Jump to content

Samsung Galaxy A70


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί τι περιμένουμε να διορθωθεί; Ενημέρωση ασφαλείας του Ιουνίου δεν έχει πάρει ακόμα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 790
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Από σήμερα κάτοχος και εγώ. Με έχει εντυπωσιάσει η οθόνη του και η μπαταρία του. Ερχόμενος από honor 8, δεν μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα με την ταχύτητα του. Επίσης, με ταλαιπωρεί το δακτυλικό αποτύπωμα όπως και αρκετούς απο ότι διάβασα. Face unlock αρκετά χρήσιμο. Μένει να εγκαταστήσω gcam.

Και κάτι τελευταίο, υπάρχει η δυνατότητα για κλείδωμα οθόνης εκτός από το power button?

Edited by vagosofron
Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδέεις πάνω στις ειδοποιήσεις βγαίνει μια ειδοποίηση για σύνδεση USB. Αν πατήσεις πάνω δεν σου βγάζει μερικές επιλογές; Μέσα σε αυτές πρέπει να είναι και η μεταφορά δεδομένων.
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα κάτοχος και εγώ. Με έχει εντυπωσιάσει η οθόνη του και η μπαταρία του. Ερχόμενος από honor 8, δεν μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα με την ταχύτητα του. Επίσης, με ταλαιπωρεί το δακτυλικό αποτύπωμα όπως και αρκετούς απο ότι διάβασα. Face unlock αρκετά χρήσιμο. Μένει να εγκαταστήσω gcam.

Και κάτι τελευταίο, υπάρχει η δυνατότητα για κλείδωμα οθόνης εκτός από το power button?

 

Πηγαινε στις ρυθμισεις - συνθετες λειτουργιες-κινησεις και χειρονομιες και ενεργοποιησε το σηκωμα για αφυπνηση ή το διπλο πατημα οποτε οταν σηκωνεις το τηλ απο μια επιφανεια θα ενεργοποιητε αυτοματα η οθονη και θα μπορεις μεσω του αποτυπωματος ή του face unlock να ξεκλειδωσεις την συσκευη χωρις να πατησεις το power button.

Εγω εχω ενεργοποιηση και τα δυο..

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος ρωτάει για κλείδωμα οθόνης, όχι για ξεκλείδωμα :p

 

Υπάρχουν εφαρμογές με τις οποίες μπορείς να βάλεις συντόμευση κλειδώματος στην αρχική.

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος ρωτάει για κλείδωμα οθόνης, όχι για ξεκλείδωμα :p

 

Υπάρχουν εφαρμογές με τις οποίες μπορείς να βάλεις συντόμευση κλειδώματος στην αρχική.

 

Ουπς!!!:X:X τωρα το ειδα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι για το ξεκλείδωμα έτσι το έχω. Μαλλον για εφαρμογή παω για κλείδωμα. Το nicelock που μου πρότεινε ενα παιδί πιο πάνω, είναι καλό;
Link to comment
Share on other sites

Εχοντας το συγκεκριμενο κινητο εδω και καμμια βδομαδα,δηλωνω αρκετα ευχαριστημενος!

Εκεινο που με προβληματιζει οπως και αρκετους οπου αλλου εχω διαβασει,ειναι το δακτυλικο αποτυπωμα,το οποιο εχω αντικαταστησει με αναγνωριση προσωπου το οποιο ειναι πολυ αμεσο και γρηγορο,με μονο παραπονο στην συγκεκριμενη λειτουργια οταν δεν υπαρχει αρκετη φωτεινοτητα τριγυρω στον χωρο τοτε γινονται πιο δυσκολα τα πραγματα.

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Εχοντας το συγκεκριμενο κινητο εδω και καμμια βδομαδα,δηλωνω αρκετα ευχαριστημενος!

Εκεινο που με προβληματιζει οπως και αρκετους οπου αλλου εχω διαβασει,ειναι το δακτυλικο αποτυπωμα,το οποιο εχω αντικαταστησει με αναγνωριση προσωπου το οποιο ειναι πολυ αμεσο και γρηγορο,με μονο παραπονο στην συγκεκριμενη λειτουργια οταν δεν υπαρχει αρκετη φωτεινοτητα τριγυρω στον χωρο τοτε γινονται πιο δυσκολα τα πραγματα.

 

Ακριβώς έτσι. Όταν δεν ξεκλειδώνει με αναγνώριση προσωπου,τότε προσπαθώ με δακτυλικό.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως από τότε που έβγαλα το tempered glass και έκανα τις δυο ρυθμίσεις που υπάρχουν σε βιντεο στο youtube (αύξηση ευαισθησίας κλπ) λειτουργεί απροβληματιστα στο 90% των περιπτώσεων.:D:D
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι σε αναζητηση κινητου. θελω να ρωτησω καθως ειμαι αναμεσα σε α50 και α70 αν αξιζει η δαφορα στην τιμη και σε ποια θεματα υπερτερει. κλεινω προς το α70 λογω μεγαλυτερης μπαταριας και οθονης αλλα δεν ξερω αν στην πραξη υπαρχει αυτη η διαφορα.
Link to comment
Share on other sites

To A70 έχει μεγαλύτερη οθόνη και μπαταρία και λίγο καλύτερο επεξεργαστή από το Α50. Επίσης έχει 6GB RAM αντί για 4. Εγώ θα τα έδινα για το Α70. Αν είναι να το κρατήσεις για χρόνια είναι μονόδρομος μόνο και μόνο για την RAM.
Link to comment
Share on other sites

To A70 έχει μεγαλύτερη οθόνη και μπαταρία και λίγο καλύτερο επεξεργαστή από το Α50. Επίσης έχει 6GB RAM αντί για 4. Εγώ θα τα έδινα για το Α70. Αν είναι να το κρατήσεις για χρόνια είναι μονόδρομος μόνο και μόνο για την RAM.

 

Ειμαι κατοχος του huawei mate 10 lite και ειμαι υπερ ευχαριστημένος. Το εχω 1.5 χρονο. Ο λογος που αλλάζω κινητό ειναι διότι αυτό μου ρο ζήτησε συγγενικο μου πρόσωπο. Αν δεν πάθει κάτι το κινητό δεν το αλλάζω πριν τα 2 χρόνια ποτέ και απο εκει και περα αν πάει και 3 ειμαι οκ. Για 6.7 δεν ειναι πολυ μακρόστενο το α70? Μπορείς να δεις βίντεο, nova go με άνεση? Περα απο οθόνη και μπαταρία οι κάμερες ειναι ίδιες; και γω προς τα εκεί κλείνω αλλα για μενα τα λεφτά που ζητάει το α70 ειναι το ταβάνι μου

Link to comment
Share on other sites

Έχουν και τα δύο πολύ μακρόστενες αναλογίες, σκέψου ότι αυτό που έχεις τώρα είναι 18:9 και τα Α50/70 έχουν 20:9. Πιστεύω ότι επειδή το κρατάς για χρόνια, τα 6GB θα είναι μονόδρομος. Κάμερες είναι ίδιες. Επίσης και τα δύο έχουν στο πίσω μέρος μίξη πλαστικού και γυαλιού (όπως αρκετά σήμερα) αλλά το Α70 έχει μεταλλικό πλαίσιο αντί για πλαστικό όπως του Α50.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A70

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...