Jump to content

Samsung Galaxy A70


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Ψάχνω ένα tempered glass που να καλύπτει όλη την οθονη και να μην έχει ή να έχει πολύ μικρό μαύρο πλαίσιο. Το ένα που πήρα δεν κάλυπτε όλη την οθονη και το άλλο έχει μαύρο πλαίσιο και την καλύπτει ελαφρώς περιμετρικά. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 790
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλησπέρα! Ψάχνω ένα tempered glass που να καλύπτει όλη την οθονη και να μην έχει ή να έχει πολύ μικρό μαύρο πλαίσιο. Το ένα που πήρα δεν κάλυπτε όλη την οθονη και το άλλο έχει μαύρο πλαίσιο και την καλύπτει ελαφρώς περιμετρικά. Ευχαριστώ!

 

 

Εγώ πήρα ένα της Nillkin (9H+ pro με πάχος 0,2mm) γιατί την εμπιστεύομαι σαν εταιρία λόγο δοκιμασμένης ποιότητας κυρίως. Αυτή και η Spigen βασικά είναι 2 απ' τους μεγαλύτερους κατασκευαστές. Εννοείται οτι είναι πιο ακριβό απο άλλα και φαίνεται εύκολα και στο μάτι και στην αφή πως είναι καλύτερο απ' αυτά των 3-6€. Δεν ξέρω σίγουρα, πιθανόν και να παίζει κάποιο ρόλο αυτό (η ποιότητα και το πάχος) , πάντως δεν έχω κανένα θέμα με το δακτυλικό αποτύπωμα που είναι πολύ σημαντικό.

 

Δεν είναι full face αλλά βγάζει και τέτοιο με σχετικά λεπτό προφίλ (πλαίσιο) που πιθανόν σε ενδιαφέρει. Έκατσε μια χαρά στην οθόνη παρότι δεν την καλύπτει απ' άκρη ως άκρη (αφήνει γύρω-γύρω ένα κενό 2mm) το οποίο δεν με χαλάει καθόλου ούτε αισθητικά ούτε λειτουργικά.

 

Καθοριστικό ρόλο νομίζω παίζει και η θήκη που φοράει η συσκευή (αν φοράει) . Γενικά είναι δύσκολο να ξέρεις απο πριν πόσο καλά θα κάτσει και αν τελικά θα σου αρέσει. Προφανώς και γι' αυτό το λόγο ρωτάς εδώ μιας και ήδη έχεις δοκιμάσει 2. Κανε μια βουτιά στο Σκρουτζ και κάτι θα βρεις στο βυθό του :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα ένα της Nillkin (9H+ pro με πάχος 0,2mm) γιατί την εμπιστεύομαι σαν εταιρία λόγο δοκιμασμένης ποιότητας κυρίως. Αυτή και η Spigen βασικά είναι 2 απ' τους μεγαλύτερους κατασκευαστές. Εννοείται οτι είναι πιο ακριβό απο άλλα και φαίνεται εύκολα και στο μάτι και στην αφή πως είναι καλύτερο απ' αυτά των 3-6€. Δεν ξέρω σίγουρα, πιθανόν και να παίζει κάποιο ρόλο αυτό (η ποιότητα και το πάχος) , πάντως δεν έχω κανένα θέμα με το δακτυλικό αποτύπωμα που είναι πολύ σημαντικό.

 

Δεν είναι full face αλλά βγάζει και τέτοιο με σχετικά λεπτό προφίλ (πλαίσιο) που πιθανόν σε ενδιαφέρει. Έκατσε μια χαρά στην οθόνη παρότι δεν την καλύπτει απ' άκρη ως άκρη (αφήνει γύρω-γύρω ένα κενό 2mm) το οποίο δεν με χαλάει καθόλου ούτε αισθητικά ούτε λειτουργικά.

 

Καθοριστικό ρόλο νομίζω παίζει και η θήκη που φοράει η συσκευή (αν φοράει) . Γενικά είναι δύσκολο να ξέρεις απο πριν πόσο καλά θα κάτσει και αν τελικά θα σου αρέσει. Προφανώς και γι' αυτό το λόγο ρωτάς εδώ μιας και ήδη έχεις δοκιμάσει 2. Κανε μια βουτιά στο Σκρουτζ και κάτι θα βρεις στο βυθό του :D

 

Ευχαριστώ πολύ! Θα δω της nillkin.

Link to comment
Share on other sites

Μου επεσε και ράγισε η οθόνη. Εχω απόδειξη αγοράς. Στη smartec ποσο περίπου θα κοστίσει η αλλαγή;

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου επεσε και ράγισε η οθόνη. Εχω απόδειξη αγοράς. Στη smartec ποσο περίπου θα κοστίσει η αλλαγή;

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα! Κρίμα που στάθηκες τόσο άτυχος. Η απόδειξη αγοράς δυστυχώς δεν καλύπτει την "απροσεξία σου". Δεν ξέρω πόσο θα κοστίσει η αλλαγή (υποπτεύομαι πάνω απο 100€) . Κανε ένα τηλ και θα σου πουν ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Κρίμα που στάθηκες τόσο άτυχος. Η απόδειξη αγοράς δυστυχώς δεν καλύπτει την "απροσεξία σου". Δεν ξέρω πόσο θα κοστίσει η αλλαγή (υποπτεύομαι πάνω απο 100€) . Κανε ένα τηλ και θα σου πουν ακριβώς.
€119 τελικά...

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Α50 και το Α70. Και στα 2 ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων με tempered glass nillkin 0.20mm είναι απλά τραγικός. Έχει κάποιος φίλος συσκευή της σειράς note ή s να μας πει διάφορες του ultra sonic αισθητήρα σε σχέση με αυτόν πού φορά το Α70; Είτε με tempered glass είτε χωρίς...

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Α50 και το Α70. Και στα 2 ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων με tempered glass nillkin 0.20mm είναι απλά τραγικός. Έχει κάποιος φίλος συσκευή της σειράς note ή s να μας πει διάφορες του ultra sonic αισθητήρα σε σχέση με αυτόν πού φορά το Α70; Είτε με tempered glass είτε χωρίς...

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα δοκιμάζω εδω και 2 μερες μια ειδική μεμβράνη η οποία μέχρι στιγμής είναι πολύ καλή και σε απόκριση/ εφαρμογή και κυρίως στο δακτυλικό αποτύπωμα.

 

https://irepair.gr/blog/article/rock-space-hydrogel-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1-%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CE%BD%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CF%84%CE%B5%CF%87%CE%BD%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AF%CE%B1/

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δοκιμάζω εδω και 2 μερες μια ειδική μεμβράνη η οποία μέχρι στιγμής είναι πολύ καλή και σε απόκριση/ εφαρμογή και κυρίως στο δακτυλικό αποτύπωμα.

 

https://irepair.gr/blog/article/rock-space-hydrogel-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1-%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CE%BD%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CF%84%CE%B5%CF%87%CE%BD%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AF%CE%B1/

 

Εάν επιτρέπετε ποιο το κόστος??

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Το αποτύπωμα με tempered glass δούλευε μέχρι την τελευταία ενημέρωση, είναι θέμα λογισμικού!!!
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο Αθανάσιος από πάνω, είναι software και όχι ζελατίνας ή τζαμιού.

Πχ στις τραπεζικές εφαρμογές δουλεύει πολύ καλά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχετε μήπως παρατηρήσει ότι ο δέκτης του ραδιοφώνου είναι πιο αδύναμος σε σχέση με άλλα κινητά? Edited by linosmas
Link to comment
Share on other sites

Εάν επιτρέπετε ποιο το κόστος??

 

12 ευρώ μου το χρέωσαν

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο Αθανάσιος από πάνω, είναι software και όχι ζελατίνας ή τζαμιού.

Πχ στις τραπεζικές εφαρμογές δουλεύει πολύ καλά.

 

Συμφωνώ. Του έχω φορέσει την Spigen GLAS.tR FC Full Face Tempered Glass και σε όσες εφαρμογές χρειάζεται authentication με αποτύπωμα δουλεύει άψογα. Στο ξεκλείδωμα όμως του τηλεφώνου μπορεί να χρειαστεί και 3η προσπάθεια για να το πάρει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα.

 

Αν πάνε όλα όπως τα έχει σχεδιάσει η Samsung, πρέπει μέσα στον μήνα να πάρουμε το Android 10.

 

Και ποιος ξέρει, ίσως μέσα σε αυτό να υπάρχει και ένα πατσάκι που να βελτιώνει τον fingerprint scanner..... και την κάμερα..... και την ακρίβεια της αφής κατά την στόχευση...... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχετε λυσσάξει με την 10?

Τι παραπάνω έχει από την 9?

ειναι πιο καλή δηλαδή από την 9? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχετε λυσσάξει με την 10?

Τι παραπάνω έχει από την 9?

ειναι πιο καλή δηλαδή από την 9? :blink:

 

-Δεν ξέρω πως έβγαλες αυτό το συμπέρασμα. Δεν έχουμε λυσσάξει με την 10. Δεν το συζητάμε και κάθε μέρα.

 

-Δεν είναι μόνο στον αριθμό η διαφορά. Σίγουρα είναι ανανέωση της συσκευής με κάτι "καινούργιο" που πάνω του θα σχεδιαστούν και θα τρέχουν τα πάντα για πολύ καιρό στη συσκευή.

 

-Θα είναι η 10 που στα τρίσβαθά της θα έχει και την 9. Η αλλιώς, θα είναι η 9 που θέλει να γίνει 10!! Οπότε, οφείλει να είναι καλύτερη. Ακόμη κι αν δεν φέρνει τα πάνω κάτω (ξέρουμε οτι δεν θα τα φέρει άλλωστε) μπορεί να γίνει αφορμή να λυθούν προβλήματα που προϋπήρχαν απ' την 9 όπως περιέγραψα πριν. Να μην ξεχνάμε πως πάνω της θα πατήσει το One UI 2 και αυτό απο μόνο του είναι σημαντικό.

Edited by johnphone
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήρθε σε μένα το μήνυμα από το 112. Στις οδηγίες για Samsung αναφέρει ότι από τις ρυθμίσεις, εφαρμογές, μηνύματα, ειδοποιήσεις, ειδοποίηση έκτακτης ανάγκης, το ενεργοποιούμε. Πήγα και η επιλογή είναι απενεργοποιημενη αλλά δεν ενεργοποιείτε. Συμβαίνει και σε εσάς?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήρθε σε μένα το μήνυμα από το 112. Στις οδηγίες για Samsung αναφέρει ότι από τις ρυθμίσεις, εφαρμογές, μηνύματα, ειδοποιήσεις, ειδοποίηση έκτακτης ανάγκης, το ενεργοποιούμε. Πήγα και η επιλογή είναι απενεργοποιημενη αλλά δεν ενεργοποιείτε. Συμβαίνει και σε εσάς?

 

ουτε εμενα ηρθε, και επισης ειναι γκριζαρισμενη η επιλογη ο διακοπτης ειναι προς τη μερια που ειναι ενεργοποιημενη.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ήρθε κανονικά και τινάχτηκα από την τρομάρα.....:lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Android 10 για Ukraine είναι διαθέσιμη στο sammobile.

 

Την έχεις δοκιμάσει? Πως πάει? Gestures;?

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

ουτε εμενα ηρθε, και επισης ειναι γκριζαρισμενη η επιλογη ο διακοπτης ειναι προς τη μερια που ειναι ενεργοποιημενη.

 

Μπορεί να διορθωθεί αυτό με κάποια ρυθμιση??Γιατί συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να διορθωθεί αυτό με κάποια ρυθμιση??Γιατί συμβαινει?

 

https://techblog.gr/mobile/diadikasia-energopoiisis-apenergopoiisis-eidopoiiseon-sms-ektaktis-anagkis/

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A70

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...