Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είτε οθόνη είτε πλάτη θα γινότανε κομμάτια. Το είχα πάνω σε σταντ κινητού και το κοπανησα με βιβλίο οπότε και απογειώθηκε. Ούφφφ!!!
Link to comment
Share on other sites

Με τον stock launcher και με opera browser εδώ και μια εβδομάδα περίπου ως προεπιλεγμένη εφαρμογή εξαφανίστηκαν όλα τα θεματακια που είχα αναφέρει σχετικά με φριζαρισματα σε άνοιγμα και ανάγνωση λινκ από άλλες εφαρμογές αλλά και οποιαδήποτε άλλη δυσλειτουργία είχα παρατηρήσει. Να σημειωθεί πως χρησιμοποιούσα τον poco launcher .

Με nova δεν θυμάμαι να είχα κάποιο θέμα.

Και μιας και το θυμήθηκα τώρα , έχω θέμα με την εφαρμογή της Πειραιώς (μου συνέβαινε θυμάμαι και με άλλες συσκευές κάτι έπαιζε με κάποιες ρυθμίσεις-δικαιώματα που δίνουμε στον nova launcher και άλλες εφαρμογές) ως προς τα εξής:

Έχετε δει που πλέον όταν κάνεις μια συναλλαγή από desktop σου ζητάει επιβεβαίωση μέσω notification από το κινητό (όχι μέσω sms όπως παλαιότερα) δεν ολοκληρώνεται γιατί βγάζει μήνυμα στην εφαρμογή "caution: accessibility services are enabled" .Επίσης θεωρώ πως είναι και ο λόγος που δεν με αφήνει να μπω μόνο με το δακτυλικό αποτύπωμα αλλά ζητά pin . (Με eurobank και Εθνική δεν έχω θέμα)

Γνωρίζει κάποιος πως διορθώνεται ;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τον stock launcher και με opera browser εδώ και μια εβδομάδα περίπου ως προεπιλεγμένη εφαρμογή εξαφανίστηκαν όλα τα θεματακια που είχα αναφέρει σχετικά με φριζαρισματα σε άνοιγμα και ανάγνωση λινκ από άλλες εφαρμογές αλλά και οποιαδήποτε άλλη δυσλειτουργία είχα παρατηρήσει. Να σημειωθεί πως χρησιμοποιούσα τον poco launcher .

Με nova δεν θυμάμαι να είχα κάποιο θέμα.

Και μιας και το θυμήθηκα τώρα , έχω θέμα με την εφαρμογή της Πειραιώς (μου συνέβαινε θυμάμαι και με άλλες συσκευές κάτι έπαιζε με κάποιες ρυθμίσεις-δικαιώματα που δίνουμε στον nova launcher και άλλες εφαρμογές) ως προς τα εξής:

Έχετε δει που πλέον όταν κάνεις μια συναλλαγή από desktop σου ζητάει επιβεβαίωση μέσω notification από το κινητό (όχι μέσω sms όπως παλαιότερα) δεν ολοκληρώνεται γιατί βγάζει μήνυμα στην εφαρμογή "caution: accessibility services are enabled" .Επίσης θεωρώ πως είναι και ο λόγος που δεν με αφήνει να μπω μόνο με το δακτυλικό αποτύπωμα αλλά ζητά pin . (Με eurobank και Εθνική δεν έχω θέμα)

Γνωρίζει κάποιος πως διορθώνεται ;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όσον αφορά την εφαρμογή της Πειραιώς, είχα κι εγώ αυτό το θέμα. Μια λύση που λειτουργεί για εμένα, είναι ότι απλα όταν εμφανίζεται το μήνυμα περιμένω 3 δευτερόλεπτα για να φύγει και μετά όλα καλά. Αν κανω το λάθος και πατήσω να μπω πριν εξαφανιστεί το μήνυμα, βγαίνει το αποτύπωμα και μπαίνει μόνο με το pin μεχρι να το ξαναρυθμισω.

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την εφαρμογή της Πειραιώς, είχα κι εγώ αυτό το θέμα. Μια λύση που λειτουργεί για εμένα, είναι ότι απλα όταν εμφανίζεται το μήνυμα περιμένω 3 δευτερόλεπτα για να φύγει και μετά όλα καλά. Αν κανω το λάθος και πατήσω να μπω πριν εξαφανιστεί το μήνυμα, βγαίνει το αποτύπωμα και μπαίνει μόνο με το pin μεχρι να το ξαναρυθμισω.

 

Είνια θέμα της εφαρμογής αυτό. Έχω μαλώσει μαζί τους επειδή η λύση που προτείνει το τεχνικό τους τμήμα είναι να μην δώσω άδεια σε εφαρμογή στο κινητό να μπορεί να σχεδιάσει από πάνω. Και τους ανέφερα ότι δεν το δέχομαι σαν λύση επειδή μόνο με την δική τους συμβαίνει αυτό. Με nbg, alpha, n26, revolut όλα καλά.

Γενικά στο playstore έχουν φάει πολύ κράξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά από ώρα σε ώρα, μέρα σε σε μέρα, θα έρθει και 10.0.3. Κυκλοφορεί μόνο για το απλό 7 προς το παρόν και δεν έχει κανένα τρελό change log. Security Νοεμβρίου και bug fixes.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγεί και για το 7 pro.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγεί και για το 7 pro.
Από το πρωί που δοκιμάζω δεν έχει βγει ακόμα . Αν αλλάξουμε χώρα μπορεί να εμφανιστεί?

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι , ειμαι με την 10.0.2GM21BA και ειδα στο Software Upgrate οτι υπαρχει 10.0.2GM21 ( 5 Δεκεβριου ) , υπαρχει καποια διαφορα σε GM21BA και GM21 ? αν ειναι να την κατεβασω και να την βαλω.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι , ειμαι με την 10.0.2GM21BA και ειδα στο Software Upgrate οτι υπαρχει 10.0.2GM21 ( 5 Δεκεβριου ) , υπαρχει καποια διαφορα σε GM21BA και GM21 ? αν ειναι να την κατεβασω και να την βαλω.
To BΑ είναι η European έκδοση και η ΑΑ η global.

Μην την περάσεις όχι.

Αναμένουμε για BA

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα . Μία βοήθεια μεταξύ seven pro και Seven τ ποιο θα περνάτε

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα . Μία βοήθεια μεταξύ seven pro και Seven τ ποιο θα περνάτε

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει κάποια ουσιαστική διαφορά. Ένας 855+ και μια κάμερα για macro είναι οι διαφορές του 7T Pro από το 7 Pro. Και η τιμή που είναι ένα 10αρικο παραπάνω στο πιο νέο 7T pro.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποια ουσιαστική διαφορά. Ένας 855+ και μια κάμερα για macro είναι οι διαφορές του 7T Pro από το 7 Pro. Και η τιμή που είναι ένα 10αρικο παραπάνω στο πιο νέο 7T pro.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μιλαω για oneplus 7pro με το απλο oneplus7t (οχι το pro)

Link to comment
Share on other sites

μιλαω για oneplus 7pro με το απλο oneplus7t (οχι το pro)
Πάλι τα ίδια με παραπάνω. Απλά θα έχεις μικρότερη οθόνη και ένα μικρό notch. Εσύ τι θέλεις είναι το θέμα. Το νεότερο η το 7 Pro με την οθοναρα του;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πρεπει να προσεξω κατι στο κινητο , να ελέγξω κατι πριν την αγορα του ? (μιλαω για μεταχειρισμενο τηλ)

 

βρηκα καποιες αγγελιες στα 500 8/256

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην stock εφαρμογη των sms δεν μου βγαζει ειδοποιηση καθολου. Ερχονται μεν τα μυνηματα κανονικα και βγαινει μονο η κουκιδα στο εικονιδιο καμια αλλη ειδοποιηση. Στις ρυθμισεις τις ειδοποιησεις των sms τις εχω on. Ξερετε τι μπορει να φταιει?
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ένα μίνι συγκριτικό με Pixel 4 XL και OnePlus 7 Pro με νυχτερινή όραση και νυχτερινό τοπίο αντίστοιχα.

 

https://photos.app.goo.gl/nAYctHqkjX47kJ6x9

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ένα μίνι συγκριτικό με Pixel 4 XL και OnePlus 7 Pro με νυχτερινή όραση και νυχτερινό τοπίο αντίστοιχα.

 

https://photos.app.goo.gl/nAYctHqkjX47kJ6x9

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το νυχτερινο τοπιο του 1+7 pro ειναι κορυφαιο... Οτι ρυθμιση και να εβαλα με τις 2 gcam που δοκιμαζω αυτον τον καιρο,τις παταει κατω.

Τωρα βλεπω το ιδιο και με το pixel 4xl. Στο αυτοματο ομως σε τετοιες συνθηκες ειναι ανωτερη η gcam. Οχι οτι ειμαστε τοσο χαλια για καποιον που βγαζει απλα φωτογραφιες.

Link to comment
Share on other sites

Φτάνει το pixel χερατο night sight 1 second ή το στηριξες κάπου; Αν ήταν χερατο, το καταφέρνεις εύκολα;

Πρέπει να ηταν πολύ σκοτεινά στο δωμάτιο.

 

Μου κάνει εντύπωση που έστω σε 2 φωτογραφίες, δηλαδή μπαλκόνι και δωματιο που φαίνεται η πορτα, πήγε καλύτερα το 1+ (λιγότερος θόρυβος χωρίς να υστερεί αισθητά σε λεπτομέρια αν και σε dr παραμένει καλυτερο το pixel). Ίσως βέβαια ειναι νωρίς και να βελτιωθεί και άλλο το pixel με updates. Στις αλλες 2 βέβαια (δεντράκι και κουκλάκι dragonball) το pixel 4 αισθητά ανώτερο.

 

Στη μπαλκονάτι ίσως η gcam στπ 1+ να τα πήγαινε ακόμα καλύτερα.

 

Υ.Γ. Τωρα που την ξαναβλεπω αυτή με τη πόρτα, κάνει κατι περιεργα artifacts το 1+. Τι φάση; Μην τυχον ειχες ενεργη κάποια gcam στο background ?

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Φτάνει το pixel χερατο night sight 1 second ή το στηριξες κάπου; Αν ήταν χερατο, το καταφέρνεις εύκολα;

Πρέπει να ηταν πολύ σκοτεινά στο δωμάτιο.

 

Μου κάνει εντύπωση που έστω σε 2 φωτογραφίες, δηλαδή μπαλκόνι και δωματιο που φαίνεται η πορτα, πήγε καλύτερα το 1+ (λιγότερος θόρυβος χωρίς να υστερεί αισθητά σε λεπτομέρια αν και σε dr παραμένει καλυτερο το pixel). Ίσως βέβαια ειναι νωρίς και να βελτιωθεί και άλλο το pixel με updates. Στις αλλες 2 βέβαια (δεντράκι και κουκλάκι dragonball) το pixel 4 αισθητά ανώτερο.

 

Στη μπαλκονάτι ίσως η gcam στπ 1+ να τα πήγαινε ακόμα καλύτερα.

 

Υ.Γ. Τωρα που την ξαναβλεπω αυτή με τη πόρτα, κάνει κατι περιεργα artifacts το 1+. Τι φάση; Μην τυχον ειχες ενεργη κάποια gcam στο background ?

Όχι δεν έχω τίποτε άλλο στο 7Pro. Όλες οι φωτό είναι χερατες και με την stock κάμερα. Εγώ αυτό που παρατηρώ σε πρώτη ματιά, είναι πως τα χρώματα στις φωτο του 7 Pro είναι πιο ζωντανά, ίσως να τα υπερεκθετει λίγο; Όταν όμως ζουμαρεις στην φωτό, ξεκινάνε τα παστελιασματα και χάνονται οι λεπτομέρειες. Ειδικά στις φωτο που είναι σε εσωτερικό χώρο, όπως το δεντράκι και την φιγούρα του Dragonball. Το δωμάτιο ήταν σκοτεινό και η μόνη πηγή φωτός ήταν της οθόνης του υπολογιστή λίγο πιο διπλα. Σε λεπτομέρεια σίγουρα το Pixel είναι ανώτερο. Στην ζωντάνια των χρωμάτων ίσως εντυπωσιάζει περισσότερο το 7 Pro. Οι λήψεις με το pixel ήταν εύκολες ναι.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ενα μινι συγκριτικο με στοκ και 2 gcams.

Oλες οι ληψεις ειναι στο αυτοματο,χερατες,απειραχτες με συννεφια και σε κλειστο χωρο.

Η 1η με την στοκ καμερα (android 10,open beta 6), η 2η με xcam σεταρισμενη απο Antretng συμφωνα με τα δικα μου γουστα και την εμπειρια του.

Η 3η ειναι η πλεον αγαπημενη μου (gcam 7.2 -vers.1.5) και την παλευουμε να ρθει το χρωμα και η αντιθεση εκει που μας αρεσει τον καθενα.

Kαι σε αυτην, οι ρυθμισεις ειναι απο τον Ανδρεα εκτος απο χρωματα και αντιθεση που τα ρυθμισα λιγο πιο κοντα στα γουστα μου για το ρεαλιστικοτερο αποτελεσμα.

Νομιζω ειναι και το καλυτερο αποτελεσμα μιας και ο θορυβος ειναι ελαχιστος εως καθολου.Και με αυτη την ιδια καμερα,εβγαλα μια φωτο σε εξωτερικο χωρο (εχει προσανατολισμο για νυχτερινες ληψεις)

 

Στοκ

49210043992_c8beb0e7a7_z.jpgIMG_20191212_111240 by Dim Tsak, on Flickr

 

Xcam

49210051732_b6e460124a_z.jpgIMG_20191212_111341 by Dim Tsak, on Flickr

 

Gcam 7.2

49209348763_9aab12978b_z.jpgIMG_20191212_114815 by Dim Tsak, on Flickr

 

Gcam 7.2

49210060807_3f1d839fcf_z.jpgIMG_20191212_123512 by Dim Tsak, on Flickr

 

Καθε σχολιο-παρατηρηση ευπροσδεκτη.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Εδώ στο κινητο γιατί φαίνονται και στον υπολογιστή είναι σαν να μην υπάρχουν καν;

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα σκάλωμα;; Από υπολογιστή τις τσεκαρα κιόλας για να τις δω με λεπτομέρια.

 

Eξαφανιστηκε το μισο ποστ και εμειναν 3-4 σειρες...Τι να πω

Στο συγκριτικο καμερων επισης ανεβηκαν.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Κανένα σκάλωμα;; Από υπολογιστή τις τσεκαρα κιόλας για να τις δω με λεπτομέρια.

 

Eξαφανιστηκε το μισο ποστ και εμειναν 3-4 σειρες...Τι να πω

Στο συγκριτικο καμερων επισης ανεβηκαν.

Στο pc δεν μπορώ να τις δω πάντως για ασφαλή συμπεράσματα. Μόνο στο κινητό φαίνονται.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Στο pc δεν μπορώ να τις δω πάντως για ασφαλή συμπεράσματα. Μόνο στο κινητό φαίνονται.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ξερω τι γινεται παλι.Εκανα ενα edit στο ποστ και ισως φαινονται σωστα.

Μου το χει ξανακανει το φορουμ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι γινεται παλι.Εκανα ενα edit στο ποστ και ισως φαινονται σωστα.

 

Μου το χει ξανακανει το φορουμ

Στο συγκριτικό φαίνονται κανονικά παντως από υπολογιστή. Εδώ δεν ξέρω γιατί.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...