Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Καλημέρα,

 

σκέφτομαι να πάρω το SE WM600. Υπάρχει περίπτωση να μην είναι συμβατό με το Galaxy S;

 

Ευχαριστώ.

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καλησπέρα,

ψάχνομαι τελευταία για αγορά bluetooth handsfree. Βασικά ήμουν μεταξύ του Samsung Bluetooth Headset HM1000 Black και του Plantronics M100. Εσείς ποιο απ'τα δύο προτιμάτε ? Στην τιμή έχουν γύρω στα 40 ευρώ διαφορά αλλά δε με πειράζει. Το πλαντρονιξ έχει περισσότερες λειτουργίες αλλά μήπως είναι λίγο μεγάλο ? Το σαμσουνγκ μου φαίνεται κάπως πιο "κομψό" αλλά δεν έχει τόσες λειτουργίες (κυρίως αυτό που αναφέρει το πλαντρονιξ για εξάλειψη θορύβων δηλαδή). Πέρα απο αυτά τα δυο θα μου προτείνατε κάπιο άλλο ?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω κάτι αν μπορειτε να βοηθήσετε. Ψάχνω να αγοράσω bt στερεοφωνικά ακουστικά. έχετε κάτι να προτείνετε. Μάλλον πάω για τα bt620s αφου λόγω του οτι είναι παλιά, τα βρίσκεις πολυ φθηνά. Έχω και τα motorola s9 αλλα τα παράτησα γιατι οταν βάζω το κινητο στην τσέπη μου, κοβεται η μουσική. Έχει κανεις εμπειρία με την λήψη του bt620s?

Δεκτές και άλλες προτάσεις.;)

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Εχω το plantronics m100 και ειμαι εντυπωσιασμενος!Ειναι μικροσκοπικο και παναλαφρο,πολυ ανετη και ασφαλης εφαρμογη,αστραπιαια συνδεση με το κινητο,αψογη ποιοτητα ηχου,χρησιμα εξτρα ( σου λεει ποση μπαταρια απομενει με φωνητικες οδηγιες).Το προτεινω ανεπιφυλακτα.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το plantronics m100 και ειμαι εντυπωσιασμενος!Ειναι μικροσκοπικο και παναλαφρο,πολυ ανετη και ασφαλης εφαρμογη,αστραπιαια συνδεση με το κινητο,αψογη ποιοτητα ηχου,χρησιμα εξτρα ( σου λεει ποση μπαταρια απομενει με φωνητικες οδηγιες).Το προτεινω ανεπιφυλακτα.

 

ΟΚ φίλε μου με έπεισες και πήγα και το αγόρασα μόλις απ'το Πλαίσιο 59 ευρώ. Ελπίζω να μου βγει καλό, είναι το πρώτο μου Bluetooth Headset και γενικά το πρώτο μου Bluetooth Handsfree που χρησιμοποιώ ποτέ, ελπίζω να το βολευτώ :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά..

 

πήρα το i.Tech i.Voicepro για να αντικαταστήσω ένα παλιό jawbone.. το "αυτάκι" όμως δεν κάθεται καλά..

ξέρει κανείς κανένα άλλο που να ταιριάζει?

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά..

 

πήρα το i.Tech i.Voicepro για να αντικαταστήσω ένα παλιό jawbone.. το "αυτάκι" όμως δεν κάθεται καλά..

ξέρει κανείς κανένα άλλο που να ταιριάζει?

Αγόρασε ένα μαξιλαράκι σαν αυτά που βάζουν στα ακουστικά των MP3s, έτσι έχω κάνει και κάθεται καλύτερα :)

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε ένα μαξιλαράκι σαν αυτά που βάζουν στα ακουστικά των MP3s, έτσι έχω κάνει και κάθεται καλύτερα :)

 

αχά! ευχαριστώ θα το δοκιμάσω :)

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να αγορασω ενα φτηνο handsfree με αρκετη αυτονομια...

εχω ακουσει οτι λετε πως ειναι καλο το i.Tech Bluetooth iVoicePRO

αλλα βλεπω οτι εχει αυτονομια μονο 5 ωρες,

ενω το Samsung Bluetooth Headset HM1000 Black εχει 7 ωρες απο οτι βλεπω...

 

Αξιζει η αγορα του samsung ή λετε πως καλυτερα να παω στο itech?

 

εχω το samsung galaxy s

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

To samsung καλό, ένα απλό bluetooth αλλά σίγουρα το i-tech στην συνομιλία είναι ανώτερο, χωρίς προβλήματα με καθαρό ήχο.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ημέρες συμβίωσης με το i-voice pro κ αποφάσισε να με εγκαταλείψει...

 

Αποσυνδέθηκε κάποια στιγμή κ αρνείται να επανασυνδεθεί με οποιοδήποτε κινητό, ακόμα κ μετά από reset!

 

Εντάξει, δεκτό ένα περιθώριο "σφάλματος", αλλά απογοητεύτηκα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια συμβαινει το εξης κουφο.οταν παιρνω κινητα που εχουν ηχο-τραγουδι στην αναμονη το τραγουδι ακουγεται χαλια,μπουκωμενο με τρελα παρασιτα.οταν παιρνω τα ιδια νουμερα απο αλλα κινητα ακουγεται μια χαρα.τι μπορει να φταιει γιατι προβλημα της εταιρειας δεν μπορει να ειναι αφου απο αλλα κινητα της ιδιας εταιρειας δεν υπαρχει το προβλημα!

τελικα φταιει το bt ακουστικο που εχω το HM1000 samsung!αλλα γιατι να μην ακουγεται η μουσικη ενω η ομιλια ειναι μια χαρα?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σαν αξεσουάρ λουράκι για να κρεμιέται το i-voice pro?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

2 ημέρες συμβίωσης με το i-voice pro κ αποφάσισε να με εγκαταλείψει...

 

Αποσυνδέθηκε κάποια στιγμή κ αρνείται να επανασυνδεθεί με οποιοδήποτε κινητό, ακόμα κ μετά από reset!

 

Εντάξει, δεκτό ένα περιθώριο "σφάλματος", αλλά απογοητεύτηκα.

 

Το bluetooth επιστράφηκε ως ελαττωματικό!

 

Πάμε γι΄άλλα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειναι λογικο μετα απο 3 λεπτα στην αναμονη το bluetooth ακουστικο να αποσυνδεεται απο το κινητο; πως μπορω να το διορθωσω;;

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειναι λογικο μετα απο 3 λεπτα στην αναμονη το bluetooth ακουστικο να αποσυνδεεται απο το κινητο; πως μπορω να το διορθωσω;;

 

Eννοείται πως δεν είναι!

 

Δοκίμασε ένα διαφορετικό συνδυασμό κινητού-ακουστικού ώστε να σιγουρέψεις πως δεν είναι θέμα ελαττώματος, αλλά οφείλεται σε ασυμβατότητα τους.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα εγώ ψάχνω για ένα ακουστικό το οποίο να συνδέεται με 2 κινητά και να έχει ηχητική ειδοποίηση ή δόνηση κάποια πρόταση
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς σας το Nokia ΒΗ-217;

Με ενδιαφέρει η ποιότητα συνομιλίας και η σταθερή σύνδεση.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Eννοείται πως δεν είναι!

 

Δοκίμασε ένα διαφορετικό συνδυασμό κινητού-ακουστικού ώστε να σιγουρέψεις πως δεν είναι θέμα ελαττώματος, αλλά οφείλεται σε ασυμβατότητα τους.

 

ναι με οποιο αλλο κινητο δεν αποσυνδεεται... αυτο θα πει τυχη... δε μπορω να το διορθωσω με καποιο τροπο ε?

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Κανένα review για το νέο jawbone; Το icon εννοώ! Το έχει πάρει κανείς; Υπάρχει διαφορά με το prime;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα εγώ ψάχνω για ένα ακουστικό το οποίο να συνδέεται με 2 κινητά και να έχει ηχητική ειδοποίηση ή δόνηση κάποια πρόταση

 

εδω εισαι:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=247238

 

πηρα τα χριστουγεννα δωρο στον αδερφο μου το itech naro (μεχρι 3 συσκευες) και ειναι πολυ ευχαριστημενος!

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ. Να σημειώσω ότι το naro πέρα από γενική ηχητική ειδοποίηση και δόνηση, έχει και ηχητική ειδοποίηση στην περίπτωση που κάποιο από τα συνδεδεμένα κινητά βγει εκτός εμβέλειας.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...