Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[quote=vchristod84;8050251

29419094439617272ea7a14854debdc0.jpgddc7d1d95508ff7e068c1e3192487e26.jpg23d3a10013d0eec68b2e4d5daf434f07.jpg

 

Δεν νομίζω ότι είναι κ άσχημα 31 ώρες λειτουργίας 2 ώρες σοτ

Δηλαδή μέχρι να σβήσει θα έχεις τουλάχιστον 50 ώρες (πάνω από 2ημερες) κ 3μισι σοτ

Τα 8ωρα που βλέπεις είναι σε ιδανικές συνθήκες κ συνήθως χωρίς πολυ σταντμπαι ...

Κ εγώ με φουλ σήμα κ καλό γουαιφαι χωρίς να παίζω παιχνίδια είχα 4μισι ώρες με 50% με 7 ώρες από τελευταία φόρτιση...

Αν είσαι έξω χωρίς γουαιφαι χωρίς καλό σήμα εννοείται ότι μειώνεται δραστικά ο χρόνος στο μισο...

Με νορμάλ συνθήκες wifi k 4g από το πρωί 100% μέχρι το βράδυ 10% από 6 ώρες σοτ είσαι κομπλέ...

Εγω πάντα το μετράω με 50% γιατί το φορτιζω από 35 μέχρι 85% κ μπορεί να το φορτιζω 2 φορές τη μερα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι κανείς άλλος που αντιμετωπίζει πρόβλημα με lagging όταν κάνει scrolling και θέμα με το autofocusing στη λήψη βίντεο??
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκιμάσει κάποια ad block? Να βάλω dns?blokada? Δεν είμαι root..

 

Blokada που δούλεψα λίγες ημέρες με MI 10 pro unrooted ήταν πολύ αποτελεσματικο.

Σε oneplus επειδή είμαι root από day one βέβαια έχω AdAwey.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Blokada που δούλεψα λίγες ημέρες με MI 10 pro unrooted ήταν πολύ αποτελεσματικο.

Σε oneplus επειδή είμαι root από day one βέβαια έχω AdAwey.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Είχες κάποιο delay στο σερφαρισμα?? στο φόρτωμα σελίδων?? Για blokada μιλάω..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι κανείς άλλος που αντιμετωπίζει πρόβλημα με lagging όταν κάνει scrolling και θέμα με το autofocusing στη λήψη βίντεο??
Κανένα πρόβλημα δεν έχω.

Τελευταία stable eu.

 

My OnePlus 7 pro is rocket fast

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Είχες κάποιο delay στο σερφαρισμα?? στο φόρτωμα σελίδων?? Για blokada μιλάω..

Με Samsung browser που σερφαρω δεν αντιμετωπισα τετοιο θεμα.

Αλλους broswers δεν δουλεψα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καμία αναβάθμιση θα πάρουμε?

 

Πάρει δεν πάρει... τί να λέμε... προσωπικά για μένα θεωρώ ότι παραμένει κορυφή για τα θέλω μου.

Έχω πάθει πλάκα με την διαχείριση της μπαταρίας την ποιότητα του σήματος ( δεν το συζητώ για την αντίστοιχη ποιότητα στις κλήσεις) και το βίντεο που τραβά στα 60fps fhd αλλά κι από τις κάμερες του συνολικά τις οποίες θεωρώ πολύ ευχάριστη έκπληξη για κάποιον που γνωρίζει από ρυθμίσεις στο Pro mode.

Τα υπόλοιπα περί Oxygen OS κλπ δυνατοτήτων δεν χρειάζεται να τα αναφέρω μιας και πιστεύω ότι περισσότεροι μας γι' αυτόν τον λόγο επιλέξαμε 1+ κι όχι κάτι άλλο.

Edited by XP130TD
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι λίγο άργησε από το σύνηθες δηλαδή δίμηνο από τελευταία stable που βγήκε μέσα Μαΐου.

Η λογική λέει θα βγάλει στη χειρότερη αρχές Αυγούστου την τελευταία oos build βασιζόμενη σε 10 εκτός αν άρχισε ήδη να δουλεύει Android 11 και προσαρμογή oos σε νέα έκδοση Android επομένως τότε από Σεπτέμβρη και βλέπουμε.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στο ΕΒΑΥ εριξες μια ματια?

 

Ναι δεν βρίσκω αυτή που θέλω..οι περισσότερες είναι bumper case που αγκαλιάζουν όλο το κινητό..εγώ θέλω την λεπτή που το αφήνει πάνω κ κάτω ακάλυπτο..

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν βρίσκω αυτή που θέλω..οι περισσότερες είναι bumper case που αγκαλιάζουν όλο το κινητό..εγώ θέλω την λεπτή που το αφήνει πάνω κ κάτω ακάλυπτο..

 

Έχει στο AliExpress απ ότι είδα , κάνε μια αναζήτηση και θα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα το 7 pro λόγω πνιγμού του 5Τ...

 

Unlock Bootloader με το καλημέρα ή στοκ; Δουλεύει το adblock ή συνεχίζονται τα προβλήματα στη 10άρα;

 

Καλώς σας βρήκα :)

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα το 7 pro λόγω πνιγμού του 5Τ...

 

Unlock Bootloader με το καλημέρα ή στοκ; Δουλεύει το adblock ή συνεχίζονται τα προβλήματα στη 10άρα;

 

Καλώς σας βρήκα :)

 

Edit: Στροφή 180 μοιρών, ακύρωση παραγγελίας και αγορά καινουριου galaxy S20. Ντρέπομαι για λογαριασμό μου αλλά το βρήκα σε καλή τιμή... :X

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Edit: Στροφή 180 μοιρών, ακύρωση παραγγελίας και αγορά καινουριου galaxy S20. Ντρέπομαι για λογαριασμό μου αλλά το βρήκα σε καλή τιμή... :X
Καλημέρα!

Καλοδούλευτο φιλαράκι.

Για μένα εάν η Samsung δεν βαλει snapdragon cpus δεν πρόκειται να την ξανά ακουμπήσω...

Exynos=X

 

My OnePlus 7 pro is rocket fast

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δούμε υγεία μπαταρίας??
2-3 σελίδες πισω αναφέρθηκε ένας τρόπος (δεν τον δοκίμασα διότι δεν είμαι σε OOS)

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δούμε υγεία μπαταρίας??

 

ONeplus diagnostic λέγεται η εφαρμογή που θες και την κατεβάζεις από εδώ

 

https://www.apkmirror.com/apk/oneplus-ltd/oneplus-diagnostic/oneplus-diagnostic-1-0-0-181128144023-d201271-release/oneplus-diagnostic-1-0-0-181128144023-d201271-android-apk-download/

Link to comment
Share on other sites

 

Οκ ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω σε γνωστό σάιτ πωλήσεων κινητών να υπάρχουν άτομα που ζητάνε αγορά του op7 pro στα 350/360€.. ποιος το δίνει τόσο ρε παιδιά?? δεν μπορώ και να πατήσω χαχα σε αυτούς τους τύπους.... δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δούμε υγεία μπαταρίας??

 

 

Η εφαρμογή ΔΕΝ δίνει σωστα νούμερα

Σε OP7TPro που αγόρασα πριν 10 ημερες (κατασκευή 6/2020) με 6-7 φορτίσεις, μου δίνει "υγεία" από 92% ως 97%, αναλογα τα κέφια

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή ΔΕΝ δίνει σωστα νούμερα

Σε OP7TPro που αγόρασα πριν 10 ημερες (κατασκευή 6/2020) με 6-7 φορτίσεις, μου δίνει "υγεία" από 92% ως 97%, αναλογα τα κέφια

 

Εμένα σε ενός χρόνου συσκευή δίνει 93%

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Μετά από αρκετή σκέψη και επειδή βρέθηκε άκρη με το οικονομικό θέμα , από σήμερα είμαι κι εγώ κάτοχος του θηρίου OnePlus 7 pro 6/128. Έρχομαι από το «μαύρο σκύλο»:lol: OnePlus 3T , οπότε μου είναι γνώριμο το περιβάλλον. Ήθελα να ρωτήσω ορισμένα πράγματα. Επειδή δε θέλω να μπλέξω με ρουταρισματα , ήθελα να ρωτήσω αν η εφαρμογή jOnePlus Tools [adb/root]λειτουργεί. Με ενδιαφέρει το call recorder και το gcam . Αν λειτουργεί αυτή η εφαρμογή ,θα πρέπει απλά να την κάνω εγκατάσταση και τέλος (είμαι λίγο άσχετος, οπότε με το μαλακό :p)? Αν υπάρχει οποιαδήποτε άλλη πρόταση πέραν της εφαρμογής, είναι ευπρόσδεκτη.

Σας ευχαριστω:):)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...