Jump to content

Moto One Vision


billstamaniac
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ (RETEU) προχθές (19/05/2020) σε έκδοση QSAS30.62-24-7 επίπεδο κώδικα ασφαλείας: 1 Μαϊου 2020. Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 227
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ (RETEU) προχθές (19/05/2020) σε έκδοση QSAS30.62-24-7 επίπεδο κώδικα ασφαλείας: 1 Μαϊου 2020.

 

Εμένα ακόμα δεν τη εμφανίζει...

Στην 62-24-6 είμαι...

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τα security updates κανένα άλλο update που θα διορθώνει - βελτιώνει κάτι θα υπάρξει;

Εσένα σου ήρθε η αναβάθμιση ασφαλείας του Μαϊου;;;

Εμένα τπτ ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τα security updates κανένα άλλο update που θα διορθώνει - βελτιώνει κάτι θα υπάρξει;

 

Μαζί με το security update του Μαΐου μου ήρθε και bugfix\stability update.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εχθές είχα μια πρώτη μικρή επαφή με την συσκευή που εγώ είχα επιλέξει για τον αδελφό μου.

Σύμφωνα με τα λεγόμενα του από ταχύτητα απόκριση , από gps σήμα κινητής και WiFi το τηλέφωνο είναι άψογο.

Σε ότι εγώ είδα σε σχέση με το xz1 που έχω εγώ (κάποτε ναυαρχίδα , όχι ιδιαίτερα πετυχημένο για τέτοια ) .

Έχει ωραία χορταστική και καλύτερη οθόνη από πλευράς μαύρου , σε αναπαραγωγή YouTube μου έβγαζε την επιλογή 1080 60 hdr .

Από ήχο είχε το ίδιο δυνατό με το δικό μου αλλά πιο γεμάτο και μπάσο ας είναι μονοφωνικό.

Άρα και εδώ για εμένα ακουγόταν πιο καλά.

Από κάμερα μέσα στο σπίτι με κίτρινα φώτα.

Ήταν πολύ καλή , φυσικά το πάτησε το Sony στο αυτόματο , ενώ το night mode κάνει άμεσα και σωστή δουλειά , δεν είναι DSLR αποτέλεσμα αλλά είναι αποτέλεσματικο.

Στο χέρι κάθεται πολύ όμορφα αλλά λόγο μάκρους επιβάλλετε να έχεις κάποια gestures, να έρχεται η κουρτίνα κάτω π.χ .

Μου έβγαλε μια πολύ καλή αίσθηση σαν συσκευή για μόνο 200 ευρώ.

Το επόμενο στοίχημα είναι η μακροζωία σαν συσκευή γενικώς.

Δηλαδή το αγοράζεις το τηλέφωνο , εύκολα χωρίς ενδοιασμούς.

 

Καλησπέρα σας και από μένα, το αγόρασα χτες από Γερμανό σε μπλε στα 189€, πολύ καλή συσκευή οπτικά, και στο χέρι, χωρίς να κουνιέται κάμερα όρος το παρόν η να υπάρχει κάποιο ψεγάδι. Έχω παρατηρήσει γενικά λίγο πιο αργές αποκρίσεις απ' ότι στο xz1, το οποίο δουλεύω ακόμα ως προηγούμενο μου κινητό, και με είχε καταβολεψει. Εκανα όλες τις ενημερώσεις και τώρα θα παρακολουθήσω διάρκεια μπαταρίας. Γνώμη σας για το πώς τρέχει ο exynos και δένει πάνω στη συσκευή??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και από μένα, το αγόρασα χτες από Γερμανό σε μπλε στα 189€, πολύ καλή συσκευή οπτικά, και στο χέρι, χωρίς να κουνιέται κάμερα όρος το παρόν η να υπάρχει κάποιο ψεγάδι. Έχω παρατηρήσει γενικά λίγο πιο αργές αποκρίσεις απ' ότι στο xz1, το οποίο δουλεύω ακόμα ως προηγούμενο μου κινητό, και με είχε καταβολεψει. Εκανα όλες τις ενημερώσεις και τώρα θα παρακολουθήσω διάρκεια μπαταρίας. Γνώμη σας για το πώς τρέχει ο exynos και δένει πάνω στη συσκευή??

 

Ο επεξεργαστής μία χαρά είναι. Έχω χρησιμοποιήσει καθώς είχα στην κατοχή μου προηγούμενα flagships τους τελευταίους επεξεργαστές και πραγματικά δεν καταλαβαίνω διαφορά.

 

Το κινητό έχει οθόνη πολύ καλή για τα χρήματα που ζητάει. Πάρα πολύ καλό μονοφωνικό ηχείο και καλούτσικη κάμερα.

 

Γενικά είναι μία πάρα πολύ καλή συσκευή με μεγάλο της συν το stock android.

 

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι με τον σαρωτή δακτυλικών αποτυπωμάτων που δεν δουλεύει πάντα σωστά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
...και όντως έστρωσε! Τις τελευταίες μέρες δεν με αγχώνει πλέον η μπαταρία του. Απο χθες το απόγευμα έχω πάνω απο 90 λεπτά οθόνη, 90 λεπτά ανοιχτό hotspot ,τουλάχιστον μια ώρα GPS και μπαταρία τώρα στο 30%. Φτου, να μην το ματιάξω :lol:

 

Πραγματικά αναρωτιέμαι αν παίζει ρόλο και ο συνδυασμός καλωδίου\φορτιστή: στην αρχή χρησιμοποιούσα το δικό του καλώδιο με φορτιστή Samsung 5V\2A και σαν να μην "γέμιζε" σωστά.

Τώρα έχω καλώδιο Blitzwolf με φορτιστή Huawei 5V\2A και οι φορτίσεις είναι πιο αποδοτικές.

 

Δεν είσαι ικανοποιημένος από τον original turbo power φορτιστή που υπήρχε στην συσκευασία; Γιατί χρησιμοποιείς άλλους για την φόρτιση;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία έχω παρατηρήσει να κλείνει μόνο του το κινητό. Μου το έχει κάνει τουλάχιστον τρεις φορές. Έχει τύχει σε κανέναν σας αυτό; Edited by CPR
Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι ικανοποιημένος από τον original turbo power φορτιστή που υπήρχε στην συσκευασία; Γιατί χρησιμοποιείς άλλους για την φόρτιση;

O δικός του φορτιστής είναι ακόμα πακεταρισμένος στο κουτί του, δεν έχω χρειαστεί γρήγορη φόρτιση ακόμα.

Προτιμώ τους 5V\2A για να μην "κουράζω" τη μπαταρία.

Τώρα τελευταία έχω παρατηρήσει να κλείνει μόνο του το κινητό. Μου το έχει κάνει τουλάχιστον τρεις φορές. Έχει τύχει σε κανέναν σας αυτό;
Όχι, όλα καλά με το δικό μου.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία έχω παρατηρήσει να κλείνει μόνο του το κινητό. Μου το έχει κάνει τουλάχιστον τρεις φορές. Έχει τύχει σε κανέναν σας αυτό;

 

Όχι ποτέ....Πάντος δεν μου ακούγεται καθόλου καλό αυτό...Μήπως κατά λάθος αυξομειώνοντας την ένταση,πατάς και το πλήκτρο on/off???

Ξέρω ότι είναι λίγο απίθανο,αλλά ίσως κάτι τέτοιο φταίει...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • The title was changed to Moto One Vision

Kαπου διαβασα ειναι να παρει Αndroid 11 συντομα .Δεν έχει δωσει security update για Αυγουστο .Θα το δωσει μαζι..

Link to comment
Share on other sites

Το αντίθετο συμβαίνει με το ΒΤ, ανοίγει μόνο του. Το κλείνω, βάζω τα ακουστικά στη θήκη τους και μετά απο λίγο βρίσκω το BT ανοιχτό και τα ακουστικά συνδεμένα...

Άλλο πρόβλημα: πως κλείνω μια εφαρμογή που έχει κολλήσει; Το swipe-up πλέον δεν πιάνει και αναγκάζομαι να πάω στα στοιχεία της εφαρμογής και να πατήσω Force stop.

 

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως με νεα εγκατάσταση λειτουργικού ,κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κλπ

Για τις εφαρμογες νεώτερες εκδόσεις, είτε απεγκατάσταση, και παλι εγκατάσταση .

Για το BT διαγραφεις την συνδεση ,και κανεις απο  την αρχή συζευξη.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 hours ago, mkaras said:

Για το BT διαγραφεις την συνδεση ,και κανεις απο  την αρχή συζευξη.

 

Ο άνθρωπος δεν έχει πρόβλημα στη σύνδεση με τα ακουστικά, με το Bluetooth της συσκευής του έχει πρόβλημα που ενεργοποιείται μόνο του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαποια εφαρμογή μη συμβατή με Α11 το ενεργοποιεί .

Aν διαγράψεις την συνδεση ,θα ζητάνε τα προγραμματα ΒΤ σύνδεση ,και θα βρείς ποιο το προκαλεί .
 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mkaras said:

Συνηθως με νεα εγκατάσταση λειτουργικού ,κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κλπ

Για τις εφαρμογες νεώτερες εκδόσεις, είτε απεγκατάσταση, και παλι εγκατάσταση .

Πονάει δόντι, κόβουμε κεφάλι δηλαδή 😁

Τρομερά....πολύπλοκη διαδικασία το swipe-up, φυσικό κι επόμενο να το χαλάσουν...

1 hour ago, mkaras said:

Kαποια εφαρμογή μη συμβατή με Α11 το ενεργοποιεί .

Aν διαγράψεις την συνδεση ,θα ζητάνε τα προγραμματα ΒΤ σύνδεση ,και θα βρείς ποιο το προκαλεί

Έχω μόνο ακουστικά (δύο ζευγάρια)  και ένα Mi Band συνδεμένα. Μπορεί κάποιο ακουστικό να κάνει κόλπα και να προσπαιθεί να ανοίξει το ΒΤ, αυτό όμως δεν σημαίνει οτι το κινητό πρέπει να το δέχεται.

Δεν είμαι μόνο πρόβλημα της 11 όμως. Και με την 10 το έκανε, δεν διορθώθηκε στην 11.

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το swipe-up δεν δουλεύει μόνο με one-button navigation

Με όλους τους άλλους τρόπους (gestures, 2 & 3 button navigation), πιάνει κανονικά.

Edited by WitchKing
Link to comment
Share on other sites

On 14/9/2021 at 10:46 ΠΜ, WitchKing said:

Πονάει δόντι, κόβουμε κεφάλι δηλαδή 😁

Τρομερά....πολύπλοκη διαδικασία το swipe-up, φυσικό κι επόμενο να το χαλάσουν...

Έχω μόνο ακουστικά (δύο ζευγάρια)  και ένα Mi Band συνδεμένα. Μπορεί κάποιο ακουστικό να κάνει κόλπα και να προσπαιθεί να ανοίξει το ΒΤ, αυτό όμως δεν σημαίνει οτι το κινητό πρέπει να το δέχεται.

Δεν είμαι μόνο πρόβλημα της 11 όμως. Και με την 10 το έκανε, δεν διορθώθηκε στην 11.

Mια εφαρμογή που ανοιγει τα πάντα είναι η πλοηγηση sygic στις τελευταίες εκδόσεις και κολλανε και τα ακουστικά σε πολλά κινητά.

Το κινητό το έχει γνωστός .Δεν έχει θέματα όπως μου είπε ,αντίθετα ρολαρει καλυτερα ,και η μπαταρία βελτιώθηκε .Περισσότερα όταν τον δώ από κοντά ...Γενικά το θεωρεί πολύ ποιοτικό κινητό ,ειδικά στο θέμα της φωτογραφίας ,και Android one.

Βεβαια όπως σε όλα τα κινητά γίνεται ,καποιες παρτίδες έχουν προβλήματα ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...