Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Εμένα πάντως το 52 ακόμα και μετά τη διπλή αναβάθμιση μου κάνει αποσυνδέσεις. Ενώ δείχνει συνδεδεμένο με το τηλέφωνο ο ήχος ακούγεται μόνο από το τηλέφωνο. Μετά δεν μπορώ να το κάνω pair με τίποτα. Χειρότερα από πριν.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

χαΧαιρετω.

Σημερα,πηγα παλι στο Γερμανο Πατησιων,και του ειπα να κανει μια ακομα προσπαθεια για να σεταρει τα mw1 με το Note 3,και ω του θαυματος,εμφανιστηκαν και τα 6 εικονιδια του ΒΤ,για πρωτη φορα με την 4.3.

Υποθετω οτι ισως να οφειλεται στο οτι κατεβασα μερικες εφαρμογες ακομα απο το play store,που τις ειδα στο Ιντερνετ χτες το βραδυ,κοιταζοντας για το mw1. Δειτε το screen shot.

http://www.head-fi.org/t/633873/review-sony-mw1-smart-wireless-headset-pro

Ελπιζω να μην εχω τα ιδια οταν με το καλο παμε στην 4.4.:)

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

χαΧαιρετω.

Σημερα,πηγα παλι στο Γερμανο Πατησιων,και του ειπα να κανει μια ακομα προσπαθεια για να σεταρει τα mw1 με το Note 3,και ω του θαυματος,εμφανιστηκαν και τα 6 εικονιδια του ΒΤ,για πρωτη φορα με την 4.3.

Υποθετω οτι ισως να οφειλεται στο οτι κατεβασα μερικες εφαρμογες ακομα απο το play store,που τις ειδα στο Ιντερνετ χτες το βραδυ,κοιταζοντας για το mw1. Δειτε το screen shot.

http://www.head-fi.org/t/633873/review-sony-mw1-smart-wireless-headset-pro

Ελπιζω να μην εχω τα ιδια οταν με το καλο παμε στην 4.4.:)

 

Ποιες εφαρμογες κατεβασες??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιες εφαρμογες κατεβασες??

 

email / volume control / αναπαντητες κλησεις / ευρεση τηλεφωνου /

εξυπνη επεκταση ημερολογιου / μηνυματα smart extra / calendar event /

battery level /

Αυτα απο μενα Κωνσταντινε.

Link to comment
Share on other sites

Και αν δεν κατεβασεις τις εφαρμογες σου "τρωει" τα εικονιδια απο το ΒΤ;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και αν δεν κατεβασεις τις εφαρμογες σου "τρωει" τα εικονιδια απο το ΒΤ;

 

Εμενα αυτα μου τα βγαζει αν μπω απο τηλεφωνο στο μενου του mw1

και στο Bt μου βγαζει στο 5 απο τα 6 εικονιδια οταν μπω μεσα στο 5 μου βγαζει 4 εικονιδια ενεργα

Δεν ξερω αν βοηθησα........αλλα ειμαι και καποιας ηλικιας:cry:

Τωρα μαθαινω....:lol:

Link to comment
Share on other sites

email / volume control / αναπαντητες κλησεις / ευρεση τηλεφωνου /

εξυπνη επεκταση ημερολογιου / μηνυματα smart extra / calendar event /

battery level /

Αυτα απο μενα Κωνσταντινε.

 

ρε παιδια, τι λεμε τοσο καιρο! χωρις τις εφαρμογες δεν λειτουργει το ΒΤ σωστα. αυτες ειναι που του δινουν τη δυνατοτητα να βλεπεις μηνυματα, ημερολογιο κτλ κτλ!

ξεκιναμε απο το smart connect που τα σονυ κινητα το εχουν μεσα,

μετα με την εφαρμογη της ΒΤ συσκευης, καθε συσκευη εχει αλλη εφαρμογη, και μετα αναλογως τι θελουμε να χρησιμοποιουμε απο το ΒΤ, την αντιστοιχη εφαρμογη. πχ εγω εχω μονο την επεκταση για αναπαντητες και για ΣΜΣ...

 

@konstantinos, μην θεωρεις λοιπον οτι το ΒΤ δεν λειτουργει σωστα. καποιοι φιλοι δεν ξερουν να χρησιμοποιουν τα αξεσουαρ!

 

Το οτι εχει 2-3 εικονιδια το ΒΤ αρχικα ειναι γιατι σε αφηνει να επιλεξεις εσυ ο,τι χρειαζεσαι..λειτουργει σαν ΒΤ αλλα αν θες ολα τα αλλα που προσφερει κατεβαζεις την καταλληλη εφαρμογη, με ο,τι θετικο και αρνητικο εχει αυτο...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, τι λεμε τοσο καιρο! χωρις τις εφαρμογες δεν λειτουργει το ΒΤ σωστα. αυτες ειναι που του δινουν τη δυνατοτητα να βλεπεις μηνυματα, ημερολογιο κτλ κτλ!

ξεκιναμε απο το smart connect που τα σονυ κινητα το εχουν μεσα,

μετα με την εφαρμογη της ΒΤ συσκευης, καθε συσκευη εχει αλλη εφαρμογη, και μετα αναλογως τι θελουμε να χρησιμοποιουμε απο το ΒΤ, την αντιστοιχη εφαρμογη. πχ εγω εχω μονο την επεκταση για αναπαντητες και για ΣΜΣ...

 

@konstantinos, μην θεωρεις λοιπον οτι το ΒΤ δεν λειτουργει σωστα. καποιοι φιλοι δεν ξερουν να χρησιμοποιουν τα αξεσουαρ!

 

Το οτι εχει 2-3 εικονιδια το ΒΤ αρχικα ειναι γιατι σε αφηνει να επιλεξεις εσυ ο,τι χρειαζεσαι..λειτουργει σαν ΒΤ αλλα αν θες ολα τα αλλα που προσφερει κατεβαζεις την καταλληλη εφαρμογη, με ο,τι θετικο και αρνητικο εχει αυτο...

 

Ειδες πως φαινονται οι παλιοι στο αθλημα..:D:D

Καλημερα Νικο!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, με αυτο το σκεπτικο μπορεο να μην εχει τελικα τοσο μεγαλο προβλημα ασυμβατοτητας το mw1...:/

Γιατι με ξαναβαζετε σε σκεψεις ενω το ειχα αποκλεισει;;; :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, με αυτο το σκεπτικο μπορεο να μην εχει τελικα τοσο μεγαλο προβλημα ασυμβατοτητας το mw1...:/

Γιατι με ξαναβαζετε σε σκεψεις ενω το ειχα αποκλεισει;;; :p

 

Για να μην το κουραζουμε ελα να παμε στο 52 μαζι να τελειωνει το παραμυθι

Μπορεις και να μιλας και χωρις καλωδιο σε σχεση με το 50αρι.:D

Ετσι κι αλλιως στα ιδια λεφτα με το mw1 εχει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, με αυτο το σκεπτικο μπορεο να μην εχει τελικα τοσο μεγαλο προβλημα ασυμβατοτητας το mw1...:/

Γιατι με ξαναβαζετε σε σκεψεις ενω το ειχα αποκλεισει;;; :p

 

 

ρε φιλαρακι, αφου τα ειχα πει στο παλικαρι τοτε και δεν με ακουσε...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5169887#post5169887

 

Το κακο ειναι οτι καποιοι εδω χωρις να διαβαζουν και να "ακουν" αυτα που λεμε, κανουν του κεφαλιου τους και κατηγορουν ή εχουν αποψη για πραγματα που δεν θα επρεπε.

Δε μπορεις να λες οτι δε λειτουργει σωστα οταν ουτε ξερεις πως να το λειτουργησεις ουτε ακους το φορουμ!

 

ΠΑρε οποιο σαρεσε ρε Κωνσταντινε, εγω σου προτεινω το 50αρι αν δεν ακους ΜΡ3, αλλιως το mw1..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλαρακι, αφου τα ειχα πει στο παλικαρι τοτε και δεν με ακουσε...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5169887#post5169887

 

Το κακο ειναι οτι καποιοι εδω χωρις να διαβαζουν και να "ακουν" αυτα που λεμε, κανουν του κεφαλιου τους και κατηγορουν ή εχουν αποψη για πραγματα που δεν θα επρεπε.

Δε μπορεις να λες οτι δε λειτουργει σωστα οταν ουτε ξερεις πως να το λειτουργησεις ουτε ακους το φορουμ!

 

ΠΑρε οποιο σαρεσε ρε Κωνσταντινε, εγω σου προτεινω το 50αρι αν δεν ακους ΜΡ3, αλλιως το mw1..

Δεν του το εθεσες σωστα για τα mp3.Θα επρεπε να ηταν <αν δεν θελεις να ακους mp3 απο την καρτα του bt>,γιατι στα mp3 (μεσω κινητου),ειναι μανουλα το sbh50 :happy: Προσωπικα την καρτα την θεωρω αχρηστη.Και να ειχε δεν θα την χρησιμοποιουσα.Εχω ενα σωρο mp3 στο κινητο και θα πρεπει τωρα να τα βαζω και σε αλλη καρτα??Για ποιο λογο??Εξαλου ποιος κυκλοφορει σημερα χωρις το κινητο πανω του?

 

Για τα υπολοιπα συμφωνω απολυτα :) Αυτα τα bt προυποθετουν απο τον χρηστη να διαβασει και καποια πραγματα για την λειτουργια τους,δεν δουλευουν πληρως απο default και απαιτουν την επεμβαση του χρηστη για να τα διαμορφωσει αναλογα με τα γουστα του.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Δεν του το εθεσες σωστα για τα mp3.Θα επρεπε να ηταν <αν δεν θελεις να ακους mp3 απο την καρτα του bt>,γιατι στα mp3 (μεσω κινητου),ειναι μανουλα το sbh50 :happy: Προσωπικα την καρτα την αχρηστη.Και να ειχε δεν θα την χρησιμοποιουσα.Εχω ενα σωρο mp3 στο κινητο και θα πρεπει τωρα να τα βαζω και σε αλλη καρτα??Για ποιο λογο??Εξαλου ποιος κυκλοφορει σημερα χωρις το κινητο πανω του?

 

Για τα υπολοιπα συμφωνω απολυτα :)

 

Συμφωνώ αλλά γιατί να ξεζουμιζεις την μπαταρία του κινητού και του ΒΤ και να τρως έξτρα ακτινοβολία??

Μόνο για αυτό. Εγώ Αθήνα ακούω μόνο ράδιο. Τώρα επαρχία, Λακωνία, δεν υπάρχουν σταθμοί, ειδικά αν κάνεις 100 χλμ με ποδήλατο. Εκεί θες mw1 να ξέρεις ότι δε θα λιώσεις το κινητό..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νικολα και κατεπεκταση Παρη, η συζητηση παει μερικες σελιδες πιο πισω που ημουν αναμεσα σε mw1 και 50αρι. Ο λογος που ηθελα το mw1 ειναι για να το λειτουργω σαν mp3 οταν δεν θα εχω μπαταρια στο κινητο για παραδειγμα αλλα θελω να ακουσω μουσικη. Ή οταν θαμαι στο μετρο που ουτως ή αλλως δεν θα μπορω να λειτουργω το BT επειδη δεν θα χω σημα στο τηλ. Με τα διαφορα που διαβασα εδω μεσα αλλα και σε αλλα φορουμς ειδα οτι εχει ασυμβατοτητες..

Τωρα μου λετε οτι παιζει να φταιει η χρηση... και καπου εδω μπερδευεται το πραγμα γιατι δεν ξερω αν πρεπει να το ρισκαρω. Μηπως τελικα οι 5-10 που παραπονιουνται απλα δεν ξερουν να το χειριζονται οπως θα επρεπε; μηπως οντως υπαρχει αντικειμενικο προβλημα ασυμβατοτητας με την 4.3;

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αλλά γιατί να ξεζουμιζεις την μπαταρία του κινητού και του ΒΤ και να τρως έξτρα ακτινοβολία??

Μόνο για αυτό. Εγώ Αθήνα ακούω μόνο ράδιο. Τώρα επαρχία, Λακωνία, δεν υπάρχουν σταθμοί, ειδικά αν κάνεις 100 χλμ με ποδήλατο. Εκεί θες mw1 να ξέρεις ότι δε θα λιώσεις το κινητό..

Νικο,εγω δεν παω πουθενα χωρις το κινητο,το εχω παντα μαζι μου,οποτε για το θεμα τις ακτινοβολιας δεν τιθεται θεμα.Οσον αφορα την μπαταρια,μην φανταστεις οτι τρωει τοσο πολυ η αναπαραγωγη μουσικης μεσω κινητου-bt.Oπως ειπα και πριν,για μενα,ειναι αχρηστη,τσαμπα φασαρια και ογκος,ποτε δεν θα την χρησιμοποιουσα.Τωρα αν καποιος θεωρει οτι του χρειαζεται,παω πασο,ο καθενας κανει τις επιλογες του αναλογα τις αναγκες του.

 

Νικολα και κατεπεκταση Παρη, η συζητηση παει μερικες σελιδες πιο πισω που ημουν αναμεσα σε mw1 και 50αρι. Ο λογος που ηθελα το mw1 ειναι για να το λειτουργω σαν mp3 οταν δεν θα εχω μπαταρια στο κινητο για παραδειγμα αλλα θελω να ακουσω μουσικη. Ή οταν θαμαι στο μετρο που ουτως ή αλλως δεν θα μπορω να λειτουργω το BT επειδη δεν θα χω σημα στο τηλ. Με τα διαφορα που διαβασα εδω μεσα αλλα και σε αλλα φορουμς ειδα οτι εχει ασυμβατοτητες..

Τωρα μου λετε οτι παιζει να φταιει η χρηση... και καπου εδω μπερδευεται το πραγμα γιατι δεν ξερω αν πρεπει να το ρισκαρω. Μηπως τελια οι 5-10 που παραπονιουνται απλα δεν ξερουν να το χειριζονται οπως θα επρεπε; μηπως οντως υπαρχει αντικειμενικο προβλημα ασυμβατοτητας με την 4.3;

Κων/νε,δεν εχει καμια σχεση το αν εχεις η οχι σημα στο κινητο σου για να δουλεψει το bt.Και σε πηγαδι 100 μετρων να εισαι,αν εχεις συνδεσει το bt και εχεις το κινητο κοντα,δεν θα εχεις κανενα απολυτως προβλημα.Το τι θα παρεις τελικα θα πρεπει να το επιλεξεις εσυ.Σιγουρα καποιοι χρηστες και δεν ακουν και δεν διαβαζουν,οπως για παραδειγμα ο @Theodore41 που μπαινει απο φορουμ σε φορουμ και ποσταρει τα προβληματα και τις <ασυμβατοτητες> που ειχε το mw1 με το note2 και τωρα με το note3.Και ενω ειχε μαλιασει η γλωσσα μου να του λεω αναλυτικα τι να κανει κατεληξε να παει στον Γερμανο και να δηλωνει οτι <οι τεχνιτες>εκει του εκαναν θαυμα.Ενα reset του ειχα πει να κανει στο bt και ξηλωμα και επανεγκατεσταση των εφαρμογων στο κινητο,τοσο απλα.Τιποτα απο ολα αυτα δεν εγιναν και εβγαλε το mw1 με προβληματα ασυμβατοτητας στην 4.3.Oλα αυτα τα γραφω για να καταλαβετε οτι πολλα απο τα προβληματα που αναφερονται,για διαφορες συσκευες,στην πραγματικοτητα δεν υπαρχουν και οφειλονται καθαρα στον χρηστη.Εγω ποτε δεν εγραψα οτι το mw1 εχει ασυμβατοτητες και τετοια.Δεν το εχω και δεν μπορω να γνωριζω λεπτομερειες.Αυτα που εγραψα ηταν οτι διαβαζω πολλα παραπονα χρηστων για πολλες αποσυνδεσεις απο την μερα που βγηκε και οτι βλεπω οτι η sony δεν το υποστηριζει εν αντιθεση με το sbh50 που το εχει <μαναρι>.Αφου βλεπω οτι σε ενδιαφερει το συγκεκριμενο bt,καλα θα ειναι να βρεις καποιον <γνωστη> που το εχει,ωστε να σου δωσει αντικειμενικες πληροφοριες. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Πάρη, γνωρίζω ότι δεν παίζει ρόλο το σήμα. Το είπα σαν επιχείρημα ότι δεν θα χρησιμοποιώ καθόλου το BT αλλά θα με βολεύει σαν ξέχωρο mp3. Κυρίως η μπαταρία με ενδιαφέρει τις περιπτώσεις που θα έχω πχ ένα 20% και δεν θα θέλω να με κρεμάσει. Το λέω από την άποψη ότι καλύτερα να έχεις κάτι και να μην το χρησιμοποιήσεις παρά να μην το έχεις και να σου χρειαστεί έστω και μία φορά.;)

Η αλήθεια είναι ότι θα το έπαιρνα χωρίς δεύτερη σκέψη αλλά με "φόβισαν" όσα διάβασα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάρη, γνωρίζω ότι δεν παίζει ρόλο το σήμα. Το είπα σαν επιχείρημα ότι δεν θα χρησιμοποιώ καθόλου το BT αλλά θα με βολεύει σαν ξέχωρο mp3. Κυρίως η μπαταρία με ενδιαφέρει τις περιπτώσεις που θα έχω πχ ένα 20% και δεν θα θέλω να με κρεμάσει. Το λέω από την άποψη ότι καλύτερα να έχεις κάτι και να μην το χρησιμοποιήσεις παρά να μην το έχεις και να σου χρειαστεί έστω και μία φορά.;)

Η αλήθεια είναι ότι θα το έπαιρνα χωρίς δεύτερη σκέψη αλλά με "φόβισαν" όσα διάβασα.

 

οπως λεει και ο ΠΑρης απο πανω, και τα 2 γενικα ειναι οκ, γιατι τα περισσοτερα προβληματα ηταν λογω ασχετοσυνης. απο εκει και περα, αν το θεμα αποσυνδεσεις ισχυει και παιζει, τοτε ισως να πρεπει να το δεις ή να ζητησεις απο καποιον φιλο να στο δωσει καμια ωρα, να πατε καφε ξερω γω να δεις αν λειτουργει.

Απο εκει και περα, το 50αρι ειναι σιγουρα πιο σταθερο.

Προσωπικα, εφοσον θες πολλη μουσικη, θα σου ελεγα οτι το mw1 ειναι για σενα, διοτι οπως λες θαναι βλακεια να μην εχεις μπαταρια στο κινητο και να στερεισαι τη μουσικη απο το ΒΤ.

Απο την αλλη, αν το φορτιζεις καθε μερα το Ζ και σε φτανει καθε μερα με 15-20% και οχι πιο κατω, τοτε ισως να μην σου χρειαστει η ανεξαρτησια αυτου του ΒΤ.

Εγω πχ με Ζ1 που βγαζω 2 μερες ανετα θα προτιμουσα το 50αρι και ας το φορτιζω καθε μερα.

Για μενα διαλεξε αυτο που σαρεσει καλυτερα με βαση τις αναγκες σου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, έχω το S3 (4.3) και σήμερα αγόρασα το sbh50. Το text to speech λειτουργεί στα ελληνικά; Το επιλέγω στο sbh50 και μιλάει απίστευτα γρήγορα αγγλικά. Στο S3 δεν έχει ελληνικά στις ρυθμίσεις text to speech. Καμιά βοήθεια;

 

Επαναφέρω την ερώτηση μου μήπως και μπορεί κανείς να βοηθήσει :) Επίσης να ρωτήσω και κάτι ακόμα, υπάρχει τρόπος να το κάνω να μην ξεκινάει τον Music Player όταν πατιέται το πλαϊνό κουμπάκι Play/Pause? Κατά λάθος το πατάω συνέχεια και ξεκινάει να παίζει το τελευταίο τραγούδι που είχα ακούσει. Ευχαριστώ ;)

 

Edit: Προσωρινά βρήκα λύση ξετσεκάροντας την επιλογή Media audio από τις ρυθμίσεις Bluetooth.

Edited by zalaros
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Διαβαστε αν αυτό φυσικα ενδιαφερει, για το νέο bt της Jawbone, την συνεχεια της σειρας era. Πιστευω πως δεν υπαρχει καποιο άλλο που να παρεχει αυτή την δυνατοτητα, βλεπε, φωνητικες εντολες, φωνητικη αναζητηση μεσω του bt για λειτουργιες στην συσκευη, όπως και φορτιση του με την ειδικη θηκη που ερχεται με η χωρις αυτην. Η πωληση του ηδη υπαρχει στο Amazon στα 129 δολαρια με την θηκη φορτισης και στα 99 δολαρια σκετο το bt. Πραγματικα ημουν ετοιμος να παραγγειλω το παλιο και θεωρω τυχερο τον εαυτο μου που εβγαλε αυτή την περιοδο η Aliph-Jawbone το νέο Era. Σας παραθετω την σελιδα της Jawbone, όπως και την σελιδα που πωλειται στο Amazon. Θαρρω πως με το Νοτελι μου θα πηγαινει "γαντι"!!! Τα σχολια σας θα με ενδιεφεραν, εκτος, φυσικα της τιμης που κατ`εμε τα αξιζει μεχρι σεντς.

https://jawbone.com/headsets/era

http://www.amazon.com/Jawbone-Bluetooth-Headset-Charge-Case/dp/B00H2RP7BQ/ref=sr_1_6?s=wireless&srs=2529689011&ie=UTF8&qid=1391279100&sr=1-6&keywords=jawbone+era

Παρεθεσα νέο link, το δευτερο του Amazon, οπου αναφερει πιο αναλυτικα πιο κατω στην σελιδα τις δυνατότητες του Era.

Edited by scorpios44
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Διαβαστε αν αυτό φυσικα ενδιαφερει, για το νέο bt της Jawbone, την συνεχεια της σειρας era. Πιστευω πως δεν υπαρχει καποιο άλλο που να παρεχει αυτή την δυνατοτητα, βλεπε, φωνητικες εντολες, φωνητικη αναζητηση μεσω του bt για λειτουργιες στην συσκευη, όπως και φορτιση του με την ειδικη θηκη που ερχεται με η χωρις αυτην. Η πωληση του ηδη υπαρχει στο Amazon στα 129 δολαρια με την θηκη φορτισης και στα 99 δολαρια σκετο το bt. Πραγματικα ημουν ετοιμος να παραγγειλω το παλιο και θεωρω τυχερο τον εαυτο μου που εβγαλε αυτή την περιοδο η Aliph-Jawbone το νέο Era. Σας παραθετω την σελιδα της Jawbone, όπως και την σελιδα που πωλειται στο Amazon. Θαρρω πως με το Νοτελι μου θα πηγαινει "γαντι"!!! Τα σχολια σας θα με ενδιεφεραν, εκτος, φυσικα της τιμης που κατ`εμε τα αξιζει μεχρι σεντς.

https://jawbone.com/headsets/era

http://www.amazon.com/Jawbone-Bluetooth-Headset-Charge-Case/dp/B00H2RP7BQ/ref=sr_1_6?s=wireless&srs=2529689011&ie=UTF8&qid=1391279100&sr=1-6&keywords=jawbone+era

Παρεθεσα νέο link, το δευτερο του Amazon, οπου αναφερει πιο αναλυτικα πιο κατω στην σελιδα τις δυνατότητες του Era.

 

Κι εγώ το ζαχαρωνω. Τα 30$ παραπάνω για τη θήκη φόρτισης αξίζουν?

Link to comment
Share on other sites

οπως λεει και ο ΠΑρης απο πανω, και τα 2 γενικα ειναι οκ, γιατι τα περισσοτερα προβληματα ηταν λογω ασχετοσυνης. απο εκει και περα, αν το θεμα αποσυνδεσεις ισχυει και παιζει, τοτε ισως να πρεπει να το δεις ή να ζητησεις απο καποιον φιλο να στο δωσει καμια ωρα, να πατε καφε ξερω γω να δεις αν λειτουργει.

Απο εκει και περα, το 50αρι ειναι σιγουρα πιο σταθερο.

Προσωπικα, εφοσον θες πολλη μουσικη, θα σου ελεγα οτι το mw1 ειναι για σενα, διοτι οπως λες θαναι βλακεια να μην εχεις μπαταρια στο κινητο και να στερεισαι τη μουσικη απο το ΒΤ.

Απο την αλλη, αν το φορτιζεις καθε μερα το Ζ και σε φτανει καθε μερα με 15-20% και οχι πιο κατω, τοτε ισως να μην σου χρειαστει η ανεξαρτησια αυτου του ΒΤ.

Εγω πχ με Ζ1 που βγαζω 2 μερες ανετα θα προτιμουσα το 50αρι και ας το φορτιζω καθε μερα.

Για μενα διαλεξε αυτο που σαρεσει καλυτερα με βαση τις αναγκες σου.

 

Μακαρι φιλε Νικο να το ειχε κανεις να το δοκιμαζα.. κερναω και καφε!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διαβαστε αν αυτό φυσικα ενδιαφερει, για το νέο bt της Jawbone, την συνεχεια της σειρας era. Πιστευω πως δεν υπαρχει καποιο άλλο που να παρεχει αυτή την δυνατοτητα, βλεπε, φωνητικες εντολες, φωνητικη αναζητηση μεσω του bt για λειτουργιες στην συσκευη, όπως και φορτιση του με την ειδικη θηκη που ερχεται με η χωρις αυτην. Η πωληση του ηδη υπαρχει στο Amazon στα 129 δολαρια με την θηκη φορτισης και στα 99 δολαρια σκετο το bt. Πραγματικα ημουν ετοιμος να παραγγειλω το παλιο και θεωρω τυχερο τον εαυτο μου που εβγαλε αυτή την περιοδο η Aliph-Jawbone το νέο Era. Σας παραθετω την σελιδα της Jawbone, όπως και την σελιδα που πωλειται στο Amazon. Θαρρω πως με το Νοτελι μου θα πηγαινει "γαντι"!!! Τα σχολια σας θα με ενδιεφεραν, εκτος, φυσικα της τιμης που κατ`εμε τα αξιζει μεχρι σεντς.

https://jawbone.com/headsets/era

http://www.amazon.com/Jawbone-Bluetooth-Headset-Charge-Case/dp/B00H2RP7BQ/ref=sr_1_6?s=wireless&srs=2529689011&ie=UTF8&qid=1391279100&sr=1-6&keywords=jawbone+era

Παρεθεσα νέο link, το δευτερο του Amazon, οπου αναφερει πιο αναλυτικα πιο κατω στην σελιδα τις δυνατότητες του Era.

 

 

Πολύ ενδιαφέρον ακουστικό....

 

To έχεις παραγγείλει?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον ακουστικό....

 

To έχεις παραγγείλει?

 

Ημουν ετοιμος πραγματικα να παραγγειλω το παλιο era,αλλα πολυ συντομα θα το παραγγειλω.Κριμα να μην υποστηριζεται ακομη στην Ελλαδα.Θα το παρω σε ασημι με την θηκη φορτισης.Το αξιζει και με το παραπανω τα 30 ευρω διαφορας. Ειναι μοναδικο. Στην ακυρωση εξωτερικων ηχων δεν υπαρχει πραγματικα.Ειχα δοκιμασει παλιοτερα ενα icon hd το μικροτερο αδερφακι του era και εμεινα αφωνος.Μιλουσα διπλα σε ηχειο σε καφετερια κ η γυναικα μου ακουγε μονο εμενα!!! Μου το ειχε πει ο φιλος μου που το ειχε κ δεν το πιστευα! Υπαρχουν σχετικα βιντεο στο youtube.

Στο κοκκινο ειναι πολυ ομορφο δεν βρισκετε?

Edited by scorpios44
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Διαβαστε αν αυτό φυσικα ενδιαφερει, για το νέο bt της Jawbone, την συνεχεια της σειρας era. Πιστευω πως δεν υπαρχει καποιο άλλο που να παρεχει αυτή την δυνατοτητα, βλεπε, φωνητικες εντολες, φωνητικη αναζητηση μεσω του bt για λειτουργιες στην συσκευη, όπως και φορτιση του με την ειδικη θηκη που ερχεται με η χωρις αυτην. Η πωληση του ηδη υπαρχει στο Amazon στα 129 δολαρια με την θηκη φορτισης και στα 99 δολαρια σκετο το bt. Πραγματικα ημουν ετοιμος να παραγγειλω το παλιο και θεωρω τυχερο τον εαυτο μου που εβγαλε αυτή την περιοδο η Aliph-Jawbone το νέο Era. Σας παραθετω την σελιδα της Jawbone, όπως και την σελιδα που πωλειται στο Amazon. Θαρρω πως με το Νοτελι μου θα πηγαινει "γαντι"!!! Τα σχολια σας θα με ενδιεφεραν, εκτος, φυσικα της τιμης που κατ`εμε τα αξιζει μεχρι σεντς.

https://jawbone.com/headsets/era

http://www.amazon.com/Jawbone-Bluetooth-Headset-Charge-Case/dp/B00H2RP7BQ/ref=sr_1_6?s=wireless&srs=2529689011&ie=UTF8&qid=1391279100&sr=1-6&keywords=jawbone+era

Παρεθεσα νέο link, το δευτερο του Amazon, οπου αναφερει πιο αναλυτικα πιο κατω στην σελιδα τις δυνατότητες του Era.

Καλο φαινεται αλλα...αντε φορεσε το με κρανος!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και το Jawbone app στο play store, οπου βοηθαει στην συνεργασια με το android και δειχνει το υπολοιπο μπαταριας και οχι μονο! Για το κρανος εχεις δικιο φιλε Παρη, οντας κι εγω μηχανοβιος, αλλα το παρακαμπτουμε :) Edited by scorpios44
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...