Jump to content

Samsung TAB S5e


vadergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, ούτε κι εγώ έχω πρόβλημα μέχρι στιγμής με το wifi σε landscape

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 215
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Το αγόρασα και εγώ παιδιά. Αν δω πρόβλημα με το WiFi θα το γυρίσω.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες έβαλα να παίξω το final fantasy XV pocket edition. Παιχνιδαρα τα έβαλα όλα τέρμα τούμπανα γραφικά και δεν κολλάει καθόλου. Και σε multi-tasking τα πάει περίφημα. Μέχρι τα 400 ευρώ δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι καλύτερο και το s6 σε διπλάσια τιμή μόνο αν χρειάζεστε το spen ο πελάτης αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω προβλήματα με το WiFi, όπως και να το κρατάω. Η μπαταρία του από την άλλη δεν είναι και ότι καλύτερο, σε σχέση με το mediapad m5 που είχα πρίν είναι στα ίδια επίπεδα ή και χειρότερη και το mediapad το είχα σχεδόν ενάμιση χρόνο. Επίσης το αποτύπωμα πολύ χειρότερο από του mediapad, ευτυχώς είναι καλύτερο από του s10e γιατί δεν θα το κράταγα για πολύ αν δεν ήταν
Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ αυτού και του tab s4 που τα βρίσκω στην ίδια τιμή περίπου, ποιο θα επιλέγατε?

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ αυτού και του tab s4 που τα βρίσκω στην ίδια τιμή περίπου, ποιο θα επιλέγατε?

 

Υπερτερεί κάπου το S4? s5e all the way....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, γι αυτό ρωτάω! Από καρτα γραφικών , επεξεργαστή κλπ....κυρίως πιο έχει λιγότερο lag και καλύτερη εμπειρία χρήσης.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ξεκάθαρο πλεονέκτημα για κανένα από τα 2.

Spen, καλύτερη αυτονομία για το ένα

Πάχος, βάρος, μικρότερα bezels για το άλλο.

Επίσης ο 835 στα σημεία είναι καλύτερος...

50-50 αν αγόραζα κάποιο από τα 2.

Καθαρά θέμα προτίμησης και πόσο απαραίτητο είναι το Spen για τον υποψήφιο αγοραστή...

Πάντως με σωστή έρευνα αγοράς βρίσκεις το s5e κάνα 90αρι λιγότερο..Μιλάω πάντα για Σφραγισμένο σε κατάστημά...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ των 2... Έχοντας δοκιμάσει και S5e και m5 ποιό θα πρότεινες;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ των 2... Έχοντας δοκιμάσει και S5e και m5 ποιό θα πρότεινες;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

S5e

Για οθόνη, πάχος -βάρος -bezels, oneui

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ των 2... Έχοντας δοκιμάσει και S5e και m5 ποιό θα πρότεινες;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με το m5 θα έχεις σίγουρα καλύτερη μπαταρία, το δακτυλικό αποτύπωμα θα δουλεύει σωστά 10 στις 10 φορές, από υποστήριξη δεν ξέρω γιατί έχει ήδη βγεί ο αντικαταστάτης του, ενημέρωση ασφαλείας πάντως θα έχεις κάθε μήνα και όχι σαν την Samsung που πριν το τελευταίο update με patch Αυγούστου είχε μείνει στου Ιουνίου αν δεν κάνω λάθος. Το m5 είχε πάρει του Αυγούστου πριν καν αγοράσω το site. Για την οθόνη θα κερδίσεις σε μαύρο αλλά και του m5 είναι πάρα πολύ καλή, επίσης σημαντική διαφορά στον αποθηκευτικό χώρο αφού το m5 έχει μόνο 32gb. Τα ηχεία και στα δύο είναι εξαιρετικά με περισσότερη ένταση νομίζω αυτά του m5 αλλά του s5e είναι καλύτερα τοποθετημένα.

Το emui προσωπικά το προτιμώ στο tablet, κανένα από τα δύο δεν προτιμώ στα τηλέφωνα. Ο ενσωματωμένος file manager του emui έχει επιλογή και για δικτυακές τοποθεσίες μέσω SMB κάτι που μου είναι πολύ βολικό αφού όλα τα αρχεία είναι σε nas και τώρα με το s5e που δεν υποστηρίζει κάτι τέτοιο αναγκαστικά χρησιμοποιώ άλλο από το store, αυτό βέβαια μπορεί να μην σου χρειάζεται καθόλου, στο επιδόσεις πάνω κάτω το ίδιο είναι, στο ίδιο επίπεδο o Kirin με τον snapdragon

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο ερωτήσεις.

 

1ο) Υπάρχει τρόπος να έχουμε γρήγορη πρόσβαση στη ρύθμιση φωτεινότητας και να μην χρειάζεται κάθε φορά να μπαίνουμε στις ρυθμίσεις;

 

2ο) Τελικά το Android 9, υποστηρίζει HDR και αν ναι με ποιόν player; Με όσους players δοκίμασα να παίξω HDR UHD 4K video, είχε τα μαύρα του τα χάλια στο θέμα της αντίθεσης και των χρωμάτων. Μέσα σε αυτά ήταν και το kodi 18.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο ερωτήσεις.

 

 

 

1ο) Υπάρχει τρόπος να έχουμε γρήγορη πρόσβαση στη ρύθμιση φωτεινότητας και να μην χρειάζεται κάθε φορά να μπαίνουμε στις ρυθμίσεις;

 

 

 

2ο) Τελικά το Android 9, υποστηρίζει HDR και αν ναι με ποιόν player; Με όσους players δοκίμασα να παίξω HDR UHD 4K video, είχε τα μαύρα του τα χάλια στο θέμα της αντίθεσης και των χρωμάτων. Μέσα σε αυτά ήταν και το kodi 18.

Νομίζω ότι εάν κατεβάσεις τη notification bar υπάρχει η ρύθμιση για τη φωτεινότητα.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι εάν κατεβάσεις τη notification bar υπάρχει η ρύθμιση για τη φωτεινότητα.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Ναι, υπάρχει κανονικά

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω δύο ερωτήσεις.

 

1ο) Υπάρχει τρόπος να έχουμε γρήγορη πρόσβαση στη ρύθμιση φωτεινότητας και να μην χρειάζεται κάθε φορά να μπαίνουμε στις ρυθμίσεις;

 

2ο) Τελικά το Android 9, υποστηρίζει HDR και αν ναι με ποιόν player; Με όσους players δοκίμασα να παίξω HDR UHD 4K video, είχε τα μαύρα του τα χάλια στο θέμα της αντίθεσης και των χρωμάτων. Μέσα σε αυτά ήταν και το kodi 18.

 

Δεν ξέρω αν υποστηρίζει, στο YouTube πάντως όσα βίντεο δοκίμασα κανένα δεν είχε επιλογή hdr για να επιλέξω οπότε μάλλον δεν υποστηρίζει

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα και εγώ παιδιά. Αν δω πρόβλημα με το WiFi θα το γυρίσω.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Ακουμε Γιωργο. Σε συγκινησε? Μενει ή παιρνει ποδι...?

Link to comment
Share on other sites

Ακουμε Γιωργο. Σε συγκινησε? Μενει ή παιρνει ποδι...?
Έχω ξετρελαθει Βαγγέλη. Παναλαφρο, εκπληκτική οθόνη, γρήγορο (για τα δεδομένα, αλλά χωρίς lag πουθενά - οπότε φαντάζομαι στο S6 θα πετάει), πολύ καλή μπαταρία, ανακάλυψα και το Samsung Flow και παίρνω όλες τις ενημερώσεις του κινητού στο τάμπλετ + κλήσεις και μηνύματα.

Αγόρασα και ένα BT πληκτρολόγιο και το χρησιμοποιώ με το Dex και την έχω καταβρει!

Πήρε και αναβάθμιση πριν μερικές μέρες με Securiry patch Αυγούστου βέβαια, αλλά κάτι είναι και αυτό.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι εάν κατεβάσεις τη notification bar υπάρχει η ρύθμιση για τη φωτεινότητα.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Μάλλον στραβώθηκα... Φταίει η ηλικία. :D Δεν είχα προσέξει ότι αν κατεβάσουμε τελείως την μπάρα τότε μόνο εμφανίζεται.

 

Όσο για το HDR, κάπου διάβασα σε ένα site ότι από το android 10 θα υπάρχει πλήρη υποστήριξη. Οπότε ότι υλικό κατεβάζουμε σε HDR, θα έχει τα μαύρα του τα χάλια.

 

Μία ακόμα ερώτηση. Τι παίζει με το bluetooth; Πρέπει όλες οι συσκευές που συνδέεται να υποστηρίζουν την τελευταία version, την 5; Ούτε τον pioneer ραδιοενισχυτή μου βλέπει, ούτε τα bluetooth ακουστικά που προσπάθησα να συνδέσω. Το παλιό μου tablet note 2014 τα βλέπει όλα μια χαρά. Σίγουρα δεν υπάρχουν advanced ρυθμίσεις για το bluetooth;

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξετρελαθει Βαγγέλη. Παναλαφρο, εκπληκτική οθόνη, γρήγορο (για τα δεδομένα, αλλά χωρίς lag πουθενά - οπότε φαντάζομαι στο S6 θα πετάει), πολύ καλή μπαταρία, ανακάλυψα και το Samsung Flow και παίρνω όλες τις ενημερώσεις του κινητού στο τάμπλετ + κλήσεις και μηνύματα.

Αγόρασα και ένα BT πληκτρολόγιο και το χρησιμοποιώ με το Dex και την έχω καταβρει!

Πήρε και αναβάθμιση πριν μερικές μέρες με Securiry patch Αυγούστου βέβαια, αλλά κάτι είναι και αυτό.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Ναι Γιώργο η οθοναρα κάνει τη διαφορά. Πάχος, βάρος στο ελάχιστο και δένεται με το κινητό και σταδιακά θα εγκλωβιστεις στο οικοσύστημα. Χααααα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πήρα πριν 2 εβδομάδες για τη γυναίκα μου το S5e από μέλος διπλανού foroum. Μια χαρά είναι αλλά η γυναίκα μου θέλει να ακόυει με ακουστικά καποιες φορές και δεν έχει υποδοχή 3,5mm.

Στο κουτί είχε ακουστικά (άσπρα) και νομίζω υπήρχε και κάποιο καλωδιάκι που έμπαινε στην υποδοχή USB-C και πάνω του έμπαιναν α ακουστικά. Άνοιξα το κουτί και δεν το βρήκα, αλλά ίσως δεν θυμάμαι καλά.

 

Υπάρχει στη συσκευασία τέτοια καλωδιάκι (για να μην ψάχνω να βρώ άδικα κάτι που ίσως δεν υπήρχε)? Αλλά τότε τα ακουστικά με το βύσμα 3,5mm (που είχε το κουτι) που μπαίνουν?

 

Στο δικό σας υπήρχε αντάπτορας USB-C σε 3,5mm βύσμα?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πριν 2 εβδομάδες για τη γυναίκα μου το S5e από μέλος διπλανού foroum. Μια χαρά είναι αλλά η γυναίκα μου θέλει να ακόυει με ακουστικά καποιες φορές και δεν έχει υποδοχή 3,5mm.

Στο κουτί είχε ακουστικά (άσπρα) και νομίζω υπήρχε και κάποιο καλωδιάκι που έμπαινε στην υποδοχή USB-C και πάνω του έμπαιναν α ακουστικά. Άνοιξα το κουτί και δεν το βρήκα, αλλά ίσως δεν θυμάμαι καλά.

 

Υπάρχει στη συσκευασία τέτοια καλωδιάκι (για να μην ψάχνω να βρώ άδικα κάτι που ίσως δεν υπήρχε)? Αλλά τότε τα ακουστικά με το βύσμα 3,5mm (που είχε το κουτι) που μπαίνουν?

 

Στο δικό σας υπήρχε αντάπτορας USB-C σε 3,5mm βύσμα?

 

Ανταπτορα έχει, ακουστικά δεν έχει

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.

Αν μπορείς ανέβασε (ή στείλε μου) μια φωτογραφία.

Είναι σαν αυτό? https://www.skroutz.gr/s/19498396/Powertech-USB-C-male-3-5mm-USB-C-female-CAB-UC031.html

(για να ψάξω να βρώ που το έχω βάλει...

Αλλιώς να αγοράσω ένα, είναι φτηνά...

https://www.skroutz.gr/c/699/metatropeis-adaptors/f/565322_565326/USB-C-3-5mm.html?order_by=pricevat&order_dir=asc

Edited by MessengerOfGood
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...