Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα μου εμφανίζει και το PlayStore με μαύρο θέμα στο από το πουθενά χωρίς να κάνω κάτι...

 

Πια έκδοση του πλαυστορε έχεις??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μαύρο θέμα δεν είναι αλλά απαίσιο γκρι.

Έκανα αναβάθμιση σε τελευταία έκδοση 16.8.19 και μέσω substratum έβαλα πραγματικό μαύρο.

 

Μισές δουλείες από Google.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί προτιμούν το dark grey από το total black πάντως γιατί το τελευταίο είναι γεγονός ότι εξαφανίζει design elements διοτι απλά δεν φαίνονται. Από άποψη UI design σαφως είναι ανώτερο το dark grey.

Διαφορες μετρήσεις έχουν επίσης δείξει ότι η διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας μεταξύ των δύο είναι απειροελάχιστη και στην πλειοψηφία των περιπτώσεων η ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος κ εγώ μετά από καμμία 10 άρια xiaomi(fan).ωραία συσκευή τελικά ! Κ πολύ καλή κάμερα σε σχέση με ένα 5T που το κράτησα σκάρτη μέρα λόγω κάμερας. Ψάχνω για ΚΑΛΟ tempered k είμαι μεταξύ nilkkin κ Spigen.ποιο προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

Πολλοί προτιμούν το dark grey από το total black πάντως γιατί το τελευταίο είναι γεγονός ότι εξαφανίζει design elements διοτι απλά δεν φαίνονται. Από άποψη UI design σαφως είναι ανώτερο το dark grey.

 

Διαφορες μετρήσεις έχουν επίσης δείξει ότι η διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας μεταξύ των δύο είναι απειροελάχιστη και στην πλειοψηφία των περιπτώσεων η ίδια.

Διαφωνώ ότι είναι ανώτερο το gray Mode.

Και είναι πολλοί αυτοί που προτιμούν pure Black.

Και ούτε εξαφανίζει design elements αν ο δημιουργός του θέματος κάνει σωστή δουλειά.

 

Η ίδια η Apple έβαλε pure Black σε μεγάλο βαθμό στο UI και κάποιες ψιλό πινελιές σε dark gray.

 

Το ίδιο έκανε και η Samsung όπως το ίδιο επέλεξαν αρκετοί developer σε δικές τους εφαρμογές βλέπε messenger.

 

Ατυχή η επιλογή της Google

 

6906954e2bd956f62038e8d3e27b11db.jpg

 

 

6e5179feec9afa1b52587fa523df54e8.jpg

 

444401790e989994c308eba41e0fa305.jpg

 

 

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ τπτ ακόμη από dark play store!!

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κ στη συσκευή δεν είναι άρτιο το dark theme. Στις ρυθμίσεις είναι pure Black που μου αρέσει πολύ. Στην κουρτίνα ειδοποιήσεων πάλι, είναι Grey! Και στις ειδοποιήσεις, είναι λευκό!

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κ στη συσκευή δεν είναι άρτιο το dark theme. Στις ρυθμίσεις είναι pure Black που μου αρέσει πολύ. Στην κουρτίνα ειδοποιήσεων πάλι, είναι Grey! Και στις ειδοποιήσεις, είναι λευκό!

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εδώ πάλι καθαρή πατάτα oneplus.

 

Επίσης δεν καταλαβαίνω όταν βάζουμε μαύρο θέμα να γυρίσουν μαύρο οι stock εφαρμογές υποχρεωτικά.

Πχ εγώ dailer θέλω πάντα άσπρο η το keep εξίσου άσπρο και τα υπόλοιπα μαύρα σε UI.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα τη τελευταία έκδοση του Play store, αλλά πουθενά το dark theme. Επίσης, το substratum δουλεύει χώρος root;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα τη τελευταία έκδοση του Play store, αλλά πουθενά το dark theme. Επίσης, το substratum δουλεύει χώρος root;

 

Όχι......

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απορώ πάντως πως δεν έχει αναφερθεί (η μπορεί να έχει κ να μη το είδα) αυτό το θέμα με τις λευκές ειδοποιήσεις. Βέβαια το έχει κ στο Mate 20 pro, αλλά έλεγα είναι bug του EMUI.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16.8.17. ......

 

Και γω αυτήν φοράω δεν έχει επιλογή να αλλάξω το θέμα...!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Προφανως ειναι για android 10 το dark mode του playstore..

Σε android pie που βρισκομαι ακομα εγω ουτε και σε μενα εχει την επιλογη για dark theme..

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Προφανως ειναι για android 10 το dark mode του playstore..

 

Σε android pie που βρισκομαι ακομα εγω ουτε και σε μενα εχει την επιλογη για dark theme..

Εγώ android 10 είμαι και δεν έχει έρθει ακόμη το dark Mode στο store.

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βασικά το είχα Black theme και σήμερα κάποια στιγμή το πρωί παρατήρησα ότι έγινε dark gray.

Αμέσως αναβάθμισα τελευταία έτσι ώστε γυρίσει σε λευκό και το ξαναπέρασα μαύρο μέσω substratum.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Προφανως ειναι για android 10 το dark mode του playstore..

Σε android pie που βρισκομαι ακομα εγω ουτε και σε μενα εχει την επιλογη για dark theme..

 

10 φοράω κ γω αγόρι μου. Τπτ ακομη

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Το χρώμα άλλαξε προφανώς από μόνο του σε όσους χρησιμοποιούν και το αντίστοιχο φόντο στην συσκευή. Εμένα άλλαξαν πριν λίγες μέρες για παράδειγμα, το ημερολόγιο, το digital wellbeing και ο Chrome, σε σκούρο γκρι. Οσο είχα την συσκευή με λευκό/φωτεινό φόντο, ήταν όλα λευκά.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει τσεκάρει κάνεις διαφορά σε διάρκεια μπαταριας μεταξύ qhd+ και 90hz ΜΕ Fhd k 60hz.? Επίσης φαίνεται διάολε η διαφορά στη χρηση ? Πήγα χτες να το δοκιμάσω αλλά μόνο που σκέφτομαι ότι κάνω downgrad το κινητό, δεν άντεξα κ το ξανάγυρισα στο φουλ. 1η φορ;, sot 5+ ώρες. Με άθλιο βέβαια WiFi σήμα του γείτονα! Νταξει δε τρελάθηκα κιολας! Τώρα ας πούμε είμαι 76% με 1.15 ώρες sot! Της δικιάς μου το Mate 20 pro στο 86% έχει το ίδιο. Πως τα καταφέρνει η ρουφιανιά η Huawei.?

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by barcelonistas
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε γιατί η φωτό που βάζω σε μια επαφή μου την δείχνει θολά? Ενώ είναι κανονικά πεντάκαθαρη?..?εννοω από τις επαφές επεξεργασία ανεβάζω μια φωτό από την γκαλερί. Και όταν πηγαίνω να πάρω τηλέφωνο σε αυτήν την επαφή την συγκεκριμένη φωτό την δείχνει θεοθολα.....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, έχει άλλος το προβλήμα με το κεφάλαιο γράμμα Σ? Αναφέρομαι στην 10 έκδοση.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Έχει τσεκάρει κάνεις διαφορά σε διάρκεια μπαταριας μεταξύ qhd+ και 90hz ΜΕ Fhd k 60hz.? Επίσης φαίνεται διάολε η διαφορά στη χρηση ? Πήγα χτες να το δοκιμάσω αλλά μόνο που σκέφτομαι ότι κάνω downgrad το κινητό, δεν άντεξα κ το ξανάγυρισα στο φουλ. 1η φορ;, sot 5+ ώρες. Με άθλιο βέβαια WiFi σήμα του γείτονα! Νταξει δε τρελάθηκα κιολας! Τώρα ας πούμε είμαι 76% με 1.15 ώρες sot! Της δικιάς μου το Mate 20 pro στο 86% έχει το ίδιο. Πως τα καταφέρνει η ρουφιανιά η Huawei.?

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ το έχω μονίμως στα 90Hz και στην αυτόματη ανάλυση. Το 7ωρο sot μέχρι τα 20% το έχω στάνταρ. Ανάλογα σε τι δίκτυο είμαι βέβαια.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...