Jump to content

Google Pixel 3a


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω με 2 κάρτες - συμβόλαιο Vodafone της δουλειάς και καρτα Cosmote προσωπικό έκανα ολα τα βήματα και πάλι δε λειτουργεί. Είμαι με Pixel 3a με το Dec19 update.

 

Πήρα SMS οτι ενεργοποιήθηκε , έβαλα της εφαρμογή αλλά δε λειτουργεί.

 

Τραγική Voda γραφει στις οδηγιες να βεβαιωθείς οτι εχεις τη τελευταία έκδοση android και πάλι δε λειτουργεί..

Edited by casabel
Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 145
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγώ συμβόλαιο έχω, έκανα όλα τα βήματα, αλλά νομίζω ότι το πρόβλημα έχει να κάνει με την εφαρμογή Vodafone Wi-Fi calling. Δεν δουλεύει σε Android 10. Ελπίζω να το φτιάξουν σύντομα. Αφήστε καμιά κριτική στο playstore, μπας και συγκινηθούν...

 

Sent from my Pixel 3a using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μολις μου ηρθαν 2 kw mobile χρωματιστες TPU θηκες. 5 ευρω η μια απο ebay kw γερμανια και δωρεαν μεταφορικα.

Πολυ ωραια χρωματα, καλη καλυψη για το κινητο και την καμερα, τα κουμπια δεν εχουν καλυψη και δειχνουν ομορφα, τα active edge πατιουνται φυσικα ανετα, ελαχιστο χειλος προς τα πανω, αν μπει και τζαμακι πιστευω θα ειναι κομπλε.

Και καλυτερο πιασιμο στο χερι, δε γλιστραει.

 

 

----------------------------------------

edit: Επισης εβαλα τον lawnchair 2 launcher.

Σαν τον πιξελ, αλλα παραμετροποιησιμος, κυριως για να φυγει απο κατω η searchbar,

στο at a glance ρυθμιζεται ο καιρος απο το openweather (μια απλη εγγραφη θελει για να παρεις κλειδι api και ειναι αρκετα καλο στην ενδειξη)και βγαζει και χαβαλε μυνηματακια κατα καιρους.

Τα gestures λειτουργουν με λιγη εξοικειωση στο previous apps, με προσθετο μπαινει και το google news feed αριστερα, γενικα με βολεψε, ειμαι προερχομενος απο nova σε προηγουμενο τηλεφωνο.

απο αυτον πηρα την fabric case αντιγραφη της γνησιας και εκατσε καλα

ελεγα να παρω καμια rhinoshield με την carbon πλατη και τα χρωματιστα On off

https://rhinoshield.eu/pages/shop/Google?device=google-pixel-3a&category=solidsuit&collection=solidsuit-android

https://rhinoshield.eu/pages/shop/Google?device=google-pixel-3a&category=case-accessories&prod=google-pixel-3a-button

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

απο αυτον πηρα την fabric case αντιγραφη της γνησιας και εκατσε καλα

ελεγα να παρω καμια rhinoshield με την carbon πλατη και τα χρωματιστα On off

 

Ωραια η fabric αλλα δε λερωνει? την χαλβαδιαζα και γω ειναι αληθεια.

 

---------

 

2 ερωτησεις:

-Με κανουν παραπονα οτι δε με ακουνε καλα στις κλησεις, το εχει αλλος αυτο το προβλημα?

-Επισης η ενταση του ηχειου στους ηχους κλησεις δε με ικανοποιησε, καμια λυση (εκτος του viper4android που θελει ρουτ) ?

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα να έχεις πρόβλημα κάλυψης δικτύου στο σημείο αυτό. Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα στις κλήσεις.

 

Μ'αρεσει και μένα η fabric. Σκέφτομαι να πάρω τη γνήσια όμως. Την έχω βρει 40€ από ebay με μεταφορικά. Υπάρχει κάπου αλλού φθηνότερα;

Link to comment
Share on other sites

εγω πήρα μια mnml case σε διαφανές λευκό να πάει με το λευκο p3a. Καλή είναι κ φαίνεται ελάχιστα.

 

Το μόνο θέμα της είναι οτι πολλές φορές γλυστράει απο το χέρι. Το ίδιο πρόβλημα ειχα κ με την original fiber σε pixel 3.

 

Δε γατζώνει καλά στο χέρι κ γλυστράει εύκολα.

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πιθανότατα να έχεις πρόβλημα κάλυψης δικτύου στο σημείο αυτό. Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα στις κλήσεις

Το υποψιαστηκα αυτο. Δουλευω παραλληλα και ενα Νοκια με την ιδια sim και δεν ειχα θεμα. Ισως εχει πιο αδυναμο "σημα" το Pixel (ειμαι επαρχια με κεραιες στα βουνα, καταλαβαινεις...)

 

----------

 

Μολις μου ηρθε το τζαμακι της Ringke "Invisible defender ID Glass" για το Pixel 3a. Ηταν το μονο ετοιμοπαραδωτο με καλες κριτικες σε διαφορα site)

Μπηκε πανευκολα, εκατσε πολυ καλα, καλυψε ολο το ορατο μερος της οθονης αφηνοντας ενα πολυ μικρο μερος της προσοψης ακαλυπτο.

Το κυκλοφορουσα χωρις τζαμακι ως τωρα, δεν ειδα το παραμικρο στην οθονη, αλλα το εχω μονιμα σε τσαντακι σε θηκη μονο του.

 

49304887742_12bd35f7b2.jpgRingle temp glass

 

------------

 

Σε αλλα νεα, ξαναγυρισα σε Nova prime, περισσοτερη παραμετροποιηση και μου φαινεται πιο smooth σε λειτουργια και animations.

Εικονιδια Viral pack, wallpaper απο Νοκια 7.2

 

49300126971_51e4f582c8.jpgHomescreen

 

---------------

 

Ψαχνοντας τις λειτουργιες του assistant δοκιμασα το interpreter mode (φωνητικος διερμηνεας) δουλευει πολυ καλα!

Edited by stxio

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, καλη χρονια!! θα ηθελα να σας ρωτησω οσους εχετε το pixel 3a ειναι απαραιτητο το tempered glass? σε ενα video στο yt ακουσα πως η οθονη κανει ευκολα γρατζουνιες... ισχιει κατι τετοιο?

 

επισης σαν συσκευη ειναι αργο? η ειναι το ιδιο smooth οπως το xiaomi A3 ?

 

καπου ειχα δει ξανα στο youtube οτι το scroll εχει lag... αλλα δεν το πιστευω.....

 

για πειτε μου..... αξιζει σαν συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, καλη χρονια!! θα ηθελα να σας ρωτησω οσους εχετε το pixel 3a ειναι απαραιτητο το tempered glass? σε ενα video στο yt ακουσα πως η οθονη κανει ευκολα γρατζουνιες... ισχιει κατι τετοιο?

 

επισης σαν συσκευη ειναι αργο? η ειναι το ιδιο smooth οπως το xiaomi A3 ?

 

καπου ειχα δει ξανα στο youtube οτι το scroll εχει lag... αλλα δεν το πιστευω.....

 

για πειτε μου..... αξιζει σαν συσκευη?

 

Για το θεμα της οθονης οπως ειπα και στο παραπανω ποστ, 2 βδομαδες δεν ειχα θεμα απλα το προσεχω, δε το βαζω σε τσεπη με αλλα ανικειμενα. Στο youtube και στα διαφορα sites δε βγαζεις ακρη, αλλοι λενε οτι το χουν μηνες χωρις τζαμακι και ειναι οκ, αλλοι λενε οτι εχουν γρατζουνιες στο διμηνο. Για την κακια την ωρα πιο πολυ, εγω εβαλα (πτωση με την οθονη κατω επανω σε αιχμηρο αντικειμενο πχ)

 

Με 65 εφαρμογες εγκατεστημενες δεν ειδα lag ποτε. Smοoth σε ολα, το μονο που αργει λιγο αλλα δεν εχοχλει (1-3 sec max) ειναι η επεξεργασια HDR των φωτο μετα την ληψη. Αυτο που αναφερουν οτι μενου και εφαρμογες ανιγουν πιο αργα απο οτι σε ναυαρχιδες, μιλαμε για διαφορα millisecond ισα ισα το ματι προλαβαινει να δει διαφορα. φυσικα δε παιζω παιχνιδια για να τα εχω παρασκηνιο μαζι με αλλες εφαρμογες για να ξερω αν λαγκαρει εκει, αλλα δεν ειναι το κινητο που θα παιρνα για βαρια παιχνιδια.

 

Αν αξιζει? Εαν θες κινητο με midrange τιμη, καθαρο Android με συντομα updates για 3 χρονια, καλη οθονη, μπαταρια, ελαφρυ, και με φοβερη πισω καμερα (για μενα ο κυριος λογος για να παρεις pixel), τοτε ναι αξιζει με 1000. Αν παιζεις βαρια παιχνιδια δε θα στο προτεινα.

 

Το μονο μειον που βρηκα ως τωρα ειναι ο ηχος απ τα ηχεια που δεν ειναι τοσο δυνατος σε σχεση με αλλα κιν που ειχα. εχω χασει κλησεις στο δρομο με το κιν στην τσεπη και φασαρια πολης.

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Ωραια η fabric αλλα δε λερωνει? την χαλβαδιαζα και γω ειναι αληθεια.

 

---------

 

2 ερωτησεις:

-Με κανουν παραπονα οτι δε με ακουνε καλα στις κλησεις, το εχει αλλος αυτο το προβλημα?

-Επισης η ενταση του ηχειου στους ηχους κλησεις δε με ικανοποιησε, καμια λυση (εκτος του viper4android που θελει ρουτ) ?

 

εγω πηρα την σκουρη γκρι η οποια δε λερωσε,αλλα επειδη ειναι σκληρη εσπασε πανω αριστερα...δεν την προτεινω αντεξε 2 μηνες και αρχισε να σκορπαει.εκτος κ αν παρεις την γνησια

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά! Χρήστης lg g6 εδώ, ψάχνομαι να κάνω μια αναβάθμιση και είμαι ανάμεσα στο pixel 3a και pixel 3. Μπορεί κάποιος να με κατευθύνει στο τι να διαλέξω; Να προτιμήσω το pixel 3 η να "συμβιβαστώ" με το 3a?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά! Χρήστης lg g6 εδώ, ψάχνομαι να κάνω μια αναβάθμιση και είμαι ανάμεσα στο pixel 3a και pixel 3. Μπορεί κάποιος να με κατευθύνει στο τι να διαλέξω; Να προτιμήσω το pixel 3 η να "συμβιβαστώ" με το 3a?

 

Φίλε καλή χρονιά,

 

Είχα το pixel 3 τώρα ειμαι με 3α

 

Στα απίστευτα κιομως googlικα απλά να ξέρεις οτι απο τα 2 μόνο το 3a έχει υποστήριξη για 2η sim (esim)

 

Εξωτερικά είναι σχεδόν τα ίδια ...στο 3a χάνεις μπροστά μια 2η κάμερα,εχεις πιο αδύναμο cpu (το καταλαβαίνεις μονο στα παιχνίδια) και επίσης δεν εχει το 2ο chip επεξεργασίας φωτο. Επίσης εχει πλαστικό στη πλάτη το 3a.

 

Απο την άλλη το 3α εχει πολυ καλύτερη μπαταρία , την ίδια πίσω κάμερα , την ίδια οθόνη και πολύ καλύτερη τιμή

 

Η γνώμη μου είναι αν δεν είσαι gamer να διαλέξεις το 3α

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλή χρονιά,

 

Είχα το pixel 3 τώρα ειμαι με 3α

 

Στα απίστευτα κιομως googlικα απλά να ξέρεις οτι απο τα 2 μόνο το 3a έχει υποστήριξη για 2η sim (esim)

 

Εξωτερικά είναι σχεδόν τα ίδια ...στο 3a χάνεις μπροστά μια 2η κάμερα,εχεις πιο αδύναμο cpu (το καταλαβαίνεις μονο στα παιχνίδια) και επίσης δεν εχει το 2ο chip επεξεργασίας φωτο. Επίσης εχει πλαστικό στη πλάτη το 3a.

 

Απο την άλλη το 3α εχει πολυ καλύτερη μπαταρία , την ίδια πίσω κάμερα , την ίδια οθόνη και πολύ καλύτερη τιμή

 

Η γνώμη μου είναι αν δεν είσαι gamer να διαλέξεις το 3α

αναμεσα στα 3α και 3 ανετα θα επερνα το 3 αν και εχω το 3α

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα της οθονης οπως ειπα και στο παραπανω ποστ, 2 βδομαδες δεν ειχα θεμα απλα το προσεχω, δε το βαζω σε τσεπη με αλλα ανικειμενα. Στο youtube και στα διαφορα sites δε βγαζεις ακρη, αλλοι λενε οτι το χουν μηνες χωρις τζαμακι και ειναι οκ, αλλοι λενε οτι εχουν γρατζουνιες στο διμηνο. Για την κακια την ωρα πιο πολυ, εγω εβαλα (πτωση με την οθονη κατω επανω σε αιχμηρο αντικειμενο πχ)

 

Με 65 εφαρμογες εγκατεστημενες δεν ειδα lag ποτε. Smοoth σε ολα, το μονο που αργει λιγο αλλα δεν εχοχλει (1-3 sec max) ειναι η επεξεργασια HDR των φωτο μετα την ληψη. Αυτο που αναφερουν οτι μενου και εφαρμογες ανιγουν πιο αργα απο οτι σε ναυαρχιδες, μιλαμε για διαφορα millisecond ισα ισα το ματι προλαβαινει να δει διαφορα. φυσικα δε παιζω παιχνιδια για να τα εχω παρασκηνιο μαζι με αλλες εφαρμογες για να ξερω αν λαγκαρει εκει, αλλα δεν ειναι το κινητο που θα παιρνα για βαρια παιχνιδια.

 

Αν αξιζει? Εαν θες κινητο με midrange τιμη, καθαρο Android με συντομα updates για 3 χρονια, καλη οθονη, μπαταρια, ελαφρυ, και με φοβερη πισω καμερα (για μενα ο κυριος λογος για να παρεις pixel), τοτε ναι αξιζει με 1000. Αν παιζεις βαρια παιχνιδια δε θα στο προτεινα.

 

Το μονο μειον που βρηκα ως τωρα ειναι ο ηχος απ τα ηχεια που δεν ειναι τοσο δυνατος σε σχεση με αλλα κιν που ειχα. εχω χασει κλησεις στο δρομο με το κιν στην τσεπη και φασαρια πολης.

 

ωραιος φιλε μου σε ευχαριστω...! τελικα θα το παρω...! Games οχι δεν παιζω... αντε σπανια κανα angry birds αλλα εγω το θελω πιο πολυ για καμερα και social και ολες της καθημερινες δουλειες...!! τωρα εχω το Α3 και το 9t αλλα πιο πολυ δουλευω με το Α3 επιδει λατρευω το stock android... ακομα και το Α3 ειναι πολυ γρηγορο κινητο για εμενα...! δεν βλεπω να αργει καπου...! δεν με νιαζει τωρα και να περιμενω 2δευτερολεπτα.. απλα θελω να ειναι ολα smooth στο scrolling Οπως και στο Α3 θελω να πιστευω πως θα ρολλαρει τελεια το κινητο παντου!!

 

οσο για την καμερα που αργει στο edit κανενα προβλημα...!!!! το αποτελεσμα μετα μετραει...!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αντε μεγεια το λοιπον!

 

Ξεκινησε το rollout του update Ιανουαριου.

Βελτιωσεις μεταξυ αλλων στην ληψη ηχου στα βιντεο, στο wifi, στις ειδοποιησεις UI και αλλα που δεν αναφερει.

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

η πρώτη μου εντύπωση με το 3a xl θα ελεγα πως ειναι αργη σαν συσκευη αρκετα... και αμφιβαλω αν θα βγαλει 2-3 χρονια... το scroll ειναι λιγο χειροτερο απο το xiaomi A3 χωρις ομως αυτο να λεει κατι... δεν κολαει...! ειναι κομπλε σαν κινητο...!!!!

 

επισης τα ηχεια παρα πολυ καλα... καθαρος ηχος.. με μετριο μπασο... δεν το περιμενα...!!!

 

οσο για την καμερα εκει τα ξεχναω ολα...!!!! τα σπαει...!

 

επισης οταν φορτιζη ειναι μονιμα ζεστο ειναι φυσιολογικο αυτο?

Edited by omorfonios
Link to comment
Share on other sites

επίσης παρατήρησα οτι το πάνω ηχείο τρίζει σε σημείο που νομίζω οτι παει να χαλάσει...

 

Στάλθηκε από το Pixel 3a XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αργό, τρίζει... κάτι δε μου αρέσει στη συσκευή σου...
το αργό ειναι λογικό να ειναι snapdragon 670 εχει και οκ δεν ειναι και το πιο γρήγορο κινητό που εχω πιάσει στα χέρια μου δεν ειπα οτι κολλάει απλα δεν ειναι σαν το smooth του xiaomi a3

 

οσο για το ηχείο με restart έστρωσε.. για κάποιο περίεργο λόγο μετα απο σύνδεση Bluetooth ακουστικών συνεβει αυτο.. τωρα ολα κομπλέ οποτε νταξει.. απλα δεν ξέρω αν είναι λογικό να είναι πιο αργο σε σύγκριση με το a3

 

επίσης εχω cosmote αλλα wificall δεν βρίσκω ουτε στης ρύθμισης γιατι έτσι;

 

Στάλθηκε από το Pixel 3a XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα, με θέμα εγγύησης τι γίνεται; και απο που είναι προτιμότερο να γίνει η αγορά του;

με ψήνει πολύ εδω και καιρό, κολλάω στο γεγονός οτι εδω πέρα έχει μηδενική υποστήριξη.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα, με θέμα εγγύησης τι γίνεται; και απο που είναι προτιμότερο να γίνει η αγορά του;

με ψήνει πολύ εδω και καιρό, κολλάω στο γεγονός οτι εδω πέρα έχει μηδενική υποστήριξη.

amazon η eshop.gr αν θέλεις αγορά αμεσα απο Ελλάδα απλα θα το πληρώσεις πολυ πιο ακριβά...

 

κοίτα είναι ωραίο κινητό με φανταστική κάμερα και πολύ ελαφρύ λογο του πλαστικού παρόλαυτα ειναι μια χαρά συσκευή απλά όπως ειπα ειναι αρκετά αργό... αν εισαι τύπος της υπομονής ακομα και για μερικά δευτερόλεπτα θα σε νευριάσει.. οπως εμένα αλλα τωρα το συνήθισα και πραγματικά ειναι απροβληματιστο ουτε κολλάει ουτε τπτ.. απλα στην αρχη θα σου φανεί λιγο περίεργο αρχικα μου θυμησε ενα galaxy j4+ το lag είναι εσθητο κυρίως στο play store και σε μερικές εφαρμογές πχ στο app του gearbest απλα laggαρε αρκετά τωρα σε insta/fb/messenger κλπ παει καλα το θεμα ειναι για πόσο.... τα 4GB ειναι πολυ λίγα για Android... ας ελπίζουμε πως θα βγάλει 3 χρόνια εγω πρωσοπικα το λάτρεψα τώρα σαν συσκευή... απλα εγινε λάθος και πηρα το xl ενω ηθελα το μικρό αλλα δεν πρζ..

 

τι συσκευή εχεις τώρα;

 

Στάλθηκε από το Pixel 3a XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παρόλαυτα ειναι μια χαρά συσκευή απλά όπως ειπα ειναι αρκετά αργό...

 

εισαι ο πρωτος που αναφερει κατι τετοιο τοσο εδω οσο και στο XDA... δε μου λαγκαρει πουθενα, η μονη καθυστερηση οπως εχουμε πει ειναι τα 2-3 sec της επεξεργασιας HDR+ μεχρι να βγει η φωτο. Τα 4 GB ειναι μια χαρα τοσο στο pixel 3q οσο και στο Nokia 7+ και τα δυο με android Q που εχω, κανω ολες τις δουλειες μου απροβληματιστα. Δε ξερω τι προγραμματα φορας και τρεχουν παρασκηνιο ωστε να σου lagαρει τοσο που περιγραφεις.

Οποιος ερχεται απο ναυαρχιδα μιλαει για millisecond πιο αργη αποκριση ισα που να την πιανει το ματι.

Δεν εχω XL αλλα θεματα θερμοτητας επισης δεν ειχα ποτε.

 

Στη θεση σου θα εκανα ενα factory reset και θα ξαναδοκιμαζα....

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

οταν περασα το android 10 εκανα factory reset αμεσως μετα...!

 

βαλε την εφαρμογη του gearbest... και κανε scrolling.. εκει εχει αρκετα lag... γενικα θυμιζει ενα φτηνο κινητο χωρις καλο performance... και αμφιβαλω αν θα ειναι το ιδιο σε 6 μηνες απο τωρα...! αυτο που αρχιζε να τριζει το πανω ηχειο δεν μου αρεσε καθολου παντως... με restart παντως εφτιαξε... πιθανων θα ηταν καπιο bug το googλαρα και πραγματι συνεβει και σε αλλα ατομα τοσο στο 3α xl αλλα και στο pixel 2 περιεργο ετσι?

 

παντως εμενα επιδει ειμαι αρκετα ψυχαναγκαστικος θα ελεγα με το performance οντως το βρισκω αργο σε αρκετα ενοχλητικο βαθμο... εκλεισα το digital welbing να δω πως θα παει... αλλα νομιζω χειροτερα ειναι.. :lol:

 

κατσε οταν το φορτιζης το κινητο δεν ειναι ζεστο?

 

οπως και να εχει θα το κρατησω διοτι με βολεψε παρα πολυ σαν κινητο...!!!!! που θα παει θα το συνηθίσω.... :P

 

edit: τελικα κανει κατι περιεργα αλλα θελει 2-3 φορτισης για να στωσει η συσκευη... και χρηση 2-3 μερες μεχρι να σε μαθει λογικα γιατι τωρα αρχισε να ειναι πολυ πιο γρηγορο απο οτι στην αρχη...! τρελο ετσι? οσο για το ηχειο μην τρομαξετε αν σας κανει και εσας αυτο το τριξιμο που ειπα..... κλεινωντας το nfc και το bluetooth κανετε restart και μετα φτιαχνει...! ειναι ενα θεματακι που συμβενει σε μερικους μετα το update του android 10!!

 

γενικα μονο με το app του gearbest εχω ενα θεμα..! κανει κατι σπασιματα στο scroll... αλλα οχι κατι το οποιο να πεις οτι κολαει η σερνεται..! γενικα η συσκευη ειναι απιστευτη...!!!!!

Edited by omorfonios
Link to comment
Share on other sites

Αργό δεν είναι σε καμία περίπτωση. Πιο αργό από ναυαρχίδες κτλ σίγουρα, αλλά να το νιώθεις αργό δεν νομίζω.

Δεν χρησιμοποιώ τη συγκεκριμένη εφαρμογή και δεν έχω άποψη.

 

Αυτό με το ηχείο και το nfc έχω την εντύπωση ότι το έχω ξαναδιαβάσει για κάποιο κινητό. Δεν θυμάμαι αν ήταν το 3a ή κάποιο άλλο Pixel, αλλά κάτι μου θυμίζει.

Link to comment
Share on other sites

οταν περασα το android 10 εκανα factory reset αμεσως μετα...!

 

βαλε την εφαρμογη του gearbest... και κανε scrolling.. εκει εχει αρκετα lag... γενικα θυμιζει ενα φτηνο κινητο χωρις καλο performance... και αμφιβαλω αν θα ειναι το ιδιο σε 6 μηνες απο τωρα...! αυτο που αρχιζε να τριζει το πανω ηχειο δεν μου αρεσε καθολου παντως... με restart παντως εφτιαξε... πιθανων θα ηταν καπιο bug το googλαρα και πραγματι συνεβει και σε αλλα ατομα τοσο στο 3α xl αλλα και στο pixel 2 περιεργο ετσι?

 

παντως εμενα επιδει ειμαι αρκετα ψυχαναγκαστικος θα ελεγα με το performance οντως το βρισκω αργο σε αρκετα ενοχλητικο βαθμο... εκλεισα το digital welbing να δω πως θα παει... αλλα νομιζω χειροτερα ειναι.. :lol:

 

κατσε οταν το φορτιζης το κινητο δεν ειναι ζεστο?

 

οπως και να εχει θα το κρατησω διοτι με βολεψε παρα πολυ σαν κινητο...!!!!! που θα παει θα το συνηθίσω.... :P

 

edit: τελικα κανει κατι περιεργα αλλα θελει 2-3 φορτισης για να στωσει η συσκευη... και χρηση 2-3 μερες μεχρι να σε μαθει λογικα γιατι τωρα αρχισε να ειναι πολυ πιο γρηγορο απο οτι στην αρχη...! τρελο ετσι? οσο για το ηχειο μην τρομαξετε αν σας κανει και εσας αυτο το τριξιμο που ειπα..... κλεινωντας το nfc και το bluetooth κανετε restart και μετα φτιαχνει...! ειναι ενα θεματακι που συμβενει σε μερικους μετα το update του android 10!!

 

γενικα μονο με το app του gearbest εχω ενα θεμα..! κανει κατι σπασιματα στο scroll... αλλα οχι κατι το οποιο να πεις οτι κολαει η σερνεται..! γενικα η συσκευη ειναι απιστευτη...!!!!!

 

 

 

Μήπως φίλε μου δεν είναι καλή η εφαρμογή του gearbest και όχι το κινητό; Συνήθως τέτοιες εφαρμογές είναι κακογραμμένες.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...