Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σε μένα ήρθε κανονικά το μεσημέρι και με το ηχογραφημένο μήνυμα. Στο τέλος υπήρχε και η ερώτηση αν θέλω να δέχομαι στο μέλλον SOS ειδοποιήσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναγραφόμενη η ερώτηση όχι ομιλία.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εχουν ερθει ολα κανονικά και σεμλ μενα Edited by diaoloS

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το θέμα που ανέφερα με την οθόνη, θα ήθελα να προσθέσω ότι είναι ξεκάθαρα burn-in ενώ σχεδόν ποτέ δεν χρησιμοποιώ στο μέγιστο την φωτεινότητα (μόνο σε περιπτώσεις που χρειάζεται). Παρ' όλα αυτά αυτό φαίνεται στα εικονίδια της Statusbar και πολύ πιο έντονα από το Messenger οσο το χρησιμοποιούσα με τις αναδυόμενες φούσκες. Οπότε το πάνω μέρος της οθόνης κατέληξε να έχει λιγότερη φθορά γιατί δεν εμφανιζόταν λευκή εικόνα για πολύ ώρα. Το θεωρώ πολύ ακραίο με την χρήση που του κάνω, έστειλα αίτημα για επισκευή και περιμένω νεότερα. Επισυνάπτω εικόνες. Σε αυτή που φαίνεται πολύ έντονα, έχει γίνει επεξεργασία και ως δια μαγείας μπορούμε να διακρίνουμε τη χαρακτηριστική διάταξη του messenger.

 

https://1drv.ms/u/s!AlWPUi1V2v1qhkCicpXFI59UC7Bv

https://1drv.ms/u/s!AlWPUi1V2v1qhkGd8Qnk4060Sxu9

 

Οπότε χρησιμοποιείτε όπου μπορείτε dark mode, αποφύγετε το 100% της φωτεινότητας χωρίς λόγο ή έστω όταν πρόκειται για προβολή κάποιου ειδώλου σταθερά για πολύ ώρα και γενικώς θα έλεγα να σταματήσουμε να αποθεώνουμε τις amoled ειδικά αν δεν έχουμε χρησιμοποιήσει καλή IPS.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Είμαι περίεργος τι θα σου απαντήσουν και αν δεχθούν να σου κάνουν αλλαγή οθόνης, πάντως κάνει μπαμ το burn in.

 

Εγω παντού dark mode για την ακρίβεια πίσσα μαύρο και σε ui και όλα τα app με βοήθεια και substratum themes και γενικά δεν το δουλεύω με τέρμα φωτεινότητα και όπου χρειάζεται και αυτό όχι για πολύ ώρα αλλιώς συνήθως στο 25-30% το δουλεύω σε εσωτερικούς χώρους ημέρα και 10% το πολύ αφού πέσει νύχτα.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κατά μ.ο. στην μέση έχω την φωτεινότητα σε εσωτερικούς χώρους και στα 3/5 περίπου όταν είμαι κοντά σε παράθυρο πάλι εσωτερικού χώρου. Γενικά η οθόνη του την θεωρώ εξαιρετική!

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το βράδυ εκεί κοντά στο 20% σε δωμάτιο δίχως φως και με φως κάπου στο 40%.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Νεος κατοχος του τηλεφωνου εδω και λιγες μερες. Δεν ξερω αν πρεπει να κανω κατι στις ρυθμισεις αλλα σε αντιθεση με το παλιο μου κινητο δεν ελαβα μηνυμα απο το 112 αυτες τις μερες κι επισης καποιες εφαρμογες δεν εμφανιζουν τις ειδοποιησεις τους. Πχ η εφαρμονη για winbank της εθνικης τραπεζας στο προηγουμενο κινητο μου (samsung galaxy s7), μου πετουσε ειδοποιησεις οταν υπηρχε κινηση στο λογαργιασμο μου, ενω τωρα τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι περίεργος τι θα σου απαντήσουν και αν δεχθούν να σου κάνουν αλλαγή οθόνης, πάντως κάνει μπαμ το burn in.

 

Εγω παντού dark mode για την ακρίβεια πίσσα μαύρο και σε ui και όλα τα app με βοήθεια και substratum themes και γενικά δεν το δουλεύω με τέρμα φωτεινότητα και όπου χρειάζεται και αυτό όχι για πολύ ώρα αλλιώς συνήθως στο 25-30% το δουλεύω σε εσωτερικούς χώρους ημέρα και 10% το πολύ αφού πέσει νύχτα.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

 

Έκανα αίτημα μεσάνυχτα και μετά από 3-4 ώρες ήρθε email με label για αποστολή. Αύριο φτάνει το δέμα σε εκείνους.

 

Aug 19, 2020 03:57 am
Service request accepted. You will receive an email from our service center with specific instructions.
Aug 19, 2020 00:10 am
Requested for the service. We will process your request within 48 hours.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Νεος κατοχος του τηλεφωνου εδω και λιγες μερες. Δεν ξερω αν πρεπει να κανω κατι στις ρυθμισεις αλλα σε αντιθεση με το παλιο μου κινητο δεν ελαβα μηνυμα απο το 112 αυτες τις μερες κι επισης καποιες εφαρμογες δεν εμφανιζουν τις ειδοποιησεις τους. Πχ η εφαρμονη για winbank της εθνικης τραπεζας στο προηγουμενο κινητο μου (samsung galaxy s7), μου πετουσε ειδοποιησεις οταν υπηρχε κινηση στο λογαργιασμο μου, ενω τωρα τιποτα...

 

Απ το 112 λαμβάνω κάθε φορά τις ειδοποιήσεις, δεν έχω αλλάξει κατι στις ρυθμίσεις. Οσον αφορά την εφαρμογή της εθνικής την έχουν σακατεψει με τα τελευταία update.. Σε πάρα πολλούς που ξέρω κ σ εμένα πλέον δεν έρχονται οι ειδοποιήσεις ενώ μέχρι πρότινος όλα λειτουργουσαν κανονικά.. Δοκίμασε διαγραφή κ επανεγκατασταση της εφαρμογής. Σ εμένα δούλεψε κ το τελευταίο update που έβγαλε η εθνική δεν το έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν βάλει πρώτη επιλογή ειδοποιήσεις στο viber. Όσον αφορά την 112 υπηρεσία μου ήρθε κανονικά η ειδοποίηση, αν και από τότε επειδή υπήρχε η επιλογή κάτω κάτω για το αν θέλω να δέχομαι ειδοποιήσεις έκτακτης ανάγκης και επέλεξα Οκ , έχω την ψευδαίσθηση ότι το κινητό έκτοτε τσιμπάει λιγάκι παραπάνω στην κατανάλωση της μπαταρίας...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω..160 χαρακτήρες στα μηνύματα δεν έχει??μόνο 70?
Βάλε άλλη εφαρμογή. Κανείς δεν χρησιμοποιεί στα OnePlus το εργοστασιακό app μηνυμάτων.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε άλλη εφαρμογή. Κανείς δεν χρησιμοποιεί στα OnePlus το εργοστασιακό app μηνυμάτων.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Για πρότεινε κάποιο ...

Link to comment
Share on other sites

Για πρότεινε κάποιο ...
Εγώ χρησιμοποιούσα το messages της Google. Υπάρχουν όμως δεκάδες άλλα στο playstore.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Να ρωτήσω εφαρμογή email η one plus έχει;

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιούσα το messages της Google. Υπάρχουν όμως δεκάδες άλλα στο playstore.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Σωστός και εγώ το messages της Google, απλή και ωραία εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός και εγώ το messages της Google, απλή και ωραία εφαρμογή.

Υποστηριζει η εφαρμογη δικαρτο ; Βγαζει επιλογη απο που να στελνεις μηνυμα, sim 1 η sim 2? :wacko:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Να ρωτήσω εφαρμογή email η one plus έχει;

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι δικιά της, Gmail βάζει out of box.

 

Υποστηριζει η εφαρμογη δικαρτο ; Βγαζει επιλογη απο που να στελνεις μηνυμα, sim 1 η sim 2? :wacko:

Textra sms υποστηρίζει dual sim sms πάντως και τη θεωρώ την καλύτερη εφαρμογή sms full παραμετροποιησιμη, απλή στη χρήση και πολύ φιλική σε μπαταρία.

 

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω..160 χαρακτήρες στα μηνύματα δεν έχει??μόνο 70?
Μου κάνει εντύπωση που λες ότι δεν έχει ....

Αντιγραφω από post κατοχου Oneplus 8/8 Pro, στο αντίστοιχο νήμα :

 

"Εχει και 160 χαρακτήρες και από τις γενικές ρυθμίσεις (Wi-Fi & δίκτυο > SIM & δίκτυο > ΠΡΟΕΠΙΛΕΓΜΕΝΗ ΚΑΡΤΑ SIM ΓΙΑ Ανταλλαγή μηνυμάτων) να προεπιλέξεις από ποια SIM θα στέλνεις μηνύματα αλλά και κατά την σύνταξη του μηνύματος να επιλέξεις από ποια sim θα το στείλεις.

Επίσης έχει και πολλά άλλα καλούδια που δεν γνωρίζω αν υπήρχαν σε προηγούμενα μοντέλα καθώς είναι η πρώτη μου φορά στην 1+, όπως επισύναψη φωτογραφιών, βίντεο και ηχογραφήσεων που μπορείς να τραβήξεις κατά την σύνταξη του μηνύματος και φυσικά από την συλλογή σου, επαφών από την λίστα επαφών σου καθώς και της τοποθεσίας σου ή άλλων τοποθεσιών με διεύθυνση και link (στο google maps) που τις επιλέγεις εσύ εκείνη την στιγμή από το google maps."

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που λες ότι δεν έχει ....

Αντιγραφω από post κατοχου Oneplus 8/8 Pro, στο αντίστοιχο νήμα :

 

"Εχει και 160 χαρακτήρες και από τις γενικές ρυθμίσεις (Wi-Fi & δίκτυο > SIM & δίκτυο > ΠΡΟΕΠΙΛΕΓΜΕΝΗ ΚΑΡΤΑ SIM ΓΙΑ Ανταλλαγή μηνυμάτων) να προεπιλέξεις από ποια SIM θα στέλνεις μηνύματα αλλά και κατά την σύνταξη του μηνύματος να επιλέξεις από ποια sim θα το στείλεις.

Επίσης έχει και πολλά άλλα καλούδια που δεν γνωρίζω αν υπήρχαν σε προηγούμενα μοντέλα καθώς είναι η πρώτη μου φορά στην 1+, όπως επισύναψη φωτογραφιών, βίντεο και ηχογραφήσεων που μπορείς να τραβήξεις κατά την σύνταξη του μηνύματος και φυσικά από την συλλογή σου, επαφών από την λίστα επαφών σου καθώς και της τοποθεσίας σου ή άλλων τοποθεσιών με διεύθυνση και link (στο google maps) που τις επιλέγεις εσύ εκείνη την στιγμή από το google maps."

 

Επειδή έχω μια καρτα σιμ μέσα δεν μου δίνει τέτοια επιλογή..είναι γκρι αυτές οι επιλογές

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σχετικά με το burn in της οθόνης που είχα αναφερθεί λίγες μέρες πριν, να ενημερώσω πως έγινε αλλαγή οθόνης εντός εγγύησης.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το burn in της οθόνης που είχα αναφερθεί λίγες μέρες πριν, να ενημερώσω πως έγινε αλλαγή οθόνης εντός εγγύησης.

 

 

 

Μία χαρά,θετική εξέλιξη η κάλυψη άνευ χρέωσης αντικατάσταση οθόνης σε περίπτωση burn in.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρειάζομαι ένα φορτιστή όπως έχει το κινητό μέσα στην συσκευή, η ερώτηση μου είναι αν αγοράσω από το alliexpres που γράφει ότι είναι γνήσιος θα έχω κάποιο θέμα; Είναι όντως γνήσιος; Θα φορτίζει όσο γρήγορα και ο άλλος; Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρειάζομαι ένα φορτιστή όπως έχει το κινητό μέσα στην συσκευή, η ερώτηση μου είναι αν αγοράσω από το alliexpres που γράφει ότι είναι γνήσιος θα έχω κάποιο θέμα; Είναι όντως γνήσιος; Θα φορτίζει όσο γρήγορα και ο άλλος; Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Ευχαριστώ
Θα με ενδιέφερε και εμένα απάντηση στο θέμα αν έχει πάρει κάποιος από ali

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...