Jump to content

Google Pixel 3a


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

amazon η eshop.gr αν θέλεις αγορά αμεσα απο Ελλάδα απλα θα το πληρώσεις πολυ πιο ακριβά...

 

κοίτα είναι ωραίο κινητό με φανταστική κάμερα και πολύ ελαφρύ λογο του πλαστικού παρόλαυτα ειναι μια χαρά συσκευή απλά όπως ειπα ειναι αρκετά αργό... αν εισαι τύπος της υπομονής ακομα και για μερικά δευτερόλεπτα θα σε νευριάσει.. οπως εμένα αλλα τωρα το συνήθισα και πραγματικά ειναι απροβληματιστο ουτε κολλάει ουτε τπτ.. απλα στην αρχη θα σου φανεί λιγο περίεργο αρχικα μου θυμησε ενα galaxy j4+ το lag είναι εσθητο κυρίως στο play store και σε μερικές εφαρμογές πχ στο app του gearbest απλα laggαρε αρκετά τωρα σε insta/fb/messenger κλπ παει καλα το θεμα ειναι για πόσο.... τα 4GB ειναι πολυ λίγα για Android... ας ελπίζουμε πως θα βγάλει 3 χρόνια εγω πρωσοπικα το λάτρεψα τώρα σαν συσκευή... απλα εγινε λάθος και πηρα το xl ενω ηθελα το μικρό αλλα δεν πρζ..

 

τι συσκευή εχεις τώρα;

 

 

Στάλθηκε από το Pixel 3a XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αν αναφέρεσαι σε μένα mi a2 lite και γενικότερα είμαι υπέρ του android one/ stock με ό,τι αυτό συνεπάγεται φυσικά.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 145
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν αναφέρεσαι σε μένα mi a2 lite και γενικότερα είμαι υπέρ του android one/ stock με ό,τι αυτό συνεπάγεται φυσικά.

 

αν θελεις την γνωμη μου κρατα το Α2..... πιο γρηγορο ειναι...... :/

 

και το λεω γιατι εχω και το Α2 αλλα και το Α3

 

για καποιο περιεργο λογο εμενα το 3a XL ειναι αργο....... και πραγματι ειναι αν το δεις και σε video στο youtube θα καταλαβεις.... αν τωρα εισαι οκ με αυτο αγορασε το...!

 

δεν ειναι και χαλια αλλα δεν θα πω και wow... αλλα ειναι μια καλη συσκευη..... τωρα σε 5 μηνες θα δω πως θα ειναι.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αργό δεν είναι σε καμία περίπτωση. Πιο αργό από ναυαρχίδες κτλ σίγουρα, αλλά να το νιώθεις αργό δεν νομίζω.

Δεν χρησιμοποιώ τη συγκεκριμένη εφαρμογή και δεν έχω άποψη.

 

Αυτό με το ηχείο και το nfc έχω την εντύπωση ότι το έχω ξαναδιαβάσει για κάποιο κινητό. Δεν θυμάμαι αν ήταν το 3a ή κάποιο άλλο Pixel, αλλά κάτι μου θυμίζει.

 

δεν ξερω τι να πω... εγω παντως το νιοθω οτι ειναι αργο.... αλλα κανει μια χαρα την δουλεια του...!

 

γενικα ειναι ενα παλιο bug αυτο με το ηχειο και το nfc... παρολαυτα με ενα restart ειναι οκ... δεν μου εκανε ξανα προβλημα..!

Link to comment
Share on other sites

οταν περασα το android 10 εκανα factory reset αμεσως μετα...!

 

βαλε την εφαρμογη του gearbest... και κανε scrolling.. εκει εχει αρκετα lag... γενικα θυμιζει ενα φτηνο κινητο χωρις καλο performance... και αμφιβαλω αν θα ειναι το ιδιο σε 6 μηνες απο τωρα...! αυτο που αρχιζε να τριζει το πανω ηχειο δεν μου αρεσε καθολου παντως... με restart παντως εφτιαξε... πιθανων θα ηταν καπιο bug το googλαρα και πραγματι συνεβει και σε αλλα ατομα τοσο στο 3α xl αλλα και στο pixel 2 περιεργο ετσι?

 

παντως εμενα επιδει ειμαι αρκετα ψυχαναγκαστικος θα ελεγα με το performance οντως το βρισκω αργο σε αρκετα ενοχλητικο βαθμο... εκλεισα το digital welbing να δω πως θα παει... αλλα νομιζω χειροτερα ειναι.. :lol:

 

κατσε οταν το φορτιζης το κινητο δεν ειναι ζεστο?

 

οπως και να εχει θα το κρατησω διοτι με βολεψε παρα πολυ σαν κινητο...!!!!! που θα παει θα το συνηθίσω.... :P

 

edit: τελικα κανει κατι περιεργα αλλα θελει 2-3 φορτισης για να στωσει η συσκευη... και χρηση 2-3 μερες μεχρι να σε μαθει λογικα γιατι τωρα αρχισε να ειναι πολυ πιο γρηγορο απο οτι στην αρχη...! τρελο ετσι? οσο για το ηχειο μην τρομαξετε αν σας κανει και εσας αυτο το τριξιμο που ειπα..... κλεινωντας το nfc και το bluetooth κανετε restart και μετα φτιαχνει...! ειναι ενα θεματακι που συμβενει σε μερικους μετα το update του android 10!!

 

γενικα μονο με το app του gearbest εχω ενα θεμα..! κανει κατι σπασιματα στο scroll... αλλα οχι κατι το οποιο να πεις οτι κολαει η σερνεται..! γενικα η συσκευη ειναι απιστευτη...!!!!!

 

συγνωμη αλλα με την κινεζο εφαρμογη του gearbest κανεις QA στη συσκευη σου?δεν γινεται ετσι....

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Νέος κάτοχος κι εγώ, προερχόμενος από το αθάνατο μέχρι και σήμερα (σχεδόν δηλαδή, μιας και 1-2 οθόνες τις σπάσαμε..) LG Nexus 5X!

 

Χωρίς πολλές απαιτήσεις στην καθημερινή χρήση, ελπίζω να ψάξω για το επόμενο σε 2+ χρόνια, απολαμβάνοντας μέχρι τότε την πολύ καλή κάμερα, την αξιοπρεπέστατη μπαταρία και το smooth λειτουργικό. Θα μιλούσα για το τέλειο (για μένα) κινητό αν είχε και notification led..

 

@admins Να προστεθεί το εικονίδιο της συσκευής στα διαθέσιμα avatar παρακαλώ! : Ρ

Link to comment
Share on other sites

smooth δεν θα το ελεγα ειδικα μετα το τελευταιο Update υπαρχουν στιγμες που λες αυτο δεν ειναι δυνατον να συμβαινει

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

smooth δεν θα το ελεγα ειδικα μετα το τελευταιο Update υπαρχουν στιγμες που λες αυτο δεν ειναι δυνατον να συμβαινει

 

για το update Μαρτιου λες? Μεχρι και πριν απο αυτο δεν ειχα θεματα.

Σημερα το εβαλα, αναβαθμιστηκαν και κυριες εφαρμογες (camera, google κτλ ) απο το store, το μονο χαζο που ειχα ως τωρα ηταν οτι κολλησε το lightroom στο login και ηθελε ξανα εγκατασταση.

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

για το update Μαρτιου λες? Μεχρι και πριν απο αυτο δεν ειχα θεματα.

Σημερα το εβαλα, αναβαθμιστηκαν και κυριες εφαρμογες (camera, google κτλ ) απο το store, το μονο χαζο που ειχα ως τωρα ηταν οτι κολλησε το lightroom στο login και ηθελε ξανα εγκατασταση.

 

απο τον Ιανουαριο νομιζω (δε θυμαμαι ποιο security patch ηταν)

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

κατι που διαβασα στο reddit για το 3a ηταν οτι παρατηρηθηκε πολυ μεγαλη καταναλωση της RAM απο την εφαρμογη facebook, o χρηστης λεει οτι ειδε διαφορα σχεδον 1 gb ram μεση χρηση μετα την απεγκατασταση.

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

καλα smooth δεν ειναι σε καμια περιπτωση η συσκευη... ειναι πιο πολυ να εχεις 5-6 βασικες εφαρμογες... και για καμερα...! τπτ αλλο...!!! απο την αλλη μπορειτε να βαλετε μια custom rom... τα updates που δινει η google ota καθε μηνα πολλες φορες κανουν την συσκευη πιο αργη γιαυτο καλο θα ειναι να περνανε την factory image απο εδω > https://developers.google.com/android/images
Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνήσω , το κινητάκι το εχω υπερ φορτωμένο με accounts κ δεν εχω δει το παραμικρό lag

 

Για τα χρήματα της είναι απίστευτη συσκευή

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημερα, εχει ασχοληθει κανεις με την τροποποιημενη Google Camera PX του C.Stark ?

(πληροφοριες και λινκ >ΕΔΩ )

 

Και αν ναι, εχετε κανει μικρορυθμισεις που βελτιωσαν με καποιο τροπο τις φωτο? Αναφερομαι στο lib patcher

 

(i) Η Camera PX ειναι ενα apk που εγκαθισταται ξεχωριστα απο την μαμα εφαρμογη της καμερας.

Δεν χρειαζεται root και μπορειτε ανα πασα ωρα να την απεγκαταστησετε.

Ειναι μια τροποποιημενη εκδοση 7.2.014 και εχει περισοοτερες επιλογες ρυθμισεων,

οπως portrait zoom 1.5Χ αντι του 2Χ στην οριτζιναλ εκδοση, HDR+ enabled στο portrait mode κ.α.

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

γνωρίζει κανένας αν είναι δυνατόν να έχουμε volte ή vowifi στο pixel 3a? είμαι στοκ με vodafone κ cosmote (esim)

 

Στάλθηκε από το Pixel 3a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσο χώρο σας καταλαμβάνει το system? settings>storage>system. Στο δικό μου κινητό λέει 16GB!

 

 

Στο δικό μου λέει 1.1gb

992
Link to comment
Share on other sites

Κάτι περίεργο συμβαίνει τότεhttps://imgur.com/a/s8bhSsA

 

Γιατί περίεργο? Έχουν δύο partitions τα pixel A,B, και στο OnePlus 7pro που έχει δύο και αυτό είναι 18gb

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο γιατί δεν είναι το ίδιο 16GB με 1.1GB κ μιλάμε για το ίδιο μοντέλο.τουλαχιστον αν ήταν σε όλους μας ετσι τότε οκ αλλά κ πάλι το θεωρώ υπερβολή

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Pixel 4 κι εγώ στα 16GB είμαι.

Το 1,1 το αποκλείω προσωπικά. Μήπως δεν είδε καλά ο φίλος;

Και στο Pixel 2 ήταν αρκετά παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Όχι σε μερικούς λέει όντως 1.1GB! Το είχα ψάξει κ στο XDA.σε έναν φίλο μου λέει 4.4 ίδιο μοντέλο

Το θέμα όμως είναι οτι σε όποιον λέει μικρό system storage το other apps είναι υψηλό επομένως αν αθροίσεις system+other apps το αποτέλεσμα είναι 25-30 GB.δεν μπορώ κα καταλάβω τι βλακεία έχει κάνει εδώ πάλι η Google.γενικα δεν έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος ίσως είχα υψηλά τον πήχη όσον αφορά το pixel.

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Pixel 4 κι εγώ στα 16GB είμαι.

Το 1,1 το αποκλείω προσωπικά. Μήπως δεν είδε καλά ο φίλος;

Και στο Pixel 2 ήταν αρκετά παραπάνω.

 

Πραγματικά μου δείχνει 1.1gb στο System και στο Other apps μου δείχνει 21gb. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω πολλές εφαρμογές εγκατεστημένες.

992
Link to comment
Share on other sites

Όχι σε μερικούς λέει όντως 1.1GB! Το είχα ψάξει κ στο XDA.σε έναν φίλο μου λέει 4.4 ίδιο μοντέλο

Το θέμα όμως είναι οτι σε όποιον λέει μικρό system storage το other apps είναι υψηλό επομένως αν αθροίσεις system+other apps το αποτέλεσμα είναι 25-30 GB.δεν μπορώ κα καταλάβω τι βλακεία έχει κάνει εδώ πάλι η Google.γενικα δεν έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος ίσως είχα υψηλά τον πήχη όσον αφορά το pixel.

 

Εντάξει δεν νομίζω ότι είναι σοβαρός λόγος αυτός. Να έχεις άλλα προβλήματα να το καταλάβω, αλλά αν το Χ+Υ (όπου Χ=system και Υ=other apps) είναι το ίδιο σε όλα τα κινητά δεν καταλαβαίνω πού είναι το πρόβλημα ειλικρινά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...