Jump to content

Google Pixel 3a XL


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Google Pixel 3a XL

 

google-pixel-3a-xl-1.jpg

 

google-pixel-3a-xl-2.jpg

 

google-pixel-3a-3.jpg

 

Versions: G020C, G020G, G020F

Network Technology

GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE

Launch Announced 2019, May

Status Available. Released 2019, May

Body Dimensions 160.1 x 76.1 x 8.2 mm (6.30 x 3.00 x 0.32 in)

Weight 167 g (5.89 oz)

Build Front glass, plastic body

SIM Nano-SIM, Electronic SIM card (eSIM)

Display Type OLED capacitive touchscreen, 16M colors

Size 6.0 inches, 92.9 cm2 (~76.3% screen-to-body ratio)

Resolution 1080 x 2160 pixels, 18:9 ratio (~402 ppi density)

Protection Asahi Dragontrail Glass

Always-on display

Platform OS Android 9.0 (Pie)

Chipset Qualcomm SDM670 Snapdragon 670 (10 nm)

CPU Octa-core (2x2.0 GHz 360 Gold & 6x1.7 GHz Kryo 360 Silver)

GPU Adreno 615

Memory Card slot No

Internal 64 GB, 4 GB RAM

Main Camera Single 12.2 MP, f/1.8, 28mm (wide), 1/2.55", 1.4µm, OIS, dual pixel PDAF

Features Dual-LED flash, HDR, panorama

Video 2160p@30fps, 1080p@30/60/120fps

Selfie camera Single 8 MP, f/2.0, 24mm (wide), 1.12µm

Features HDR

Video 1080p@30fps

Sound Loudspeaker Yes, with stereo speakers

3.5mm jack Yes

Active noise cancellation with dedicated mic

Comms WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth 5.0, A2DP, LE, aptX HD

GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, GALILEO

NFC Yes

USB 2.0, Type-C 1.0 reversible connector

Features Sensors Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer

Battery Non-removable Li-Po 3700 mAh battery

Charging Fast battery charging 18W

USB Power Delivery 2.0

Misc Colors Just Black, Clearly White, Purple-ish

Models G020C, G020G, G020F

Price About 480 EUR

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Κατοχος εδω και μια 7αδα.

 

Το αγορασα για 439ε απο Saturn στην Γερμανια.Εχω μεινει εντυπωσιασμενος απο μπαταρια και καμερα φυσικα.Με το που το ανοιξα βεβαια,εσταξε το 10αρι αμεσως.

Η συσκευη δεν σου δινει την αισθηση πλαστικου,και η αισθηση στερεο που προσφερει ειναι τιμια.Η οθονη δεν φτανει σε φωτεινοτητα/ποιοτητα το Note 9 που ειχα,αλλα την δουλεια της την κανει.

Μοναδικη παραφωνια κατα την γνωμη μου τα 4 gb RAM.Δεν μου εχουν δωσει δικαιωματα ως τωρα,γιατι συχνα κλεινω εφαρμογες.Αν ειχε 6,θα ηταν υπερ κομπλε η συσκευη!

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μόλις το απόκτησα (Pixel 3a XL) και ενεργοποίησα την eSIM της Cosmote. Απλώς σκανάρεις το QR code που σου δίνει η Cosmote και όλα γίνονται αυτόματα. Προϋπόθεση να είσαστε συνδεδεμένοι σε WiFi όταν θα σκανάρετε το QR Code.

 

Μπορείς να έχεις δεδομένα μόνο από τη μία SIM, αλλά λαμβάνεις SMS και κλήσεις και από τις δύο κάρτες.

Επίσης μπορείς να επιλέξεις κάποια κάρτα ως προεπιλογή για SMS και κλήσεις, ή να διαλέγεις κάθε φορά με ποια SIM θέλεις να πραγματοποιήσεις SMS και κλήσεις.

 

Κάποιες φωτογραφίες στο παρακάτω link.

https://postimg.cc/gallery/1axt2vuvk/

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μόλις το απόκτησα (Pixel 3a XL) και ενεργοποίησα την eSIM της Cosmote. Απλώς σκανάρεις το QR code που σου δίνει η Cosmote και όλα γίνονται αυτόματα. Προϋπόθεση να είσαστε συνδεδεμένοι σε WiFi όταν θα σκανάρετε το QR Code.

 

Μπορείς να έχεις δεδομένα μόνο από τη μία SIM, αλλά λαμβάνεις SMS και κλήσεις και από τις δύο κάρτες.

Επίσης μπορείς να επιλέξεις κάποια κάρτα ως προεπιλογή για SMS και κλήσεις, ή να διαλέγεις κάθε φορά με ποια SIM θέλεις να πραγματοποιήσεις SMS και κλήσεις.

 

Κάποιες φωτογραφίες στο παρακάτω link.

https://postimg.cc/gallery/1axt2vuvk/

 

Πριν το 3α,ειχα ενα δικαρτο Note 9.Πηγα κι εγω στην cosmote για να ενεργοποιησω την esim....μου ειπαν πως η συσκευη δεν ειναι συμβατη με το δικτυο!

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Πριν το 3α,ειχα ενα δικαρτο Note 9.Πηγα κι εγω στην cosmote για να ενεργοποιησω την esim....μου ειπαν πως η συσκευη δεν ειναι συμβατη με το δικτυο!

 

Όταν πήγα να ενεργοποιήσω την eSIM στην Cosmote με ρώτησαν τι συσκευή έχω.

Επειδή "ήμουν σίγουρος" ότι αν έλεγα Pixel 3a δε θα μου την ενεργοποιούσαν, τους είπα ότι έχω iPhone XR (είχα ελέγξει στο site της Cosmote τις συμβατές συσκευές).

Ενεργοποίησα χωρίς κανένα θέμα την eSIM της Cosmote στο Pixel 3a XL. Σκανάρεις το QR code και σε δευτερόλεπτα συνδέεσαι στο δίκτυο της Cosmote. Προϋπόθεση να είσαι συνδεδεμένος σε WiFi όταν θα σκανάρεις το QR Code.

Εδώ και 20 ημέρες δουλεύει απροβλημάτιστα σε συνδυασμό μια φυσική SIM της Wind.

 

Φωτογραφίες

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Όταν πήγα να ενεργοποιήσω την eSIM στην Cosmote με ρώτησαν τι συσκευή έχω.

Επειδή "ήμουν σίγουρος" ότι αν έλεγα Pixel 3a δε θα μου την ενεργοποιούσαν, τους είπα ότι έχω iPhone XR (είχα ελέγξει στο site της Cosmote τις συμβατές συσκευές).

Ενεργοποίησα χωρίς κανένα θέμα την eSIM της Cosmote στο Pixel 3a XL. Σκανάρεις το QR code και σε δευτερόλεπτα συνδέεσαι στο δίκτυο της Cosmote. Προϋπόθεση να είσαι συνδεδεμένος σε WiFi όταν θα σκανάρεις το QR Code.

Εδώ και 20 ημέρες δουλεύει απροβλημάτιστα σε συνδυασμό μια φυσική SIM της Wind.

 

Φωτογραφίες

 

Ποση ωρα να μου σπαταλησαν 2 υπαλληλοι σε τοπικο καταστημα εδω που μενω?40'?εψαχναν καρτες,σαρωναν κωδικους,τιποτα...εγω ειχα δει το mail ενεργοποιησης που μου εστειλε η κοσμοτε.Αφου τηλεφωνησαν στα κεντρικα,και με βεβαιωσαν ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ,αφου η συσκευη ειναι ασυμβατη,σηκωθηκα κι εφυγα,αφου η υπαλληλος δεν μου παραχωρουσε καν ενα υπολογιστη,ωστε να μπω στο gmail μου και να σκαναρω απο εκει τον QR code.

Γυρισα σπιτι,ανοιξα τον δικο μου υπολογιστη,ενεργοποιησα σε 2' την esim,πηρα ξανα το σκουτερ,πηγα στο καταστημα και τους εδειξα την ασυμβατη συσκευη που λειτουργουσε κανονικα με 2 δικτυα.Η υπαλληλος με κοιταζε σαν χανος βεβαια,αλλα συμβαινουν αυτα...;)

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Ποση ωρα να μου σπαταλησαν 2 υπαλληλοι σε τοπικο καταστημα εδω που μενω?40'?εψαχναν καρτες,σαρωναν κωδικους,τιποτα...εγω ειχα δει το mail ενεργοποιησης που μου εστειλε η κοσμοτε.Αφου τηλεφωνησαν στα κεντρικα,και με βεβαιωσαν ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ,αφου η συσκευη ειναι ασυμβατη,σηκωθηκα κι εφυγα,αφου η υπαλληλος δεν μου παραχωρουσε καν ενα υπολογιστη,ωστε να μπω στο gmail μου και να σκαναρω απο εκει τον QR code.

Γυρισα σπιτι,ανοιξα τον δικο μου υπολογιστη,ενεργοποιησα σε 2' την esim,πηρα ξανα το σκουτερ,πηγα στο καταστημα και τους εδειξα την ασυμβατη συσκευη που λειτουργουσε κανονικα με 2 δικτυα.Η υπαλληλος με κοιταζε σαν χανος βεβαια,αλλα συμβαινουν αυτα...;)

 

Εμένα μου έδωσαν φάκελο με εκτυπωμένο το QR Code, αλλά και στο email μου ήρθε σε ηλεκτρονική μορφή το QR Code.

e-SIM-Cosmote.jpg

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

στην περίπτωση που εχουμε cosmote twin sim τι κάνουμε με την esim? λογικά δεν θα μπορω να εχω 2 ίδιους αριθμούς με esim ετσι; όπως και να έχει μπορώ να παω να ζητήσω esim για το xs και να την βαλω στο 3a xl κανονικά? επίσης σε περίπτωση επαναφοράς συσκευής πρέπει να αγοράζουμε νεα esim; η απλα την κάνουμε Scan το QR code και ολα οκ;;

 

επίσης έχει οκ σήμα; όπως και η φυσική sim; η θα έχω θέμα;

 

 

 

Στάλθηκε από το Pixel 3a XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ψάχνω να βρω αν η συσκευή υποστηρίζει το wifi calling αλλά δεν βλέπω κάτι στις ρυθμίσεις...

Διαβάζω σε ξένα φόρουμ ότι είναι συμβατή η συσκευή....

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω αν η συσκευή υποστηρίζει το wifi calling αλλά δεν βλέπω κάτι στις ρυθμίσεις...

Διαβάζω σε ξένα φόρουμ ότι είναι συμβατή η συσκευή....

 

νομιζω πως δεν δουλευει στην Ελλαδα..... ουτε καν στα settings δεν το εχει...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...