Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με 9αρι Αndroid δεν κυκλοφόρησε η σειρά 7; Λογικά θα το πάρει και το Α12 αλλά θα αργήσει. Από την σειρά 3 και μετά όλα τα OnePlus έπαιρναν τρία Android updates.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Με 9αρι Αndroid δεν κυκλοφόρησε η σειρά 7; Λογικά θα το πάρει και το Α12 αλλά θα αργήσει. Από την σειρά 3 και μετά όλα τα OnePlus έπαιρναν τρία Android updates.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δηλαδή με την ίδια λογική, τώρα που ανακοίνωσε επίσημα ότι από την 8 και πάνω ότι θα παίρνουν 3 ενημερώσεις, λες ότι ανεπίσημα να δίνει πάλι μια παραπάνω δηλαδή 4;;

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με την ίδια λογική, τώρα που ανακοίνωσε επίσημα ότι από την 8 και πάνω ότι θα παίρνουν 3 ενημερώσεις, λες ότι ανεπίσημα να δίνει πάλι μια παραπάνω δηλαδή 4;;
Πάντα έδινε 3 Android updates. Τα OnePlus 3/3T ξεκίνησαν με Α6 και πήραν μέχρι A9. Τα OnePlus 5/5T από A7 πήραν μέχρι A10. Αντίστοιχα όλα τα μοντέλα με αυτόν τον ρυθμό αναβαθμίζονταν. Οπότε δεν ξέρω γιατί να μην πάρει η σειρά 7/7 Pro μέχρι 12 εφόσον κυκλοφόρησε με A9.

 

Ίσως η ανακοίνωση να ήταν τυπική η να ανέβασαν έναν χρόνο ακόμα τα security updates. https://www.insomnia.gr/articles/hardware/oneplus/i-oneplus-sugxoneuei-to-oxygenos-me-to-coloros-tis-oppo/

 

Edit: τα OnePlus 6/6T νομίζω μόνο δεν πήραν τρίτο Android update.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα έδινε 3 Android updates. Τα OnePlus 3/3T ξεκίνησαν με Α6 και πήραν μέχρι A9. Τα OnePlus 5/5T από A7 πήραν μέχρι A10. Αντίστοιχα όλα τα μοντέλα με αυτόν τον ρυθμό αναβαθμίζονταν. Οπότε δεν ξέρω γιατί να μην πάρει η σειρά 7/7 Pro μέχρι 12 εφόσον κυκλοφόρησε με A9.

 

Ίσως η ανακοίνωση να ήταν τυπική η να ανέβασαν έναν χρόνο ακόμα τα security updates. https://www.insomnia.gr/articles/hardware/oneplus/i-oneplus-sugxoneuei-to-oxygenos-me-to-coloros-tis-oppo/

 

Edit: τα OnePlus 6/6T νομίζω μόνο δεν πήραν τρίτο Android update.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Ο χρόνος θα δείξει αν θα πάρουν η 7 σειρά 3 major OS upgrade έστω ανεπίσημα το τρίτο.

 

Επίσημα όχι σύμφωνα με τη δήλωση της OnePlus.

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους... ξέρει κάποιος που μπορώ να δω πότε έγινε η πρώτη ενεργοποίηση του τηλεφώνου για να δω μέχρι πότε είναι η εγγύηση? είναι αγορασμενο από wind και έχει δύο χρόνια μου είχαν πει από την ενεργοποίηση του...
Link to comment
Share on other sites

Ο χρόνος θα δείξει αν θα πάρουν η 7 σειρά 3 major OS upgrade έστω ανεπίσημα το τρίτο.

 

Επίσημα όχι σύμφωνα με τη δήλωση της OnePlus.

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

Τα OnePlus 6 πάντως ετοιμάζονται έστω κι αργά να πάρουν και A11. Άρα τρίτο Android. Όπως πήρε η σειρά 5 και η σειρά 3 φυσικά.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τα OnePlus 6 πάντως ετοιμάζονται έστω κι αργά να πάρουν και A11. Άρα τρίτο Android. Όπως πήρε η σειρά 5 και η σειρά 3 φυσικά.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Ναι διάβασα προ λίγο ημερών πήραν πρώτη public beta.

Βέβαια από τη στιγμή που θα δίνει 3 major android upgrades τότε γιατί έβγαλε την ανακοίνωση περί των πολιτικών αναβάθμισεων ότι από 8 σειρά και μετά 3 OS upgrade και πιο παλιές σειρές 2.

 

Εκτος αν έχουν χάσει τα αυγά και τα πασχάλια και δεν ξέρουν τι τους γίνεται :lol:

 

Βέβαια να σου πω από τη στιγμή που η 12 προ των πυλών γιατί να μην δώσουν την 12 και παρακαμψουν την 11 αφού θα αργήσουν που θα αργήσουν, διότι ειναι οξύμωρο να δώσουν την 11 πχ official stable αρχές φθινόπωρο την ώρα η Google θα βγάζει την 12 official stable ίδια περίοδο.

 

 

 

Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι διάβασα προ λίγο ημερών πήραν πρώτη public beta.

Βέβαια από τη στιγμή που θα δίνει 3 major android upgrades τότε γιατί έβγαλε την ανακοίνωση περί των πολιτικών αναβάθμισεων ότι από 8 σειρά και μετά 3 OS upgrade και πιο παλιές σειρές 2.

 

Εκτος αν έχουν χάσει τα αυγά και τα πασχάλια και δεν ξέρουν τι τους γίνεται :lol:

 

Βέβαια να σου πω από τη στιγμή που η 12 προ των πυλών γιατί να μην δώσουν την 12 και παρακαμψουν την 11 αφού θα αργήσουν που θα αργήσουν, διότι ειναι οξύμωρο να δώσουν την 11 πχ official stable αρχές φθινόπωρο την ώρα η Google θα βγάζει την 12 official stable ίδια περίοδο.

 

 

 

Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk

Δεν ξέρω πως σκέφτεται η γιατί το επισημοποίησε τώρα για τις δύο τελευταίες σειρές της. Ίσως πίσω από αυτές τις ανακοινώσεις των εταιρειών για 3 Android updates, να είναι η Google που "πιέζει" μιας κι αυτή θα πάει στα 5 χρόνια; Τι να πω; Δεν γνωρίζω.

Πάντως και η σειρά 5 πήρε Android 10 όταν άρχιζε να εμφανίζεται το Android 11, όπως και η σειρά 3 πήρε Android 9, όταν έβγαινε το A10.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως σκέφτεται η γιατί το επισημοποίησε τώρα για τις δύο τελευταίες σειρές της. Ίσως πίσω από αυτές τις ανακοινώσεις των εταιρειών για 3 Android updates, να είναι η Google που "πιέζει" μιας κι αυτή θα πάει στα 5 χρόνια; Τι να πω; Δεν γνωρίζω.

Πάντως και η σειρά 5 πήρε Android 10 όταν άρχιζε να εμφανίζεται το Android 11, όπως και η σειρά 3 πήρε Android 9, όταν έβγαινε το A10.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Μάλλον για λόγο πίεσης από Google η OnePlus βγήκε να δημοσιοποίησει την πολιτική της απλά τα μπέρδεψαν διότι ενώ παρέχουν 3 major OS upgrade δεν το ψελιζαν, δεν το είχαν σαν επίσημη γραμμή πιο επίσημα να το λένε.

 

Μάλλον η Google ήθελε/θελει από τους oem να τονίζουν, να γνωστοποιούν την επίσημη υποστήριξη σε λογισμικό πιο έντονα πιο πειστικά.

 

Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχουν θολώσει λίγο τα νερά εκεί στην 1+ με αποκορύφωση την αποχώρηση του Carl Pei τον περασμένο Οκτώβριο η εταιρεία θεωρώ ότι κάνει συνεχώς σπασμωδικες κινήσεις, είτε με συνεργασίες για βελτίωση υποτίθεται στο φωτογραφικό κομμάτι, είτε με την αποτυχημένη κατ'εμέ midrange σειρά και τώρα ως χείρα σωτηρίας η "αρχηγός" OPPO έρχεται να ισιάσει την κατάσταση...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους... ξέρει κάποιος που μπορώ να δω πότε έγινε η πρώτη ενεργοποίηση του τηλεφώνου για να δω μέχρι πότε είναι η εγγύηση? είναι αγορασμενο από wind και έχει δύο χρόνια μου είχαν πει από την ενεργοποίηση του...

Εφόσον δεν υπάρχει απόδειξη, μιλα με την αντιπροσωπεία.

Αυτοί θα σε καθοδηγήσουν.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους κατόχους.

Αν υποθέσουμε ότι κάποιος το βρίσκει γύρω στα €280-€300, αξίζει η αγορά του σήμερα;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους κατόχους.

Αν υποθέσουμε ότι κάποιος το βρίσκει γύρω στα €280-€300, αξίζει η αγορά του σήμερα;

 

Σε αυτή την τιμή είναι πολύ καλή επιλογή. Το κινητό πάει σφαίρα και ιδιαίτερα εάν θέλεις να έχεις ένα κινητό που δεν έχει εγκοπή ή τρύπα στην οθόνη για την κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς την 11.0.2.1 να μας πει εντυπώσεις..?

 

 

Από το μεσημέρι, εγω, σε 7Τ προ, μια χαρά, νομίζω διορθώνει τα θεματακια που λεει στο change log

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Έχω αυτή τη στιγμή την 11.0.1.1 και root και σκέφτομαι να βάλω την 11.0.2.1. Πώς μπορώ να την περάσω από πάνω χωρίς να χάσω root και δεδομένα;

Αν ακολουθήσω αυτόν τον οδηγό είμαι οκ;

https://forum.xda-developers.com/t/root-android-11-latest-stock-and-patched-imgs-payload-dumper-magisk_patched-guides.4175033/

Αναφέρομαι στο 4 εκεί που λέει Update from 11 stable to 11+ stable whilst retaining root

 

Γίνεται έτσι ή υπάρχει κάτι καλύτερο. Και αν είναι αυτός ο τρόπος, λειτουργεί και στο 8pro που επίσης έχω στην κατοχή μου;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Κλαησπερα, εχω το 'twrp-3.4.0-10-guacamole-unified-installer-mauronofrio' και φλασαρα την 11.0.2.1.GM21BA μετα απο factory reset (ειχα version 10 πριν).

Μετα το flash της rom, φλασαρα παλι και το twrp και εκανα reboot to recovery για να βαλω magisk.

Το προβλημα τωρα ειναι οτι δεν μπουταρει στο recovery.

Ξαναφλασαρα το twrp απο bootloader αλλα παλι δεν μπουταρει στο recovery. Απο bootloader πατω reboot to recovery και με ξανα παει στο bootloader.

Καμια ιδεα κανεις;

 

Edit: Τελικα αφου ξανα φλασαρα TWRP απο bootloader επαιξε. Επρεπε να κανω και format data για να δουλεψει το twrp

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro
  • 1 month later...

Έχω μπλέξει..

Είμαι σε φάση αλλαγής τους δεύτερου mocolo uv glass. Ενώ ξέρω ότι θέλει προσοχή παίρνω μια κάρτα και το ξεκολλάω γύρο γύρο και ξαφνικά σπάει και μένει μόνο το κέντρο κολλημένο.

Δοκιμάζω να το ξεκολλήσω με νύχια, κάρτες, visa, πιστολάκι, οινόπνευμα, κλωστή και τίποτα.

Παλεύω 5 ώρες δεν ξεκολλάει ούτε κομματάκι από καμιά πλευρά.

καμία ιδέα?

Sent from my GM1910 using Tapatalk

nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά. Μία ερώτηση για λογαριασμό φίλου: Ψάχνεται για tempered glass, πήρε κάποια από το σκρουτζ που δεν καλύπτουν όλο το κινητό και γενικά δείχνουν απογοητευτικά. Έχετε να προτείνετε κάποιο δοκιμασμένο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Στις curved οθόνες δε θα βρεις tempered glass της προκοπής εκτός από αυτά με την υγρή κόλλα και τις ακτίνες UV τα οποία όμως δεν προτείνω προσωπικά γιατί έχω δει ουκ ολίγες περιπτώσεις που κάνουν χάλια τη συσκευή. Άρα… καταλήγεις σε ζελατίνα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, athanaso77 said:

Στις curved οθόνες δε θα βρεις tempered glass της προκοπής εκτός από αυτά με την υγρή κόλλα και τις ακτίνες UV τα οποία όμως δεν προτείνω προσωπικά γιατί έχω δει ουκ ολίγες περιπτώσεις που κάνουν χάλια τη συσκευή. Άρα… καταλήγεις σε ζελατίνα.

Ναι με μια πρόχειρη αναζήτηση είδα ότι δεν αξίζει. Μπορείς να μου προτείνεις κάποια ζελατίνα από ελληνικό κατάστημα (κυρίως);;; 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
23 ώρες πριν, kistos said:

Ναι με μια πρόχειρη αναζήτηση είδα ότι δεν αξίζει. Μπορείς να μου προτείνεις κάποια ζελατίνα από ελληνικό κατάστημα (κυρίως);;; 

Σου έχω απαντήσει στο θέμα των αξεσουάρ… https://myphone.gr/forum/topic/177117/page/17/?tab=comments#comment-7015497

 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ρε παιδια αν και το κινητό παει σφαίρα με τα τελευταια updates

εχω προβλημα με τα notifcations.

μου σκάνε μαζεμένα.

πχ μιλάω στο web whatsapp ή στο instagram από τον υπολογιστή. και σκανε μετά απο 20 λεπτά ολες οι εηδοποιησεις.....

αυτο μετα το τελευταιο μεγαλο update....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τι γίνεται παιδιά, καθόλου κίνηση δε βλέπω.. Τα δώσατε όλοι τα 7 Pro..? 

Πάντως έγω πέρασα προ ημερών την 11.0.6.1 με security patch Φεβρουαρίου και νομίζω βλέπω μια μικρή βελτίωση στη μπαταρία, ειδικά στο stand by.. 

Edited by Lorgan21
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...