Jump to content

Samsung Galaxy A70


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να σε βοηθήσω.:

Η οθόνη και η μπαταρία είναι τα μεγαλύτερα ατού της συσκευής.

Ραδιόφωνο έχει.

Φωτογραφίες δεν τραβάω συχνά, δεν έχω μεγάλες απαιτήσεις, οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Αντοχή σε σκόνη - νερό δεν έχει.

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 790
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Τα 1,2,3 σου τα καλύπτει. Αντοχή σε νερό σκόνη δεν έχει. Η κάμερα είναι το αδύναμο σημείο του, θέλει πολύ σταθερό χέρι και δεν τα πάει καλά αν δεν έχει πολύ καλό φωτισμό. Αν θέλεις κάμερα δες κάτι άλλο..
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι υπερβολικά μεγάλη,,, ( να πάει σε κατάστημα να το δει.

164.3 x 76.7 x 7.9 mm (6.47 x 3.02 x 0.31 in)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις...

Πιστεύετε ότι στα ίδια λεφτά υπάρχει κάτι συγκριτικά καλύτερο στο θέμα της κάμερας;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον pocophone f1. Είναι σχετικά παλιό αλλά έχει και gcam και custom rom και φαντασμαγορική κάμερα. Οθόνη έτσι κι έτσι
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα σε κάμερα θα βρεις αρκετά καλύτερα σε αυτή την τιμή και που θα έχουν και έτοιμο port για gcam (προσωπική άποψη...δεν με ενθουσιάζει στις συσκευές ως έξτρα εφαρμογή), αλλά θα χάσεις στα υπόλοιπα.

Για εμένα το συγκεκριμένο μοντέλο είναι ένα από τα καλύτερα (όχι το καλύτερο) midrange κινητά όταν ψάχνεις μια συσκευή που να σε ικανοποιεί συνολικά.

Αν ασχολείσαι με την φωτογραφία από κινητό τότε στις ρυθμίσης της "επαγγελματικής κάμερας " θα βγάλεις καλές φωτογραφίες. Ή στο αυτόματο αλλά χωρίς να βιάζεσαι.

Στην ανθεκτικότητα τώρα....Στην βροχή θα μιλήσεις και θα πληκτρολογήσεις κανονικά (στην θάλασσα δεν το βουτηξα...και δεν θα το έκανα ακόμα και αν ήταν εγγυημένα αδιάβροχο)...Από σκόνες και μουτζουρες δεν έχω πρόβλημα μέχρι σήμερα (μόνο όταν αρκετά λερωμένο το δάχτυλο δυσκολεύεται το δαχτυλικο). 2 - 3 τουμπιτσες που έχει φάει δεν έχω δει ούτε σημάδι...Η οθόνη του χωρίς τζάμι προστασίας δεν έχει ούτε γρατζουνιά παρόλο που μπαινοβγαίνει σε κωλοτσεπη ή σε τσέπη φόρμας εργασίας.

Για ταινίες και βίντεο είναι ιδανική αν δεν σε ενοχλεί η κεντρική θέση της μπροστινής κάμερας.

Η φωτεινότητα της ίσως σε προβληματίσει λίγο στον ήλιο...όχι τραγικά πράγματα.

Η μπαταρία πιστεύω ότι θα σε καλύψει στην διάρκεια της μέρας (η χρήση του καθενός διαφέρει). Εμένα που λέω ότι κάνω συνεχή χρήση της συσκευής (σχεδόν εχω καταργήσει τον υπολογιστή) το βράδυ που το βάζω για φόρτιση γύρω στο 20 % μου έχει δώσει από 7 έως 9 ώρες οθόνη (σημείωση ....τα δεδομένα είναι ανοιχτά 24 ώρες το 24ωρο. Wifi μόνο αν έρθει ενημέρωση λογισμικού)

Γενικώς η νέα σειρά Α έχει ξεφύγει από τις ασθένειες της προηγούμενης σειράς και αυτή η κατηγορία συσκευών της samsung έχει ανεβάσει πολύ την αξιοπιστία της.

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες αν έχεις σταθερό χέρι βγάζει πολύ ωραίες, αλλά θέλει να είναι σε φάση τρίποδο. Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί, γιατί δεν βγάζω βιαστικές φωτογραφίες. Σε όλα τα υπόλοιπα είναι πραγματικά πολύ vfm.
Link to comment
Share on other sites

Χθες περασα την νεα αναβαθμιση με το security update του Σεπτεμβριου. Διαπιστωσα βελτιωση στην ταχυτητα σαρωσης του δακτυλικου αποτυπωματος :)

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν προσεξα. Ωστοσο το δικο μου το αγορασα απο αγγλια και μπορει να βγαινει το update νωριτερα απο την ελληνικη εκδοση

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με eur ακόμα στου Ιουλίου, ενώ στην cos βγήκε του Σεπτέμβρη εδώ και μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα χθες το APK GCAM 7 από εδώ.

 

Χωρίς να το έχω τεστάρει ενδελεχώς, φαίνεται οτι δουλεύει καλύτερα από το προηγούμενο port που είχα.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα χθες το APK GCAM 7 από εδώ.

 

Χωρίς να το έχω τεστάρει ενδελεχώς, φαίνεται οτι δουλεύει καλύτερα από το προηγούμενο port που είχα.

 

Αυτό κατέβασες;

 

PMGC_7.0.009_FinalBuild_V14.apk (Parrot043, 2019-10-08, changelog)

 

Επίσης, έβαλες τις ρυθμίσεις που φαίνονται στο screenshot;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό

 

PMGC_7.0.009_BudgerigarVersion_V13.apk

 

Τις δοκιμές τις έκανα χωρίς να περάσω τις ρυθμίσεις που αναφέρει. Τις έβαλα σήμερα αλλά δεν πρόλαβα να δοκιμάσω με αυτές να συγκρίνω.

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε βλάβη USB port, συνδέεται και ξεσυνδέεται συνεχώς και μένει ανοιχτή η οθόνη δεν κλειδώνει ποτέ;

Έχει τύχει σε κανέναν; Να το πάω κατευθείαν Samsung;

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα χθες από skroutz 302€ με την μεταφορα. Το έβλεπα από την πρώτη στιγμή που βγήκε. Φεύγω από Xiaomi μετά από 3 χρόνια. Το note 5 που έχω είναι το μόνο κινητό που κράτησα 16 μήνες. Ήδη έχω παραγγείλει τζαμακι οθόνης pazerglass στα 25€ και back cover της Samsung στα 15.90€ λογικά αύριο παραλλαμβαμω θα γράψω εντυπώσεις. Καλή μέρα και καλή εβδομάδα σε όλους
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες έχω ένα περίεργο battery drain, πχ από τις 7:30 το πρωί με μία ώρα sot και 2-3 ώρες δεδομένα ανοιχτά έπεσε 20%, και μετά το ποσοστό πέφτει πολύ αργά ενώ η χρήση δεν αλλάζει ιδιαίτερα. Φορτίζω με τον δικό του φορτιστή, κλειστή η γρήγορη φόρτιση και sot βγάζει πάλι εκει στις 8 ώρες. Είναι σημάδι ότι τα παίζει η μπαταρία ή να το αφήσω;
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα περασα τζαμακι εκανα ρυθμισεις. Ρε παιδια τι οθοναρα ειναι αυτη;;;;;;;; Το αποτυπωμα το ψιλοελυσα με καποιες ρυθμισουλες που εψαξα στο νετ. Το ξεκλειδωμα προσωπου παει μπαλα. Αξιζει τα 298 ευρο μεχρι κ το τελευταιο
Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάποιες φορές δεν μου βγάζει το δαχτυλικο και αναγκάζομαι να βάζω το μοτίβο? Αρκετές φορές μέσα στη μέρα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα κι εγω το καινουργιο update,και μου ζητησε να ξαναπερασω τα δακτυλικα αποτυπωματα!

Δειχνει πιο αμεσο τωρα το δακτυλικο αποτυπωμα,θα το δουμε βεβαια και πως θα παει στη συνεχεια!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ πιο άμεσο. Επίσης τώρα παίζει και το VoWiFi στην Vodafone, απλά επειδή έχω καλό σήμα δεν το βγάζει.
Link to comment
Share on other sites

Η γρήγορη φόρτιση σας δουλεύει;

Όσες φορές έχω δοκιμάσει δυστυχώς δεν...

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A70

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...