Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις μου ήρθε ειδοποίηση στο oxygenos updater για αναβάθμιση στην 11...

Επειδή δουλεύω τώρα θα την περάσω το απόγευμα.

Χρόνια πολλά σε όλους.

 

Περιμένουμε εντοπίσεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Εμένα δεν έχει ακόμα επιλογή για update... το build μου είναι Oxygen 10.3.8.GM21AA.

To είχα πάρει απο GearBest. Ξέρει κάποιος πότε προβλέπεται αναβάθμιση για την παραπάνω build???

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ναι εκεί πάνω κάτω παίζει να συμπέσει με πρωταπριλιά να μας τρολαρει λίγο η OnePlus :p

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

 

Χα χα χα ✌️ Alex είδες αλλαγές με το Android 11 στο θέμα των καμερών στο 7T Pro σου?

Τα υπόλοιπα λίγο έως πολύ τα γνωρίζω... στο σκρολάρισμα έχει παραμείνει το ίδιο? Αυτά τα ρημαδια τα 144hz του Mi 10 T με έχουν εντυπωσιάσει όπως και τα 120 στο fe 5g που χρησιμοποιώ την τελευταία εβδομάδα. Κάνω αρκετή χρήση browsing και η διαφορά είναι εμφανής. Να υποθέσω το βλέπεις κι εσύ με το s21 ultra...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα ✌️ Alex είδες αλλαγές με το Android 11 στο θέμα των καμερών στο 7T Pro σου?

 

Τα υπόλοιπα λίγο έως πολύ τα γνωρίζω... στο σκρολάρισμα έχει παραμείνει το ίδιο? Αυτά τα ρημαδια τα 144hz του Mi 10 T με έχουν εντυπωσιάσει όπως και τα 120 στο fe 5g που χρησιμοποιώ την τελευταία εβδομάδα. Κάνω αρκετή χρήση browsing και η διαφορά είναι εμφανής. Να υποθέσω το βλέπεις κι εσύ με το s21 ultra...

Πλέον μετά από 14 μήνες με το 7 pro και 7 μήνες με το 7T pro, το τελευταίο το έδωσα ακριβώς την ημέρα που βγήκε η official 11 για τη συσκευή επομένως δεν πρόλαβα καν τη δω :p

 

Πως τα έφερε η συγκυρία αλλά συμβαίνουν και αυτα στη ζωή :lol:

 

Απόλυτα ευχαριστημένος και από τα 2 τηλέφωνα, δεν είχα κάποιο παράπονο η πρόβλημα, απλά μετά σχεδόν 2 συνεχή έτη με OnePlus, μια το μικρόβιο της αλλαγής, μία ότι δεν μπορούσα να κρατήσω 2 συσκευές αξίας ταυτόχρονα μια ότι με κάλυψε εξίσου άριστα το Samsung για πρώτη φορά μετά αρκετά χρόνια και έτσι πλέον αποφάσισα στο τέλος με το Sammy να συνεχίσω αποκλειστικά.

 

Κάποια πράγματα μου λείπουν βέβαια όπως full screen immersive experience διότι βλέπω αρκετά βίντεο, YouTube και η τρύπα στην οθόνη είναι ενοχλητική όπως να το δει κανείς, εξίσου θα μου λείψουν 2-3 πράγματα σε λογισμικό πχ touchscreen gestures η το άπλετο customization που μου παρείχε, αλλά από την άλλη η εμπειρία της κάμερας είναι πολύ ανώτερη από 7 σειρά, μπαταρία ίδια άριστη τη βρήκα και το λογισμικό παρόμοιο σβέλτο, όμορφο και ευτυχώς βρήκα και μπόλικο customization όχι μόνο stock rom αλλά κάνοντας χρήση και κάποια κοινά custom θεμετα που παίζουν και σε Samsung και χωρίς root μάλιστα αλλά και αξιοποιώντας τα modules που παρέχουν το good lock και nice lock μπορώ να παραμετροποιησω το λογισμικό σε μεγάλο βαθμό με έξτρα πινελιές.

 

Με 10 σειρά θα δούμε αν θα ξανά επιστρέψω διότι ούτε η 8 ούτε η 9 σειρά με συγκίνησε για αρκετούς λόγους.

 

Ελπίζω με 10 να δούμε και under screen camera και ακόμα καλύτερη κάμερα, design να ταιριάζει περισσότερο στα γούστα μου και όλα παίζουν.

 

Άλλωστε η OnePlus θα παίζει πάντα μέσα στις επιλογές μου να πιστεύω, αρκεί μην τα κάνουν θάλασσα κάπου που να με αποτρέψει από το ενδιαφέρον μου για αυτήν.

 

Η 7 Pro/7T pro σειρά πάντως ήταν σίγουρα η αγαπημένη μου και η πιο ταιριαστή στα γούστα και προτιμήσεις μου από όλες τις πλευρές από την OnePlus και η εμπειρία χρήσης εξαιρετική.

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Νάσαι καλά Alex ήσουν αναλυτικότατος. Πραγματικά το 7 pro-7t pro είναι εξαιρετικές επιλογές για 1+ και με λίγα σχετικά χρήματα πια απολαμβάνεις σούπερ εμπειρία χρήσης ακόμη και σήμερα. Εν αναμονή της επίσημης 11 εγώ ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

@alex ξέρεις πολύ καλά ότι η υποδειγματική, μοναδική λειτουργία των gestures της 1+ είναι αυτή που την κάνει να ξεχωρίζει στον κόσμο του Android σε συνδυασμό με την πλουσια υποστήριξη από την κοινότητα κάνοντας έτσι το oxygen os την κορυφαία επιλογή όσον αφορά την εμπειρία χρήσης. Εγώ απ'την άλλη με διπλά συστήματα καμερών ( crop & full frame) σε πλήρες επίπεδο μάλιστα με κάνουν να αναζητώ αυτό που ξέρει να προσφέρει πάρα πολύ καλά η 1+. Αυτό το απλό όμορφο ομαλό και γρήγορο oxygen os με τα καταπληκτικά του σε αίσθηση gestures. Επειδή έχω μακροχρόνια εμπειρία χρήσης με φωτογραφικό εξοπλισμό τι θεωρώ ανιαρό για τα θέλω μου, όχι ότι δεν αξίζει το αντίθετο για πολλούς είναι προτεραιότητα η ποιοτική κάμερα, απλά για μένα είναι και πρόκληση ( για τον εαυτό μου περισσότερο) με υποδεέστερο setup καμερών να ξεπερνώ και να φτάνω στο όριο τα skills μου...οκ δεν μιλάω για επίπεδο τηλεφακων π.χ. με s21 ultra που είναι δεδομένη η διαφορά αλλά σε θέματα καλλιτεχνικής αποτύπωσης όπου πράγματι ο τηλεφακός του 7 pro έχει πολλές δυνατότητες, συμπεριφέρεται και αποδίδει όπως ένας 35αρης, 50αρης prime. Αυτά τα Samsung είναι ξενερα με τα υπέρ κορεσμένα χρώματα...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πλέον μετά από 14 μήνες με το 7 pro και 7 μήνες με το 7T pro, το τελευταίο το έδωσα ακριβώς την ημέρα που βγήκε η official 11 για τη συσκευή επομένως δεν πρόλαβα καν τη δω :p

 

Πως τα έφερε η συγκυρία αλλά συμβαίνουν και αυτα στη ζωή :lol:

 

Απόλυτα ευχαριστημένος και από τα 2 τηλέφωνα, δεν είχα κάποιο παράπονο η πρόβλημα, απλά μετά σχεδόν 2 συνεχή έτη με OnePlus, μια το μικρόβιο της αλλαγής, μία ότι δεν μπορούσα να κρατήσω 2 συσκευές αξίας ταυτόχρονα μια ότι με κάλυψε εξίσου άριστα το Samsung για πρώτη φορά μετά αρκετά χρόνια και έτσι πλέον αποφάσισα στο τέλος με το Sammy να συνεχίσω αποκλειστικά.

 

Κάποια πράγματα μου λείπουν βέβαια όπως full screen immersive experience διότι βλέπω αρκετά βίντεο, YouTube και η τρύπα στην οθόνη είναι ενοχλητική όπως να το δει κανείς, εξίσου θα μου λείψουν 2-3 πράγματα σε λογισμικό πχ touchscreen gestures η το άπλετο customization που μου παρείχε, αλλά από την άλλη η εμπειρία της κάμερας είναι πολύ ανώτερη από 7 σειρά, μπαταρία ίδια άριστη τη βρήκα και το λογισμικό παρόμοιο σβέλτο, όμορφο και ευτυχώς βρήκα και μπόλικο customization όχι μόνο stock rom αλλά κάνοντας χρήση και κάποια κοινά custom θεμετα που παίζουν και σε Samsung και χωρίς root μάλιστα αλλά και αξιοποιώντας τα modules που παρέχουν το good lock και nice lock μπορώ να παραμετροποιησω το λογισμικό σε μεγάλο βαθμό με έξτρα πινελιές.

 

Με 10 σειρά θα δούμε αν θα ξανά επιστρέψω διότι ούτε η 8 ούτε η 9 σειρά με συγκίνησε για αρκετούς λόγους.

 

Ελπίζω με 10 να δούμε και under screen camera και ακόμα καλύτερη κάμερα, design να ταιριάζει περισσότερο στα γούστα μου και όλα παίζουν.

 

Άλλωστε η OnePlus θα παίζει πάντα μέσα στις επιλογές μου να πιστεύω, αρκεί μην τα κάνουν θάλασσα κάπου που να με αποτρέψει από το ενδιαφέρον μου για αυτήν.

 

Η 7 Pro/7T pro σειρά πάντως ήταν σίγουρα η αγαπημένη μου και η πιο ταιριαστή στα γούστα και προτιμήσεις μου από όλες τις πλευρές από την OnePlus και η εμπειρία χρήσης εξαιρετική.

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

 

Το οποίο το πήρα εγώ.....χαχαχα πάντως εμένα για την έλλειψη του immersive δεν αξίζει ακόμα η 11. Αν βρεθεί λύση θα το σκεφτώ. Μετά από p30 pro και poco f2 pro πιστεύω είναι πολύ καλή συσκευή για τα λεφτά της.

Link to comment
Share on other sites

Πώς σου φαίνεται σε σχέση με το poco?

Εμένα σε ανοίγματα σελίδων browsing το MI 10T είναι πιο γρήγορο, αρκετά πιο γρήγορο θα έλεγα και στην ποιότητα κλήσεων ο 865 επίσης έχει φοβερή ποιότητα. Ενώ είχα και s20 plus με το οποίο έφαγα μεγάλη ξενερα ( δύο βδομάδες το κράτησα) το 10Τ με μισά λεφτά μοιράζει πόνο, αν είχε amoled θα έκλεινε πολλά σπίτια...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατά σειρά κατάταξης κλήσεις, ταχύτητα, ακουστική ποιότητα σε ήχο, παιχνίδια...

Πρώτο το xiaomi, δεύτερο το 1+ και τελευταίο το 20+.

Εκεί που ήταν καλύτερο μονάχα το Samsung ήταν στις κάμερες ( ελάχιστα πίσω το 10Τ και τελευταίο το 1+) και στο σερφάρισμα λόγω 120hz κοντράρονται μεταξύ τους 10Τ & 20+ τελευταίο το 1+

Όμως μενού και λειτουργία gestures το 1+ Πρώτο και ξεχωριστό!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Χθές το βράδυ έκανα το update μεσω ota.

Καλό φαίνεται το oos 11.Δεν μπορώ όμως να βρω στις ρυθμίσεις την ενεργοποίηση του aod μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν θέματα με την λειτουργία της AOD γενικότερα αν διαβάσεις δεν την έδωσαν πουθενά σε καμία έκδοση 7,7 Pro 7T ,7T Pro.

Έχει πολύ υψηλή κατανάλωση που είχα διαβάσει ανέφεραν στις beta οπότε λογικά για αυτό δεν την έδωσε.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Θα την δωσουν σε μελλοντικό update. Το μόνο θεμα μου ειναι στο messenger που τα bubbles βγαινουν μονιμα απο τα αριστερά όταν εγω τα βαζω και τα κλεινω απο δεξια

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μια ερώτηση.

Όταν κατέβαζα την κουρτίνα με τις ειδοποιήσεις κάτω κάτω είχε ένα στρογγυλό κουμπί για την διαγραφή τους, ξαφνικά από χθες το κουμπί χάθηκε και αντικαταστάθηκε, τώρα βγάζει "διαγραφή ειδοποιήσεων" και μάλιστα είναι αρκετά ψηλά, κάτω δεξιά από την τελευταία ειδοποίηση...

Είναι έτσι και σε σας ή έκανα κάτι που δεν το κατάλαβα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μια ερώτηση.

 

Όταν κατέβαζα την κουρτίνα με τις ειδοποιήσεις κάτω κάτω είχε ένα στρογγυλό κουμπί για την διαγραφή τους, ξαφνικά από χθες το κουμπί χάθηκε και αντικαταστάθηκε, τώρα βγάζει "διαγραφή ειδοποιήσεων" και μάλιστα είναι αρκετά ψηλά, κάτω δεξιά από την τελευταία ειδοποίηση...

 

Είναι έτσι και σε σας ή έκανα κάτι που δεν το κατάλαβα;

Καλησπέρα φίλε μου.

Από το OSS 11 και μετά έτσι είναι δυστυχώς....

 

My OnePlus 7 Pro Is Rocket Fast

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα γιατί δεν είναι πια βολικό, είναι πολύ ψηλά αν έχεις 1-2 ειδοποιήσεις, ας ελπίσουμε να αντιδράσουμε αρκετοί για να το αλλάξουν.
Link to comment
Share on other sites

Πώς σας φάνηκε το Android 11;

Σας κρατάει η μπαταρία; Γιατί εμένα γενικά μου άρεσε πολύ αλλά η μπαταρία δε μου κρατάει όσο στο 10.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Πώς σας φάνηκε το Android 11;

Σας κρατάει η μπαταρία; Γιατί εμένα γενικά μου άρεσε πολύ αλλά η μπαταρία δε μου κρατάει όσο στο 10.

 

Έχω την εντύπωση ότι το κινητό είναι λίγο πιο γρήγορο σε σχέση με την 10 και η μπαταρία στα ίδια επίπεδα, αναμένουμε βέβαια και την ενσωμάτωση του always on για να δούμε την μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Πώς σας φάνηκε το Android 11;

 

Σας κρατάει η μπαταρία; Γιατί εμένα γενικά μου άρεσε πολύ αλλά η μπαταρία δε μου κρατάει όσο στο 10.

Καλημέρα.

Η μπαταρία είναι αρκετά χειρότερη από την 10αρα...

 

My OnePlus 7 Pro Is Rocket Fast

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Η μπαταρία είναι αρκετά χειρότερη από την 10αρα...

 

My OnePlus 7 Pro Is Rocket Fast

Αυτό παρατήρησα και εγώ και είναι το μοναδικό πράγμα που με ενοχλεί. Γενικά η 11 μου άρεσε πάρα πολύ. Και πλέον αποφάσισα να αφήσω πίσω ρουταρίσματα κλπ και το έχω στοκ.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη θα ελεγα παντα με factory reset

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Factory reset έκανα έτσι κι αλλιώς εγώ γιατί το είχα ρουταρισμένο και του κλείδωσα bootloader. Μόνο που επειδή είχα προβλήματα έβαλα την αρχική έκδοση της 10 μετά αναβάθμισε στην τελευταία τη 10άρα και μετά σε 11. Ίσως φταίει αυτό. Πάντως δεν το κάνω factory reset ξανά, γιατί σε κανένα 10ήμερο θα πάρω το 8 προ και το 7 προ θα το έχω σαν δεύτερο και τότε θα κάνω factory reset.

Να υποθέσω ότι κάνοντας factory reset σβήνονται τα πάντα και μένω με την τελευταία (δηλαδή την εντεκάρα). Πάντως άρχισε να στρώνει κάπως η μπαταρία

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Όποιος ενδιαφέρεται πουλάω άριστο oneplus 7 pro 8 /256 Mirror Grey πρώτο χέρι από μένα με άλλους 2.5 μήνες εγγύηση.

Λεπτομέρειες σε πμ.

Ευχαριστώ

 

My OnePlus 7 Pro Is Rocket Fast

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Έχει κάποιος να προτείνει προστασία οθόνης ? Ευχαριστώ.

 

Κλείνω έναν χρόνο περίπου με την Mocolo UV και είμαι υπέρ ευχαριστημένος, εάν κανείς σωστή εγκατάσταση τότε δεν καταλαβαίνεις ότι έχεις προστασία οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι +1 κι από μένα. 22 μήνες χρήση με το ίδιο γυαλί από την πρώτη ημέρα. Εξαιρετική αίσθηση, απόκριση και προστασία.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...