Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Με ενδιαφερει η αγορά ενός ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ ασύρματων ακουστικών και ηθελα να θέσω μερικές ερωτήσεις στο φόρουμ:

 

 

1. Τα bluetooth ακουστικά βγαίνουν σε στέρεο ζευγάρια;

2. Αν ναι, δουλεύουν αυτά με USB adapters? Δηλαδή, αν εχω ενα τέτοιο ζευγάρι και ενα USB dongle για το λαπτοπ, μπορώ να ακουω μουσική απο το λαπτοπ μέσω αυτών;

 

3. Το παραπάνω ισχύει και για PDA με bluetooth, π.χ. FS LOOX ??

 

Ευχαριστώ για την ανάγνωση ;)

NO DAY BUT TODAY
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Toulahiston kanena apo t aBT Headsets pou gnorizo den syndeontai me tipota allo apo kinita tilefona. Tora ama kapoio usb dongle ehei tetoio software etsi oste na syndethei me BT headset den to gnorizo. episis den eho dei stereo bt headset.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον hellinas

 

Toulahiston kanena apo t aBT Headsets pou gnorizo den syndeontai me tipota allo apo kinita tilefona. Tora ama kapoio usb dongle ehei tetoio software etsi oste na syndethei me BT headset den to gnorizo. episis den eho dei stereo bt headset.

 

 

An to dongle soy exei support, tote tha mporeis na xrhsimopoihseis to headset soy ws akoystika, mic klp etsi wste na akoys mp3 h' kai na milas....

 

Paizei rolo kai to bt headset soy, alla kai to bt dongle soy..

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Den exw oute dongle oute headset... Thelw omws na agorasw kai gi afto ekana tin erwtisi.. mipws kapoios kata tyxi xerei kanena pou na doulevei ws stereofwnika akoustika??

 

Thanx...

NO DAY BUT TODAY
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Εχω το motorola V600 και σκοπεύω να αγοράσω bluetooth ακουστικό. Ο Γερμανός έχει το bodyglove προς 65 ευρώ και η vodafone το bluetrek προς 69 ευρώ. Ποιό μου προτείνετε;
Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

παρε το πιο ελαφρυ! εγω παλι ειχω ενα motorola και ειμαι υπερευχαριστημενος, με μονο μειωνεκτημα οτι ας πουμε μιαζω με τον καπετανιο του startrek...
Link to comment
Share on other sites

Tελικά πήρα το bodyglove και δέν μπορώ να πώ οτι είμαι ευχαριστημένος. Ακούγεται αντίλαλος στον συνομιλητή και πολλές φορές κάνει μικρές διακοπές κατα την διαρκεια της συνομιλίας. Το motorola κάνει τέτοια πράγματα;
Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το bluetrek και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος μεχρι στιγμης,πολυ μεγαλη αυτονομια,πολυ καλη ακουστικη,ελαφροτατο,μονο του μειονεκτημα για μενα οτι δεν χτυπαει στα εισερχομενα sms παρα μονο στις κλησεις(δεν ξερω βεβαια αν αυτο το κανουν αλλα ακουστικα..)

Link to comment
Share on other sites

εγω με το qtek 2020 δεν εχω τετοια προβληματα... Βεβαια παλια ειχα αντιλαλο αλλα τοτε ειχα Nokia 3650 δεν ξερω αν παιζει ρολο... Οταν μιλαω ποτε δεν σταματαει μονο οταν κανω audio gateway με το Pc και δεν μποτω να καταλαβω το γιατι...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος okapi (23 Μάι. 2004 , 21:33)

 

εγω με το qtek 2020 δεν εχω τετοια προβληματα... Βεβαια παλια ειχα αντιλαλο αλλα τοτε ειχα Nokia 3650 δεν ξερω αν παιζει ρολο... Οταν μιλαω ποτε δεν σταματαει μονο οταν κανω audio gateway με το Pc και δεν μποτω να καταλαβω το γιατι...

 

Ποιό bluetooth έχεις; To bodyglove?

Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dtsolakis (23 Μάι. 2004 , 21:08)

 

Ποιό κινητό έχεις;

 

 

Το sx1 αν ρωτας εμενα :)

Νομιζω το bluetrek με την τιμη που εχει ειναι οτι καλυτερο αυτη τη στιγμη παντως και στο πακετο μεσα εχει και φορτιστη αυτοκινητου.. :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ψιλομετάνιωσα που πήρα το bodyglove. Το ακουστικό χτυπάει μόνο αν βάλω στο κινητο το προφίλ που έχει δόνηση και ήχο και άν περάσουν 4-5 λεπτά χωρίς να χρησιμοποιηθεί το ακουστικό, αν δεχτώ κλήση χτυπάει μόνο το κινητο... Δέν ξέρω, βέβαια, αν για αυτό φταίει το κινητό ή το bluetooth ακουστικό.
Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ετσι θα κάνω. Θα το δοκιμάσω και με αλλη συσκευή και άν κάνει τα ίδια θα το πάω πίσω... Θα το δεχτούν άραγε;
Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

Ναι, απο εκεί το πήρα. Ξέρει κανείς αν πρέπει να το πάω στο Γερμανό απο οπου το πήρα ή μπορώ σε οποιοδήποτε κατάστημα Γερμανού;
Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, διαβάζοντας απο την αρχή τις οδηγίες χρήσης εντόπισα ένα σημείο που έλεγε οτι μπορείς να το συνδέσεις με δύο τρόπους: ώς bluetooth headset και ώς bluetooth hands free. Δέν έχω ιδέα ποιά είναι η διαφορά, πάντως οταν το σύνδεσα με hands free mode λειτούργησε κανονικά. Το μόνο ενοχλητικό είναι, οτι όταν είναι συνδεδεμένο με το τηλέφωνο κουδουνίζει μόνο το ακουστικό.
Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τελικά το bodyglove μου εβγαλε την ψυχή (συνεχείς διακοπές συνομιλίας) και το πήγα πίσω και ευτυχώς μου είπαν οτι μπορώ να το αλλάξω και με άλλη μαρκα και πήρα της motorola.

Okapi οταν συνδέεις το ακουστικο με το pc τί δυνατότητες έχει;

Με το τηλ το έχεις συνδέσει ώς ανοιχτή ακρόαση ή ώς ακουστικο;

Ποιές οι διαφορές τους; :)

Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

Εγω ως ανοιχτη ακροαση το ειχα στο Νοkia 3650 δεν ξερω γιατι, αλλα στο βιβλιαρακι τους ακουστικου λεει τις διαφορες.

 

Με το PC λειτουργει ως μικροφωνο και ως ακουστικο (μεσω της ρυθμισης audio gateway), ετσι ακουω μουσικη και μιλαω msn σαν να μιλουσα τηλεφωνο. Βεβαια για εναν κουφο λογο κοβεται οποτε του καπνισει η συνδεση αλλα κλαϊν μαϊν δεν με νοιαζει χαλαρα...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,εχω το νοκια 7610 και 8ελω να παρω το sony ericsson bleutooth handsfree.8α ειναι συμβατα?
http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...