Jump to content

Samsung TAB S5e


vadergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω.

Αν μπορείς ανέβασε (ή στείλε μου) μια φωτογραφία.

Είναι σαν αυτό? https://www.skroutz.gr/s/19498396/Powertech-USB-C-male-3-5mm-USB-C-female-CAB-UC031.html

(για να ψάξω να βρώ που το έχω βάλει...

Αλλιώς να αγοράσω ένα, είναι φτηνά...

https://www.skroutz.gr/c/699/metatropeis-adaptors/f/565322_565326/USB-C-3-5mm.html?order_by=pricevat&order_dir=asc

 

Σαν αυτό είναι

https://www.skroutz.gr/s/10840922/USB-C-male-3-5mm-female.html

Δεν ξέρω όμως αν παίζει το συγκεκριμένο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 215
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Αγόρασα κ εγω το συγκεκριμένο τάμπλετ και δηλώνω ενθουσιασμένος:οθονάρα,λεπτό,ελαφρύ και εξαιρετικός ήχος για τάμπλετ.Αν κ το έχω μόνο 2 μέρες,δεν εχω βρεί κάτι αρνητικό.Ίσως το skin της samsung,αλλά αυτο είναι θέμα συνήθειας... Edited by SergioChr
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου αρέσει το S5e. Πώς το συγκρίνετε με το S4 με το πενάκι? To S4 το έχω πάρει για τη γυναίκα μου αλλά δεν έχω χρόνο να το συγκρίνω με το δικό μου..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κάποιος που το έχει μπορεί να αναφέρει τα θετικά και τα αρνητικά του όμορφου αυτού τάμπλετ και αν αξίζει να το πάρει κάποιος;

Έχει επιλογή Dex για να έχουμε αίσθηση υπολογιστή; Και αν είναι συμβατό με πενάκι. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σημερα update με ενημερωσεις ασφαλειας Οκτωμβριος 2019 και εγραφε οτι προσθεσαν κατι για οριζοντια χρηση δεν πολυκαταλαβα.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που το έχει μπορεί να αναφέρει τα θετικά και τα αρνητικά του όμορφου αυτού τάμπλετ και αν αξίζει να το πάρει κάποιος;

Έχει επιλογή Dex για να έχουμε αίσθηση υπολογιστή; Και αν είναι συμβατό με πενάκι. Ευχαριστώ.

 

Θετικά:

-Πολύ καλή οθόνη,λεπτό,ελαφρύ,σούπερ ήχος για τάμπλετ,γρήγορο

Αρνητικά:

-samsung skin-ui,τιμή,μελλοντικές ενημερώσεις ασφάλειας(ελάχιστες έως μηδαμινές)

 

Για dex και πενάκι,δεν γνωρίζω...

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που το έχει μπορεί να αναφέρει τα θετικά και τα αρνητικά του όμορφου αυτού τάμπλετ και αν αξίζει να το πάρει κάποιος;

Έχει επιλογή Dex για να έχουμε αίσθηση υπολογιστή; Και αν είναι συμβατό με πενάκι. Ευχαριστώ.

Για DEX έχει επιλογή. Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη αλλά πρέπει να είναι ενδιαφέρον

Δεν λειτουργεί με το πενάκι του S4 που είναι τύπου WACOM. Τα Capacitive Stylus δεν έχουν καμμία σχέση. Δες εδώ.

Edited by MessengerOfGood
Link to comment
Share on other sites

Θετικά:

-Πολύ καλή οθόνη,λεπτό,ελαφρύ,σούπερ ήχος για τάμπλετ,γρήγορο

Αρνητικά:

-samsung skin-ui,τιμή,μελλοντικές ενημερώσεις ασφάλειας(ελάχιστες έως μηδαμινές)

 

Για dex και πενάκι,δεν γνωρίζω...

Μάλιστα, το έχεις πιάσει στα χέρια σου; Το One UI είναι ότι καλύτερο, αισθητικότερο, και πληρέστερο κυκλοφορεί για Android.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αισθητά όμως πιο αργό από το Galaxy TAB S4 που πήρα στη γυναίκα μου.

Δεν μιλάω για παιχνίδια αλλά πόσο γρήγορα φορτώνουν οι εφαρμογές και ανοίγουν τα sites.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, το έχεις πιάσει στα χέρια σου; Το One UI είναι ότι καλύτερο, αισθητικότερο, και πληρέστερο κυκλοφορεί για Android.

 

Ούτε καν πλησιάζει σε αυτά που γράφεις

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, το έχεις πιάσει στα χέρια σου; Το One UI είναι ότι καλύτερο, αισθητικότερο, και πληρέστερο κυκλοφορεί για Android.

 

1.Εχω το ταμπλετ εδω κ ενα μηνα περιπου

2.Ειμαι φαν του pure android,στο παρελθον ειχα συσκευες nexus(αν τις εχεις ακουστα),και τα τελευταια χρονια μονο oneplus

3.Οσους κ αν ρωτησεις(οχι βεβαια τα funboys της samsung),δεν θα σου πουν και τα καλυτερα για το one ui...

4.Εξεφρασα προσωπικη γνωμη,δεν ειναι απαραιτητο να συμφωνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμμένο tablet και από τις σελίδες που διάβασα, μόνο ένα άτομο αντιμετώπισε πρόβλημα με το wifi, οπότε ή ήταν θέμα συγκεκριμμένης παρτίδας ή η Samsung το διόρθωσε.

Σε γνωστή αλυσίδα όπου ήταν συνδεδεμένο με wifi δοκίμασα κάθε πιθανό τρόπο κρατήματος (σε όλες τις γωνίες, landscape, portrait κλπ) και δεν διαπίστωσα να "μειώνονται" οι γραμμές.

Οπότε αναμένω BF μπας και πέσει η τιμή του:)

Link to comment
Share on other sites

Για το πώς κάνουμε κάποια αρχική οθόνη home το γνωρίζω. Αυτό που δεν ξέρω είναι, πως κάνουμε αναδιάταξη των οθονών;
Link to comment
Share on other sites

Εκει που οριζεις ποια θα ειναι η αρχικη οθονη,αν κρατησεις πατημενη καποια οθονη δε σε αφηνει να την πας δεξια-αριστερα;
Link to comment
Share on other sites

Όντως έτσι είναι... Είχα την εντύπωση ότι το είχα δοκιμάσει. αλλά μάλλον δεν θα έκανα την σωστή κίνηση.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

αν κάποιος το ανακαλύψει σε καμιά σούπερ τιμή λόγω Black Friday, ας μας ενημερώσει

 

Το έχει κάποιος εντοπίσει σε προσφορά?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πρόσφατα έπεσε στα χέρια μου το συγκεκριμένο ταμπλετ και παρατήρησα ότι η αναβάθμιση των εφαρμογών από το playstore παιρνει πολύυυυυυυ ώρα. Αρχικά αργεί να βρει ποιες χρειαζονται αναβαθμιση, μετά να εντοπίσει το λινκ κι όταν αρχισει να κατεβαζει κολλάει στο 98-99%, μετά η εγκατασταση ειναι πιο νορμαλ. Ετσι κάνει και σε σας; Για την ιστορία να πω ότι παρατήρησα και το θέμα με το wifi.
Link to comment
Share on other sites

Με τι το συγκρίνεις; Εχε υπόψιν οτι εχει μνημη αποθηκευσης τυπου emmc και οχι ufs όπως τα ακριβοτερα ταμπλετ.
Link to comment
Share on other sites

απο android οι συσκευες που εχω λιγο ξαχουλεψει ειναι ενα galaxy note 10.1 2014 το οποιο κι αυτο ηταν ελαφρώς αργό στις ενημερώσεις κι ενα Huawei p10 lite στο οποιο γινονται σε νορμαλ πλαίσια. Εγώ χρησιμοποιω μονο συσκευες της apple οποτε γι αυτο δεν ξερω αν ειναι κατι το φυσιολογικό
Link to comment
Share on other sites

Με τι το συγκρίνεις; Εχε υπόψιν οτι εχει μνημη αποθηκευσης τυπου emmc και οχι ufs όπως τα ακριβοτερα ταμπλετ.

To Samsung Galaxy S4 που έχω έχει emmc ή ufs ?

Link to comment
Share on other sites

Εχει ufs 2.1 . Ωστοσο δεν ειναι απολυτο αυτο,παιζει ρολο η μνημη στην ταχυτητα εγκαταστασης ,αν ομως ειναι υπερβολικα αργη ισως τρεχει κάτι άλλο
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει να είναι αργό το S4 απλώς ρώτησα. Επειδή έχω και το S5e της συζύγου μπορώ να κάνω συγκρίσεις αν θέλετε, αρκεί να μου υποδείξετε πως, γιατί δεν είμαι και εξπέρ στο θέμα...

 

ΥΓ Και τα δύο είναι καινούρια και ελάχιστα φορτωμένα από εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

ανέβασα κι ένα βιντεάκι που δείχνει το πρόβλημα https://youtu.be/5MgbXJKSG0c

 

περνάν 43 δευτερόλεπτα για να ξεκινήσει η λήψη και κολλάει στο 99% για άλλα τόσα μέχρι να αρχίσει η εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...