Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ok σε Xiaomi το έκανα και εγώ..κ root k unlock bootloader.. εδώ το έχω μαμά.. αλλά λέω μήπως πάω σε beta να δω διαφορές..την κατεβάζουμε στον εσωτερικό χώρο κ την επιλέγουμε για install σωστά?? Από κατανάλωση το ίδιο??
Δεν θα δεις ουσιαστικές αλλαγές μόνο αν ρουταρεις και προσθέσεις διάφορα καλούδια και πειραματιστεις με διάφορα εργαλεία θα δεις διαφορές σε ui και παντού.

 

Αλλιώς υπομονή έως βγει OOS 11 που θα βασίζεται σε Android 11 για γενναίες φρέσκιες πινελιές και διαφορετικό look and feel στο σύνολο του UI.

Λογικά μέσα στο φθινόπωρο θα βγει.

 

Εδώ και επίδειξη aod όπως θα είναι με OOS 11

 

https://m.gsmarena.com/oneplus_shows_always_on_display_designs_in_teaser_videos-news-44631.php

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα.

Ειμαι με την τελευταία 10.0.7.

Εχεις κάνεις κάποιες φορές lag στο animation του εικονιδίου όταν είναι μέσα σε εφαρμογή και κάνει gesture για να πάει στην homescreen?

 

 

My OnePlus 7 Pro Is Rocket Fast

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Από χτες την έχω εγώ την 10.0.7 δεν διαπιστώνω μέχρι στιγμής κάτι τέτοιο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σφαίρα και ομαλότατα γίνεται η μετάβαση

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Από χτες την έχω εγώ την 10.0.7 δεν διαπιστώνω μέχρι στιγμής κάτι τέτοιο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σφαίρα και ομαλότατα γίνεται η μετάβαση

Καλημέρα. Κάποιος φορές το κάνει και είναι ενοχλητικό.

Είσαι σίγουρος ότι δεν το παρατήρησες?

Μπορείς να μου στείλεις σε pm ένα βίντεο με το screen recorder?

Βάλε φουλ ανάλυση 60fps και 24mbits και ανεβάσετο στο drive και στείλτω μου λίγο να δω.

Σε ευχαριστώ πολύ.

 

My OnePlus 7 Pro Is Rocket Fast

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όχι δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Δεν δεσμεύομαι για το βίντεο μιας κι έχω πολύ φορτωμένο πρόγραμμα συνεχόμενο στην δουλειά μου. Αν τα καταφέρω και βρώ χρόνο θα σου στείλω.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Να παραθέσω μερικές φώτο σε χαμηλές συνθήκες φωτισμού σε σπήλαιο.. νομίζω τα πήγε πολύ καλά!!

IMG_20200812_115331

IMG_20200812_115416

IMG_20200812_114647-01

IMG_20200812_115320-01

IMG_20200812_114529-01

Link to comment
Share on other sites

Με νυχτερινη λήψη ή στο αυτόματο;

 

Με night mode ..σε σύγκριση με άλλα κινητά που βγάζαμε μαζί ήταν καλύτερο το op7 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Στο night mode ριχνει ξυλο ακομα και σε gcams τις περισσοτερες φορες. Να λεμε και τα καλα της καμερας! Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Στο night mode ριχενι ξυλο και σε gcams τις περισσοτερες φορες. Να λεμε και τα καλα της καμερας!

 

Όντως φίλε έριξε ξύλο

Link to comment
Share on other sites

Να παραθέσω μερικές φώτο σε χαμηλές συνθήκες φωτισμού σε σπήλαιο.. νομίζω τα πήγε πολύ καλά!!

IMG_20200812_115331

IMG_20200812_115416

IMG_20200812_114647-01

IMG_20200812_115320-01

IMG_20200812_114529-01

Καλησπέρα!!

Μπράβο Γιώργο!

Εξαιρετικες φίλε!!!

 

My OnePlus 7 Pro Is Rocket Fast

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο! Πολύ καλές όντως.... και μια δική μου βραδινή με την μικρή μου αργά στην θάλασσα χθεσινή (μετά τις 9 το βράδυ) manual mode ISO 160. Χεράτη φυσικά 1/5 sec ... πολύ καλή σταθεροποίηση. Η φωτογραφία συμπιεσμένη κιόλας όχι σε πλήρη ανάλυση νομίζω αν θυμάμαι στα 1600χ1200

IMG-20200812-205324.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά το κινητό τα έκανε όλα όχι εγώ..απλά είχα σταθερό χέρι..κ ήταν αρκετά σκοτεινά στο σπήλαιο κάτι το οποίο το κινητό το έκανε να μην φαίνεται!στην παρέα έπαιζε κ ένα p 30 pro κ ένα iPhone xr... Κουφαθηκαν μόλις τις είδαν!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, διαπίστωσα χτες κάτι που φοβόμουν καιρό επειδή το είχα δει σε άλλο κινητό (Samsung) και θα ήθελα να μου πείτε αν έχει ξανά παρουσιαστεί. Από το άνω μέρος της οθόνης μέχρι και 1 δάχτυλο φάρδος φαίνεται αμυδρά να υπάρχει διαφοροποίηση της φωτεινότητας. Σε εκείνο το σημείο φαίνεται με πολύ δυσκολία (ναι είμαι ψείρας) εντελώς οριζόντια σαν γραμμή ο διαχωρισμός της οθόνης σε άνω και κάτω μέρος. Το περίεργο είναι πως δεν είναι σε κάποιο σημείο που υπήρχε σταθερά κάποια εικόνα για περισσότερη ώρα.

Έχει παρουσιαστεί σε κανέναν και έχει επισκευαστεί;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάτοχος του κινητού 1 μήνα τώρα δεν έχω δει κάτι τέτοιο..

 

Εμένα προφανώς προέκυψε εν καιρό. Το έχω από πέρυσι το καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προφανώς προέκυψε εν καιρό. Το έχω από πέρυσι το καλοκαίρι.

 

Κ μένα περσινό είναι.. δεύτερο χέρι είμαι εγώ...είναι ενός έτους απλά εγώ το έχω 1 μήνα

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα από δεύτερο χέρι αγορασμένο τον Ιανουάριο, καλύτερα επικοινώνησε με το σέρβις να στο φτιάξουν εφόσον είσαι και μέσα στη εγγύηση, λογικά θα σου αλλάξουν οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά σε εσας έρχονται μηνύματα απο το 112; σε όλους τριγύρω μου έρχεται (Samsung - Xiaomi κτλ) εκτος από το Oneplus. έχει ενεργοποιηθεί κανονικά η επιλογή απο το μενου να λαμβάνει ολα τα emergency
Link to comment
Share on other sites

Ούτε μια φορά έχω λάβει για οποιαδήποτε γεγονός.

Βέβαια έχω κάνει μπόλικο debloat ίσως έχω αφαιρέσει κάτι που να έχει σχέση με το να μην λαμβάνω και είμαι και με custom rom συνέχεια δεν ξέρω αν παίζει αυτό ρόλο.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κ μένα ήρθε την ώρα που έτρωγα κ παραλίγο να το πετάξω θάλασσα..τελικά απενεργοποίησα όλες αυτές τις πληροφορίες..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...