Jump to content

Moto One Vision


billstamaniac
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Volte και Wifi calling έχει; Η Cosmote το έφερε το κινητό αρχικά, αν η συσκευή το υποστηρίζει δεν γίνεται να μην παίζει. Edited by spyrdano
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 227
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Volte και Wifi calling έχει; Η Cosmote το έφερε το κινητό αρχικά, αν η συσκευή το υποστηρίζει δεν γίνεται να μην παίζει.

 

Καλημέρα, παίζουν και τα δύο κανονικά.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές που κατεβάζετε από το Play store καλύπτουν όλη την οθόνη ή αφήνουν μαύρα περιθώρια πάνω ή κάτω;
Link to comment
Share on other sites

Βροχερή μέρα η σημερινή,και είπα να δοκιμάσω λίγο την απόδοση της οθόνης όταν είναι βρεγμένη...

Λοιπόν έχω να πω ότι στέκεται πολύ καλύτερα από αρκετές ναυαρχίδες που έχω δοκιμάσει σε αυτόν τον τομέα...Εκτός των Samsung στις σειρές S και Note που έχω εναλαξ αλλάξει,και είναι ότι καλύτερο σε αυτόν τον τομέα, πραγματικά το One Vision είναι πολύ καλό...

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή τι πάθαιναν τα άλλα και δεν παθαίνει αυτό στην βροχή;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Να σου δώσω ένα παράδειγμα...P20 Pro/Mate 20 Pro,σε αρκετά σημεία επέλεγα να γράψω αριθμούς η γράμματα,δεν τα έπιανε το touch,η οθόνη κατά το scrolling δεν ανταποκρινόταν....

Σε 1+5/5Τ/6,εκεί δεν υπήρχε καμία ανταπόκριση,ότι και να επέλεγα,σε Xiaomi MI8//MIA2/και αρκετά Redmi N4/N7 εκεί με απλη επαφή νερού,δεν έκανε τπτ...

Θα μου πεις τα 1+(αν και η εταιρεία λέει ότι αντέχουν) και τα Xiaomi ,δεν είναι αδιάβροχα,εκεί δεν τα έβαζα σε βροχή,αλλά όποτε έπεφτε έστω μια σταγόνα νερό,ερχόταν το τέλος....

Σε Note και S σειρές,απλα δεν καταλαβαίνουν τπτ...

Όλα αυτά εγώ τα έχω δουλέψει λόγο δουλειάς..Σημερα η συμπεριφορά του One Vision ήταν κάτι παραπάνω από καλή....

Link to comment
Share on other sites

ααα καλό τότε. πάντως εγώ κανένα κινητό δεν αφήνω να πέσει ούτε μια σταγόνα!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Καλημέρα,εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να αποφύγω την βροχή,και η αδιαβροχοποιηση και αντοχή στο νερό είναι σημαντικά...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

€199 προσφορά τωρα την εβδομάδα της black Friday απο την lenovo exclusive https://www.e-lenovo.gr/index.php?_route_=tablets-and-smartphones/smartphones-1097500824/motorola-one-vision-6-3in-fhd-4gb-128gb-4g-lte-dualsim-bronze-gr.html

 

Καλά σε αυτή την τιμή απλά δεν έχει αντίπαλο...Αξίζει και με το παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Στα 200 ευρώ καλή αγορά ακούγεται..

Εγώ το παρακολουθώ τις τελευταίες μέρες μιας και ψάχνω για νέα συσκευή.

Εντάξει, το πλάτος είναι μαζεμένο, (γι΄αυτό και το κοιτώ το συγκεκριμένο, όπως και για το καθαρό android), αλλά και πάλι ρε παιδιά, με τόσο μεγάλο ύψος συσκευής είναι εύκολα διαχειρίσιμο με ένα χέρι;;

Προσωπικά ψάχνω συσκευή που να μπορώ να την χειρίζομαι με ένα χέρι π.χ. όταν οδηγώ αυτοκίνητο.*

 

Μπορεί κάποιος κάτοχος να αναφέρει πώς τα πάει η συσκευή με το σήμα και με την ποιότητα κλήσεως;

Επίσης, εάν γνωρίζει κάποιος πού είναι το επίσημο service εδώ Θεσ/νίκη.

 

Ευχαριστώ.

 

 

* Δεν είναι σωστό, ούτε και προτείνω σε κανέναν να το κάνει, απλά κάποιες φορές είναι αναπόφευκτο.

Edited by Novalis
Link to comment
Share on other sites

Στα 200 ευρώ καλή αγορά ακούγεται..

Εγώ το παρακολουθώ τις τελευταίες μέρες μιας και ψάχνω για νέα συσκευή.

Εντάξει, το πλάτος είναι μαζεμένο, (γι΄αυτό και το κοιτώ το συγκεκριμένο, όπως και για το καθαρό android), αλλά και πάλι ρε παιδιά, με τόσο μεγάλο ύψος συσκευής είναι εύκολα διαχειρίσιμο με ένα χέρι;;

Προσωπικά ψάχνω συσκευή που να μπορώ να την χειρίζομαι με ένα χέρι π.χ. όταν οδηγώ αυτοκίνητο.*

 

Μπορεί κάποιος κάτοχος να αναφέρει πώς τα πάει η συσκευή με το σήμα και με την ποιότητα κλήσεως;

Επίσης, εάν γνωρίζει κάποιος πού είναι το επίσημο service εδώ Θεσ/νίκη.

 

Ευχαριστώ.

 

 

* Δεν είναι σωστό, ούτε και προτείνω σε κανέναν να το κάνει, απλά κάποιες φορές είναι αναπόφευκτο.

 

με ενα χερι δεν πρεπει να υπάρχουν πλεον κινητά που να μπορείς να χειριστείς (και σου λει καποιος που ειναι 1,91)|

 

αυτό που μαύρισα καλύτερα να μην το κάνεις...... για αυτό η χώρα μας ειναι σε τέτοιο λακο οτι αφορά ατυχήματα

Link to comment
Share on other sites

Στα 200€ που είναι τώρα υπάρχει κάτι καλύτερο; Πχ Huawei p30 lite ;

 

Και γω αυτά τα δύο κοιτάζω. Βέβαια το μότο είναι πιο μαζεμένο στο πλάτος και είναι και λίγο πιο φθηνό.

 

με ενα χερι δεν πρεπει να υπάρχουν πλεον κινητά που να μπορείς να χειριστείς (και σου λει καποιος που ειναι 1,91)|

 

αυτό που μαύρισα καλύτερα να μην το κάνεις...... για αυτό η χώρα μας ειναι σε τέτοιο λακο οτι αφορά ατυχήματα

 

Σίγουρα δεν είναι σωστό, ούτε και το προτείνω, το έγραψα και πιο πάνω. Ίσως δεν το διετύπωσα σωστά. Δεν εννοώ να ταξιδεύεις με 130 και να γράφεις στο μέσεντζερ. Πες ας πούμε ότι γράφεις κάτι σύντομο ενώ είσαι σε φανάρι ή απλά το πιάνεις για να το σηκώσεις ενώ κινείσαι. Ακόμα και αυτή η απλή κίνηση είναι πολύ πιο εύκολη από ένα μαζεμένο κινητό παρά με μια παντόφλα. Και γενικά θέλω να είναι βολικό στο χέρι, γιατί αυτό που έχω 3 χρόνια περίπου, είναι παντόφλα και δεν συνηθίζεται, απλά συνηθίζεις το μη βολικό του όλου θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτά τα δύο κοιτάζω. Βέβαια το μότο είναι πιο μαζεμένο στο πλάτος και είναι και λίγο πιο φθηνό.

 

 

 

Σίγουρα δεν είναι σωστό, ούτε και το προτείνω, το έγραψα και πιο πάνω. Ίσως δεν το διετύπωσα σωστά. Δεν εννοώ να ταξιδεύεις με 130 και να γράφεις στο μέσεντζερ. Πες ας πούμε ότι γράφεις κάτι σύντομο ενώ είσαι σε φανάρι ή απλά το πιάνεις για να το σηκώσεις ενώ κινείσαι. Ακόμα και αυτή η απλή κίνηση είναι πολύ πιο εύκολη από ένα μαζεμένο κινητό παρά με μια παντόφλα. Και γενικά θέλω να είναι βολικό στο χέρι, γιατί αυτό που έχω 3 χρόνια περίπου, είναι παντόφλα και δεν συνηθίζεται, απλά συνηθίζεις το μη βολικό του όλου θέματος.

 

δεν νομίζω να υπάρχουν πλέον κινητά που μπορείς με ένα χέρι να χειριζεσε....... όσα πέρασαν από μένα τελευταία τουλάχιστον απαιτούσαν δυο χέρια (πολλα ακόμη και να απαντήσεις σε μια κλήση)

Link to comment
Share on other sites

Στα 200€ που είναι τώρα υπάρχει κάτι καλύτερο; Πχ Huawei p30 lite ;

 

..πριν μερικές μέρες που μελετουσα το θέμα,οι εναλλακτικές ήταν το Realme 3pro και το Xiaomi mi 9 lite από σκρουτζ και το Realme 5pro από αμαζον ιταλιας....θα μου πεις ποια είναι η Realme...ούτε την Xiaomi ξέραμε πριν λίγα χρόνια...

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

..πριν μερικές μέρες που μελετουσα το θέμα,οι εναλλακτικές ήταν το Realme 3pro και το Xiaomi mi 9 lite από σκρουτζ και το Realme 5pro από αμαζον ιταλιας....θα μου πεις ποια είναι η Realme...ούτε την Xiaomi ξέραμε πριν λίγα χρόνια...

 

realme ειναι η oppo.......δεν ειναι Noname

Link to comment
Share on other sites

realme ειναι η oppo.......δεν ειναι Noname

 

Έτσι ακριβώς...Αλλά επειδή σήμερα το παράγγειλε ο αδερφός της γυναίκας μου από You,στα 198, πραγματικά αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι κ το redmi note 8 pro 64gb που είναι 210€ από Σκρουτζ.. ποιο θα διαλέγατε;

 

Εγώ δεν ξέρω τι λέει το Redmi Note 8 Pro,αλλά σε σχέση με το Redmi Note 7 που είχα πριν,το Motorola One Vision είναι ανώτερο σε όλα,εκτός από μπαταρία...

Από Σκρουτζ,τι εγγύηση έχεις;;;Καταστηματος;;;

Από το You παντός έχεις επίσημης αντιπροσωπείας εγγύηση...Το μόνο που ίσως θέλει συνήθεια είναι η αναλογία οθόνης που είναι 21:9...

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας από μπαταρία σε σχέση με το note .

Το θελω για τον αδελφό μου που ειναι απλος τυπος , ουτε φορουμ ουτε εμβάθυνση σε ρυθμίσεις και τέτοια , ειναι ψηνε δίνε .

Εχει sony και για αυτο τον λογο φοβάμαι να τον παω σε xiaomi .

Η sony ειναι "θα σου κανω την δουλειά , πες μου τι θες " απο το άνοιγμα της ζελατινας μεχρι να ψοφίσει.

Τα xiaomi ειναι η χαρα του forum , ενα bug απο εδω ενα απο εκει , έρχεται αναβάθμιση και την κανεις με ματάκι ξεματιασματος επάνω στην οθονη να συνεχίσουν να πηγαινουν ολα καλά μετά.

Πες μου αδελφέ γιατι τα xiaomi ειναι ξελογιαστρες αναθεμα τα .

Εχουν specs αυτονομία τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας από μπαταρία σε σχέση με το note .

Το θελω για τον αδελφό μου που ειναι απλος τυπος , ουτε φορουμ ουτε εμβάθυνση σε ρυθμίσεις και τέτοια , ειναι ψηνε δίνε .

Εχει sony και για αυτο τον λογο φοβάμαι να τον παω σε xiaomi .

Η sony ειναι "θα σου κανω την δουλειά , πες μου τι θες " απο το άνοιγμα της ζελατινας μεχρι να ψοφίσει.

Τα xiaomi ειναι η χαρα του forum , ενα bug απο εδω ενα απο εκει , έρχεται αναβάθμιση και την κανεις με ματάκι ξεματιασματος επάνω στην οθονη να συνεχίσουν να πηγαινουν ολα καλά μετά.

Πες μου αδελφέ γιατι τα xiaomi ειναι ξελογιαστρες αναθεμα τα .

Εχουν specs αυτονομία τα πάντα.

 

Eγω με μα κάρτα Σιμ μέσα,βγάζω μέσο όρο πάνω από 4 δες...Με WiFi πιάνω άνετα 5'5-6 ώρες...

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικα με απλη χρήση και όχι μαγγομενος επανω του στην μέρα εισαι δίχως ανχος.

Θα γυρίσεις σπίτι με ενα 30% .

Μια χαρά .

Αναμένω για κανενα μπαμ τις τελευταίας στιγμης και θα το προτιμήσω .

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικα με απλη χρήση και όχι μαγγομενος επανω του στην μέρα εισαι δίχως ανχος.

Θα γυρίσεις σπίτι με ενα 30% .

Μια χαρά .

Αναμένω για κανενα μπαμ τις τελευταίας στιγμης και θα το προτιμήσω .

 

Τα 198€ που τώρα το βρίσκεις είναι πιστεύω πολύ καλή τιμή...

Εκτός και αν το βρεις μεταχειρισμένο ακόμα πιο κάτω,τα δίνουν σε άριστη κατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

Το δείχνει εξαντλημένο.Αν το έβαζαν την προηγούμενη εβδομαδα θα το είχα αγοράσει και εγώ,είναι πιο φτηνο και απο του Αμαζον.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto One Vision

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...