Jump to content

Samsung TAB S5e


vadergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To vfm tablet της Samsung για φέτος και προπομπός του TAB S5 που θα κυκλοφορήσει αργότερα.

Δείχνει εξαιρετικό για τα λεφτά του...

 

https://www.samsung.com/global/galaxy/galaxy-tab-s5e/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 215
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

To vfm tablet της Samsung για φέτος και προπομπός του TAB S5 που θα κυκλοφορήσει αργότερα.

Δείχνει εξαιρετικό για τα λεφτά του...

 

https://www.samsung.com/global/galaxy/galaxy-tab-s5e/

Παρα πολυ καλο. Αναρωτιεμαι μονο τι παραπανω θα δινει το "καλο" tabS5.

Μεγαλυτερη μπαταρια ή καλυτερη καμερα?

 

Ας δουμε βεβαια και ποσο θα ειναι αυτο το "Μ" του vfm, γιατι το TabS4 πχ το ειχαν ανεβασει στο θεο.

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ καλο. Αναρωτιεμαι μονο τι παραπανω θα δινει το "καλο" tabS5.

Μεγαλυτερη μπαταρια ή καλυτερη καμερα?

 

Ας δουμε βεβαια και ποσο θα ειναι αυτο το "Μ" του vfm, γιατι το TabS4 πχ το ειχαν ανεβασει στο θεο.

 

Σίγουρα καλύτερο επεξεργαστή, πενάκι, και μάλλον περισσότερη ram.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα καλύτερο επεξεργαστή, πενάκι, και μάλλον περισσότερη ram.

 

RAM προσφερει αρκετη πλεον και η εκδοση 6/128 του s5e.

Το βασικο ατου του S5 θα ειναι snapdragon 855 (για πρωτη φορα σε ναυαρχιδα-ταμπλετ θα δινουν "επικαιρη" cpu) και το spen...

Κατα τα αλλα εξαιρετικο το s5e...

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει headphone jack η διαβασα λαθος????

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ !!!

 

Υπάρχουν αναφορές ότι το συγκεκριμένο μοντέλο έχει σχεδιαστικό πρόβλημα με το wifi. Κάποιοι χρήστες που το αγόρασαν παρατήρησαν ότι αν το κρατάνε με συγκεκριμένο τρόπο (οριζόντια και από τις γωνίες) επηρεάζεται η ταχύτητα του wifi και υπάρχουν και πιθανότητες αποσύνδεσης. Και επειδή πρόκειται για πρόβλημα στο υλικό μέρος, δεν μπορεί να διορθωθεί με κάποια αναβάθμιση στο λογισμικό. Για παράδειγμα, δείτε το εξής βίντεο στο YouTube (περίπου στο

):

 

Πριν προχωρήσετε σε αγορά, ελέγξτε πρώτα αν αληθεύουν οι αναφορές αυτές. Και αν αληθεύουν σκεφτήκατε αν το συγκεκριμένο πρόβλημα θα είναι κάτι που θα σας ενοχλεί ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εγώ πάντως το παρήγγειλα από προσφορά στο πλαίσιο, θα ενημερώσω όταν το παραλάβω

Πήγαινα για το iPad αλλά μόλις το είδα, το έπιασα στα χέρια μου και το άκουσα, έπαθα πλάκα και ξέχασα το Apple

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω στα 364 απο καλο καταστημα με τιμολογιο βγηκε κατω απο 300 χωρις το ΦΠΑ. Το Ipad δεν το αντεξα πραγματικα μου εκανε τη ζωη δυσκολη. Για το wifi δεν υπαρχει θεμα μονο ενας στο youtube το ανεφερε οι υπολοιποι ολα κομπλε. Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Το tablet ειναι εξαιρετικο. Το περασα αρκετα παιχνιδακια οπως

 

The room 3

The room old sins

Strangers wrath oddworld

Riptide gp renegade

Rayman fiesta run

Monument Valley 2

Lara croft go

Deus ex go

Slingshot racing

 

Oλα αγορασμενα και ολα παιζουν εξαιρετικα εκτος το slingshot που τρωει force close μολις παει στο menu. Εχει να αναβαθμιστει κατι χρονια οποτε ισως δεν υποστηριζει τετοια αναλυση.

 

Δοκιμασα xbox one controller με BT και δουλεψε αψογα στο oddworld και στο rayman που δοκιμασα. Περασα adguard premium και youtube vanced. Τα βιντεακια στο youtube παιζουν σε 1440p και δειχνουν υπεροχα. Οθονη οπως και ηχεια ειναι μαγικα. Το tablet ειναι απιστευτα λεπτο και ελαφρυ. Εβαλα την καρτα μνημης απο το προηγουμενο tablet την διαβασε σε 2 δευτερολεπτα. 4 ωρες που το σκαλισα με παιχνιδια εγκατασταση κτλ η μπαταρια επεσε απο το 32 στο 10%. 22% για 4 ωρες οθονη με αρκετο gaming και βιντεο.

 

Οσον αφορα το wifi με τα προβληματα που διαβασα ετρεξα speedtest κρατοντας το και στις 4 γωνιες και μου εδωσε 43MB σε 50αρα συνδεση. Να πω οτι 45MB με δινει ο υπολογιστης οποτε ειναι το μεγιστο. Στο playstore τα αρχεια τα κατεβαζε παρα πολυ γρηγορα.

 

Overall ισως το καλυτερο tablet μεχρι τα 350 ευρω σημερα με την καλυτερη οθονη και ηχεια της αγορας ενα τιμιο socket που σιγουρα θα μπορουσε να ειχε καποιον SD730 αλλα θα ανεβαζε ενα 50αρικο την τιμη που δεν το ειδα να χωλαινει σε οτι εφαρμογη η παιχνιδι του εβαλα.

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από Πλαίσιο στα 340€ + ΦΠΑ

Είναι καταπληκτικό! Design, χρώμα, απίστευτα λεπτό! γρήγορο, ηχεία που δεν υπάρχουν πουθενά! φανταστική οθόνη!

Αυτό το θέμα με το Wi-Fi δεν το τέσταρα ακόμη, δεν ξέρω πώς συμπεριφέρεται στο πλάι. Και να έχει κάποιο θέμα όμως δεν νομίζω να με ενοχλήσει, δεν είμαι μακριά από το router...

Θα επανέλθω...

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από Πλαίσιο στα 340€ + ΦΠΑ

Είναι καταπληκτικό! Design, χρώμα, απίστευτα λεπτό! γρήγορο, ηχεία που δεν υπάρχουν πουθενά! φανταστική οθόνη!

Αυτό το θέμα με το Wi-Fi δεν το τέσταρα ακόμη, δεν ξέρω πώς συμπεριφέρεται στο πλάι. Και να έχει κάποιο θέμα όμως δεν νομίζω να με ενοχλήσει, δεν είμαι μακριά από το router...

Θα επανέλθω...

Το tablet είναι επος. Για το WiFi γράφουν ότι αν το πιάνεις από τις κάτω γωνίες δεν πιάνει. Το τεσταρα χθες και δεν εχει κανένα θέμα. Σκύλος και ο SD670 και σε παιχνίδια τα πάει περίφημα. Δεν είναι 855 προφανώς στο gpu κομμάτι. Θα τσεκάρω και dex με ασύρματο ποντίκι και πληκτρολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, με αυτά τα χρήματα είναι ότι καλύτερο. 855 νομίζω έχει το S6, αλλά πόσο θα κοστίζει;

Το μόνο που ήθελα επιπλέον είναι το s-pen

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, με αυτά τα χρήματα είναι ότι καλύτερο. 855 νομίζω έχει το S6, αλλά πόσο θα κοστίζει;

Το μόνο που ήθελα επιπλέον είναι το s-pen

Το S6 θα παίξει στα 700 ευρώ. Οπότε έβγαινε 560 χωρίς το ΦΠΑ. Διπλασια τιμή κοντά από τα 294 που έδωσα. Αν θες spen πας σε tab s4.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πολυ ωραιο το tablet. Αλλά νομίζω σε ήχο το καλύτερο που έχει βγει μέχρι σήμερα είναι το lenovo yoga tab 3. Και μεγαλύτερη ένταση και το μπάσο καλύτερο.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος σε ενα ταμπλετ εχει max 10% βαρυτητα ως κριτηριο επιλογης. Οθονη και επιδοσεις (και τιμουλλλα βεβαια) ειναι μακραν σημαντικοτερα.
Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος για μένα είναι εξαιρετικός. Cinema mode μαζι με atmos. Η εικόνα ότι καλύτερο σε tablet. Έχω βάλει και 15 παιχνίδια και όλα κυλανε νεράκι.

 

Η μπαταρία με βγάζει πάνω από 10 ωρες οθόνη με YouTube browsing και κάνα παιχνίδι. Φωτεινότητα στο 40%.

 

Το wifi επειδή εχω ακούσει πολλά σε όποια γωνία και αν έχεις τα χέρια πάει σφαίρα τερματίζει 50αρα vdsl. Μέχρι τα 400 δεν έχει αντίπαλο σήμερα. ba995df69c18a36ea73bd0022fe7ff0c.jpgc9add3255ed716af649b7d2f299d0f69.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-T720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μοναδική εμπειρία. Tapatalk Chrome και YouTube vanced πάνω δεξιά. e3b8916118b5ae3a0b0216472e64c67d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-T720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα τσεκάρω και dex με ασύρματο ποντίκι και πληκτρολόγιο.

 

Καλημέρα. Δοκίμασες τελικά το Dex? Εντυπώσεις? Υπάρχουν κολλήματα? Με ενδιαφέρει άμεσα και μια και δεν θα χρησιμοποιήσω πενάκι και δεν παίζω παιχνίδια θεωρώ ότι δεν υπάρχει λόγος να πάω στο πολύ ακριβότερο S6. Το Dex όμως με ενδιαφέρει και θέλω να ξέρω αν λειτουργεί απροβλημάτιστα κυρίως όταν το συνδεέεις σε εξωτερικό monitor...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δοκίμασες τελικά το Dex? Εντυπώσεις? Υπάρχουν κολλήματα? Με ενδιαφέρει άμεσα και μια και δεν θα χρησιμοποιήσω πενάκι και δεν παίζω παιχνίδια θεωρώ ότι δεν υπάρχει λόγος να πάω στο πολύ ακριβότερο S6. Το Dex όμως με ενδιαφέρει και θέλω να ξέρω αν λειτουργεί απροβλημάτιστα κυρίως όταν το συνδεέεις σε εξωτερικό monitor...

 

Το δοκιμασα ναι αλλα χωρις πληκτρολογιο/ποντικι. Ανοιξα 3 εφαρμογες μαζι και παει πολυ ανετα. Δεν μπορεσα σε καποιες εφαρμογες να μεγαλωσω το παραθυρο δεν ξερω γιατι. Το chrome πχ γινοταν οπως ηθελες το παραθυρο το youtube οχι. Ουτε σε monitor το συνδεσα. Το δουλευω κυριως για ταινιες/σειρες/browsing/gaming το dex δεν προκειται να το δουλεψω. Το αν αξιζει κοντα διπλασια τιμη το tab S6 ειναι το κατα ποσο θα το αξιοποιησεις σε επαγγελματικη δουλεια. Αν κανεις πραγματα που θα σε αποφερουν χρηματα τοτε ναι αξιζει. Αν οχι το s5e στα 370 ειναι το καλυτερο tablet της κατηγοριας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Το παρήγγειλα και εγώ από mediamarkt σε μαύρο χρώμα αλλά τελικά είναι διαθέσιμο μόνο σε ασημί. Έχει παρουσιαστεί τελικά σε κάποιον στη Ελλάδα το πρόβλημα με το wifi ; Έχει νόημα να περιμένω καινούργια παρτίδα;

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα ναι αλλα χωρις πληκτρολογιο/ποντικι. Ανοιξα 3 εφαρμογες μαζι και παει πολυ ανετα. Δεν μπορεσα σε καποιες εφαρμογες να μεγαλωσω το παραθυρο δεν ξερω γιατι. Το chrome πχ γινοταν οπως ηθελες το παραθυρο το youtube οχι. Ουτε σε monitor το συνδεσα. Το δουλευω κυριως για ταινιες/σειρες/browsing/gaming το dex δεν προκειται να το δουλεψω. Το αν αξιζει κοντα διπλασια τιμη το tab S6 ειναι το κατα ποσο θα το αξιοποιησεις σε επαγγελματικη δουλεια. Αν κανεις πραγματα που θα σε αποφερουν χρηματα τοτε ναι αξιζει. Αν οχι το s5e στα 370 ειναι το καλυτερο tablet της κατηγοριας.

 

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα τη μα@@@α να αγοράσω το συγκεκριμένο tablet και το λέω αυτό, για το θέμα που έχει με το WiFi και θα πω εν συντομία την "περιπέτεια" μου.

Αφού λοιπόν διαπίστωσα ότι κρατώντας το landscape σε εμένα όχι απλά έπεφτε η ταχύτητα αλλά εξαφανίζονταν οι γραμμές από το δίκτυο που ήμουν συνδεμένος, αποφάσισα να το πάω στο Service και συγκεκριμένα Smartec.

Αφού λοιπόν όπως με ενημέρωσαν την πρώτη φορά ότι όντως έχει πρόβλημα στη συνέχεια πήρα το tablet πίσω και μου είπαν ότι θα πρέπει να το ξαναπάω (ήταν περίοδος 15 Αύγουστου) και πράγματι μετά από κάποιες μέρες το πήγα πάλι και το κράτησαν, εν το μεταξύ πήρα τηλ και στη Samsung λέγοντας το πρόβλημα μου και εκεί υπήρξε λοιπόν επικοινωνία μεταξύ Smartec και Samsung για το πρόβλημα μου και η πρώτη απάντηση τηλεφωνικά και από τις 2 πλευρές ήταν ότι το πρόβλημα μπορεί να λειθεί με κάποιο Software update όταν το άκουσα αυτό μου φάνηκε ως μια φτηνή δικαιολογία γιατί ο κόσμος το είχε τούμπανο και αυτοί κρυφό καμάρι ότι το πρόβλημα ειναι Hardware αλλά καλή τη πίστη λέω ας περιμένω να δω.... Σήμερα λοιπόν με παιρνει τηλ ο υπεύθυνος από τη Smartec που εδώ θέλω να πω ότι πράγματι κατέβαλε κάθε προσπάθεια ο άνθρωπος σε επικοινωνίες που είχε με τα κεντρικά και μου λέει ότι τον ενημέρωσαν από τα κεντρικά της Samsung ότι το θέμα μου έφτασε μέχρι Κορέα και η απάντηση τους είναι ότι το τάμπλετ λειτουργεί φυσιολογικά και ότι η αιτία που χάνει το σήμα είναι ότι υπάρχει μόνο μία κεραία λήψης του WiFi και όταν καλυφθεί χάνεται το σήμα....τα νεύρα μου τσάλια φυσικά γιατί ενώ στην αρχή και το Service άλλα και τα κεντρικά της Samsung παραδέχθηκαν ότι έχει πρόβλημα στο τέλος η απάντηση είναι ότι όχι κύριε είναι φυσιολογικό να λειτουργεί έτσι λόγο μιας κεραίας! Και ρωτάω λοιπόν είναι φυσιολογικό δηλαδή να πάρεις μια τηλεόραση και να παίζει η μισή οθόνη ή να σου λένε γύρισε την ανάποδα να δεις? Φταίω εγώ και ο κάθε πελάτης που έβγαλαν στην αγορά ένα ελαττωματικό μοντέλο και φταίω εγώ που έβαλαν μια κεραία ή την έβαλαν στο σημείο αυτό με το όποιο κακό τελικά αποτέλεσμα στην εμπειρία χρήσης? Κλείνοντας θέλω να πω ότι για εμένα είναι μια τεράστια κοροϊδία από πλευράς Samsung και ειλικρινά δεν περίμενα ποτέ τέτοιου είδους αντιμετώπιση!!!

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα κάποιο θέμα μπορώ να πω ότι έχει καλύτερο σήμα από το Lenovo που είχα

 

Στάλθηκε από το SM-T720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 speed test στο σπίτι στο ένα το κρατάω αριστερά δεξιά από πάνω στο άλλο από κάτω και το τρίτο αφημενο πάνω στο τραπέζι. Τερματίζει την σύνδεση και στα 3. Προσπαθώ να καταλάβω που υπάρχει το πρόβλημα και αν είναι σε συγκεκριμένες παρτίδες.

8b206d64e56ab7d9686d37b62adcdb8e.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-T720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...