Jump to content

Samsung TAB S5e


vadergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 215
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Τι ακριβώς σου κάνει να το ελέγξουμε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν το συζητώ. Η ταμπλέτα είναι vfm. Ένα μήνα την έχω κι είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Οθόνη, ηχεία, μπαταρία τα πιο δυνατά του σημεία. Σχεδιασμός. Μικρό βάρος.

Σε συνδυασμό και με ένα galaxy κινητό απογειώνεται. Σε άλλο δωμάτιο το κινητό, σε άλλο δίκτυο, με την ταμπλέτα σαλόνι, δεν χάνω κλήση και μηνύματα.

Ευχαριστώ που αναφέρατε το μικρό update. Δεν το είχα πάρει είδηση. Αναφέρει βελτιώσεις στο WiFi. Όντως κάτι λίγα νερά έκανε μετά το μεγάλο.

Βράχος το WiFi με το μικρό update. Και η μπαταρία 10+ ώρες τις βγάζει πάντα εκτός βαρύ gaming.
Link to comment
Share on other sites

Πες μας τι πρόβλημα σου παρουσιάζει το chrome. Εγώ δεν έχω δει κάτι. Κάνε και μια εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή.

Μπαταρία ναι. 2 μέρες και με "ρέστα" μου βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα η αναβάθμιση.

Για το μικρό update που αναγράφετε, δεν μου έχει έρθει ακόμη.

Μπορείτε να μου γράψετε την έκδοση που έχετε με το update για να δω αν ίσως το έχουν ενσωματώσει μαζί με το πακέτο του 10αριού;

Μέχρι στιγμής όλα καλά!

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Θα το τσεκάρω ευχαριστούμε, για άλλες εφαρμογές δεν κάνει; π. Χ snapseed

 

Για όλα κάνει απλά έγραψα πως την χρησιμοποιω εγω

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν το συζητώ. Η ταμπλέτα είναι vfm. Ένα μήνα την έχω κι είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Οθόνη, ηχεία, μπαταρία τα πιο δυνατά του σημεία. Σχεδιασμός. Μικρό βάρος.

Σε συνδυασμό και με ένα galaxy κινητό απογειώνεται. Σε άλλο δωμάτιο το κινητό, σε άλλο δίκτυο, με την ταμπλέτα σαλόνι, δεν χάνω κλήση και μηνύματα.

Ευχαριστώ που αναφέρατε το μικρό update. Δεν το είχα πάρει είδηση. Αναφέρει βελτιώσεις στο WiFi. Όντως κάτι λίγα νερά έκανε μετά το μεγάλο.

 

έχω το s8, πως τα συνδέω; smart things?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω που ακριβώς βρίσκεται στο s8. Ψάχνεις για "κλήση & αποστολή μηνυμάτων σε άλλες συσκευές". Εμένα βρίσκεται στις σύνθετες λειτουργίες.

Θα πρέπει να έχεις ενεργό samsung account. Εννοείται το ίδιο σε κινητό και ταμπλέτα.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές αργεί να ανοίξει και κάποιες ανοίγει σε μαύρο φόντο και κολλάει. Εγώ πάντως δε κατάφερα να απαντήσω κλήση από το galaxy A8
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδή βαρέθηκα να κάνω check κάθε μέρα για το μικρό update που αναφέρατε στο παρόν νήμα, μπορείτε να μου πείτε αν το συγκεκριμένο:

T720XXU11BTG3/T7200XM1BTF4

είναι το τελευταίο update που έχει δώσει η samsung?

Ευχαριστώ πολύ!!!!

:happy:

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βαρέθηκα να κάνω check κάθε μέρα για το μικρό update που αναφέρατε στο παρόν νήμα, μπορείτε να μου πείτε αν το συγκεκριμένο:

T720XXU11BTG3/T7200XM1BTF4

είναι το τελευταίο update που έχει δώσει η samsung?

Ευχαριστώ πολύ!!!!

:happy:

 

Ναι εδω οι 2 τελευταιες

 

Screenshot-1.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι εδω οι 2 τελευταιες

 

Screenshot-1.png

Ευχαριστώ πολύ, φίλε μου.

Οπότε μου ήρθαν και οι δύο ενημερώσεις σε ένα πακέτο.

Να είσαι καλά!

;)

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα!

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα έπειτα από την τελευταία αναβάθμιση.

Κατά την εκκίνηση του tablet δεν μπορεί να συνδεθεί μέσω wifi σε κανένα δίκτυο (το wifi είναι ενεργό και ψάχνει συνέχεια δίχως να βρίσκει κάποιο δίκτυο) και σ'αυτή την περίπτωση θα πρέπει να κλείσω/ανοίξω το wifi για να βρει δίκτυα.

Το περίεργο είναι πως δεν το κάνει πάντα, αλλά ορισμένες φορές σποραδικά.

Συμβαίνει σε κάποιον το ίδιο πρόβλημα;

Ευχαριστώ!

Edited by WolfBack

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα έπειτα από την τελευταία αναβάθμιση.

Κατά την εκκίνηση του tablet δεν μπορεί να συνδεθεί μέσω wifi σε κανένα δίκτυο (το wifi είναι ενεργό και ψάχνει συνέχεια δίχως να βρίσκει κάποιο δίκτυο) και σ'αυτή την περίπτωση θα πρέπει να κλείσω/ανοίξω το wifi για να βρει δίκτυα.

Το περίεργο είναι πως δεν το κάνει πάντα, αλλά ορισμένες φορές σποραδικά.

Συμβαίνει σε κάποιον το ίδιο πρόβλημα;

Ευχαριστώ!

 

Μπορει να ειναι καποιο bug που θα διορθωθει συντομ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχει ασχοληθεί κάποιος με το dex;

Πέρα από την αυτόνομη λειτουργία του έχει δοκιμάσει κάποιος αν προβάλλεται σε οθόνη , με χρήση κσλωδίου type c σε hdmi;

Edited by noisex
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι καποιο bug που θα διορθωθει συντομ

Αυτό θέλω να πιστεύω κι εγώ.

Από τις 10 εκκινήσεις του λειτουργικού, οι 8 βρίσκουν δίκτυο μετά το boot.

Στις άλλες περιπτώσεις θα πρέπει να κλείσω και να ανοίξω το wifi ώστε να συνδεθεί με το δίκτυο.

Οκ, μπορώ να ζήσω και μ'αυτό... δεν είναι δα και τόσο σοβαρό το πρόβλημα, απλώς μου κάνει εντύπωση.

Θα περιμένω το επόμενο update μπας και το διορθώσει...

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μεγάλο update στη ταμπλέτα. Γύρω στα 700mb. Κάνει install αυτή τη στιγμή, αλλά υποθέτω πως πήγε σε oneui 2.5 γιατί πρόσθεσε το ασύρματο dex, το edge screen κλπ. Επίσης ενημέρωση ασφαλείας Αυγούστου.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω ένα τάμπλετ για να αντικαταστήσει το Huawei T5 4/64 που έχω.

Σε διαδυκτιακό παιχνίδι το Rise of Kingdoms με έχει απογοητεύσει το Huawei που κατά τα άλλα είναι ικανοποιητικό, πχ μπαταρία, στάθμη ήχου κλπ.

Έχει κάποιος, από εσάς που το έχετε το τάμπλετ το συγκεκριμένο παιχνίδι, ώστε να μου πείτε τις εντυπώσεις σας σχετικά; Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνω το βράδυ πού θα είμαι σπίτι. Μπράβο το καλό ακόμα καλύτερο το καλυτερο tablet μέχρι τα 500 ευρώ.

Εγώ περιμένω ακόμη για το update...

Έχω μικροπροβλήματα με το τελευταίο update από την sammy, οπότε περιμένω κάτι καλύτερο αυτή την φορά.

Μακάρι να μου έρθει σύντομα...

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ήρθε το update αλλά μπήκα στην ενημέρωση και μου το έβγαλε αμέσως...

Έκδοση T720XXU1CTI1 663,62MB Ενημέρωση ασφαλείας Αύγουστος 2020

-Υποστήριξη ασύρματης σύνδεσης DeX

-Νέες δυνατότητες WiFi (Αίτημα κωδικού πρόσβασης από κάποιον άλλον, Δυνατότητα μέτρησης πληροφοριών ποιότητας σύνδεσης

-Νέες δυνατότητες πληκτρολογίου Samsung

-Εφαρμογές πολλών παραθύρων

-Πλαίσιο Edge

-Ζωντανοί Υπότιτλοι ( ;; )

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια που μπήκα στην ενημέρωση λογισμικού, μου έβγαλε μήνυμα πως το tablet είναι ενημερωμένο, με την τελευταία version όμως να έχει γίνει 1 του Ιούνη στο θέμα της επιδιόρθωσης της ασφάλειας. Άντε βγάλε άκρη...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ήρθε προχθές νέο update με ενημερώσεις ασφαλείας Νοεμβρίου 2020. Το έχω 1.5 χρόνο κοντά και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Παραμένει ένα από τα καλύτερα tablets στην κατηγορία τιμής που παίζει. Ελπίζω να συνεχίσει να πέρνει updates για 2 χρόνια ακόμα. Να δούμε αν θα πάρει και το one ui 3.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αν και δεν το περιμενα θα παρουμε και Android 11 κανονικα τον Ιουλιο.

https://www.gsmarena.com/samsungs_europe_update_schedule_for_android_11_revealed-news-46661.php

 

Μπραβο

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το περιμενα θα παρουμε και Android 11 κανονικα τον Ιουλιο.

https://www.gsmarena.com/samsungs_europe_update_schedule_for_android_11_revealed-news-46661.php

 

Μπραβο

 

Το s5e ειναι το μονο tab της samsung που ήταν με android 9 απο την πρώτη μερα. Θα παρει android 11 και με λιγο τύχη ισος και 12. Αν και δεν ειναι ακομα στην λίστα της samsung με τα κινητα και tab που θα παρουν 3 χρονια updates. Ισος το βάλει αργοτερα γιατι ειναι μοντελο του 2019. Βεβεα στο xda εχει πολυ καλες roms κατι που κανει τα χαζά updates της samsung αχρείαστα ακομα και για 5 χρονια να έδινε. Απο την στιγμή που κάποιοι δεν εχουν εγγύηση δεν χρειάζεται να κάτσουν με το one ui.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Το s5e ειναι το μονο tab της samsung που ήταν με android 9 απο την πρώτη μερα. Θα παρει android 11 και με λιγο τύχη ισος και 12. Αν και δεν ειναι ακομα στην λίστα της samsung με τα κινητα και tab που θα παρουν 3 χρονια updates. Ισος το βάλει αργοτερα γιατι ειναι μοντελο του 2019. Βεβεα στο xda εχει πολυ καλες roms κατι που κανει τα χαζά updates της samsung αχρείαστα ακομα και για 5 χρονια να έδινε. Απο την στιγμή που κάποιοι δεν εχουν εγγύηση δεν χρειάζεται να κάτσουν με το one ui.
Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με το one ui αλλά σίγουρα θα παίξω με custom όταν σταματήσουν τα updates. Αν πάρει και 12 τι να πω εγώ είμαι ικανοποιημένος και με την 11 που θα πάρει.
Link to comment
Share on other sites

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με το one ui αλλά σίγουρα θα παίξω με custom όταν σταματήσουν τα updates. Αν πάρει και 12 τι να πω εγώ είμαι ικανοποιημένος και με την 11 που θα πάρει.

 

Κανονικά πρέπει να πάρει android 12 γιατι ειναι μοντέλο του 2019 ειναι αδικία να μην πάρει. Το hardware του άνετα μπορεί να τρέξει ακομα και android 15. Το ειχα 1 χρόνο και ηταν τέλειο tablet. Και οταν του αφαίρεσα πολλά άχρηστα service καμια 200αρια ηταν ακομα καλύτερο σε μπαταρια και ταχύτητα. Μετα το έδωσα για να πάρω το tab s7 plus. Το θεωρώ ανώτερο του s6 γιατι ειναι στα ίδια επίπεδα αλλά το βρίσκεις και με 300 euro. Ενω το s6 κανι 600 euro. Ειναι το μονο tablet που έβγαλε η samsung και σεβάστηκε τον καταναλωτή με εξερεση το s7 plus. Στα υπόλοιπα αφαιρεί την oled βάζει πενάκι και ολο τέτοια κολπάκια.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...