Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την πρώτη ευκαιρία θα δοκιμάσω όπως λες! Θα τσιμπήσω ένα κλικ τα χρώματα ανέβασμα γιατί το εντελώς ρεαλιστικό που βλέπω στις παραπάνω φώτο είναι κάτι ανάμεσα στις δύο!
Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει για το πως θα κανω καθαρή εγκατάσταση την openbeta 6 απο stable 10.0.2 που είμαι τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέβασα το software(περίπου 2gb), από το επίσημο site της Oneplus( την .gr σελίδα τους και ενώ ήμουν συνδεμένος στο λογαριασμό μου). Το κατέβασα στο λάπτοπ. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών στο κινητό (ημουν με την 9 αλλα και στην 10 stable το ίδιο θα έκανα).Μετά,πέρασα το κατεβασμένο αρχείο στον αποθηκευτικό χώρο του κινητου (όχι σε φάκελο συγκεκριμένο για να μπορεί να το δει η συσκευή όταν χρειαστεί) και έκανα το χειροκίνητο update. Όταν το έκανα ήταν η οpen beta 3. Από τότε,τα updates των beta τα παίρνω αμεσα και το κινητό δουλεύει ρολόι.

 

Με τον ίδιο τρόπο είχα προσπαθήσει να πάω από beta σε stable 10αρα αλλά δεν μου το επέστρεψε γιατί το security patch της stable ήταν παλιότερο από της beta.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ από το gearbest, εντυπωσιακό θα έλεγα, οθόνη κρύσταλλο, γρήγορο και το μπλε χρώμα πολύ καλό.

Είναι όντως αρκετά μεγάλη συσκευή, δεν ξέρω ακόμα αν θα με βολέψει, ίδωμεν.

op7pro.jpg' alt='op7pro.jpg'>

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Με την πρώτη ευκαιρία θα δοκιμάσω όπως λες! Θα τσιμπήσω ένα κλικ τα χρώματα ανέβασμα γιατί το εντελώς ρεαλιστικό που βλέπω στις παραπάνω φώτο είναι κάτι ανάμεσα στις δύο!

 

Ενταξει ειναι και θεμα γουστου αυτά. Αμα σε χαλάει ανεβασε το saturation λιγο :)

 

Βέβαια να ξερεις ότι μετά με επεξεργασία είναι ευκολότερο να ανεβάσεις το saturation παρά να το κατεβάσεις. Οπότε αν εισαι οριακά οκ, το λιγο πιο κάτω είναι προτιμότερο από το λίγο πιο πάνω.

 

Κατά τα άλλα δεν έχω προλάβει να κάνω πολλά τεστ. Για αυτό ειπα όποιος θέλει ας βοηθήσει με δειγματα του και να την φέρουμε σιγα σιγα. Αν και έχει κάτσει ανέλπιστα καλά. Τρομερές οι νέες επιλογές που εχει η 7.2 για το noise reduction!!!

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Το γούστο μου και προερχόμενος από Sony είναι η ακριβέστερη δυνατή αποτύπωση των χρωμάτων σε σχέση με ότι βλέπει το ματι. Με την επεξεργασία εννοείται θα γίνουν τέλειες!!! Θα κάνω δοκιμές και θα δω εκείνη και την αστροφωτογραφηση που γλυκοκοιταζω από τα pixel. Απλά θα τα γράφω εδώ κυρίως γιατί με το telegram δεν τα πάω καλά.

Και τα υπέρτατα nightscenes που μου έχουν λύσει τα χέρια!

Πριν αρχίσω να σκαλίζω και το pro mode της στοκ.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω παιδια πηρα μολις ενα 7pro και ηθελα να ρωτησω αντι για κουκιδα στα εικονιδια πως το αλλαζω να ειναι σε αριθμους π.χ στα μυνηματα στο viber fb κτλ?
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω παιδια πηρα μολις ενα 7pro και ηθελα να ρωτησω αντι για κουκιδα στα εικονιδια πως το αλλαζω να ειναι σε αριθμους π.χ στα μυνηματα στο viber fb κτλ?
Μόνο με άλλον launcher. Πχ Nova.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αύριο μάλλον παραλαμβάνω (επιτέλους) το κινητό και επειδή θα χρησιμοποιώ ταυτόχρονα και το 6Τ, θα υπάρχει πρόβλημα αν χρειαστεί να φορτίσω καμία φορά το 6Τ με το φορτιστή του 7 προ;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια κανένα θέμα, απλά λογικά ίσως φορτίζει πιο γρήγορα.

 

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια κανένα θέμα, απλά λογικά ίσως φορτίζει πιο γρήγορα.

 

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

 

Δεν υποστηρίζει warp charge το 6t οπότε δεν γίνεται να φορτίσει πιο γρήγορα. Είτε ο φορτιστής του 7 pro υποστηρίζει και dash και τελικά θα φορτίζει το 6t όσο φόρτιζε με τον μαμα είτε θα καταλήξει να φορτίζει πιο αργά.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον θα φορτίζει χωρίς πρόβλημα και αυτό έχει σημασία στο τέλος :p

Διότι αν υπήρχε ασυμβατότητα θα ήταν τραγική επιλογή της oneplus και να μην φορτίζει καθόλου.

 

Εγώ τουλάχιστον βάζω έναν της Sony στα 1.5Α και φορτίζω όλα τα κινητά με αυτόν τα τελευταία 3-4 έτη και δεν τον αλλάζω με κανέναν μαμά φορτιστή.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν τρελαίνομαι αν θα το φορτίζει πιο γρήγορα, απλά αν φορτίζει κανονικά. Αν και δεν έχω σκοπό να μπερδεύω τους φορτιστές, απλά το ρώτησα για το αν προκύψει.

Επιτέλους το κινητό το παρέλαβα σήμερα. Του έκανα ένα αρχικό setup και δύο μου έκαναν εντύπωση, ότι στην αρχική εγκατάσταση δε ζήτησε να σετάρω αναγνώριση με το πρόσωπο και το δεύτερο πράγμα που μου έκανε τρελή εντύπωση είναι η αμεσότητα του δακτυλικού. Έχοντας το 6Τ για σχεδόν 12 μήνες μπορώ να συγκρίνω τη διαφορά της ταχύτητας στο δακτυλικο. Είναι μέρα με τη νύχτα διάφορα. Μόνο ένα απλό άγγιγμα χρειάζεται και έχει ξεκλειδωθεί η οθόνη. Αφού νόμισα ότι δε λειτουργεί το δακτυλικό και έβαλα αλλά δάχτυλο να το ξεκλειδώσω και φυσικά δεν ξεκλείδωνε! Τέλος ως πρώτη εντύπωση καιρό είχα ανοίξω κινητό από τη θήκη του και να είναι με 100% μπαταρία

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

κατι ξυπνάει την οθονη σε άσχετες στιγμές, χωρις να εχω ειδοποιήσεις. πως θα βρω τι είναι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

κατι ξυπνάει την οθονη σε άσχετες στιγμές, χωρις να εχω ειδοποιήσεις. πως θα βρω τι είναι αυτό;

 

Μηπως εχεις ενεργο το "μην ενοχλειται" και καποια εφαρμογη στην αναβει οταν πχ εχει μηνυμα;

Link to comment
Share on other sites

οχι, και δυστυχώς γίνεται ενοχλητικό... χθες περασα open beta 6 πανω απο την 10.0.2 μήπως αλλάξει κάτι, αλλα τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Εμενα την ξυπναει επιβεβαιωμενα το telegram και το huawei health. Και ειδικα οταν επανασυνδεεται το smartwatch στο κινητο (πχ, ερχομαι εντος εμβελεις bluetooth.
Link to comment
Share on other sites

σε εμενα συμβαίνει και με κλειστό το Bluetooth. (εχω το Huawei health και το galaxy wear)

 

Σαφως. Ισχυει και αυτο που λες και δεν το διατυπωσα σωστα. Η εφαρμογη φταιει απλα επιπλεον το διαπιστωσα και στις επανασυνδεσεις με το ρολοι (Huawei Watvh GT)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως γινεται οταν μου ερχεται καποιο μηνυμα να μην ανοιγει αυτη η καρτελα πανω στην κορυφη της οθονης?

Και κατι αλλο. Το always on πως γινεται να παραμενει αναμενο? αν δεν γινεται εχετε βρει καποια αλλη λυση?

Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Τόσο καιρό το είχα χωρίς θήκη. Την Κυριακή είπα ας του βάλω μια μπλε σκληρή θήκη πλάτης που πήρα στις αρχες. Ε σήμερα έφαγε το πρωτο ακροβατικό πέσιμο από γραφείο πάνω σε μωσαϊκό (κανένα μέτρο ύψος μαζί με τριπλό Άξελ και διπλό τολουπ). Όλα καλά,μια γρατζουνιά στην εμπρός μεμβράνη μόνο,τον ελενξα και πισω.. Θα πάρω και κάνα κρατικό λαχείο να παίξω καλού κακού.
Link to comment
Share on other sites

Τόσο καιρό το είχα χωρίς θήκη. Την Κυριακή είπα ας του βάλω μια μπλε σκληρή θήκη πλάτης που πήρα στις αρχες. Ε σήμερα έφαγε το πρωτο ακροβατικό πέσιμο από γραφείο πάνω σε μωσαϊκό (κανένα μέτρο ύψος μαζί με τριπλό Άξελ και διπλό τολουπ). Όλα καλά,μια γρατζουνιά στην εμπρός μεμβράνη μόνο,τον ελενξα και πισω.. Θα πάρω και κάνα κρατικό λαχείο να παίξω καλού κακού.

 

Τυχερός ήσουν και άτυχη η oneplus διότι θα τους εδινες χριστουγενιατικο μποναμα 250-300 ευρώ για αλλαγή οθόνης διότι αμφιβάλω θα γλυτωνε οθόνη αν το είχες γυμνό :lol:

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...