Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@konakis

Αυτό το σκεφτόμουν και εγώ, απλά είδα κάτι βίντεο για την αφαίρεση του υγρού που με απογοήτευσαν, δεν υπάρχει περίπτωση να μπω στην διαδικασία και να υπάρχει κίνδυνος να χαραχτεί το τζαμί του. Ή θα μείνει έτσι (που δεν το θέλω) ή θα βάλω από πάνω κάποιο τζαμί.

 

Στάλθηκε από το OnePlus 7pro χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω ενα πρόβλημα σε καμια εφαρμογή δεν μου εμφανίζει pop up notification.

με την μια δίχνει το notification στο status bar

Link to comment
Share on other sites

@konakis

Αυτό το σκεφτόμουν και εγώ, απλά είδα κάτι βίντεο για την αφαίρεση του υγρού που με απογοήτευσαν, δεν υπάρχει περίπτωση να μπω στην διαδικασία και να υπάρχει κίνδυνος να χαραχτεί το τζαμί του. Ή θα μείνει έτσι (που δεν το θέλω) ή θα βάλω από πάνω κάποιο τζαμί.

 

Στάλθηκε από το OnePlus 7pro χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

@alfa κατανοητό και λογικό...Σε whitestone domed που είχα σε s8 έβγαινε πολύ εύκολα. Μάλιστα το παιδί που το πήρε μετά από μένα επειδή του έπεσε μετά από καιρό, πρώτον του έσωσε την οθόνη και δεύτερον του τι αφαίρεσαν πολύ εύκολα μου είπε. Τώρα με αυτά τα moloco που βάζουν εδώ στα 1+ οι περισσότεροι δεν έχω άποψη (ούτε επιδιώκω ούτε φυσικά το θέλω να μου συμβεί χα χα χα) όπως και να χει είναι πολύ καλό σε αίσθηση, όχι καλύτερο από το whitestone και είναι κοντά με εκείνο που είχα στο mate 20 pro όμως δεν θυμάμαι την ονομασία του.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως που είχα mocolo για 9 μήνες όταν πήγα να το βγάλω έκανα 4 ώρες.

Ειχε γίνει ένα με την οθόνη ειδικά στην μέση δεν ξεκολουσε με τπτ.

Από τότε το έχω γυμνό.

Δεν προτείνω σε καμία περίπτωση mocolo.

 

 

My OnePlus 7 Pro Is Rocket Fast

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πώς και το έβγαλες; για έλεγχο ή δεν σου άρεσε κάτι? για παράδειγμα η αίσθηση του;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εγώ όταν πιάνω στο σπίτι το s8 plus (το έχω κυρίως για σερφάρισμα μουσική λόγω Audio Jack ,YouTube κλπ social) το οποίο είναι δίχως γυαλί είναι άλλη η αίσθηση...κυλά το χέρι και απολαμβάνεις κάθε σου κίνηση είσαι ένα με την συσκευή...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πώς και το έβγαλες; για έλεγχο ή δεν σου άρεσε κάτι? για παράδειγμα η αίσθηση του;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εγώ όταν πιάνω στο σπίτι το s8 plus (το έχω κυρίως για σερφάρισμα μουσική λόγω Audio Jack ,YouTube κλπ social) το οποίο είναι δίχως γυαλί είναι άλλη η αίσθηση...κυλά το χέρι και απολαμβάνεις κάθε σου κίνηση είσαι ένα με την συσκευή...

Η αίσθηση καλη ήταν απλά άρχισε και έφευγε η κόλλα από τα πλαϊνά.

Πλέον γυμνό άλλο κινητό όπως λες δεν υπάρχει.

 

My OnePlus 7 Pro Is Rocket Fast

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.

Πήρα δεύτερο χέρι ένα 7pro 8/256, όταν το πήρα είχε την 10.3.2 και το αναβάθμισα στην 10.3.3, το κινητό είναι αγορασμένο από Ελληνικό κατάστημα.

Εδώ βλέπω ότι μιλάτε για το ευρωπαϊκό με άλλη ρομ... τι παίζει ακριβώς?

Και μια δεύτερη ερώτηση, ο προηγούμενος του είχε περάσει liquid glass, που θεωρώ ότι είναι μια απλή βλακεία με καλό μάρκετινγκ, μπορώ να περάσω από πάνω tempered glass?

 

Επί της ουσίας είναι η ίδια ρομ, εάν θέλεις κατέβασε την ευρωπαϊκή και περνά την, δεν χρειάζεται φορμάτ και εγώ αυτό έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κανεις με Cosmote Whats ap που να εχει ενεργοποιησει τα VoLTE VoWIFI με PDC να μου πει ποιο να χρησιμοποιησω γιατι εχω δοκιμασει μερικα αλλα τιπτα

 

ΥΓ. ακυρο δεν το ειχα ενεργοποιησει απο την κοσμοτε

Edited by Marios81
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου. Ίσως επειδή έχεις καλό σήμα δεν εμφανίζεται.

Αμα βάλεις λειτουργία πτήσης και ανοίξεις WiFi θα δουλέψει το vowifi.

 

My OnePlus 7 Pro Is Rocket Fast

 

Όντως αυτό συμβαίνει! Ευχαριστώ.

Πάντως διακόπτης για το VoLTE υπάρχει πουθενά και δεν τον βλέπω;

Link to comment
Share on other sites

Όντως αυτό συμβαίνει! Ευχαριστώ.

 

Πάντως διακόπτης για το VoLTE υπάρχει πουθενά και δεν τον βλέπω;

Για volte δεν υπάρχει όχι!

 

My OnePlus 7 Pro Is Rocket Fast

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αιτηση για φορητοτητα απο Q σε Cosmote What's up μονο και μονο γι αυτο το λογο (VoLTE-VoWifi).

Παραδοξως φετος ειχανε αμεσα διαθεσιμες καρτες sim για μεταφορα σε καρτοκινητο και εντελως δωρεαν...

Εν αναμονη...

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Επί της ουσίας είναι η ίδια ρομ, εάν θέλεις κατέβασε την ευρωπαϊκή και περνά την, δεν χρειάζεται φορμάτ και εγώ αυτό έκανα.

Δηλαδή την περνάω απλά από πάνω? δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα?

 

Όσο για το τζαμακι, θα σκεφτώ τι θα κάνω, πολλά διαβάζω και μπερδεύομαι :)

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Διακόπτη για το VoLTE & VoWiFi έχει (τουλάχιστον το δικό μου) είναι στις ρυθμίσεις - WiFi- SIM και δίκτυο - SIM 1

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μιας που μιλάτε για vowifi και volte. Μετά την τελευταία(ή προτελευταία, δεν το πρόσεξα αμέσως) ενημέρωση συστήματος έχασα τη δυνατότητα να κάνω κλήσεις μέσω vowifi. Ότι και να έκανα δε μπόρεσα να συνδεθώ. Το volte λειτουργεί κανονικά.

Έχει κανένας καμία ιδέα ή έχει τύχει σε κανένα άλλο άτομο;

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το step count οντως πρεπει να ειχε θεμα στην 14 γιατι ειχα μεγαλες αποκλισεις συγκριτικα με το ρολοι που χρησιμοποιω
Link to comment
Share on other sites

539€ το 7 Pro στο επίσημο site. Γενναίες εκπτώσεις από την OnePlus.

Βιάστηκα και πήρα το 7t Pro στα 629€

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Το 6/128 και 599 euro το 8/256. Βέβαια βγάζει out of stock επιλέγοντας buy...για μένα παραμένει κινητάρα και για φέτος!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κανεις με Cosmote Whats ap που να εχει ενεργοποιησει τα VoLTE VoWIFI με PDC να μου πει ποιο να χρησιμοποιησω γιατι εχω δοκιμασει μερικα αλλα τιπτα

 

ΥΓ. ακυρο δεν το ειχα ενεργοποιησει απο την κοσμοτε

 

Εστειλες sms στο 1333? Eμενα μου ερχεται απαντηση περι μη συμβατης συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή την περνάω απλά από πάνω? δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα?

 

Όσο για το τζαμακι, θα σκεφτώ τι θα κάνω, πολλά διαβάζω και μπερδεύομαι :)

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Διακόπτη για το VoLTE & VoWiFi έχει (τουλάχιστον το δικό μου) είναι στις ρυθμίσεις - WiFi- SIM και δίκτυο - SIM 1

 

Ναι, εγώ την κατέβασα από εδώ:

 

https://redirect.viglink.com/?key=e164e26dfb5274d06a0fe10b82774dc2&u=https%3A%2F%2Fotafsg1.h2os.com%2Fpatch%2Famazone2%2FGLO%2FOnePlus7ProNROxygen%2FOnePlus7ProNROxygen_21.E.22_GLO_022_2005102327%2FOnePlus7ProNROxygen_21_OTA_022_all_2005102327_0a33d5c84515300.zip&type=ap&loc=https%3A%2F%2Fforum.xda-developers.com%2Foneplus-7-pro%2Fhow-to%2Foxygenos-10-0-6-eu-oneplus-7-pro-t4107293%2Famp%2F&ref=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F

Link to comment
Share on other sites

Το 6/128 και 599 euro το 8/256. Βέβαια βγάζει out of stock επιλέγοντας buy...για μένα παραμένει κινητάρα και για φέτος!

 

Όντως, δεν το είχα προσέξει. Διαθέσιμο μόνο το 8/256 σε grey.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Εστειλες sms στο 1333? Eμενα μου ερχεται απαντηση περι μη συμβατης συσκευης.

 

Και θα συνεχίσει να σου έρχεται αν επιμένεις :p δεν είναι συμβατή η συσκευή μας.

Εγώ έβαλα την κάρτα σε ένα iphone έστειλα το μήνυμα και το ενεργοποίησαν άμεσα. Έβαλα την κάρτα πάλι στην συσκευή μας και έτοιμο.

Link to comment
Share on other sites

Και θα συνεχίσει να σου έρχεται αν επιμένεις :p δεν είναι συμβατή η συσκευή μας.

Εγώ έβαλα την κάρτα σε ένα iphone έστειλα το μήνυμα και το ενεργοποίησαν άμεσα. Έβαλα την κάρτα πάλι στην συσκευή μας και έτοιμο.

 

Ναι αυτο περιμενω να κανω με ενα Samsung. Το ειχα δει και παλια με το ΧΖ3 που το εδινε μη συμβατο

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις και στην εξ. Πελατών και να ζητήσεις να το ενεργοποιήσουν, εμένα μου το έκαναν, αν και έλεγαν ότι δεν είναι συμβατή συσκευή, τους είπα ότι έχω και άλλη γραμμή ενεργοποιημένη που δουλεύει κανονικά. Οπότε δεν αρνήθηκαν την ενεργοποίηση.

 

Στάλθηκε από το OnePlus 7pro χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εστειλες sms στο 1333? Eμενα μου ερχεται απαντηση περι μη συμβατης συσκευης.

Πάρε τηλέφωνο την κοσμοτε κ θα στο ενεργοποιησουν αυτοί τηλεφωνικά. Εγώ έτσι το έκανα γιατί κ μένα το SMS δε δουλευε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...