Jump to content

Samsung Galaxy A70


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειλικρινά δεν το χρησιμοποιώ.

Το παρκάραμε στο συρτάρι.

Νομίζω ήτανε ελάχιστα πιο γρήγορο. Ίσως ψευδαίσθηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 790
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Λοιπόν, το έχω το κινητό και το χρησιμοποιώ σαν κύριο εδώ και 2 εβδομάδες, τουλάχιστον.

 

Καταρχάς, να επισημάνω ότι δεν παίζω παιχνίδια, το έχω για επαγγελματική χρήση. Αυτό σημαίνει data/wifi/ΒΤ/GPS συνέχεια ανοιχτά και email exchange με push.

 

Ας ξεκινήσουμε με την μπαταρία: 2 ημέρες! Δεν το σκαλίζω συνέχεια αλλά αρκετά, με email, κλήσεις, FB και chat (viber / skype κτλ). SOT δεν έχω προσέξει, αλλά για την δουλειά που το θέλω το φορτίζω το βράδυ της δεύτερης μέρας κάθε φορά και έχει και 5-10% υπόλοιπο.

 

Οθόνη: απόλαυση! Δεν έχω κανένα πρόβλημα με την φωτεινότητα όταν είμαι έξω και όταν αποφασίζω να δω youtube / Netflix καμία φορά, το ευχαριστιέμαι.

 

Κάμερα: καλή αλλά όχι κάτι τρελό! Καλές φωτό την ημέρα ή όταν υπάρχει καλός φωτισμός. Το wide angle ανοίγει αρκετά το πεδίο λήψης, αλλά δημιουργεί και μια μικρή παραμόρφωση στις άκρες της φωτό, που είναι πιο εμφανής εάν υπάρχουν πρόσωπα. Την νύχτα μπορεί να βγάλει τίμιες φωτογραφίες εάν υπάρχει καλός φωτισμός, αλλά υπάρχει πλέον και gcam port (χωρίς root ή ανάγκη ενεργοποίησης camera 2 api)

 

Μουσική: έτσι και έτσι. Ο ήχος είναι δυνατός, αλλά παραμορφωμένος λίγο στην δυνατή ένταση, όταν ακούς από το ηχείο της συσκευής. Η συνδεσιμότητα με BT ακουστικά είναι απροβλημάτιστή.

 

Ποιότητα ηχείου / μικρόφωνου: πολύ καλή. Κανένα πρόβλημα με τις κλήσεις μου και την λήψη σήματος / wifi (και με VoWiFI)

 

Fingerprint reader: μετά την αναβάθμιση αναγνωρίζει το αποτύπωμα πολύ καλύτερα, συνεχίζει όμως να αργεί λίγο να ανοίξει το κινητό

 

Κατασκευή: πλαστικό αλλά ποιοτικό. Δεν σου φαίνεται φτηνό και καμία σχέση με (πχ) pocophone. To έχω χωρίς θήκη (μόνο μεμβράνη) και δεν έχει πάθει το παραμικρό

 

Ελπίζω να βοήθησα λίγο, εάν κάποιος θέλει πληροφορίες για κάτι άλλο, μου λέει :)

Edited by fostirop
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα σημερα τελικα διπλα απο το Α 50 πολυ καλυτερο και οχι πολυ μεγαλυτερο Τελειο πραγματικα...Καποιος που το εχει πιο μοντελο ειναι το επισημο γιατι μαλλον θα γινει αγορα απο σκρουτζ και θελω να εχει και NFC ? Edited by tsantixrh
Link to comment
Share on other sites

προσεξε μην εχει εγγυηση από το κατάστημα, εσυ θελεις από την αντιπροσωπεια. θα ζητήσεις το ιμει, να στο στειλουν στο email σου, και θα παρεις τηλεφωνο, αθηνα σαμσουνγκ, να ρωτήσεις κλπ. αν τυχον το παραλαβεις, ξανα το ιδιο, αλλα ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙς την συσκευασια, ουτε θα κοψεις την ταινεια ασφαλειας, για να μπορεις να το επιστρεψεις.

μου την φεραν σε άλλη μαρκα…

 

η γνωμη μου παρε το α80, εχει πιο ισχυρο cpu, camera.

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ,για midrange κινητό είναι ότι καλύτερο,κάπου διαβασα για άχρηστο επεξεργαστή,λάθος άχρηστος δεν είναι καθόλου ίσα ίσα που είναι παραπάνω καλός από τις προσδοκίες μου,διαβασα κάπου ότι το κινητό κρύβει παγίδες,τι παγίδα να κρύβει ένα κινητό που αυτή τη στιγμή κοστίζει 330 ευρώ?όποιος έχει απαιτήσεις πάει και σκάει ένα 700αρι και παίρνει το s10 plus, το ότι το βάζετε σε αντιπαράθεση με το note 9 με ξεπερνάει.

Αυτά προς το παρών το τεσταρουμε και βλέπουμε

Καλό ΣΚ σε όλους...

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

προσεξε μην εχει εγγυηση από το κατάστημα, εσυ θελεις από την αντιπροσωπεια. θα ζητήσεις το ιμει, να στο στειλουν στο email σου, και θα παρεις τηλεφωνο, αθηνα σαμσουνγκ, να ρωτήσεις κλπ. αν τυχον το παραλαβεις, ξανα το ιδιο, αλλα ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙς την συσκευασια, ουτε θα κοψεις την ταινεια ασφαλειας, για να μπορεις να το επιστρεψεις.

μου την φεραν σε άλλη μαρκα…

 

η γνωμη μου παρε το α80, εχει πιο ισχυρο cpu, camera.

Σε ευχαριστω,για το Α80 δεν το φτανω ειναι πολυ πιο ακριβο δυστηχως!

Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα από κωτσοβολο με δοσεις- τραπεζικο δανεισμο, βγαινει πιο ακριβο 100 ~ 150 ευρω, αλλα δεν ειχα επιλογή.

στην λαρισα εχει το plaisio, με το : μηνα- μηνα κλπ

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι από note 3 να να πάρω το Α 70 θα είναι εμφανής η αναβάθμιση ή να κοιτάξω σε λίγο πιο ακριβά π.χ xiaomi mi 9 Edited by anekoulourida
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι από note 3 να να πάρω το Α 70 θα είναι εμφανής η αναβάθμιση ή να κοιτάξω σε λίγο πιο ακριβά π.χ xiaomi mi 9

Να κοιτάξεις σε λίγο πιο ακριβά.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Note 9 και ψηνομαι να παρω το Α70 λογω οθονης και μπαταριας.Δεν ασχολουμαι με φωτο,βιντεο και παιχνιδια.Μονο με σερφαρισμα και youtube.Αξιζει πιστευετε η μεταβαση;Η ποιοτητα της οθονης ειναι ιδια με του Note οσον αφοορα χρωματα,ευκρινεια;
Link to comment
Share on other sites

Μόνο στην κατασκευή (το πίσω βασικα που είναι πλαστικό) κολλάω. Αλλιώς θα το έπαιρνα κατευθείαν, έχει φτάσει και σε πολύ καλή τιμή για τα χαρακτηριστικά του.
Link to comment
Share on other sites

Ειμουν αναμεσα σε Α50 και Α70 και τελικα κατεληξα στο Α70 αφου τα ειδα και τα δυο.

Την επομενη εβδομαδα θα παραλαβω σε μαυρο!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Μια παράκληση προς όποιον το έχει. Λογικά παίρνει gcam χωρίς ρουτ κλπ. Την έχετε δοκιμάσει;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι,έχει απαντηθει ήδη και υπάρχει και thread στο xda https://forum.xda-developers.com/galaxy-a70/help/gcam-night-mode-a70-apk-t3931187
Link to comment
Share on other sites

Κάμερα: καλή αλλά όχι κάτι τρελό! Καλές φωτό την ημέρα ή όταν υπάρχει καλός φωτισμός. Το wide angle ανοίγει αρκετά το πεδίο λήψης, αλλά δημιουργεί και μια μικρή παραμόρφωση στις άκρες της φωτό, που είναι πιο εμφανής εάν υπάρχουν πρόσωπα. Την νύχτα μπορεί να βγάλει τίμιες φωτογραφίες εάν υπάρχει καλός φωτισμός, αλλά υπάρχει πλέον και gcam port (χωρίς root ή ανάγκη ενεργοποίησης camera 2 api)

Τη Gcam με λίγα λόγια την κατεβάζουμε σαν μια απλή εφαρμογή όπως στα xiaomi, σωστά;

Μήπως έκανες κανένα συγκριτικό stock camera VS gcam να μας πεις αποτελέσματα; Λογικά με gcam θα πρέπει να απογειώνεται η φωτογραφία.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι οι περισσότεροι που θέλουν gcam είναι (γνώστες) της φυτογραφίας και την δουλεύουνε στο αυτόματο!! :X

Ούτε καν ξέρουν να βγάζουν μια σε manual mode αλλά θέλουν gcam :O

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε αυτούς συγκαταλέγομαι κι εγώ. Οι γνώσεις μου πάνω στη φωτογραφία είναι απειροελάχιστες έως ανύπαρκτες.

Απλά έχοντας gcam σε όσα xiaomi κατά καιρούς έχουν περάσει από τα χέρια μου, είδα ότι υπάρχει ουσιαστική διαφορά σε σύγκριση με τη stock, είδικα σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Για οσους βρισκονται Αγγλια ή Ιρλανδια, αυτον το καιρο τρεχει μια προσφορα με trade-in και cashback απο το αγγλικο και ιρλανδικο samsung online store. Μετα απο αυτα βγαινει τελικη 200 λιρες (περιπου 225 ευρω) το Α70, τιμη που ξεκαθαρα βαζει δυσκολα στην Xiaomi που ειναι ο βασιλιας σε αυτην την κατηγορια τιμης. Νομιζω οτι αποφασισε η σαμμυ οτι δεν μπορει να αφηνει τους κινεζους να παιζουν μπαλα μονοι τους σε αυτην την κατηγορια τιμης.
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω στο σκρουτζ η τιμη πεφτει με καταιγιστικο... ρυθμο καλο αυτο σε ενα μηνα θα ειναι λουκουμι η τιμη για αγορα....
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή θα πέσει, όμως η διαθεσιμότητα είναι ένα θεματακι λίγο σημαντικό.. το ίδιο γίνεται και στο Α50 δυστυχώς.. ότι μαγαζί το έχει διαθέσιμο άμεσα ή σε 1-3 μέρες έχει πολύ ανεβασμένη τιμή, όλα τα υπόλοιπα παράδοση σε 4-10 ή κατόπιν παραγγελίας.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το βιαζεσαι δεν ειναι θεμα η αναμονη,αυτη την στιγμη στο σκρουτζ εχει περιπου 40 ευρω διαφορα απο το Α50 Σε ενα μηνα θα ειναι στα 250ε οτι πρεπει για αγορα το κινητο ειναι σουπερ!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A70

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...