth 5.0. Τα αγόρασα από user του ebay Γερμανίας σε πλειστηριασμό (οπότε δεν παίζει εγγύηση) και ήταν σε κλειστή συσκευασία εντελώς καινούργια. Τα πουλάω γιατί ήθελα aac codecs αλλά δυστυχώς αυτοί ενεργοποιούνται μόνο σε ios συσκευές, οπότε μόνο οι sbc είναι διαθέσιμοι για android συσκευές. Μου έρχονται σε λίγες μέρες άλλα ακουστικά τα οποία αγόρασα από καμπάνια και είχα σκεφτεί να έχω 2 ζευγάρια, αλλά τελικά χρειάζομαι τα χρήματα. Ο ήχος κατα τα άλλα ειναι πάαρα πολύ καλός με απίστευτα μπάσα! Τα πουλάω σε τρομερή τιμή (όσο μου κόστισαν στον πλειστηριασμό του ebay). Ειναι ευκαιρία γιατί Δεν υπαρχουν στην Ελλάδα και για αγορά από Ευρώπη δύσκολα θα τα βρει κάποιος (για να μην πληρώσει τελωνεία).
Ποσο τα δινεις;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ποσο τα δινεις;
Τα είχα πάρει στα 85 ευρώ +14 ευρώ μεταφορικά, οπότε τα δίνω .100 ευρώ, Αστο ...δεν υπάρχει αυτη η τιμη όσο και να ψαξεις...Εννοείται με δοκιμή χέρι με χέρι όποιος θέλει για εμπιστοσύνη. Μιλάμε πάντα για το μοντέλο plus, που στοιχιζει στο amazon 150 ευρώ σύν μεταφορικά συν τελωνείο (αν υποθέσουμε ότι έρχονταν Ελλάδα, που δεν έρχονται) και όχι το απλό. Όποιος τα παρει και δεν έχει κολλήματα με audio codecs όπως εγώ :) (λόγω του ότι ακούω flac αρχεία, θέλω aac ή aptx τουλάχιστον codecs), θα τα καταευχαριστηθεί γιατί έχουν graphene drivers με φοβερό ήχο, καλή αυτονομία, app για equalizer και άλλες λειτουργίες, καλό μικρόφωνο με μείωση θορύβων (με επιπλέον hear through/transparency λειτουργία), απίστευτη συνδεσιμότητα χωρίς διακοπές λόγω του bt 5.0 και γενικά είναι άρτια σε όλα τα επίπεδα. Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Τα είχα πάρει στα 85 ευρώ +14 ευρώ μεταφορικά, οπότε τα δίνω .100 ευρώ, Αστο ...δεν υπάρχει αυτη η τιμη όσο και να ψαξεις...Εννοείται με δοκιμή χέρι με χέρι όποιος θέλει για εμπιστοσύνη. Μιλάμε πάντα για το μοντέλο plus, που στοιχιζει στο amazon 150 ευρώ σύν μεταφορικά συν τελωνείο (αν υποθέσουμε ότι έρχονταν Ελλάδα, που δεν έρχονται) και όχι το απλό. Όποιος τα παρει και δεν έχει κολλήματα με audio codecs όπως εγώ :) (λόγω του ότι ακούω flac αρχεία, θέλω aac ή aptx τουλάχιστον codecs), θα τα καταευχαριστηθεί γιατί έχουν graphene drivers με φοβερό ήχο, καλή αυτονομία, app για equalizer και άλλες λειτουργίες, καλό μικρόφωνο με μείωση θορύβων (με επιπλέον hear through/transparency λειτουργία), απίστευτη συνδεσιμότητα χωρίς διακοπές λόγω του bt 5.0 και γενικά είναι άρτια σε όλα τα επίπεδα.
Απο που είσαι;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Απο που είσαι;
Αθήνα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Σε πρόσφατο ταξίδι στο εξωτερικό, σε κατάστημα ηλεκτρονικών στο αεροδρομιο του Αμστερνταμ, δοκιμασα τα Trekz Air, που ανηκουν στην κατηγορία bones headphone. Δεν μπαίνουν μέσα στο αυτί, αλλά μεταδίδουν τον ήχο μέσω των οστών.

Όσο κράτησε η δοκιμή, εντυπωσιαστηκα και από την ποιότητα του ήχου και από το γεγονός ότι δεν χάνεις τους ήχους του περιβάλλοντος.

Τα έχει κανένας να μας πει πιο λεπτομερείς εντυπώσεις;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ποιος έχει τ Gear IconX 2018; αξίζουν για αγορά?

 

Τα πρώτα που έβγαλαν είχαν τεράστιο θέμα μπαταρίας όμως τα καινούρια από ότι διαβάζω είναι μια χαρά.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Η μπαταρία πολύ καλύτερη, η ακουστική τέλεια και αρκετά βελτιωμένος και ο ήχος στον συνομιλητή.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!

Τα εχω ηδη παραγγειλει και τα περιμενω αυριο

Πιστευω να καθονται ανετα και μην με ενοχλουν στο αυτι

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω να βρω ενα bluetooth ακουστικο μεσα απο το οποιο θα μπορω να ακουω αλλα και να συνομιλω μεσω skype viber ή messenger . Δηλαδη να λειτουργει σαν ηχειο σε εφαρμογες του κινητου μου J7 samsung.
Kyrillos' rom v9.5 - Cpu:1200Mhz - G3MOD 2.3 OC
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα ακουστικά Bluetooth έχουν τη δυνατότητα αυτή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...