Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Αν είσαι Αθήνα να συγκρίνουμε μήπως έχω θέμα με προβληματικό panel νά το επιστρέψω και πάρω δεύτερο.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

 

Θεσσαλονίκη είμαι.

Πάντως πραγματικά με ένα απλό χάιδεμα πιάνουν. Έχω ενεργά τα music gestures, φακό με το ν, τηλέφωνο τη γυναίκα με το w, σπίτι με το s, single tap to show και όλα απλά με χάδι. Και φοράω και το τζαμακι από πάνω.

 

Να πω ότι είναι με μαμά rom απειραχτο, αν και δεν νομίζω να παίζει καποιο ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα με το εργαλείο μέσω κρυφό μενού και βλέπω δεν έχει τις 4 επιλογές όπως με προηγούμενες εκδόσεις λογισμικού μπας και καλιμπραρω σενσορες

 

Και επειδή δεν βλέπω ούτε με clear cache απο partition λύνεται το θέμα ούτε με καθαρή εγκατάσταση που έχω ήδη κάνει η συσκευή επιστρέφει πίσω μιας δεν το θεωρώ φυσιολογικό να πρέπει να ασκώ τέτοια πίεση και να μία να δουλεύει μια όχι.

 

Θα δοκιμάσουμε με νέα συσκευή μπας και δουλέψει σωστά αφού δεν έχετε θέμα τόσα άτομα.

 

Δυστυχώς και η havoc δεν υποστηρίζει off screen gesture σε τωρινή έκδοση στυλ music control να έβλεπα αν και εκεί έχει ίδια απόδοση.

 

 

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Ναι Alex, αν όντως έχεις θέμα κυνήγησε το, μην το αφήνεις. Εάν θέλεις βρισκόμαστε και το τσεκαρουμε μαζί.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Άλεξ τι γκαντεμια είναι αυτή...Περίμενες τόσο καιρό την συσκευή,και μάλλον σου έπεσε ....

Χθες την επιασα στα χέρια μου,και πραγματικά με άφησε εντυπωσιασμένος...Αν και τελικά η Pop up κάμερα είναι κάτι που δεν μου άρεσε,και το επιβαιβεωσα όταν το είδα....

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη είμαι.

 

Πάντως πραγματικά με ένα απλό χάιδεμα πιάνουν. Έχω ενεργά τα music gestures, φακό με το ν, τηλέφωνο τη γυναίκα με το w, σπίτι με το s, single tap to show και όλα απλά με χάδι. Και φοράω και το τζαμακι από πάνω.

 

 

 

Να πω ότι είναι με μαμά rom απειραχτο, αν και δεν νομίζω να παίζει καποιο ρόλο.

Έτσι τα δουλεύω η θέλω να τα δουλεύω και εγώ αλλά είναι σπάσιμο νεύρων να πρέπει ασκώ μεγάλη πίεση και πάλι μια να πιάνουν μια όχι.

Με εξυπηρετούν πολύ τα off screen gesture εξ ου ένας από τους λόγους επιλέγω oneplus και απορρίπτω πχ Sammy η Huawei.

 

Σε 5Τ δεν είχα θέμα που το δουλέψα κοντά 10 μήνες ούτε σε Vivo που έχω παράλληλα

 

@Βαιε αύριο το στέλνω πίσω διότι δοκίμασα γυρνώντας το σε stock εντελώς και locked bootloader μιας και από πρώτη ημέρα το ρουταρα και βάζοντάς αρκετά καλούδια μπας και κάτι έφταιγε από εκεί και αφού αποτέλεσμα δεν είδα άρα κάτι τρέχει με την παρτίδα που έχω.

Όσο πιο νωρίς το στείλω τόσο καλύτερα ώστε πάρω refund και ξαναπαραγγειλω εκ νέου.

 

Θα ενημερώσω όταν παραλαβω νέα παρτίδα.

 

@jimlost: ηλεκτρονικές συσκευές με δεκάδες κυκλώματα και ένα σωρό components under the hood δεν είναι πολύ σπάνιο κάτι να μην δουλεύει σωστά.

 

Συμβαίνουν αυτά δυστυχώς το καλό ότι είμαι σε περίοδο DOA άρα θα πάρω νέα παρτίδα απλά μια εβδομάδα -10 ημέρες θα πάρει όλη η διαδικασία.

 

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι τα δουλεύω η θέλω να τα δουλεύω και εγώ αλλά είναι σπάσιμο νεύρων να πρέπει ασκώ μεγάλη πίεση και πάλι μια να πιάνουν μια όχι.

Με εξυπηρετούν πολύ τα off screen gesture εξ ου ένας από τους λόγους επιλέγω oneplus και απορρίπτω πχ Sammy η Huawei.

 

Σε 5Τ δεν είχα θέμα που το δουλέψα κοντά 10 μήνες ούτε σε Vivo που έχω παράλληλα

 

@Βαιε αύριο το στέλνω πίσω διότι δοκίμασα γυρνώντας το σε stock εντελώς και locked bootloader μιας και από πρώτη ημέρα το ρουταρα και βάζοντάς αρκετά καλούδια μπας και κάτι έφταιγε από εκεί και αφού αποτέλεσμα δεν είδα άρα κάτι τρέχει με την παρτίδα που έχω.

Όσο πιο νωρίς το στείλω τόσο καλύτερα ώστε πάρω refund και ξαναπαραγγειλω εκ νέου.

 

Θα ενημερώσω όταν παραλαβω νέα παρτίδα.

 

@jimlost: ηλεκτρονικές συσκευές με δεκάδες κυκλώματα και ένα σωρό components under the hood δεν είναι πολύ σπάνιο κάτι να μην δουλεύει σωστά.

 

Συμβαίνουν αυτά δυστυχώς το καλό ότι είμαι σε περίοδο DOA άρα θα πάρω νέα παρτίδα απλά μια εβδομάδα -10 ημέρες θα πάρει όλη η διαδικασία.

 

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Καλή επιτυχία!

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ένα bug που υπάρχει και συμβαίνει ορισμένες φορές και σε μένα, είναι ότι δεν δουλεύει πάντα το double tap to wake. Πολλές φορές είναι σαν να μην ανταποκρίνεται κι άλλες φορές δουλεύει αψογα. Double tap to sleep δουλεύει μια χαρά, όποτε κλείνω έτσι την οθόνη. Στα υπόλοιπα δεν έχω πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το double tap to wake. Δε δουλεύει άψογα όπως με το πενταρι που είχα

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το double tap to wake. Δε δουλεύει άψογα όπως με το πενταρι που είχα

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Έχει αναφερθεί στα bug reports από πολλούς, όποτε είναι στα θέματα που προσπαθούν να λύσουν.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλό μήνα και καλή εβδομάδα σε όλους.

Χρησιμοποιεί κανείς το forced 90hz?

Εαν ναι η μπαταρία ειναι χειρότερη??

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλό μήνα και καλή εβδομάδα σε όλους.

Χρησιμοποιεί κανείς το forced 90hz?

Εαν ναι η μπαταρία ειναι χειρότερη??

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

 

Ελάχιστη διαφορά για εμένα! Προχωρά το!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το φοβάμαι για να είμαι ειλικρινής. Ok το έχω μόνιμα στα 90Hz, αλλά 0οτε δε ξέρεις το μπορεί μακροχρόνια η σύντομο χρονικό διάστημα τι μπορεί να κάνει σε μια οθόνη εάν το έχεις παντού να τρέχει.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει εδώ; Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

Εκανα force close την εφαρμογή push και βλέπουμε

e8bcbefd911ea2408faf1fe04fd119a3.jpg

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Edited by lgalkis
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει εδώ; Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

Εκανα force close την εφαρμογή push και βλέπουμε

e8bcbefd911ea2408faf1fe04fd119a3.jpg

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

 

εμένα μου ήρθαν αντίστοιχα σήμερα. Τα έκανα απόρριψη

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει εδώ; Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

Εκανα force close την εφαρμογή push και βλέπουμε

e8bcbefd911ea2408faf1fe04fd119a3.jpg

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Κατέβηκαν οι Ανουνάκι :p

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Από την oneplus επίσημη απάντηση

 

During an internal test, our OxygenOS team accidentally sent out a global push notification to some OnePlus 7 Pro owners. We would like to apologize for any difficulties, and assure you that our team is currently investigating the error. We’ll share more information soon.

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβες. Την έκαναν τη γκάφα οι Κινέζοι.

Πάλι καλά που δεν έστειλαν και τίποτα nudes !

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

https://www.androidpolice.com/2019/07/01/oneplus-accidentally-pushed-a-cryptic-notification-to-all-7-pro-users/

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά έχετε καμιά ιδέα για ποιον λόγο έχω μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας από τα Google play services?

Link to comment
Share on other sites

https://www.androidpolice.com/2019/07/01/oneplus-accidentally-pushed-a-cryptic-notification-to-all-7-pro-users/

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά έχετε καμιά ιδέα για ποιον λόγο έχω μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας από τα Google play services?

Ακόμα από το oneplus 3 έχουμε αυτό το πρόβλημα και μέχρι τώρα δεν το έχουν διορθώσει. Απλά θα ζήσεις με αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα από το oneplus 3 έχουμε αυτό το πρόβλημα και μέχρι τώρα δεν το έχουν διορθώσει. Απλά θα ζήσεις με αυτό...

 

Τσεκαρε τι τρεχει απο πισω που "ξυπναει" τις υπηρεσιες google.

πχ...σαρωση κοντινων συσκευων, wifi, τοποθεσιας οπου πας και αλλα τετοιου ειδους υπηρεσιες/εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει εδώ; Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

Εκανα force close την εφαρμογή push και βλέπουμε

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Ένας απο τους λογους ξηλώνω ολοκληρωτικά google-oneplus bloatware day one

Μονο gallery αφηνω stock app,επειδή θεωρώ χειρότερα αν κρατήσω Google photos.

 

Ακομα και stock launcher παίρνει ποδι με συνοπτικές διαδικασίες :p

Καλημέρα, καλό μήνα και καλή εβδομάδα σε όλους.

Χρησιμοποιεί κανείς το forced 90hz?

Εαν ναι η μπαταρία ειναι χειρότερη??

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Γιαννη τελικα θα μεινεις με το θηριο η θα πας αλλου?

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ένας απο τους λογους ξηλώνω ολοκληρωτικά google-oneplus bloatware day one

Μονο gallery αφηνω stock app,επειδή θεωρώ χειρότερα αν κρατήσω Google photos.

 

Ακομα και stock launcher παίρνει ποδι με συνοπτικές διαδικασίες :p

 

Μα δεν μένεις και πότε σε stock ROM, όποτε γιατί τα βγάζεις :p

 

Τελικά τι έκανες Alex; Το γύρισες;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβηκαν οι Ανουνάκι :p

 

 

μολις μου βγηκε ο καφες από τη μύτη :lol:

 

απίστευτο σκηνικό :)

πριν NOKIA E72, ΝΟΚΙΑ Ν8, LUMIA 1020, Samsung Galaxy S7, S10+ ceramic, τώρα S23 ULTRA

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν μένεις και πότε σε stock ROM, όποτε γιατί τα βγάζεις :p

 

Τελικά τι έκανες Alex; Το γύρισες;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι το πακετάρισα και το έστειλα, αύριο θα παραλάβουν μιας και με express shipping το έστειλα.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι το πακετάρισα και το έστειλα, αύριο θα παραλάβουν μιας και με express shipping το έστειλα.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Άντε αναμονή τώρα και ευχές για μη προβληματική συσκευή.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε τι τρεχει απο πισω που "ξυπναει" τις υπηρεσιες google.

πχ...σαρωση κοντινων συσκευων, wifi, τοποθεσιας οπου πας και αλλα τετοιου ειδους υπηρεσιες/εφαρμογες.

 

Τα έχω τσεκαρει αυτά φίλε μου. Τα έχω όλα κλειστά! Δεν ξέρω τι φταίει!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα από το oneplus 3 έχουμε αυτό το πρόβλημα και μέχρι τώρα δεν το έχουν διορθώσει. Απλά θα ζήσεις με αυτό...
Εγώ ποτέ δεν αντιμετώπισα μεγάλη κατανάλωση των Google υπηρεσιών, ούτε με το 3Τ, ούτε με το 5, ούτε το 7 Pro μέχρι στιγμής.

 

 

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...