Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ την ultra χρησιμοποιώ συνήθως.. Τι σε χαλάει;

Μερικές φορές τα χρώματα είναι χάλια και παστελιαζει, δεν ξέρω αν είναι θέμα ρυθμίσεων αλλά χρησιμοποιώ το xml του abdul που προτείνουν.

Link to comment
Share on other sites

Αλλη περιβοητη λυση ειναι η Hypercam με το monster xml την οποια δεν δοκιμασα. Και η xcam beta 11 αλλα δεν θυμαμαι ποιο xml. Δουλευε πολυ ωραια κι αυτη. Βεβαια αυτες ειναι της version 6.

Οταν βγαζεις με gcam και προηγουμενως εχεις χρησιμοποιησει την στοκ,μπορει να επιρεαστει η ληψη οποτε εναν καθαρισμο εφαρμογων πριν τη χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι άσχετο μιας και είμαι καινούριος στην ομάδα. Μπορώ να ρουταρω τη συσκευή χωρίς υπολογιστή; Με ενδιαφέρει μόνο για να δώσω δικαιώματα στο GSam για να μου λέει ακριβείς πληροφορίες για τη μπαταρία

 

Στάλθηκε από το GM1910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι άσχετο μιας και είμαι καινούριος στην ομάδα. Μπορώ να ρουταρω τη συσκευή χωρίς υπολογιστή; Με ενδιαφέρει μόνο για να δώσω δικαιώματα στο GSam για να μου λέει ακριβείς πληροφορίες για τη μπαταρία

 

Στάλθηκε από το GM1910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διακαιώματα gsam μπορείς να δώσει και χωρίς ροοτ μέσω adb

 

https://android.gadgethacks.com/how-to/use-gsam-its-fullest-potential-monitor-battery-life-cpu-usage-more-0176857/

 

My OnePlus 7 Pro Is Rocket Fast

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Διακαιώματα gsam μπορείς να δώσει και χωρίς ροοτ μέσω adb

 

https://android.gadgethacks.com/how-to/use-gsam-its-fullest-potential-monitor-battery-life-cpu-usage-more-0176857/

 

My OnePlus 7 Pro Is Rocket Fast

Το γνωρίζω αυτό αλλά έχω Mac και δεν ξέρω πώς να το κάνω install στο λαπτοπ το adb. Θα κοιτάξω τον οδηγό που έχει και θα το παλέψω, σε ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το GM1910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Βγήκε ob16

2bdd92f88c2158c518bc6dd1f9e047ea.jpg

 

My OnePlus 7 Pro Is Rocket Fast

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το μεσημερακι στο wifi θα το περασω και εγω. Το βγαλε ηδη. Στην 15 παρατηρησα οτι απενεργοποιουνταν πιο συχνα το αποτυπωμα καο σ αναγκαζε να βαζεις pin μια φορα για λογους ασφαλειας.
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο επόμενο 15ημερο θα βγάλει και την καθιερωμένη ανά δίμηνο stable build με Ιουλίου security patch ίσως και Αυγούστου αν βγει προς το τέλος μηνός όπως έγινε πέρσι Ιούλιο μήνα και Android 9:p

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραία εφαρμογουλα για να τσεκαρουμε διάφορα. Εγώ ήθελα να δω την κατάσταση της μπαταρίας μετά απο ένα χρόνο χρήσης. 89% health, όχι και τόσο καλά αν σκεφτείς ότι έχει κάνει γύρω στους 130-140 κύκλους.

https://www.apkmirror.com/apk/oneplus-ltd/oneplus-diagnostic/oneplus-diagnostic-1-0-0-191008200109-1816f85-release/oneplus-diagnostic-1-0-0-191008200109-1816f85-android-apk-download/

Link to comment
Share on other sites

Εκεί παίζουν συνήθως, λογικά τέσσερα με πέντε τοις εκατό παραπάνω σίγουρα για ψυχολογικούς λόγους θα ήταν ένα καλύτερο νούμερο
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιεί κανείς adguard?

σας κόβει διαφημίσεις γιατί εμένα δεν το βλέπω να κόβει και πολλά.

εχω licence αγωρασμένο

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιεί κανείς adguard?

σας κόβει διαφημίσεις γιατί εμένα δεν το βλέπω να κόβει και πολλά.

εχω licence αγωρασμένο

 

χρησιμοποιώ το adguard dns στο ρουτερ, και μου κόβει ότι λέει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θέλω την βοήθεια σας.

Έχω Huawei p30 pro 8/256.

Θέλω να κάνω τη μετάβαση σε 7t pro McLaren edition.

Θα ήθελα να σας παρακαλέσω να μου πείτε εάν αξίζει και ποια υπέρ έχει το ένα και ποια το άλλο. Ειδικά εάν υπάρχει κάποιος που τα είχε και τα δύο.

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Οποιοδήποτε 1+ και να πάρεις θα το ευχαριστηθείς! Είτε αυτό είναι το 7p είτε το 7Τpro .To Oxygen OS με

πλήρη παραμετροποίηση και διάρκεια υποστήριξης 3+ έτη με σούπερ οθόνες και πολύ καλές κάμερες. Τώρα με την έκδοση ΜακΛάρεν πληρώνεις το premium της ξεχωριστής εκδοχής φινέτσας όπως θες πέστο... Όσα Huawei πήρα ( mate 20 Pro & p20 Pro ) τα κράτησα μερικές μέρες με το ζόρι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν σημαίνει ότι δεν αξίζουν, απλά το περιβάλλον χρήσης τους και μερικές λεπτομέρειες βασικές για τον καθένα ξεχωριστά και προσωπικά κάνουν απλά την διαφορά...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το πήρα κ εγώ χθες μετά από κάμποσα παρεμφερή άλλα κινητά.. ο chrome κρασαρει και σε σας?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Από θέμα φωτογραφίας; πως τα πάει το 1+ 7t pro?

 

Εδώ είναι του 7pro το νήμα. Για το 7pro λοιπόν που έχω και δουλεύω τις κάμερές του τις θεωρώ υπέρ υπέρ ικανοποιητικές για τα δεδομένα μου εξαιρετικές θα έλεγα. Δεν δουλεύω να επισημάνω gcam.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@george_21 δούλεψε τον λιγάκι παραπάνω. Εγώ συνηθισμένος από samsung browser δεν τον άλλαζα, όμως εδώ στο 7p ο chrome γαζωνει και είναι και ταυτόχρονα βελουδινος θα έλεγα. Κάντου τις τελευταίες αναβαθμίσεις και δούλεψε τον λιγάκι παραπάνω. Επίσης πολύ καλός κι ο Kiwi browser όπου ρολάρει υπέροχα και κρατά κλειστά όλα τα popups ,δες τον κι αυτόν αν θες ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

[/color]@george_21 δούλεψε τον λιγάκι παραπάνω. Εγώ συνηθισμένος από samsung browser δεν τον άλλαζα, όμως εδώ στο 7p ο chrome γαζωνει και είναι και ταυτόχρονα βελουδινος θα έλεγα. Κάντου τις τελευταίες αναβαθμίσεις και δούλεψε τον λιγάκι παραπάνω. Επίσης πολύ καλός κι ο Kiwi browser όπου ρολάρει υπέροχα και κρατά κλειστά όλα τα popups ,δες τον κι αυτόν αν θες ;)

 

Ok ευχαριστώ φίλος άρχισε να ψιλό στρώνει ήδη.. ακόμα το φέρνω στα μέτρα μου.. 420€ νομίζω άξιζε η αγορά του.. λίγο πιο κάτω έβρισκα το realme x2 pro 12/256.. το οποίο είχα πριν κάνα δίμηνο.

Link to comment
Share on other sites

O kiwi πολυ ωραιος αλλα εχει να ενημερωθει απο περσυ...

Εγω εχω τον samsung και ειναι καλος.

Ο chrome μου εκανε ενα σκαλωμα και δεν εμπαινε απο data παρα μονο wifi.

Δεν το εχαξα παραπανω γιατι δεν ειχε το total black θεμα ακομα και στις σελιδες μεσα,κατι στο οποιο ο kiwi

ειναι ο κορυφαιος κατα τη γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι κι εγώ νέος κάτοχος, πρόσφατα έκανα την τελευταία ενημέρωση. Δεν έχω παράπονο για τίποτα για τη συσκευή μας. Παραθέτω ένα δείγμα της μπαταρίας τις τελευταίες 2 μέρες. Μπορεί να υπάρξει βελτίωση λέτε; 29419094439617272ea7a14854debdc0.jpgddc7d1d95508ff7e068c1e3192487e26.jpg23d3a10013d0eec68b2e4d5daf434f07.jpg

 

Στάλθηκε από το GM1910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δώστου λίγες μέρες να μάθει τα πατήματα σου, καλοδούλευτο το εργαλείο.

Εγώ περίπου στις 6 ώρες οθόνη έχω με μόνιμα ανοιχτά bluetooth hands free, αρκετά δεδομένα περισσότερο όμως χρήση με wifi, φωτεινότητα κατά μ.ο. στην μέση και πάνω κοντά στα 3/4 ανάλογα τις συνθήκες και ομιλίες κλήσεις γύρω στο 3ωρο...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ με ένα πρόγραμμα που έχει ανεβάσει ένα παιδί από miui.gr. να ξηλωσω κάποιες Google εφαρμογές..σε Huawei, Xiaomi,nokia, Samsung δουλεύει μια χαρά.σε OnePlus k realme δεν.. κάτι γίνεται με τους drivers.. ουσιαστικά την ώρα που βγαίνει μύνημα στον υπολογιστή να επιτρέπεται η σύζευξη κ να θεωρείται αξιόπιστος δεν βγαίνει το ίδιο στην οθόνη του κινητού για να το αναγνωρίσει.. κάποια λύση???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...