Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε και νέα έκδοση λογισμικού με βελτιωσεις.

 

https://forums.oneplus.com/threads/oxygenos-9-5-4-9-5-5-for-oneplus-7-pro-global-eu.1039379/

 

We are starting to push the incremental roll-out of OxygenOS 9.5.4 and 9.5.5, they are essentially the same builds, but due to recent regulations in the EU and as per Google's instructions we have 2 builds now, one specifically for EU region.

 

Changelog:

 

System

 

Optimized Double Tap to Wake and Ambient Display

Fixed an issue that causes an audio delay with the Bluetooth headset when playing games

General bug fixes and improvements

 

Camera

 

Improved image quality in HDR scenarios

Improved image quality in low light

Fixed white balance issue in several scenarios

Fixed focus issue in several scenarios

 

 

Από βδομάδα περιμένω και εγώ το pro.

Τωρα για τις τρανταχτες διάφορες ας τις αναφέρω άλλη μια.

Ασύρματη φόρτιση, αδιαβροχοποιηση, Jack 3.5,υποδοχή κάρτας μνήμης, desktop experience support, aod και led notification.

Μπορεί εσύ να μην ασχολείσαι με κανένα από τα παραπάνω και το σέβομαι εγώ όμως σε αυτό το εύρος τιμής θέλω τα πάντα. Γιατί το s10 αυτή τη στιγμή σε όλες τις μεγάλες αλυσίδες κοστίζει 939 και με δυνατότητα απαλλαγής όλου του ΦΠΑ =757 ευρώ, το pro από την άλλη 749 ευρώ.

Επίσης service που αν το χρειαστείς σε 2-48 ώρες έχεις τη συσκευή στα χέρια σου, από την άλλη ταξίδι στην Πολωνία και βλέπουμε.

 

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

 

 

Δεν έχει πλέον κανένα νόημα τέτοια συζήτηση και αρχίζει και κουράζει και ούτε έχει κανένα νόημα ο ένας να πείσει τον άλλον και το αντίστροφο.

 

Κάθε συσκευή έχει τα συν και τα πλην της και ο καθένας αποφασίζει βάση προσωπικών δεδομένων και κριτηριων.

 

Εσύ αφού θες όλα τα features της Sammy μένεις σε Sammy τους υπόλοιπους που δεν μας ενδιαφέρουν κοιτάμε αλλού.

 

Δεν ενδιαφέρουν όλο το κόσμο όλα τα features αλλιώς όλοι Sammy θα αγόρασαν και οι υπόλοιποι θα είχαν κλείσει.

 

Προσωπικά μόνο θύρα ακουστικών και AOD μου λείπει από Sammy τίποτα άλλο.

 

Όλα τα άλλα όχι.

 

Αδιάβροχοποίηση έχει κανονικότατα και ας μην έχει την επίσημη πιστοποίηση.

Μου κάνει και με το παραπάνω.

 

Ουσια κοιτάω και το τελικό αποτέλεσμα και όχι το τυπικό.

 

Είχα μάλιστα επί μια εβδομάδα το s10 plus Qualcomm variant που θεωρώ μάλιστα τον πιο άμεσο ανταγωνιστή του 7 Pro μιας και exynos για εμένα είναι deal breaker και δεν είναι στα ίδια κυβικά του σε πλήθος παραμέτρων και πάλι δεν με έπεισε για βασική συσκευή μου.

 

Στο τέλος στη σουμα με χαλάνε περισσότερα σε Sammy από ότι σε oneplus.

 

Σε κάποιον άλλο το αντίθετο μπορεί να συμβαίνει.

 

Και λογικό να συμβαίνει αυτό διότι ο καθένας μας αξιολογεί διαφορετικά και δίνει διαφορετική βαρύτητα στα θετικά η αρνητικά των 2 συσκευών.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και νέα έκδοση λογισμικού με βελτιωσεις.

 

https://forums.oneplus.com/threads/oxygenos-9-5-4-9-5-5-for-oneplus-7-pro-global-eu.1039379/

 

We are starting to push the incremental roll-out of OxygenOS 9.5.4 and 9.5.5, they are essentially the same builds, but due to recent regulations in the EU and as per Google's instructions we have 2 builds now, one specifically for EU region.

 

Changelog:

 

System

 

Optimized Double Tap to Wake and Ambient Display

Fixed an issue that causes an audio delay with the Bluetooth headset when playing games

General bug fixes and improvements

 

Camera

 

Improved image quality in HDR scenarios

Improved image quality in low light

Fixed white balance issue in several scenarios

Fixed focus issue in several scenarios

 

 

 

 

 

Δεν έχει πλέον κανένα νόημα τέτοια συζήτηση και αρχίζει και κουράζει και ούτε έχει κανένα νόημα ο ένας να πείσει τον άλλον και το αντίστροφο.

 

Κάθε συσκευή έχει τα συν και τα πλην της και ο καθένας αποφασίζει βάση προσωπικών δεδομένων και κριτηριων.

 

Εσύ αφού θες όλα τα features της Sammy μένεις σε Sammy τους υπόλοιπους που δεν μας ενδιαφέρουν κοιτάμε αλλού.

 

Δεν ενδιαφέρουν όλο το κόσμο όλα τα features αλλιώς όλοι Sammy θα αγόρασαν και οι υπόλοιποι θα είχαν κλείσει.

 

Προσωπικά μόνο θύρα ακουστικών και AOD μου λείπει από Sammy τίποτα άλλο.

 

Όλα τα άλλα όχι.

 

Αδιάβροχοποίηση έχει κανονικότατα και ας μην έχει την επίσημη πιστοποίηση.

Μου κάνει και με το παραπάνω.

 

Ουσια κοιτάω και το τελικό αποτέλεσμα και όχι το τυπικό.

 

Είχα μάλιστα επί μια εβδομάδα το s10 plus Qualcomm variant που θεωρώ μάλιστα τον πιο άμεσο ανταγωνιστή του 7 Pro μιας και exynos για εμένα είναι deal breaker και δεν είναι στα ίδια κυβικά του σε πλήθος παραμέτρων και πάλι δεν με έπεισε για βασική συσκευή μου.

 

Στο τέλος στη σουμα με χαλάνε περισσότερα σε Sammy από ότι σε oneplus.

 

Σε κάποιον άλλο το αντίθετο μπορεί να συμβαίνει.

 

Και λογικό να συμβαίνει αυτό διότι ο καθένας μας αξιολογεί διαφορετικά και δίνει διαφορετική βαρύτητα στα θετικά η αρνητικά των 2 συσκευών.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Και στην τελική δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει κάποιος με S10+, να μπαίνει στο νήμα του 7 Pro και να λέει τα δικά του. Πήρες ναυαρχίδα για φέτος; Τελείωσε! Ποιον προσπαθείς να πείσεις; Εμας η τον εαυτό σου; Δηλαδή τι, δεν σε ικανοποιησε η επιλογή σου με το S10+ και ψάχνεις κάτι άλλο; Η μπαίνεις για να trollαρεις;

 

Εφόσον σε σου αρέσει το ένα η το άλλο στο OnePlus, λήγει εκεί το πράγμα και μένεις εκεί που εισαι. Περίμενε να βγει το K20 της Xiaomi άμα θες σώνει και καλά επιπλέον συσκευή.

 

Απλά προσθέτω μερικά πράγματα στον συλλογισμό σου Alex. Μην νομίζεις ότι σε έκανα quote.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από oxygen updater είναι ασφαλές να κατεβάσουμε την αναβάθμιση;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φυσικά κι είναι ασφαλές.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλος τρόπος υπάρχει να το περάσουμε; Γιατί δεν μπαίνει σε recovery mode εμένα.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλος τρόπος υπάρχει να το περάσουμε; Γιατί δεν μπαίνει σε recovery mode εμένα.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρυθμίσεις - σύστημα - ενημέρωση συστήματος - πατάς το γρανάζι πάνω δεξιά - τοπική αναβάθμιση, βρίσκεις το αρχείο και τα υπόλοιπα τα κάνει μόνο του.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - σύστημα - ενημέρωση συστήματος - πατάς το γρανάζι πάνω δεξιά - τοπική αναβάθμιση, βρίσκεις το αρχείο και τα υπόλοιπα τα κάνει μόνο του.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον από Ελλάδα δεν έχω ακούσει κάτι. Και στο εξωτερικό μιλάμε για μεμονωμένες περιπτώσεις από ότι έχω καταλάβει.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ήθελα να ρωτήσω αν η συσκευή υποστηρίζει WiFi calling......Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω στους κατόχους... Μπορείτε να ρίξετε λίγο νερό στην οθόνη,απλά μερικές σταγόνες,να πάει το νερό σε όλο το μέγεθος της οθόνης και να πληκτρολογήσετε ένα κείμενο;;;Θελω να μου πείτε η απόκριση της οθόνης πως ανταποκρίνεται...Έχω ψηθεί άσχημα να το πάρω...

Αυτό για μένα είναι σημαντικό...

Και αν κάποιος έχει βρει κάτι αντίστοιχο σε θήκη του στυλ waterproof... Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ήθελα να ρωτήσω αν η συσκευή υποστηρίζει WiFi calling......Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ιδιο θελω να δω κι εγω. Ενα απο τα βασικα κριτηρια για το αν θα το κρατησω ή αν θα παρει ποδι με συνοπτικες.

Τουλαχιστον στο 6Τ γινοταν με τη σχετικη διαδικασια (που, βεβαια, επρεπε να επαναλαμβανεται απο την αρχη, μετα απο καθε Update) - απομενει να δουμε αν μπορει, με πατεντα, να λειτουργησει και στο 7 προ (γιατι επισημα, δεν....)

ΥΓ Η συσκευη υποστηριζει native vowifi και volte, αλλα τα ελληνικα δικτυα δεν...

ΥΓ Πλεον περα απο cosmote κι η voda δινει επισημα vowifi...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει γιατί πρέπει σώνει και καλά.να κάνουν ένα νήμα εδώ s10 vs 7 pro?

όπως έγραψαν "εκλεκτά¨μέλη κάποτε που ανέφερα τα κατά του exynos να πάνε να ανοίξουν καινούργιο θέμα με s10 vs 7pro.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ Η συσκευη υποστηριζει native vowifi και volte, αλλα τα ελληνικα δικτυα δεν...

ΥΓ Πλεον περα απο cosmote κι η voda δινει επισημα vowifi...

 

Πολύ σωστά. Native vowofi και volte μόνο εάν το υποστηρίζει και ο πάροχος σου.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/oneplus-7-pro/help/volte-oneplus-phones-t3931727

https://www.theandroidsoul.com/how-to-enable-volte-and-vowifi-on-oneplus-7-pro/

 

Εδώ περιγράφετε η διαδικασία για VOLTE/VoWiFi

 

Δοκιμάστε αν και λογικά αργά ή γρήγορα πρέπει να δουλέψει στους περισσότερους αν όχι όλους.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει γιατί πρέπει σώνει και καλά.να κάνουν ένα νήμα εδώ s10 vs 7 pro?

όπως έγραψαν "εκλεκτά¨μέλη κάποτε που ανέφερα τα κατά του exynos να πάνε να ανοίξουν καινούργιο θέμα με s10 vs 7pro.

 

Αυτό είναι κάτι που και εγώ το έχω απορία...

Link to comment
Share on other sites

Και στην τελική δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει κάποιος με S10+, να μπαίνει στο νήμα του 7 Pro.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απαντας σε σχολιο ατομου που πριν το 7pro ειχε το S10+ :)

 

Το ιδιο και αλλα 5 ατομα που περιμενουν το 7pro και ειναι κατοχοι S10+.

 

Δεν τις παντρευονται ολοι τις συσκευες που αγοραζουν για να πεις οτι αγοραζαν ενα κινητο και δεν θα κοιταξουν αλλου.

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/oneplus-7-pro/help/volte-oneplus-phones-t3931727

https://www.theandroidsoul.com/how-to-enable-volte-and-vowifi-on-oneplus-7-pro/

 

Εδώ περιγράφετε η διαδικασία για VOLTE/VoWiFi

 

Δοκιμάστε αν και λογικά αργά ή γρήγορα πρέπει να δουλέψει στους περισσότερους αν όχι όλους.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

 

Αντιγραφω απο Ελληνα στο xda, που παρεθεσες, Αλεξ:

I can verify that with the new oneplus logkit apk the VoLTE works on Cosmote, Greece but not the VoWiFi for some reason.

When I choose vowifi I can see the icon for some seconds but the it is disappeared. Maybe the operator 's IMS is blocking the device to register.

 

Br,

Manos

 

Θα το δοκιμασω οταν παραλαβω. Ελπιζω να ενεργοποιειται κανονικα, γιατι αλλιως μαζευονται πολλα συννεφα :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ήθελα να ρωτήσω αν η συσκευή υποστηρίζει WiFi calling......Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προς το παρον, μονο η Cosmote το εχει, παντως.

Η Vodafone προσφατα εδωσε την δυνατοτητα μονο σε συσκευες iPhone.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον, μονο η Cosmote το εχει, παντως.

Η Vodafone προσφατα εδωσε την δυνατοτητα μονο σε συσκευες iPhone.

Και σε Samsung

To VOWIFI το δοκίμασα εχθές και δεν δουλεψε. Εχω Vodafone. Εννοείται το ενεργοποίησα πρώτα τηλεφωνικά στην vodafone και μου ήρθε το σχετικό μήνυμα.eb4f7c852521294afc6ef1a7d9a28cdc.jpg

Edited by teosard
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...