Jump to content

Samsung TAB S5e


vadergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θεωρώ ανώτερο του s6 γιατι ειναι στα ίδια επίπεδα αλλά το βρίσκεις και με 300 euro. Ενω το s6 κανι 600 euro. Ειναι το μονο tablet που έβγαλε η samsung και σεβάστηκε τον καταναλωτή με εξερεση το s7 plus. Στα υπόλοιπα αφαιρεί την oled βάζει πενάκι και ολο τέτοια κολπάκια.

 

Που το βρισκεις 300 ευρω? Γιατι με ενδιαφερει.

 

Στο skroutz εδω και μηνες εχει πανω απο 340-350 και τωρα εχει 420. Η μικροτερη τιμη που το ειχα πετυχει ηταν 320 αλλα για λιγο και απο ενα μονο καταστημα.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 215
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Που το βρισκεις 300 ευρω? Γιατι με ενδιαφερει.

 

Στο skroutz εδω και μηνες εχει πανω απο 340-350 και τωρα εχει 420. Η μικροτερη τιμη που το ειχα πετυχει ηταν 320 αλλα για λιγο και απο ενα μονο καταστημα.

 

Στο best price 5 μερες πριν το black friday ειχε 300 euro το s5e wifi model. Και πολλα μαγαζια κανουν και δώρο θήκη και tempered μαζι... Σε γνωστό μου του το παρήγγειλα ετσι. Στο skroutz ειχε 400+ και εχει ακομα 400+ euro. Τωρα κανει καπου στα 400+ και στο best price. Άγνωστο αν θα ξανά πάει 300 euro. Να κοιτάς στο best price ειναι πολυ καλύτερο σε προφορές. Ξεχνα το skroutz δεν ειναι οπως ήταν. Ιδικα σε κινητά το best price εδω και χρονια εχει παρα πολύ καλα μαγαζια που κανουν πολύ καλες τιμες. Ο κόσμος δεν κοίτα περα του skroutz και ειναι κριμα.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Στο best price 5 μερες πριν το black friday ειχε 300 euro το s5e wifi model. Και πολλα μαγαζια κανουν και δώρο θήκη και tempered μαζι... Στο skroutz ειχε 400+ και εχει ακομα 400+ euro. Τωρα κανει καπου στα 400+ και στο best price. Άγνωστο αν θα ξανά πάει 300 euro. Να κοιτάς στο best price ειναι πολυ καλύτερο σε προφορές. Ξεχνα το skroutz δεν ειναι οπως ήταν.

 

Κοιταω και το best price, μαλλον θα μου ξεφυγε. Η black friday ομως, δεν ειναι ενδεικτικη για τις τιμες.

Link to comment
Share on other sites

Κοιταω και το best price, μαλλον θα μου ξεφυγε. Η black friday ομως, δεν ειναι ενδεικτικη για τις τιμες.

 

5 μερες πριν το black friday το πείρε. Στο black friday και στο best price 400+ euro εκανε. Φέτος στην Ελλαδα δεν ειδα να κάνουν προσφορές. Ισα ισα είδα άνοδο. Στον γνωστό μου του ειπα θα στο παραγγείλω πριν το black friday γιατι στο black friday όλοι θα ανεβάσουν τιμές αντι να ρίξουν και δεν θα κάτσει στα 300 euro. Και ετσι έγινε... 2 μερες μετα πήγε 400 euro και εκει.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά πρέπει να πάρει android 12 γιατι ειναι μοντέλο του 2019 ειναι αδικία να μην πάρει. Το hardware του άνετα μπορεί να τρέξει ακομα και android 15. Το ειχα 1 χρόνο και ηταν τέλειο tablet. Και οταν του αφαίρεσα πολλά άχρηστα service καμια 200αρια ηταν ακομα καλύτερο σε μπαταρια και ταχύτητα. Μετα το έδωσα για να πάρω το tab s7 plus. Το θεωρώ ανώτερο του s6 γιατι ειναι στα ίδια επίπεδα αλλά το βρίσκεις και με 300 euro. Ενω το s6 κανι 600 euro. Ειναι το μονο tablet που έβγαλε η samsung και σεβάστηκε τον καταναλωτή με εξερεση το s7 plus. Στα υπόλοιπα αφαιρεί την oled βάζει πενάκι και ολο τέτοια κολπάκια.

 

Μακάρι να πάρει. Είναι όντως πολύ αξιόλογο tablet από αυτό γρσφω το είχα πάρει 297 ευρώ με τιμολόγιο πέρσι τον Αύγουστο και από τότε βαράει 10ωρα καθημερινά στην οικογένεια χωρίς να κάνει κιχ. Το s6 lite δεν είναι καλό. Το κανονικο s6 είναι ανώτερο σε Soc αλλά έχει και 250 ευρώ παραπάνω.

 

Στάλθηκε από το SM-T720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά σάς παιδιά . Έχω πάρει το tablet κ εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος

Έχω πάθει πλάκα με την οθόνη του είναι πολύ ωραία.Αλλα έχω ένα παράπονο ιδίως στα παιχνίδια κ μερικές εφαρμογές μου τις ξαναφορτωνει παίζω παιχνίδι π.χ βγάζω μια πίστα κ αντί να συνεχίσει κανονικά μου ξαναφορτωνει την εφαρμογή αλλά μετά συνεχίζει κανονικά όχι από την αρχή.Ξερει κανένας κάτι;

Link to comment
Share on other sites

To χω 2 24ωρα. Τιμή 390€ με LTE/4G από Skroutz.

Προβλήματα που διαβάζω ΔΕΝ τα συνάντησα.

Πάμε στο DEX τώρα. Η Samsung ΔΕΝ υποστηρίζει ακόμα DEX on Windows με USB καλώδιο για tablets. Παρ' όλα αυτά βρήκα μια πρόχειρη λύση.

 

 

 

131442565_1094455407683035_1172521915355742128_o.jpg?_nc_cat=106&ccb=2&_nc_sid=8024bb&_nc_eui2=AeEBVdbzbrywpIhVRPML0VAL9n3YzQJHN3b2fdjNAkc3dp0RFI5A_kXZBIhklBsglhF7orBlALX7XAr0qptZon8O&_nc_ohc=FSvaiU1FgcQAX9290zJ&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&tp=6&oh=281043c784d9b08c0619ea4eec5c8859&oe=60001044

131607843_1094455867682989_7224898079589777001_o.jpg?_nc_cat=106&ccb=2&_nc_sid=8024bb&_nc_eui2=AeEvDCPO6lw8JoTnbOq-9pQKLTDxqe7F1bMtMPGp7sXVs_khl4KCva1UIokmaAKQc74gzHrfmmHoM-95YwPMg2D9&_nc_ohc=XyK16rd6c0IAX-3V3dV&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=6967a28a4d9a61339c8e2280d2db96ac&oe=5FFFE993

 

Θα βρείτε όλες τις πληροφορίες εδώ:

https://github.com/barry-ran/QtScrcpy

κ βίντεο εδώ:

Δουλεύει κ fullscreen με 1920 χ 1080.

Edited by lupusunicus
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σε αναζήτηση ταμπλετ και πάλι.

Αυτη τη στιγμή έχω το S2 κοντά στα 3 χρόνια. πολύ καλό ταμπλετ αλλά μου κανει καποια κολληματακια

Ετσι Τι λέτε; θα είναι μια καλή αναβάθμιση το s5e;

Άρχισε να παλιώνει και αυτό αλλά το s6 και s7 είναι απλησίαστα σε τιμή.

Το s5e Στο μπεστ πραισ σήμερα εχει 389. Θέλω μόνο 4g

Υπάρχει περίπτωση να κατέβει; δεν βιάζομαι ιδιαίτερα, θα το ήθελα στα 350και κάτω

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε αναζήτηση ταμπλετ και πάλι.

Αυτη τη στιγμή έχω το S2 κοντά στα 3 χρόνια. πολύ καλό ταμπλετ αλλά μου κανει καποια κολληματακια

Ετσι Τι λέτε; θα είναι μια καλή αναβάθμιση το s5e;

Άρχισε να παλιώνει και αυτό αλλά το s6 και s7 είναι απλησίαστα σε τιμή.

Το s5e Στο μπεστ πραισ σήμερα εχει 389. Θέλω μόνο 4g

Υπάρχει περίπτωση να κατέβει; δεν βιάζομαι ιδιαίτερα, θα το ήθελα στα 350και κάτω

 

 

 

Είναι πολύ καλη επιλογή.. Βρες τρόπο να το πάρεις χωρίς φπα με επαγγελματικο αφμ. Οι τιμές ανεβοκατεβαινουν.. Δύσκολο να πάει εκεί μόνιμα το 4g.. Τώρα αν θα παίξει προσφορά το Πάσχα κανείς δεν ξέρει

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε αναζήτηση ταμπλετ και πάλι.

Αυτη τη στιγμή έχω το S2 κοντά στα 3 χρόνια. πολύ καλό ταμπλετ αλλά μου κανει καποια κολληματακια

Ετσι Τι λέτε; θα είναι μια καλή αναβάθμιση το s5e;

Άρχισε να παλιώνει και αυτό αλλά το s6 και s7 είναι απλησίαστα σε τιμή.

Το s5e Στο μπεστ πραισ σήμερα εχει 389. Θέλω μόνο 4g

Υπάρχει περίπτωση να κατέβει; δεν βιάζομαι ιδιαίτερα, θα το ήθελα στα 350και κάτω

Πρόκειται για εξαιρετική επιλογή και πραγματικά value for money αγορά. Εγώ πήρα το 4g μοντέλο τον Ιούλη στα 365€. Λάβε υπόψη σου οτι είναι δυσεύρετο. Το να το περιμένεις κάτω από 350 το θεωρώ απίθανο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε αναζήτηση ταμπλετ και πάλι.

Αυτη τη στιγμή έχω το S2 κοντά στα 3 χρόνια. πολύ καλό ταμπλετ αλλά μου κανει καποια κολληματακια

Ετσι Τι λέτε; θα είναι μια καλή αναβάθμιση το s5e;

Άρχισε να παλιώνει και αυτό αλλά το s6 και s7 είναι απλησίαστα σε τιμή.

Το s5e Στο μπεστ πραισ σήμερα εχει 389. Θέλω μόνο 4g

Υπάρχει περίπτωση να κατέβει; δεν βιάζομαι ιδιαίτερα, θα το ήθελα στα 350και κάτω

 

Ακριβως την ιδια μετάβαση έκανα και εγω...παρε το s5e και θα μείνεις πολυ ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια αυτό που με κολλάει στο s5e και δεν εφυγε παραγγελία ακόμα είναι κάποιες αναφορές που έχω δει στο διαδίκτυο σχετικά με το WiFi του. Και τον τροπο που το πιάνεις από μια συγκεκριμένη γωνία.

Αυτό με κολλάει και σκέφτομαι να πάω στο s6

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα δεν ισχύει αυτό. Μετά από 18 μήνες συμβίωσης δεν έχω δει τέτοιο θέμα...

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μια από τα ίδια...

Πραγματικά, δεν ξέρω για τι πράγμα μιλάνε για το θέμα του WiFi και το πως πιάνουν το tablet.

Μπορεί, ίσως, κάποιες παρτίδες να είχαν κάποιο πρόβλημα, αλλά εγώ δεν αντιμετώπισα κάτι παρόμοιο με το δικό μου.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Είναι 4g μοντέλο; ή μόνο WiFi;

 

Και με τα δύο βγάζει.. Δεν υπάρχει ΚΑΝΈΝΑ θέμα ούτε με το WiFi ούτε για το πως το κρατάς μη τυχόν χάσει σήμα.. Είναι δυνατό ταμπλέτ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Και με τα δύο βγάζει.. Δεν υπάρχει ΚΑΝΈΝΑ θέμα ούτε με το WiFi ούτε για το πως το κρατάς μη τυχόν χάσει σήμα.. Είναι δυνατό ταμπλέτ

 

Καλησπερα. Έχω το galaxy tab A 2019 10,1.Δεν βρήκα αντίστοιχο νημα έτσι είπα να κάνω μια ερώτηση εδώ,αν ξέρει κανείς,..Έχω το 4g και λαμβάνω τα sms κάπως περιεργα...χωρίζεται η οθόνη στα δυο είτε το έχω καθετα είτε οριζόντια και ανοίγουν οι διάλογοι όταν πατάω πάνω στο ονομα.Δεν ξέρω αν ισχύει και στο s5e το ίδιο,θα ήθελα αν γίνεται να ανοίγει όπως στα κινητά.Αν ξερει κανεις,αν γίνεται βέβαια κάπως μέσα από τις ρυθμίσεις να το κάνω αλλιώς ας προτείνει κάποιος κάποια 3η εφαρμογή χωρίς διαφημίσεις.ευχαριστω εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Σε εμένα δεν ήρθε τίποτα. Αγορασμένο το tablet από το you.gr (επίσημο εισαγωγέα).

 

 

 

Φοράει αυτην την έκδοση.

 

 

 

samsung.jpg

Υπομονή. Πιστεύω είναι θέμα ημερών. Βλέπω έχεις το 720. Εγώ έχω το 725 (4g).
Link to comment
Share on other sites

Για το Τ725 ηρθε η αναβαθμιση για το Τ720 ακομα

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-tab-s5e/firmware/#SM-T725

 

 

Δεν θα αργησει απο μερα σε μερα. Και θα παρει και android 12 απο οτι λενε. 3 χρονια μεγαλες αναβαθμισεις βγηκε με android 9 πηρε 10 τωρα 11 και θα παρει και 12. Και 1 χρονο ακομα ενημερωσεις ασφαλειας. Οχι και ασχημα.

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-tab-s5e/firmware/#SM-T720

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μένα ήρθε κάτι, η πλάκα είναι ότι είχε ανακοινώσει ότι θα αναβαθμιστούν το Μάρτιο
Το αρχικό χρονοδιάγραμμα που είχε δώσει η samsung ήταν για Ιούνιο ή Ιούλιο.

Όπως και να έχει εύχομαι να το πάρετε όλοι, το συντομότερο δυνατό. Η διαφορά στη συσκευή είναι μεγάλη.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Διάβαζα σε διάφορα forums για το πόσο καταπληκτικό είναι το νέο user interface που έρχεται μαζί με το android 11. Ένα έχω να πω. Σιγά τα ωά...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...