Jump to content

Samsung Galaxy S10 (Snapdragon version)


anergos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρωτη κιολας φορτιση στο sd855 variant S10+ και τα αποτελεσματα ειναι παρα πολυ καλα.

Φωτεινοτητα χειροκινητα στο 50% και δοκιμασα και λιγο αυτοματο να δω πώς ειναι κατω απο τον ηλιο.

Επισης η πρωτη φορτιση εγινε με τον ασυρματο ταχυφορτιστη της sammy.

 

 

https://i.imgur.com/Gg1GYqN.jpg

 

https://i.imgur.com/szMEAhE.jpg

Edited by XP130TD
τεράστιες εικόνες

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 382
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρωτη κιολας φορτιση στο sd855 variant S10+ και τα αποτελεσματα ειναι παρα πολυ καλα.

 

Φωτεινοτητα χειροκινητα στο 50% και δοκιμασα και λιγο αυτοματο να δω πώς ειναι κατω απο τον ηλιο.

 

Επισης η πρωτη φορτιση εγινε με τον ασυρματο ταχυφορτιστη της sammy.

 

 

 

 

 

https://i.imgur.com/Gg1GYqN.jpg

 

 

 

https://i.imgur.com/szMEAhE.jpg

Και εδώ μία από τα ίδια. Βράχος πραγματικός ο 855.

 

S10 plus(Snapdragon)

Edited by XP130TD

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εγώ που δεν έχω samsung όταν κι αν αποφασίσω να πάρω θα είναι note(αναμένω το καινούργιο) και θα είναι με snap κι ας μην έχει εγγύηση.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εγώ που δεν έχω samsung όταν κι αν αποφασίσω να πάρω θα είναι note(αναμένω το καινούργιο) και θα είναι με snap κι ας μην έχει εγγύηση.

 

Πιστεύω θα είναι φοβερό ίσως έχει 4 κάμερες πίσω.. Είδα ένα βιντεακι που έδειχναν πως μπορεί να είναι.. Κ ίσως έχει κάμερα πάνω στο spen κ δεν είχε μπροστινή κάμερα... Θα βάλουν κ καμία 4500 μπαταρία... Εγώ αναδιπλωμενα γουστάρω

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εγώ που δεν έχω samsung όταν κι αν αποφασίσω να πάρω θα είναι note(αναμένω το καινούργιο) και θα είναι με snap κι ας μην έχει εγγύηση.

 

Καλα και εγω για Note με βλεπω γιατι θελω να δουλεψω το πενακι του, αλλα επειδη ειναι πολυ ακριβη συσκευη προφανως με ενδιαφερει η εγγυηση περισσοτερο απο το τσιπακι του επεξεργαστη.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω θα είναι φοβερό ίσως έχει 4 κάμερες πίσω.. Είδα ένα βιντεακι που έδειχναν πως μπορεί να είναι.. Κ ίσως έχει κάμερα πάνω στο spen κ δεν είχε μπροστινή κάμερα... Θα βάλουν κ καμία 4500 μπαταρία... Εγώ αναδιπλωμενα γουστάρω

 

Καμερα πανω στο s pen? Tι μπαλιτσα θα παιξουν παλι οι κορεατες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλα και εγω για Note με βλεπω γιατι θελω να δουλεψω το πενακι του, αλλα επειδη ειναι πολυ ακριβη συσκευη προφανως με ενδιαφερει η εγγυηση περισσοτερο απο το τσιπακι του επεξεργαστη.

 

Δεν πηγαινες για note 9? Για το spen καθαρα το λεω. Στα 575 που εχει σημερα θα μπορουσα να πω οτι προκειται ακομα και για μια vfm αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω θα είναι φοβερό ίσως έχει 4 κάμερες πίσω.. Είδα ένα βιντεακι που έδειχναν πως μπορεί να είναι.. Κ ίσως έχει κάμερα πάνω στο spen κ δεν είχε μπροστινή κάμερα... Θα βάλουν κ καμία 4500 μπαταρία... Εγώ αναδιπλωμενα γουστάρω

 

Μα ειδη και το S10 plus 5g εχει Laser-Tof σενσορα (Νυχτεριδα) οπως τα Huawei διαφορετικο απο τα αλλα S10 plus με ακριβεια και μεγαλη φωτεινοτητα την νυχτα ειναι και για 3D και 4500 μπαταρια .Οπως το Οppo--->>>

 

Kαι δω κατα πασα πιθανοτητα θα εχουμε στο Α-90 μεγαλη 48Mp camera με Laser Tof σενσορα περιμενουμε να δουμε εαν θα επιβεβαιωθει --->>> https://www.samsungcentral.com/2019/04/01/update-48mp-camera-tof-sensor-alleged-galaxy-a90-screen-protector-shows-no-notch-infinity-display

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Μα ειδη και το S10 plus 5g εχει Laser-Tof σενσορα (Νυχτεριδα) οπως τα Huawei διαφορετικο απο τα αλλα S10 plus με ακριβεια και μεγαλη φωτεινοτητα την νυχτα ειναι και για 3D και 4500 μπαταρια .Οπως το Οppo--->>>

 

Kαι δω κατα πασα πιθανοτητα θα εχουμε στο Α-90 μεγαλη 48Mp camera με Laser Tof σενσορα περιμενουμε να δουμε εαν θα επιβεβαιωθει --->>> https://www.samsungcentral.com/2019/04/01/update-48mp-camera-tof-sensor-alleged-galaxy-a90-screen-protector-shows-no-notch-infinity-display

 

 

 

Καλά ας μη δώσει το update για την σούπερ φόρτιση κ για τις νυχτερινές που το έταξε κ πριν βγει η συσκευή για τις νυχτερινές ..

Και θα της γυρίσει μπούμερανγκ... Ας τα έδινε απτην αρχή όλα αυτά σαν του 5g τη συσκευή κ να τις κλήσει τις υπόλοιπες(που λέει ο λόγος) ... Τώρα ποιος θα το πάρει αν πήγαν όλοι στο s10 plus?

Έπρεπε αυτό να ήταν το επετειακό των δέκα χρόνων... Άσε που δεν θα έχει τι να βάλει στο s11 πέρα από pop up camera...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλά ας μη δώσει το update για την σούπερ φόρτιση κ για τις νυχτερινές που το έταξε κ πριν βγει η συσκευή για τις νυχτερινές ..

Και θα της γυρίσει μπούμερανγκ... Ας τα έδινε απτην αρχή όλα αυτά σαν του 5g τη συσκευή κ να τις κλήσει τις υπόλοιπες(που λέει ο λόγος) ... Τώρα ποιος θα το πάρει αν πήγαν όλοι στο s10 plus?

Έπρεπε αυτό να ήταν το επετειακό των δέκα χρόνων... Άσε που δεν θα έχει τι να βάλει στο s11 πέρα από pop up camera...

 

Ελα βρε αγορι μου το S10+ 5G εχει ακραιες μεγαλες ταχυτητες σε δικτυα της Κορεας .Τον Laser σενσορα τον χρειαζεται και για αλλους λογους οπως ζωντανους 3d Xαρτες που θα κυκλοφορησει η Google maps (Επαυξημενης πραγματικοτητας) Θα εχεις απευθειας εικονα οπως τα Drone , αλλα και αλλα κολπα .Ενταξει οτι υποσχεθηκε θα το κανει πραξη πιστευω για τα Update που λες .Σηκωνει το hardware του S10 ανετα .

 

Επιδειξη δυναμης της καμερας του S10+ 5G με την τετραπλη καμερα κοντρα σε εκατονταδες λαμπες αναμμενες --->>> https://www.youtube.com/watch?v=K44wApNdTTE

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε αγορι μου το S10+ 5G εχει ακραιες μεγαλες ταχυτητες σε δικτυα της Κορεας .Τον Laser σενσορα τον χρειαζεται και για αλλους λογους οπως ζωντανους 3d Xαρτες που θα κυκλοφορησει η Google maps (Επαυξημενης πραγματικοτητας) Θα εχεις απευθειας εικονα οπως τα Drone , αλλα και αλλα κολπα .Ενταξει οτι υποσχεθηκε θα το κανει πραξη πιστευω για τα Update που λες .Σηκωνει το hardware του S10 ανετα .

 

 

Αυτά να τα γράφεις απτην αρχή και. Ναμη γράφεις για νυχτερίδες κ αράχνες γιατί χτυπάνε καμπανακια μέσα μου όταν διαβάζω για νυχτερινές... Χα χα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αυτά να τα γράφεις απτην αρχή και. Ναμη γράφεις για νυχτερίδες κ αράχνες γιατί χτυπάνε καμπανακια μέσα μου όταν διαβάζω για νυχτερινές... Χα χα

 

Αγαπαμε Jim ....

Tην μερα που θα βγαζουμε κρυσταλινες νυχτερινες θα πεσουν τα τσιμεντα . . .

Ρε ...

Σε επιασα αδιαβαστο για το 5g δεν το ηξερες ?

Link to comment
Share on other sites

Αγαπαμε Jim ....

Tην μερα που θα βγαζουμε κρυσταλινες νυχτερινες θα πεσουν τα τσιμεντα . . .

Ρε ...

Σε επιασα αδιαβαστο για το 5g δεν το ηξερες ?

 

 

Το ήξερα ρε s για το 5g αλλά είχα διαβάσει για 1700 ευρώ κ δεν έδωσα σημασία ούτε θα το περίμενα.. Είμαι πολύ κομπλέ τώρα με το plus απλά στο έχω ξαναπεί για τις νυχτερινές είναι έτσι για το γκαμωτο της υπόθεσης κ καλά θα κάνει κ θα το διορθώσει..

Άντε να έρθει το αναδιπλωμενο να δούμε αν θα αξίζει η μετάβαση σε 1 η 1μιση χρόνο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το ήξερα ρε s για το 5g αλλά είχα διαβάσει για 1700 ευρώ κ δεν έδωσα σημασία ούτε θα το περίμενα.. Είμαι πολύ κομπλέ τώρα με το plus απλά στο έχω ξαναπεί για τις νυχτερινές είναι έτσι για το γκαμωτο της υπόθεσης κ καλά θα κάνει κ θα το διορθώσει..

Άντε να έρθει το αναδιπλωμενο να δούμε αν θα αξίζει η μετάβαση σε 1 η 1μιση χρόνο

Για κοιτα και δω ....ωχ:p--->

Link to comment
Share on other sites

Snapdragon vs exynos

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Snapdragon vs exynos

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αρκετά πιο καθαρές και ευκρινείς φωτογραφίες ο snapdragon. Δεν περίμενα τέτοια υπέροχη του SD και στις φωτογραφίες. Φέρτε τον SD Ευρώπη σε καρμιριδες εκεί στη Samsung. Τι πράγματα είναι αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά πιο καθαρές και ευκρινείς φωτογραφίες ο snapdragon. Δεν περίμενα τέτοια υπέροχη του SD και στις φωτογραφίες. Φέρτε τον SD Ευρώπη σε καρμιριδες εκεί στη Samsung. Τι πράγματα είναι αυτά.
Παντού είναι καλύτερος ο Snapdragon. Και στην μπαταρία με διπλή κάρτα έχει οθόνη κοντά στις 7 ώρες.

Το stand by του είναι υπόδειγμα 2-3% όλη νύχτα με όλα ανοικτά.

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Για την κάμερα να σου πω την αλήθεια δεν το περίμενα.

 

S10 plus(Snapdragon)

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παντού είναι καλύτερος ο Snapdragon. Και στην μπαταρία με διπλή κάρτα έχει οθόνη κοντά στις 7 ώρες.

Το stand by του είναι υπόδειγμα 2-3% όλη νύχτα με όλα ανοικτά.

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Για την κάμερα να σου πω την αλήθεια δεν το περίμενα.

 

S10 plus(Snapdragon)

Ναι η κάμερα θεωρούσα ότι θα είναι ίδια εφόσον οι φακοί είναι ίδιοι ακριβώς. Τελικά η cpu παίζει τεράστιο ρόλο στο prosessing της φωτογραφίας. Σε μπαταρία ταχύτητα είναι σίγουρα μπροστά. Και όμως χρόνια μετά ακόμα τον χειρότερο exynos μας φέρνουν στην Ευρώπη. Τι να πω. Και η υποστήριξη στο xda είναι καλύτερη των snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μονοδρομος ο sd855 για το S10+.

 

Μονοδρομος...με πολλους συμβιβασμους,και κυριοτερο την εγγυηση.

 

Αξιζει?Προσωπικη επιλογη του καθενος...

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Μονοδρομος...με πολλους συμβιβασμους,και κυριοτερο την εγγυηση.

 

Αξιζει?Προσωπικη επιλογη του καθενος...

 

Eγγυηση 1 χρονο απο το ευρωπαϊκο καταστημα που το φερνει.

Μια χαρα για μενα προσωπικα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Eγγυηση 1 χρονο απο το ευρωπαϊκο καταστημα που το φερνει.

Μια χαρα για μενα προσωπικα!

 

η χαρα θα σου φυγει αν χρειαστεις την εγγυηση ,αλλιως να πας σε εξουσιοδοτημενο σερβις στην πολη σου (εμενα μου αλαξαν οθωνη σε 5 ωρες ) και αλλιως να στειλεις με εξοδα δικα σου στο ευρωπαικο καταστημα και να περιμενεις ποιος ξερει ποσο καιρο το τηλεφωνο σου (χρονος να παει -χρονος να στειλει το καταστημα το τηλ στο σερβισ-χρονος να φτιαχτει και να επιστρεψει στο καταστημα και χρονος να το στειλει σε σενα ) οσο για την συνενοηση το αφηνω ανοιχτο αν εισαι τυχερος θα βγαλεις ευκολα αν οχι ....

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το σκεφτόμουν και εγω αυτό αλλά απο την άλλη να πάρεις ένα μοντέλο όταν ξέρεις ότι παράγει το ίδιο με άλλο επεξεργαστή σαφώς καλύτερο που κάνει και την συσκευή over all καλύτερη?

Είναι δίκοπο.

Όλοι δίκιο έχουμε πάντως σε αυτά που σκεφτόμαστε.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια (χαζή) ερώτηση,αν αγοράσεις s10 sd θα λειτουργεί κανονικά το σήμα της κοσμοτε για παράδειγμα,στις μπάντες που πιάνει ή επίσης θα έχει Ελληνικά?

Αυτές ήταν 2 χαζές ερωτήσεις...

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Προσωπικά, τόσα χρόνια, ένας από τους κυριότερους λόγους επιλογής samsung είναι η άρτια οργάνωση και απόδοση της διαδικασίας εγγύησης. Η σμαρτεκ λειτουργεί με φοβερά πρότυπα και στα επτά χρόνια που επιλέγω samsung, τρεις φορές που χρειάστηκε, η εξυπηρέτηση ήταν άμεση και αποτελεσματική.

Για αυτό και προσωπικά, δεν θα θυσίαζα ή ρίσκαρα με τίποτα το θέμα αυτό, για να κερδίσω απειροελάχιστα (για τη δική μου χρήση ίσως και χωρίς καμία διαφορά) στις επιδόσεις.

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Μετά από έναν μήνα κυκλοφορίας η έκδοση με τον SD κάνει 831 ευρώ χωρίς μεταφορικά και χωρίς επίσημη εγγύηση. Αυτοί που κατάφεραν και πήραν την συσκευη από εδώ τις πρώτες μέρες κυκλοφορίας του με κουπόνι και απαλλαγή ΦΠΑ τους βγήκε 716 + ότι πολλοί πήραν και το δώρο των 149 ευρώ και ισως το πούλησαν σφραγισμένο ένα κατοσταρικο. Όλες οι συσκευές έχουν +- , το συγκεκριμένο deal ομως ήταν κορυφαίο ακόμα και αν η έκδοση με τον exynos είναι λίγο πιο υποδεέστερη... Edited by taxudromos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 (Snapdragon version)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...