Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης έριξαν και την τιμή στο 6T το οποίο θα πωλείται ακόμα από το επίσημο site.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

579,00 €

 

Out of stock

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εμένα δεν μου αρέσει το μπλε?

Βρήκε κανένας βιντεακι με το Mirror Gray. Τι έγινε μονο Nebula Blue μοίρασαν στους youtubers?

Ε είναι το highlight όπως να το κάνουμε :p
παντως η μικρη εκδοση σημερα την εχουν 699 απο 709 που εδειχνε χθες.
Όντως έπεσε 10 ευρώ σε σχέση με εχθές.
Επίσης έριξαν και την τιμή στο 6T το οποίο θα πωλείται ακόμα από το επίσημο site.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπα δεν βλέπω κάτι τέτοιο, ίσως Αμερική μόνο που δεν θα πουλάνε το απλό 7αρι και θα συνεχίσουν με 6T.

 

Εδώ σε εμάς βλέπω μόνο το 8/256 midnight black διαθέσιμο, τα άλλα out of stock και 99.9% μόνιμα πλέον δηλαδή stock δεν θα ξαναβγει.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

τι να κανω δεν ξερω..? να περιμενω το αμυγδαλο.?? να παρω 8-12gb?
Εγω για 12αρι πηγαινα αλλα μια η τιμη μια οτι το βγαζει μονο σε μπλε με φρεναρισε. Οποτε παω σε 8αρι grey.
Link to comment
Share on other sites

Εγω για 12αρι πηγαινα αλλα μια η τιμη μια οτι το βγαζει μονο σε μπλε με φρεναρισε. Οποτε παω σε 8αρι grey.

 

εγω ψηνομαι για το 12αρι μπλε..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Android central διαβάζω αποκαρδιωτικα σχόλια για ευρυγωνιο φακό και telephoto απόδοση.

https://www.androidcentral.com/oneplus-7-pro-review

 

Κοινός σκουπιδαριο.

 

Ενώ η βασική κάμερα όντως είναι πολύ δυνατή και ουσιώδη βελτίωση με πρόσφατο παρελθόν.

 

Εντάξει αν βάλανε τα 2 extra ετσι για να δείξει ότι βάλανε σε σχέση με προηγούμενες σειρές είναι απλά τραγικό.

 

Το να μην φτάνει απόδοση top επίπεδα είναι εν μέρει δικαιολογημενο αλλά όχι όμως να είναι τέρμα χρεπι απόδοση.

 

Ελπιζω σε software update να στρώσει αρκετά.

 

Όσο για την μπαταρία αν με 60hz και πάντα 2k ανάλυση πιάνω 2 ημέρες θα είμαι απόλυτα ικανοποιημένος όπως έβγαζα με Qualcomm s10 plus με ίδιο setup οθόνης.

 

Προσωπικά δεν ανυσυχω στα της μπαταρίας.

 

Θα πέσει το ανάλογο και optimal σεταρισμα, θα φύγει πλοιοψηφια Google /Oneplus bloatware και τα γνωστά tips όπου εφαρμόζω παντού για maximum απόδοση, συν θα βάλω black theme στην συντριπτική πλειοψηφία των εφαρμογών που κάνω χρήση με substratum άρα μπαταρία δεν με απασχολεί καν.

 

Βλέπω και πολλούς youtuber-reviewers βγάζουν συμπεράσματα ενώ έχω μόνιμα light themes με ενεργοβόρα και άθλια ασπριλα.

 

Λογικά και σε με 2-3 update θα αποδίδει και καλύτερα ακόμα όπως συμβαίνει και αλλού με άλλες προτάσεις.

 

Σταδιακά εννοείται θα δοκιμάσω και να δουλέψω με 90hz αφού στρώσει το λογισμικό και εχοντας στήσει το κινητό σε όλα όπως θελω.

 

Πιστεύω και 1.5 ημέρα αν βγάζω θα είναι απόλυτα ικανοποιητικό επίπεδο αν διαπιστώσω ότι η εμπειρία χρήσης είναι εμφανεστατη ανώτερη με 90hz όπου θα το αφήσω μόνιμα.

 

 

 

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

 

 

Από DxO :

 

Please note: The camera firmware used for the DxOMark tests is not yet currently available to consumers. OnePlus will make it available as an over-the-air update before the end of the month.

 

Ελπίζω να βελτιωθούν λίγο τα πράγματα και τα review units να μην έχουν το ίδιο firmware με αυτό που είχαν στα DxO tests.

Edited by marsias
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εγώ ενώ ενθουσιαστικα στην αρχή τωρα δεν μου αρέσει ειδικά με αυτά που είδα για την κάμερα..

Λεω να κάτσω στα αυγά μου..

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εγώ ενώ ενθουσιαστικα στην αρχή τωρα δεν μου αρέσει ειδικά με αυτά που είδα για την κάμερα..

Λεω να κάτσω στα αυγά μου..

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

Μάλλον το καλύτερο θα κάνεις είναι αυτό.

Κάμερα υπολείπεται top ανταγωνισμού σημαντικά έστω βελτιώθηκε σε σχέση με προηγούμενες σειρές.

Ίσως σε 1-2 μήνες ψιλό στρώσει το θεωρώ σίγουρο αλλά πάλι δεν ξέρω θα σε καλύψει το ίδιο.

 

Δεν νομίζω και ουδέποτε oneplus φτάσει σε τέτοια επίπεδα ώστε κάμερα να θεωρείται top selling point.

 

Αλλού θα έχει προτερήματα.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το καλύτερο θα κάνεις είναι αυτό.

Κάμερα υπολείπεται top ανταγωνισμού σημαντικά έστω βελτιώθηκε σε σχέση με προηγούμενες σειρές.

Ίσως σε 1-2 μήνες ψιλό στρώσει το θεωρώ σίγουρο αλλά πάλι δεν ξέρω θα σε καλύψει το ίδιο.

 

Δεν νομίζω και ουδέποτε oneplus φτάσει σε τέτοια επίπεδα ώστε κάμερα να θεωρείται top selling point.

 

Αλλού θα έχει προτερήματα.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

 

σωστα μιλας. για τα αλλα το επιλεγω εγω προσωπικα. !τωρα αν ηθελα επαγγελματικες φωτος εχω και μηχανη. ελεος αυτο με την καμερα. λες και ολη μερα βγαζουμε φωτος

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

εγω αν δε μπορούσα να χωνέψω το tear notch 1α φορά , τον μηχανισμό δε μπορώ 100...και αυτό είναι το deal breaker...οι ιδέες της βιομηχανίας για τη front camera ωστε να κερδίσουμε 0.5 ιντσα οθόνης , με βρίσκει κάθετα αντίθετο. Ειδικά επειδή θυσιάζουμε LEDs ,stereo ηχεία κτλπ..είμαι παλαιάς κοπής μάλλον. Το ιδανικό σασι είναι αυτό του note 9 κατα τη γνώμη μου...

 

Θα περιμένω να περάσει αυτό το παράλογο trend με τα notch και τους μηχανισμούς...

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

σωστα μιλας. για τα αλλα το επιλεγω εγω προσωπικα. !τωρα αν ηθελα επαγγελματικες φωτος εχω και μηχανη. ελεος αυτο με την καμερα. λες και ολη μερα βγαζουμε φωτος

αυτο ακριβως ρε παιδια

οποιος θελει τοπ καμερα σε κινητο παει σε p30 pro

οποιος θελει βιντεο s10 ή iphone.

πιστευω οτι ΚΑΝΕΝΑ κινητο δεν έχει τα πάντα τελεια και τοπ

παντως αν ισχυει αυτο που λενε οτι ακομα δεν ειναι ετοιμο το τελικο firmware, και καταφερει και τελικα δικαιολογήσει το σκορ του DXO θα εχει καταφερει παρα πολλα.

εμενα το μονο που με ξενερωσε ηταν η διαφορα τιμης μεταξυ Αμερικής και Ευρωπης.

Πρωτα ειδα τις τιμες Αμερικης και ήλπιζα μηπως τελικα ισχυσουν και στην Ευρωπη αλλά λιγο κρατησε η χαρα...

Link to comment
Share on other sites

Android central διαβάζω αποκαρδιωτικα σχόλια για ευρυγωνιο φακό και telephoto απόδοση.

https://www.androidcentral.com/oneplus-7-pro-review

 

Κοινός σκουπιδαριο.

 

Ενώ η βασική κάμερα όντως είναι πολύ δυνατή και ουσιώδη βελτίωση με πρόσφατο παρελθόν.

 

Εντάξει αν βάλανε τα 2 extra ετσι για να δείξει ότι βάλανε σε σχέση με προηγούμενες σειρές είναι απλά τραγικό.

 

Το να μην φτάνει απόδοση top επίπεδα είναι εν μέρει δικαιολογημενο αλλά όχι όμως να είναι τέρμα χρεπι απόδοση.

 

Ελπιζω σε software update να στρώσει αρκετά.

 

Όσο για την μπαταρία αν με 60hz και πάντα 2k ανάλυση πιάνω 2 ημέρες θα είμαι απόλυτα ικανοποιημένος όπως έβγαζα με Qualcomm s10 plus με ίδιο setup οθόνης.

 

Προσωπικά δεν ανυσυχω στα της μπαταρίας.

 

Θα πέσει το ανάλογο και optimal σεταρισμα, θα φύγει πλοιοψηφια Google /Oneplus bloatware και τα γνωστά tips όπου εφαρμόζω παντού για maximum απόδοση, συν θα βάλω black theme στην συντριπτική πλειοψηφία των εφαρμογών που κάνω χρήση με substratum άρα μπαταρία δεν με απασχολεί καν.

 

Βλέπω και πολλούς youtuber-reviewers βγάζουν συμπεράσματα ενώ έχω μόνιμα light themes με ενεργοβόρα και άθλια ασπριλα.

 

Λογικά και σε με 2-3 update θα αποδίδει και καλύτερα ακόμα όπως συμβαίνει και αλλού με άλλες προτάσεις.

 

Σταδιακά εννοείται θα δοκιμάσω και να δουλέψω με 90hz αφού στρώσει το λογισμικό και εχοντας στήσει το κινητό σε όλα όπως θελω.

 

Πιστεύω και 1.5 ημέρα αν βγάζω θα είναι απόλυτα ικανοποιητικό επίπεδο αν διαπιστώσω ότι η εμπειρία χρήσης είναι εμφανεστατη ανώτερη με 90hz όπου θα το αφήσω μόνιμα.

 

 

 

 

 

 

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

 

Κράτα μικρό καλάθι. Ο MKBHD που το χρησιμοποιεί 20 μέρες, είπε για 4 ώρες sot.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι ουδείς είναι top ακόμα και σε επιμέρους στοιχεία όπως απόδοση κάμερας που έχει πολλές παραμέτρους όπου κάπου υπερτερεί ένας κάπου αλλού κάποιος άλλος.

 

Μόνο iPhone και Pixel έχουν πιο ισορροπημένη καμερα σε όλες τις συνθήκες αλλά υστερούν σε feature πχ έλλειψη ευρυγωνιο φακό που είναι σημαντικό να υπάρχει σε smartphone σήμερα.

 

Κράτα μικρό καλάθι. Ο MKBHD που το χρησιμοποιεί 20 μέρες, είπε για 4 ώρες sot.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν τον πιστεύω τον συγκεκριμένο

Άλλη χρήση άλλο στήσιμο άλλο πιθανό δίκτυο παίζουν άπειροι παράγοντες για τη απόδοση μπαταρίας.

 

Σημασία έχει να σου βγάζει την ημέρα για συντριπτική πλειοψηφία χρηστών.

Δεν υπάρχει περίπτωση να απογοητεύσει σε αυτό.

 

Για εμένα είμαι σίγουρος πως θα με καλύψει 100% μιας και κάνω Light χρήση και παίζω στις 2 ημέρες στις περισσότερες συσκευές μου τελευταία έτη.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει λέτε τώρα η αγορά ενός 6T;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απο το επισημο site λες;

Αν ναι και γιατι να μην παρεις το απλο 7 σε 8/256 στα 599;

Βγαινει και πιο φτηνα επισης το 7 πλεον

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει λέτε τώρα η αγορά ενός 6T;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μεταχειρισμένο η από Κίνα ναι :p

Αντε και κάνα Amazon που θα παίξει κάνα promotion να ξεστοκαρουν Διότι απο official website δεν αξίζει άσε που δεν έχει πλέον stock με εξαίρεση μια μόνο έκδοση.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μην βιάζεστε να βγάλετε συμπεράσματα για την κάμερα.

 

https://www.dxomark.com/oneplus-7-pro-camera-review/

 

Please note: The camera firmware used for the DxOMark tests is not yet currently available to consumers. OnePlus will make it available as an over-the-air update before the end of the month.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών της oneplus. 2 νέα έχω να σας πω. Ένα καλό ένα κακό. Το καλό είναι ότι αύριο όντως ανοίγουν οι παραγγελίες και ακολουθεί κατευθείαν αποστολή. Ούτε preorder ούτε τίποτα. Το κακό είναι ότι δεν θα μπορούμε να παραγγείλουμε τίποτα από αξεσουάρ. Θα γίνουν αργότερα διαθέσιμα μου είπαν.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο UK πάντως εαν γινει η αγορά σήμερα, η αποστολή ειναι 20 Μαίου με παραλαβή μια μέρα μετά.

Έντύπωση μου κάνει ότι σου είπαν οτι ακολουθεί κατευθείαν αποστολή.

Link to comment
Share on other sites

Στο UK πάντως εαν γινει η αγορά σήμερα, η αποστολή ειναι 20 Μαίου με παραλαβή μια μέρα μετά.

Έντύπωση μου κάνει ότι σου είπαν οτι ακολουθεί κατευθείαν αποστολή.

ΤΟ ΙΔΙΟ ισχυει και για μας Ελλαδα.? δηλαδη παραγγελνω πσημερα θα φυγει 20 μαιου..????

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξα το γνωστο νημα για να μοιραζουμε ολοι τα vouchers μας, για να κρατησουμε αυτο το νημα καθαρο. Εδω ειναι:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7840835#post7840835

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Επειδη εγώ θα το πάρω από Amazon, ξέρει κανείς πότε περίπου τα έχει διαθέσιμα το Amazon μετά την κάθε επίσημη παρουσίαση της oneplus;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Επειδη εγώ θα το πάρω από Amazon, ξέρει κανείς πότε περίπου τα έχει διαθέσιμα το Amazon μετά την κάθε επίσημη παρουσίαση της oneplus;

 

Συνήθως το βάζανε άμεσα για προ-παραγγελία...

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά συμφέρει με χίλια εφόσον θα πάτε να δώσετε 700+ευρω να πάρετε το 12gb μοντέλο

Δεν το συζητώ

Για 70ευρω πας από 8gb σε 12gb

Είναι που είναι τσίμπημενο για Oneplus τουλάχιστον πας στο καλύτερο λέω εγώ

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

εδω να δουμε ποτε θα φυγουν.? αν ειναι για αποστολη 20 μαιου την κατσαμε..

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

22 λεειιι..!! παναθεματους

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...