Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα με ενδιέφερε και εμένα απάντηση στο θέμα αν έχει πάρει κάποιος από ali

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

 

Εγώ που πήρα είναι μια χαρά

 

https://www.aliexpress.com/item/4000618841823.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dORi0mt

Edited by nikkkkos
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Και κάτι ακόμα όταν λες είναι μια χαρά, ενοειτε ότι είναι ταχυφορτιστης έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Και κάτι ακόμα όταν λες είναι μια χαρά, ενοειτε ότι είναι ταχυφορτιστης έτσι;

Ναι. Δες και της κριτικές .

έχει αρκετές φωτογραφίες

Link to comment
Share on other sites

μετά από επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων, πως μπορώ να επαναφέρω τα αποθηκευμένα wifi που είχα; έκανα restore από το oneplus switch αλλά δεν μου τα εμφανίζει
Link to comment
Share on other sites

Θα βγει αμεσα open beta του android 11 στο 8αρι. Εχετε ακουσει τπτ για εμας;

 

 

Με τα τωρινα δεδομένα οχι.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κάπου κοντά στο Δεκέμβριο

 

Αυτή είναι η τελική stable official 11 που θα λάβει 7 σειρά όχι open beta που ρώτησε.

Με τα σημερινά δεδομένα δεν θα υπάρξει open beta Android 11 για 7 σειρά.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνούμε. Αλλά γιαυτό έβαλα το screenshot, ώστε να ξέρει το πότε αλλά και το τι :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! Έχω κατεβάσει την εφαρμογή "messages" για τα SMS και παρότι έχω άλλο ήχο επιλεγμένο, πολλές φορές χτυπάει με τον απλό ήχο των ειδοποιήσεων. Τι πρέπει να κάνω για να το αλλάξω;

 

Στάλθηκε από το GM1910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! Έχω κατεβάσει την εφαρμογή "messages" για τα SMS και παρότι έχω άλλο ήχο επιλεγμένο, πολλές φορές χτυπάει με τον απλό ήχο των ειδοποιήσεων. Τι πρέπει να κάνω για να το αλλάξω;

 

Στάλθηκε από το GM1910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπες στην εφαρμογή, τρεις τελείες πάνω δεξιά, ρυθμίσεις, notifications (ειδοποιήσεις), εισερχόμενα μηνύματα, advanced (σύνθετες) και εκεί που λέει ήχος βάζεις ότι θέλεις.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στην εφαρμογή, τρεις τελείες πάνω δεξιά, ρυθμίσεις, notifications (ειδοποιήσεις), εισερχόμενα μηνύματα, advanced (σύνθετες) και εκεί που λέει ήχος βάζεις ότι θέλεις.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το έχω κάνει και παρότι το έχω αλλάξει, εξακολουθεί να χτυπάει με το δικό του ήχο ειδοποιήσεων

 

Στάλθηκε από το GM1910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Ζηταω συγνωμη εκ των προτερων που ρωταω εδω,αλλα βλεπω οτι στο αντιστοιχο νημα του oneplus 7,δεν υπαρχει και πολυ κινητικοτητα.

Αγορασα πριν 3 μερες ενα μεταχειρισμενο 7 αρι σχεδον ενος ετους σε τελεια κατασταση,αλλα οταν εκανα την πρωτη μου συνομιλια επαθα ενα τεραστιο σοκ με την ενταση του ακουστικου.

Επειδη τυχαινει να εργαζομαι σε εργοταξιο,ειλικρινα δυσκολευομουν να ακουσω τον συνομιλητη μου,με αποτελεσμα να ενεργοποιησω την ανοικτη ακροαση για να καταφερω να συνεννοηθω..φυσικα ολες οι υπολοιπες κλησεις μου ηταν ακριβως στο ιδιο μοτιβο.

Εκανα μια σχετικη ερευνα στο ιντερνετ και απο οτι διαβασα ειναι δυστυχως πολυ συχνο φαινομενο στη συγκεκριμενη συσκευη,αλλα για καποιο περιεργο λογο δεν συμβαινει με ολες..

Γνωριζει κατι καποιος επ'αυτου και αν υπαρχει καποια λυση;

Πραγματικα ξενερωσα απιστευτα γιατι ως συσκευη ειναι πανεμορφη και με κερδισε απο την πρωτη στιγμη,αλλα δεν ξερω αν θα την ανεχτω για πολυ καιρο μετα απο αυτη την εξελιξη.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω θεμα. Νομιζω πρωτη φορα το ακουω αυτο. Αν δεν ειναι καποια αστοχια, Μηπως βαλανε τζαμακι με κολλα uv και επεσε μεσα στο ηχειο;
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω θεμα. Νομιζω πρωτη φορα το ακουω αυτο. Αν δεν ειναι καποια αστοχια, Μηπως βαλανε τζαμακι με κολλα uv και επεσε μεσα στο ηχειο;

 

Απο οτι μου ειπε ο πωλητης,δεν ειχε βαλει καθολου τζαμι,αλλα παρολο που κι εκεινος ειχε παρατηρησει τη μικρη ενταση,μου ειπε οτι δεν ειχε προβλημα με αυτο γιατι ακομα κι ετσι τον ικανοποιουσε.

Ενταξει κι εμενα οταν ειναι καπου μεσα,ακουγεται καλα αλλα εξω με θορυβο πραγματικα θελει προσπαθεια για να ακουσω τον αλλο.

Επισης κατι αλλο που δοκιμασα και το οποιο ειχε αναφερθει γενικα σε καποια φορουμ,ειναι πως λογω του οτι η γριλια ειναι μεγαλη και το ακουστικο βρισκεται λιγο προς τα δεξια,θελει να βρεις τον τροπο ωστε να εχεις τη συσκευη σε συγκεκριμενη θεση στο αυτι για να πεσεις ακριβως στο ακουστικο..

Ενα αλλο που διαβασα και δοκιμασα ειναι οτι αν βαλω τη συσκευη στο αριστερο αυτι,τοτε υπαρχει καλυτερη ακουστικοτητα..οντως υπαρχει αλλα και παλι δεν ειναι τοσο δυνατη για εξωτερικους χωρους.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι μου ειπε ο πωλητης,δεν ειχε βαλει καθολου τζαμι,αλλα παρολο που κι εκεινος ειχε παρατηρησει τη μικρη ενταση,μου ειπε οτι δεν ειχε προβλημα με αυτο γιατι ακομα κι ετσι τον ικανοποιουσε.

Ενταξει κι εμενα οταν ειναι καπου μεσα,ακουγεται καλα αλλα εξω με θορυβο πραγματικα θελει προσπαθεια για να ακουσω τον αλλο.

Επισης κατι αλλο που δοκιμασα και το οποιο ειχε αναφερθει γενικα σε καποια φορουμ,ειναι πως λογω του οτι η γριλια ειναι μεγαλη και το ακουστικο βρισκεται λιγο προς τα δεξια,θελει να βρεις τον τροπο ωστε να εχεις τη συσκευη σε συγκεκριμενη θεση στο αυτι για να πεσεις ακριβως στο ακουστικο..

Ενα αλλο που διαβασα και δοκιμασα ειναι οτι αν βαλω τη συσκευη στο αριστερο αυτι,τοτε υπαρχει καλυτερη ακουστικοτητα..οντως υπαρχει αλλα και παλι δεν ειναι τοσο δυνατη για εξωτερικους χωρους.

 

Οσο και αν κεντραρες σωστα το ακουστικο με το αφτι,ο ηχος ηταν ετσι χαμηλος? Μονο αν δοκιμασεις καποιο ιδιο τηλεφωνο

θα σιγουρευτεις τι παιζει. Ελπιζω να το καλυπτει η εγγυηση αν εχει θεμα

Link to comment
Share on other sites

Οσο και αν κεντραρες σωστα το ακουστικο με το αφτι,ο ηχος ηταν ετσι χαμηλος? Μονο αν δοκιμασεις καποιο ιδιο τηλεφωνο

θα σιγουρευτεις τι παιζει. Ελπιζω να το καλυπτει η εγγυηση αν εχει θεμα

 

Οταν το κεντραρισα ηταν καπως καλυτερα,αλλα οχι τοσο δυνατο που να πω οτι θελει λιγο χαμηλωμα γιατι με ενοχλει,και το λεω συγκριτικα με οσα τηλεφωνα εχουν περασει απο τα χερια μου ως τωρα.

Δυστυχως πολυ φοβαμαι οτι πρεπει να επεσα σε ελαττωματικο μοντελο γιατι διαβασα και καποιες αναφορες απο εξωτερικο,οτι καποιοι το εστειλαν για σερβις και διορθωθηκε μετα απο αντικατασταση ακουστικου.

Ελεγα μηπως το εχουν παρατηρησει κι αλλοι κατοχοι εδω και ηλπιζα να βρεθει λυση.

Το δικο μου ειναι μεν εντος εγγυησης,αλλα αγορασμενο απο Κινα κι αντε να βγαλω ακρη τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν το κεντραρισα ηταν καπως καλυτερα,αλλα οχι τοσο δυνατο που να πω οτι θελει λιγο χαμηλωμα γιατι με ενοχλει,και το λεω συγκριτικα με οσα τηλεφωνα εχουν περασει απο τα χερια μου ως τωρα.

Δυστυχως πολυ φοβαμαι οτι πρεπει να επεσα σε ελαττωματικο μοντελο γιατι διαβασα και καποιες αναφορες απο εξωτερικο,οτι καποιοι το εστειλαν για σερβις και διορθωθηκε μετα απο αντικατασταση ακουστικου.

Ελεγα μηπως το εχουν παρατηρησει κι αλλοι κατοχοι εδω και ηλπιζα να βρεθει λυση.

Το δικο μου ειναι μεν εντος εγγυησης,αλλα αγορασμενο απο Κινα κι αντε να βγαλω ακρη τωρα.

Αν το κινητό είναι λιγότερο από ενός χρόνου, το στέλνεις κανονικά στην OnePlus, έχει κανονικά εγγύηση, μπορείς να μιλήσεις και στο τσατ μαζί τους, αλλιώς αναλαμβάνει ο πωλητής.

Link to comment
Share on other sites

aras το Mi 10 πάρε με την προσφορά που έχει, μια χαρά είναι η ζιαομάρα
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Και η one plus που βρίσκεται στην Αθηνα;
Δεν έχει OnePlus στην Αθήνα φίλε, μπαίνεις στο site OnePlus για οτιδήποτε αφορά service όπου καταθέτεις το αίτημά σου.

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς με έκδοση τιμολογίου πέφτει στα 484 πολύ καλή τιμή για τα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Θα ήθελα να ενημερώσω έτσι για να υπάρχει ως προηγούμενο,και σε περίπτωση που τύχει και σε κάποιον άλλο φίλο,σχετικά με το θέμα της έντασης ήχου του ακουστικού στις κλήσεις που είχα αναφερει προχτές,ότι μετά από επικοινωνία μου με το τεχνικό τμήμα της επίσημης Oneplus,και κατόπιν οδηγιών τους,διορθώθηκε σε ικανοποιητικό βαθμό η ένταση στο ακουστικό.

Οχι οσο θα περίμενα,αλλά απλά δεν χρειάζεται να χαμηλώσω την ένταση από το μέγιστο,όταν είμαι σε εξωτερικούς χώρους..σε εσωτερικούς χώρους ναι ακούγεται αρκετά δυνατά κι εκεί το χαμηλώνω.

Η οδηγία ήταν να δοκιμάσω wipe cache μέσω του recovery mode,κι αν δεν έβλεπα βελτίωση,τότε να έκανα επαναφορά εργοστασιακών.

Αν και τότε πάλι δεν υπήρχε βελτίωση,τότε θα έπαιρνε το δρόμο του σέρβις,το οποίο να σημειώσω με καλύπτει για 1 χρόνο παρόλο που η συσκευή είναι αγορασμενη από Κίνα,κι έτσι γλιτώνω την ταλαιπωρία αποστολής της συσκευής στην Κίνα,αν τυχόν χρειαστώ κάτι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...