Jump to content

Διαγραφή λογαριασμού myphone


Guest26
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πουθενά δεν γίνετε μπάχαλο. Δηλαδή όταν σβήνουν ακατάλληλα μηνύματα γίνετε μπάχαλο; ;) Αν ναι, που;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να γίνει μπάχαλο; Σβήνετε και όποτε θέλει μπαίνει με άλλο Nickname και mail. Σαν να είναι νέο μέλος! Το μπάχαλο που το βλέπεις; Ειδικά αν διαγραφείς ως newbie ή έστω και κάτι παραπάνω, ποιός θα σε καταλάβει ότι ξαναμπήκες με άλλα στοιχεία!

 

πχ έχουμε ενα thread με μια συζήτηση πχ 50 απαντήσεις 15 από αυτές δικές μου

 

σβήνουμε το account μου και εξαφανιζονται τα μηνύματα μου τελείως (και τα quotes)

 

για πες πως θα είναι αυτό το thread μετά....... προφανώς ακατανόητο δεν θα φαίνεται ποιος με ποιον μιλάει

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπάχαλο θα γίνει εάν σβηστούν τα post!

'Οχι το nickname.

 

για τα post λέω εκεί είναι το νόημα αν θα ήθελα να σβήσω το account μου θα ήθελα να εξαφανίσω όλα μου τα Post τότε θα είχε νόημα!!!

 

αν θα υπήρχε αυτή η δυνατότητα θα το εκανα και εδώ... γιατί πλέον το forum δεν είναι όπως παλιά.......

Link to comment
Share on other sites

Θα σβήσουν και τις δικές μου απαντήσεις προς εσένα. Έτσι κάνουν σε όλα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θα σβήσουν και τις δικές μου απαντήσεις προς εσένα. Έτσι κάνουν σε όλα!

 

Evris ας πούμε έχεις 1500 μηνύματα και θες να στα διαγράψουν. Νομίζεις ότι θα μπουν στην διαδικασία να ψάξουν τα μηνύματα να τα σβήσουν ένα προς ένα εκτός των δικών σου και τα υπόλοιπα; Γιατί για τα δικά σου μπορεί να είναι ένα δεξί κλικ και στα σβήνουν όλα, τα υπόλοιπα όμως δεν ειναι έτσι.

 

Όταν είναι μεμονωμένα τα μηνύματα που θέλουν διαγραφή και γίνεταιχάλια μια συζήτηση οι admin σου λένε ότι δεν μπορούμε να κάνουμε τον μπόγια και να σβήνουμε ένα ένα τα μηνύματα. Μάλιστα σε θέματα με μεγάλη αναγνωσιμότητα όταν πέφτει μεγάλο πανηγύρι το κλειδώνουν και μετά διαγράφονται τα μηνύματα....

 

Αρκετές φορές δεν έχει γίνει quote ή ακόμα η απάντηση σε ένα μήνυμά σου ή είναι μετά από κάτι σελίδες. Θα τα διαβάζουν ένα ένα για να δουν ποιος απαντάει σε τι; Χώρια ότι με μια διαγραφή θα γίνουν τα thread αχταρμάς. Αν δεν το καταλαβαίνεις δεν έχει νόημα να το αναλύσουμε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι ανάγκη να σβηστούν μηνύματα;ας αλλάξουν όνομα αποστολέα και να το κάνουν guest.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι ανάγκη να σβηστούν μηνύματα;ας αλλάξουν όνομα αποστολέα και να το κάνουν guest.
Αυτό κάνουν ουσιαστικά, αλλά και πάλι αν θέλει κάποιος μπορεί από τα μηνηματα να βρει ποιος είσαι κλπ κλπ

Προφανος το ζητούμενο είναι αυτό να σβηστούν αλλά όταν μηλαμε για forum απλά δεν γίνεται

Πχ αν σβηστούν 12.000 μηνηματα που έχω τα threads που έχω γράψει και μου είχαν κάνει quote κλπ χάνουν λόγω υπάρξεις γιατί κανείς δεν θα βγάζει άκρη.

 

Αλλά και πάλι θα ήθελα να μπορώ να σβήσω το acc πληρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω λόγο να σβήνονται μηνύματα επειδή κάπνισε του καθενός.

Το να γράφει user,και user2,3 κλπ αν διαγράφουν περισσότεροι από ένα θέμα δεν βρίσκω κάτι μεμπτό.Ας σεβαστούμε και τους admin,που είναι υποχρεωμένοι να ψάχνουν όλα τα μήνυματα του καθενός.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Evris ας πούμε έχεις 1500 μηνύματα και θες να στα διαγράψουν. Νομίζεις ότι θα μπουν στην διαδικασία να ψάξουν τα μηνύματα να τα σβήσουν ένα προς ένα εκτός των δικών σου και τα υπόλοιπα; Γιατί για τα δικά σου μπορεί να είναι ένα δεξί κλικ και στα σβήνουν όλα, τα υπόλοιπα όμως δεν ειναι έτσι.

 

Όταν είναι μεμονωμένα τα μηνύματα που θέλουν διαγραφή και γίνεταιχάλια μια συζήτηση οι admin σου λένε ότι δεν μπορούμε να κάνουμε τον μπόγια και να σβήνουμε ένα ένα τα μηνύματα. Μάλιστα σε θέματα με μεγάλη αναγνωσιμότητα όταν πέφτει μεγάλο πανηγύρι το κλειδώνουν και μετά διαγράφονται τα μηνύματα....

 

Αρκετές φορές δεν έχει γίνει quote ή ακόμα η απάντηση σε ένα μήνυμά σου ή είναι μετά από κάτι σελίδες. Θα τα διαβάζουν ένα ένα για να δουν ποιος απαντάει σε τι; Χώρια ότι με μια διαγραφή θα γίνουν τα thread αχταρμάς. Αν δεν το καταλαβαίνεις δεν έχει νόημα να το αναλύσουμε άλλο.

Μόνο που ο φίλος πιο πάνω δεν είχε πάνω από 10 μηνύματα! Τι μπάχαλο να γίνει!

Αν γράψει στο προφίλ του "Γράψε Αρμένης" διαγράφεται από το φόρουμ

Πρώτη φορά το ακούω αυτό! Τι εννοείς; :worry:

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που ο φίλος πιο πάνω δεν είχε πάνω από 10 μηνύματα! Τι μπάχαλο να γίνει!

 

 

Η αντιμετώπιση είναι μια. Αν σβήσεις σε αυτόν με τα 10 θα το απαιτήσει μετά ο άλλος με τα περισσότερα.

 

Η μόνη περίπτωση που σβήνονται ξερά τα μηνύματα είναι αυτή των τύπων και βρίζουν μάνες και οικογένειες

Link to comment
Share on other sites

Η αντιμετώπιση είναι μια. Αν σβήσεις σε αυτόν με τα 10 θα το απαιτήσει μετά ο άλλος με τα περισσότερα.

 

Η μόνη περίπτωση που σβήνονται ξερά τα μηνύματα είναι αυτή των τύπων και βρίζουν μάνες και οικογένειες

Εκεί τα κάνει μπάχαλο αυτός που βρίζει! ;)

Εγώ βλέπω τώρα τελευταία μπαίνουν και κάτι άσχετοι ξένοι που αναρτούν λινκ άσχετα με το θέμα!

Παλιά δεν υπήρχε αυτό! Αυτοί κι αν δεν σε μπερδεύουν....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν γράψει στο προφίλ του "Γράψε Αρμένης" διαγράφεται από το φόρουμ

 

Πρώτη φορά το ακούω αυτό! Τι εννοείς; :worry:

 

ε γράψε και θα δεις;)

 

;);)

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

πχ έχουμε ενα thread με μια συζήτηση πχ 50 απαντήσεις 15 από αυτές δικές μου

 

σβήνουμε το account μου και εξαφανιζονται τα μηνύματα μου τελείως (και τα quotes)

 

για πες πως θα είναι αυτό το thread μετά....... προφανώς ακατανόητο δεν θα φαίνεται ποιος με ποιον μιλάει

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

για τα post λέω εκεί είναι το νόημα αν θα ήθελα να σβήσω το account μου θα ήθελα να εξαφανίσω όλα μου τα Post τότε θα είχε νόημα!!!

 

αν θα υπήρχε αυτή η δυνατότητα θα το εκανα και εδώ... γιατί πλέον το forum δεν είναι όπως παλιά.......

 

Evris ας πούμε έχεις 1500 μηνύματα και θες να στα διαγράψουν. Νομίζεις ότι θα μπουν στην διαδικασία να ψάξουν τα μηνύματα να τα σβήσουν ένα προς ένα εκτός των δικών σου και τα υπόλοιπα; Γιατί για τα δικά σου μπορεί να είναι ένα δεξί κλικ και στα σβήνουν όλα, τα υπόλοιπα όμως δεν ειναι έτσι.

 

Όταν είναι μεμονωμένα τα μηνύματα που θέλουν διαγραφή και γίνεταιχάλια μια συζήτηση οι admin σου λένε ότι δεν μπορούμε να κάνουμε τον μπόγια και να σβήνουμε ένα ένα τα μηνύματα. Μάλιστα σε θέματα με μεγάλη αναγνωσιμότητα όταν πέφτει μεγάλο πανηγύρι το κλειδώνουν και μετά διαγράφονται τα μηνύματα....

 

Αρκετές φορές δεν έχει γίνει quote ή ακόμα η απάντηση σε ένα μήνυμά σου ή είναι μετά από κάτι σελίδες. Θα τα διαβάζουν ένα ένα για να δουν ποιος απαντάει σε τι; Χώρια ότι με μια διαγραφή θα γίνουν τα thread αχταρμάς. Αν δεν το καταλαβαίνεις δεν έχει νόημα να το αναλύσουμε άλλο.

 

Εχουν δίκιο. Δεν γίνεται να σβηστεί το όνομα του χρηστη και να αντικασταθεί με άσχετο ή να ψάχνει ο μοντ ένα ένα τα μυνήματα και να σβήνει τα quotes. :lol:

 

Αλλο η διαγραφή μηνυμάτων ενός χρήστη και άλλο η διαγραφή του λογαριασμού του. Αλλωστε παλιά μία - δύο φορές το χρόνο που "συγχρονίζαμε" την βάση δεδομένων του φόρουμ και γινόταν ανακατασκευή των indexes, σχεδόν όλοι οι χρήστες έβλεπαν τον μετρητή μηνυμάτων τους να κατεβαίνει, γιατι γινόταν επανα-υπολογιμσός και η βάση αφαιρούσε τα διαγραμμένα μηνύματα απο τους μετρητές. :rolleyes:

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Μιας και υπάρχει σχετικό θέμα, είπα να μην ανοίξω καινούριο. Διατηρώ 2 email τα οποία τα έχω πολλά χρόνια, μάλιστα το ένα το GMAIL, το άνοιξα όταν έτρεξε την υπηρεσία η Google και που γινόταν να γραφτείς μόνο με πρόσκληση (κάπου το 2004-2005 αν θυμάμαι καλά). Το hotmail μου το έχω από το 2000.

 

Ξαφνικά διαπίστωσα ότι έχω 2 λογαριασμούς και με τα 2 διαφορετικά email, έναν αυτόν που γράφω τώρα και έναν ακόμη που τον είχα ανοίξει κάπου 3 χρόνια νωρίτερα. Πάτησα να γίνει υπενθύμιση κωδικού, και από κεκτημένη ταχύτητα έβαλα το άλλο email που είχα από τον παλιότερο λογαριασμό, και μου ήρθε κανονικά μήνυμα με το παλιό username και με νέο κωδικό. Μιας και μιλάμε για εποχές πριν 10-13 χρόνια, μάλλον δεν θυμόμουν ότι τον είχα ανοίξει, και άνοιξα 3 χρόνια αργότερα αυτόν που έχω τώρα και από τον οποίο σας γράφω.

 

Ο παλιός λογαριασμός δεν έχει καθόλου μηνύματα, μάλλον τον είχα ανοίξει για να ρωτήσω κάτι και τελικά το μετάνιωσα. Αυτόν τον παλιό λογαριασμό γίνεται να τον διαγράψω; Από την στιγμή που είναι με 0 μηνύματα δεν τίθεται θέμα να ψάχνουν οι admins/mods τι θα χρειαστεί να σβήσουν.

Edited by gokuthelegend
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Μιας και υπάρχει σχετικό θέμα, είπα να μην ανοίξω καινούριο. Διατηρώ 2 email τα οποία τα έχω πολλά χρόνια, μάλιστα το ένα το GMAIL, το άνοιξα όταν έτρεξε την υπηρεσία η Google και που γινόταν να γραφτείς μόνο με πρόσκληση (κάπου το 2004-2005 αν θυμάμαι καλά). Το hotmail μου το έχω από το 2000.

 

Ξαφνικά διαπίστωσα ότι έχω 2 λογαριασμούς και με τα 2 διαφορετικά email, έναν αυτόν που γράφω τώρα και έναν ακόμη που τον είχα ανοίξει κάπου 3 χρόνια νωρίτερα. Πάτησα να γίνει υπενθύμιση κωδικού, και από κεκτημένη ταχύτητα έβαλα το άλλο email που είχα από τον παλιότερο λογαριασμό, και μου ήρθε κανονικά μήνυμα με το παλιό username και με νέο κωδικό. Μιας και μιλάμε για εποχές πριν 10-13 χρόνια, μάλλον δεν θυμόμουν ότι τον είχα ανοίξει, και άνοιξα 3 χρόνια αργότερα αυτόν που έχω τώρα και από τον οποίο σας γράφω.

 

Ο παλιός λογαριασμός δεν έχει καθόλου μηνύματα, μάλλον τον είχα ανοίξει για να ρωτήσω κάτι και τελικά το μετάνιωσα. Αυτόν τον παλιό λογαριασμό γίνεται να τον διαγράψω; Από την στιγμή που είναι με 0 μηνύματα δεν τίθεται θέμα να ψάχνουν οι admins/mods τι θα χρειαστεί να σβήσουν.

Και αν τον αφήσεις τι έγινε;

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να πιάνει χώρο στη βάση δεδομένων; Για μια εγγραφή θα μου πεις; Αλλά σκέψου πόσοι λογαριασμοί θα είναι με 0 μηνύματα. Κανονικά όσοι ανοίγουν λογαριασμό και δεν ποσταρουν κανένα μήνυμα εντός 1 μήνα, θα έπρεπε να διαγράφονται αυτόματα.
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Παντός αν έδιναν δυνατότητα να διαγράψω πλήρες το account θα το έκανα άνετα καθος το forum εδώ και αρκετό καιρό μόνο forum δεν είναι αλλά διαφημιστικό playground και περρισκτρροι φισιολογικη χρήστες το έχουν παρατήσει, και έμειναν fanboys και ελάχιστα παλιά καλά άτομα
Link to comment
Share on other sites

Παντός αν έδιναν δυνατότητα να διαγράψω πλήρες το account θα το έκανα άνετα καθος το forum εδώ και αρκετό καιρό μόνο forum δεν είναι αλλά διαφημιστικό playground και περρισκτρροι φισιολογικη χρήστες το έχουν παρατήσει, και έμειναν fanboys και ελάχιστα παλιά καλά άτομα

 

γιατί συνεχίζεις και γράφεις τότε;

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

γιατί συνεχίζεις και γράφεις τότε;
Για τον λόγο ότι ακόμη υπάρχουν τα γραμμένα μου αν δεν ειγα γράψει τπτ δεν θα ασχολούμουν κιολας
Link to comment
Share on other sites

Για τον λόγο ότι ακόμη υπάρχουν τα γραμμένα μου αν δεν ειγα γράψει τπτ δεν θα ασχολούμουν κιολας

 

αυτό δεν σε εμποδίζει απο το να σταματήσεις να ασχολείσαι.. απλά θα μείνουν τα ''γραμμένα'' σου σαν μια γλυκιά ανάμνηση..

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...