Jump to content

Samsung Galaxy A40


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα τζαμακια τρωνε λιγο απο το πλατος της οθονης αλλα καθονται οκ.Αν βρεις με πολυ μικρο βαμμενο μαυρο μερος θα ειναι πιο καλα τα πραματα.

Δεν εχει κυρτη οθονη.

Μπορεις να σεταρεις να αναβοσβηνει το φλας μια φορα οταν λαμβανεις ειδοποιηση ή κληση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 350
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα

Θέλω να το πάρω για τη γυναίκα η οποία έχει τώρα Α3 (2017).

Επειδή θέλει μαξ 6'' κινητό δεν βλέπω κάποια άλλη επιλογή (ίσως και το P30 Lite)....

 

Έχω δύο όμως θεματάκια...

 

1. Το θέμα με το led notification πώς το λύνουμε...?

2. Για tempered glass τι έχετε να προτείνετε? Έχει curved οθόνη όπως το S9...?

 

Εγώ το led notification το έλυσα με το always on edge. Μετά από αρκετά τεστ έβαλα για ειδοποίηση να φωτίζεται γύρω από το notch όταν η οθόνη είναι κλειστή. Ελπίζω Ν έρθει κάτι επίσημο σε νεότερη αναβάθμιση γτ με αυτή την εφαρμογή δεν ξέρω πόσο μπαταρία θα καταναλώνει και επιπλέον λειτουργεί για 8“ και κάνει παύση για 5".

 

 

Παρατηρώ ότι η μπαταρία εξαντλείται γρήγορα χωρίς ιδιαίτερη χρήση. Είχα διαβάσει ότι κάτι τέτοιο δεν συνέβαινε. Άλλαξε κάτι με την τελευταία αναβάθμιση;;;

Edited by herc7387
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το led notification το έλυσα με το always on edge. Μετά από αρκετά τεστ έβαλα για ειδοποίηση να φωτίζεται γύρω από το notch όταν η οθόνη είναι κλειστή. Ελπίζω Ν έρθει κάτι επίσημο σε νεότερη αναβάθμιση γτ με αυτή την εφαρμογή δεν ξέρω πόσο μπαταρία θα καταναλώνει και επιπλέον λειτουργεί για 8“ και κάνει παύση για 5".

 

 

Παρατηρώ ότι η μπαταρία εξαντλείται γρήγορα χωρίς ιδιαίτερη χρήση. Είχα διαβάσει ότι κάτι τέτοιο δεν συνέβαινε. Άλλαξε κάτι με την τελευταία αναβάθμιση;;;

Γενικα για την μπαταρια υπαρχουν διαφορα παραπονα στο διαδικτυο τα οποια συνεχίζονται μεχρι και σήμερα (π.χ. στις αξιολογησεις στο skroutz). Βεβαια δεν ξερω τι χρηση κανει ο καθενας.....

 

Ειχα ξαναρωτησει πάντως τα παιδια εδω περα και μου ειχαν πει ότι ειναι υπερβολες και ότι η μπαταρια ειναι μια χαρα....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι στα δύο τελευταία update κάνει αρκετά παλαβά ως προς το σήμα, τις περισσότερες φορές δεν αλλάζει γρήγορα κατάσταση από 4g σε 3g και το ανάποδο με αποτέλεσμα αν δεν έχεις καλό σήμα να τρώει αρκετή από την μπαταρία προσπαθώντας να έχει καλό σήμα...
the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι στα δύο τελευταία update κάνει αρκετά παλαβά ως προς το σήμα, τις περισσότερες φορές δεν αλλάζει γρήγορα κατάσταση από 4g σε 3g και το ανάποδο με αποτέλεσμα αν δεν έχεις καλό σήμα να τρώει αρκετή από την μπαταρία προσπαθώντας να έχει καλό σήμα...
+1 Πολυ κακη διαχείριση στα δικτυα.... απο την πρωτη στιγμη...

 

Στάλθηκε από το SM-A405FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά κάτι προβλήματα που αναφέρονται στο skroutz του στυλ "ότι δεν κλείνει η οθόνη όταν μιλάμε και είναι ανεξέλεγκτο το κινητό ως προς το τι μπορεί να κάνει" ισχύουν ή είναι τρολιές??? Ρωτάω γιατί έχουν πέσει πολλά samsung στα χέρια μου και τα συγκεκριμένα σχόλια μου φαίνονται κάπως χαζά για να το πω κομψά. Ή το ότι "πατιέται η οθόνη με το παραμικρό και ανάβει γιατί είναι ευαίσθητη στην αφή".

Πώς μπορεί να γίνει αυτό?? Τότε όλη η σειρά Α θα είχε παρόμοια προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή υπάρχουν δύο σημαντικά προβλήματά με το κινητό...

αν το 4G σήμα δεν είναι καλό η μετάβαση στο 3G είναι απελπιστικά αργή σε σημείο που πρέπει να κάνεις χειροκίνητα το switch... Είμαι διακοπές σε περιοχή με χάλια σήμα και το πρόβλημα είναι πολύ έντονο σε σημείο να χάνω ακόμα και κλήσεις...

Και αυτό που αναφέρεις... Δεν το κάνει συνέχεια αλλά το αν δεν προσέξεις μπορεί με το τέλος της κλήσης να είσαι σε άκυρο μενού μέσα στις κλήσεις...

Αλήθεια, αυτά το προβλήματα μπορούμε να τα δηλώσουμε κάπου επίσημα???

the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Με το σημα εγω που εχω ακομα j5 2017 (το σεπτεμβρη θα παω για το α40 λογω επιδοτησης) εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με το σημα..Οπότε δε νομίζω να ειναι του κινητου..Συνδυασμός παρόχου με την κεραια των samsung πρέπει να ειναι το πρόβλημα..Με το Α3 2017 που ειχες πριν (αν θυμαμαι καλα) δεν ειχες παρομοια προβλήματα με το σήμα??

 

Το δευτερο προβλημα που μπορει να μπει σε άλλη εφαρμογη καθώς μιλάς λογικά θα την έχουν όλα τα φετινα samsung αν ισχυει έστω και στο ελαχιστο..Μια λύση που σκεφτομαι εγω ειναι να μρυθμίσεις να εμφανίζεις τη μπαρα με τα κεντρικα κουμπιά όποτε εσυ θελεις και να μην ειναι μονιμη..

 

Αλλα ξαναλέω το θεωρω λίγο τραβηγμένο να υπάρχει τετοιο πρόβλημα γιατι τότε θα επαιρνε η μπάλα όλη τη σειρα Α τουλαχιστον....

Όποιος μπορει να βοηθήσει ειμαστε όλο αυτια πάντως..

Link to comment
Share on other sites

Με το Α3 και ίδια εταιρία δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το σήμα, να πω την αλήθεια ούτε με τις δύο πρώτες εκδόσεις λογισμικού στο Α40... Κάτι κάνανε στις δύο τελευταίες εκδόσεις και το κινητό όταν πάει να μεταπηδήσει σε 3G τρώει κόλλημα και χάνει ακόμα και την σύνδεση... τέσσερεις μέρες μου έχει σπάσει τα νεύρα η κατάσταση!!!
the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Εγω cosmote και ακόμα και μεσα στην αθηνα παιζει να χανει κλήσεις...Με.πολλές δυακολίες γίνεται επίσης η επικοινωνια σε διαφορες περιοχες ακόμα και εντός αττικής..

 

Για τη λύση με τα κεντρικα κουμπιά που προτεινα..Την εχετε δοκιμάσει??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δω που είμαι διακοπές, εξω απο τον πύργο και είναι με wind, έχω φάει μεγάλη ήττα... Να φαντάστηκε για να κάνω ποστ πρέπει να ενεργοποιήσω το airplane mode και να το ξανά ενεργοποιήσω για να πιάσει 4G να κάνω το ποστ, μετά από λίγο θα έχω και καλά H το οποίο συνηθως θα μου βγάλει μήνυμα ότι δεν είναι συνδεδεμένος στο δίκτυο...

Στην Αθήνα είναι καλύτερα τα πράγματα αλλά βλέπω τρελή κατανάλωση μπαταρίας...

 

ΥΓ Η κάρτα είναι σχεδόν καινούρια...

the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δω που είμαι διακοπές, εξω απο τον πύργο και είναι με wind, έχω φάει μεγάλη ήττα... Να φαντάστηκε για να κάνω ποστ πρέπει να ενεργοποιήσω το airplane mode και να το ξανά ενεργοποιήσω για να πιάσει 4G να κάνω το ποστ, μετά από λίγο θα έχω και καλά H το οποίο συνηθως θα μου βγάλει μήνυμα ότι δεν είναι συνδεδεμένος στο δίκτυο...

Στην Αθήνα είναι καλύτερα τα πράγματα αλλά βλέπω τρελή κατανάλωση μπαταρίας...

 

ΥΓ Η κάρτα είναι σχεδόν καινούρια...

 

Φίλε μου τι προέλευσης είναι το κινητο??

Το κόλπο με την μπαρα με τα κεντρικά πλήκτρα που πρότεινα σε προηγούμενο πόστ σχετικά με το δεύτερο προβλημα, το δοκίμασες μήπως?

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω στην γυναίκα μου,μιας και το J5 2017 έσπασε οθόνη...

Αξιζει??Θα της επερνα το Redmi Note 7 αλλά θέλει μόνο Samsung...

Link to comment
Share on other sites

Είναι μεγάλη αναβάθμιση από το j5 2017, στα 180€ είναι πολύ καλή επιλογή και αρκετά μαζεμένο.
Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ.

Είμαι κάτοχος της συσκευής μετα από επιδότηση εταιρίας κινητής τηλεφωνίας.

 

προηγούμενη συσκευή μου J5 2017 που έσπασε δυστυχώς η οθονη. Τηλεφωναρα!

Αρκετά αρνητικά το Α40. ( καμερα, μπαταρια, ακουστικο, ηχειο)

Πέρα όμως από ολα τα κουσούρια του, αντιμετωπίζω τα εξής σοβαρά προβλήματα τουλάχιστον για μένα που το χρησιμοποιώ για κλήσεις στη δουλειά μου.

 

1) ο αισθητήρας της συσκευής πολλες φορες δεν λειτουργεί , και οταν την απομακρύνω απο το αυτι μου στο τέλος της κλήσης, βλέπω μαύρο.

 

2) στην εισερχόμενη κλήση αφού χτυπήσει 2-3 φορές μετα παίρνει μπροστά η οθόνη και μου δείχνει φως. Καθυστερεί υπέρμετρα. Επίσης όταν μιλάω πατιούνται διάφορα μόνα τους.

 

Συμβαίνει σε άλλον χρήστη αυτό, υπάρχει λύση, η έτσι απλά τυχαίνει σε μένα?

Ευχαριστώ.

Edited by iounios68
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλοριζικο το κινητο..

Τα προβληματα που αναφερεις τα εχω διαβασει και αλλου κυριως στο skroutz..

Μια προταση εχω κανει στο σχόλιο #184..Αν θες ριξε μια ματια...

 

Τωρα επειδη και εμενα με προβληματισαν αυτου του ειδους τα bugs μιας και μου φαινονται αφυσικα θα προτεινα να ρωτησει καποιος στο σχετικο με το α50 thread μιας και θα υπαρχουν λογικα παρομοια θεματα με τις κλησεις..(μπορει να το κανω και εγω αυριο αν προλαβω)

 

Γενικα επειδη εχω και εγω το j5 2017 αυτη τη στιγμη και περιμενω επιδοτηση για να παρω το a40 μεσα σεπτεμβρη θα ηθελα να μου πεις τη γνωμη σου για το κινητο και αν αξιζει η αλλαγη..

Επίσης,τι προβληματα εχεις εντοπίσει σε καμερα και μπαταρια..

 

Ευχαριστώ εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και σ ευχαριστώ.

Σίγουρα σαν νέα συσκευή σε κάποια σημεία υπερέχει ( συγκριτικά με το J5 2017) και σε κάποια άλλα χωλαίνει.

Μεγάλο αβαντάζ η οθόνη του σαν ανάλυση, (όχι πως το j5 δεν είχε καλή.)

Στον ήλιο όμως έξω, διακρίνω τα ίδια σαν φωτεινότητα, με τη διαφορά πως το Α40 δυστυχώς καθυστερεί περισσότερο να ανοίξει, να σου δώσει δηλαδή το φως που πρέπει η οθόνη, αν έχει κανείς την φωτεινότητα στο αυτόματο. Ενώ το j5 ήταν τσακμάκι!

 

Επίσης αβαντάζ της συσκευής για μένα είναι και ο ultra wide φακός που έχει και προσφέρει ωραίες λήψεις σε βίντεο και φωτο.

Σαν ποιότητα όμως, τα χρώματα δεν είναι ζωηρά, και δεν έχουν την οξύτητα που θα έπρεπε.

Την κάμερα δεν την χρησιμοποιώ ιδιαίτερα, άλλα έκανα κάποιες διαπιστώσεις μετα από κάποιες δοκιμές που έκανα.

 

Η μπαταρία του δεν είναι και τόσο καλή. Αδειάζει γρήγορα. Ειδικά αν συνδεθείς στο ίντερνετ την καταπίνει.

Το J5 συγκριτικά είχε καλύτερη συμπεριφορά σ αυτό. Και σαφώς καλύτερη μπαταρία. Δεν ξέρω αν η ανάλυση της οθόνης παίζει τόσο σπουδαίο ρόλο σ αυτό, πάντως το μέγεθος δεν έχει και τόσο μεγάλη διαφορά που να δικαιολογεί αυτή τη διαφορά.

 

Στο θέμα των κλήσεων η ένταση του ακουστικού που ακούω τον συνομιλητή μου δεν είναι και τόσο δυνατή.

Αν μιλήσω πάνω από 1' νιώθω το αυτί μου να ζεματάει. Δεν ξέρω γιατί.

Το πως με ακούνε δεν έχω ρωτήσει οπότε δεν ξερω. Παραπονα παντως δεν μου κάνανε.

 

Το ηχείο του είναι κάτω του μετρίου

Και από ένταση και από ποιότητα, αλλά και η θέση που βρίσκεται. Το J5 είχε καλύτερο ήχο, και σαν ένταση και σαν ποιότητα, αλλά και η θέση του(στο πλάι)

 

Όσο για τα προβλήματα που ανέφερα, οι κλήσεις αργούν να φωτίσουν την οθόνη στις εισερχόμενες, χτυπάει δηλαδή η συσκευή 2-3 φορές και η οθόνη του παραμένει μαύρη.

Επίσης κατά τη διάρκεια της κλήσης βλέπω μετα πως πατιούνται διαφορά.

 

Αν αξίζει τώρα η όχι, εντάξει σίγουρα είναι πιο νέα συσκευή, έχει 64gb αποθηκευτικό, 4 ραμ, σαν ταχύτητα συγκριτικά ομως με το j5 δεν είδα διαφορά.

Βεβαια δεν το φορτωνω με εφαρμογες. Δε βαζω σχεδον καμια,ουτε fb ουτε τιποτα. Ο,τι υπαρχει στη συσκευη.

Ετσι κι ετσι θα ελεγα, αν λαβει κανεις και τα προβληματα ή μειονεκτηματα που προανεφερα.

Θεωρώ πως αν λυθούν τα παραπάνω με κάποια αναβάθμιση πιστεύω πως ναι αξίζει.

Αν όχι, εγώ προσωπικά θα επέλεγα να παραμείνω στο J5 η κάτι άλλο.

Σημερα παντως μετα απο 20 μερες χρησης του Α40 και με τα θεματα που παρουσιαζει,εχω μετανιωσει που στην αναβαθμιση δεν επελεξα το Redmi Note 7 που υπηρχε κι αυτό διαθεσιμο.

Επίσης μειονέκτημα θεωρώ και το 19.5:9 ratio της οθόνης. Στενή και δεν βολεύει ούτε στην ανάγνωση ούτε στη θεαση.

Αυτα.Προσωπικη μου αποψη παντα.

Edited by iounios68
Link to comment
Share on other sites

https://youtu.be/IfsSEj9rT7k

Για ριξτε και εδω μια ματια όσοι λετε ότι εχει προβλημα η οθονη κυρίως όταν γινονται κλησεις..

Επίσης,όσον αφορα τη μπαταρια φιλος με s10 μου προτεινε την απενεργοποιηση του fast charging γιατι αδυνατιζει σταδιακα την μπαταρία με το περασμα του χρονου..

Link to comment
Share on other sites

είχαμε κάποια εξέλιξη με το σήμα? Δεν κτυπάει τις μισές φόρες!
Καλημέρα.

 

Κάτι παίζει με τις ρυθμίσεις μπαταρίας/ ενέργειας.

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις ότι αφορά σε εξοικονόμηση σε πρώτη φάση και δες εάν εξακολουθείς να έχεις πρόβλημα. Είχα και εγώ αντίστοιχο θέμα και διορθώθηκε όταν άλλαξα τις παραπάνω ρυθμίσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-A405FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

William Gibson, The Economist, December 4, 2003

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και σ ευχαριστώ.

Σίγουρα σαν νέα συσκευή σε κάποια σημεία υπερέχει ( συγκριτικά με το J5 2017) και σε κάποια άλλα χωλαίνει.

Μεγάλο αβαντάζ η οθόνη του σαν ανάλυση, (όχι πως το j5 δεν είχε καλή.)

Στον ήλιο όμως έξω, διακρίνω τα ίδια σαν φωτεινότητα, με τη διαφορά πως το Α40 δυστυχώς καθυστερεί περισσότερο να ανοίξει, να σου δώσει δηλαδή το φως που πρέπει η οθόνη, αν έχει κανείς την φωτεινότητα στο αυτόματο. Ενώ το j5 ήταν τσακμάκι!

 

Επίσης αβαντάζ της συσκευής για μένα είναι και ο ultra wide φακός που έχει και προσφέρει ωραίες λήψεις σε βίντεο και φωτο.

Σαν ποιότητα όμως, τα χρώματα δεν είναι ζωηρά, και δεν έχουν την οξύτητα που θα έπρεπε.

Την κάμερα δεν την χρησιμοποιώ ιδιαίτερα, άλλα έκανα κάποιες διαπιστώσεις μετα από κάποιες δοκιμές που έκανα.

 

Η μπαταρία του δεν είναι και τόσο καλή. Αδειάζει γρήγορα. Ειδικά αν συνδεθείς στο ίντερνετ την καταπίνει.

Το J5 συγκριτικά είχε καλύτερη συμπεριφορά σ αυτό. Και σαφώς καλύτερη μπαταρία. Δεν ξέρω αν η ανάλυση της οθόνης παίζει τόσο σπουδαίο ρόλο σ αυτό, πάντως το μέγεθος δεν έχει και τόσο μεγάλη διαφορά που να δικαιολογεί αυτή τη διαφορά.

 

Στο θέμα των κλήσεων η ένταση του ακουστικού που ακούω τον συνομιλητή μου δεν είναι και τόσο δυνατή.

Αν μιλήσω πάνω από 1' νιώθω το αυτί μου να ζεματάει. Δεν ξέρω γιατί.

Το πως με ακούνε δεν έχω ρωτήσει οπότε δεν ξερω. Παραπονα παντως δεν μου κάνανε.

 

Το ηχείο του είναι κάτω του μετρίου

Και από ένταση και από ποιότητα, αλλά και η θέση που βρίσκεται. Το J5 είχε καλύτερο ήχο, και σαν ένταση και σαν ποιότητα, αλλά και η θέση του(στο πλάι)

 

Όσο για τα προβλήματα που ανέφερα, οι κλήσεις αργούν να φωτίσουν την οθόνη στις εισερχόμενες, χτυπάει δηλαδή η συσκευή 2-3 φορές και η οθόνη του παραμένει μαύρη.

Επίσης κατά τη διάρκεια της κλήσης βλέπω μετα πως πατιούνται διαφορά.

 

Αν αξίζει τώρα η όχι, εντάξει σίγουρα είναι πιο νέα συσκευή, έχει 64gb αποθηκευτικό, 4 ραμ, σαν ταχύτητα συγκριτικά ομως με το j5 δεν είδα διαφορά.

Βεβαια δεν το φορτωνω με εφαρμογες. Δε βαζω σχεδον καμια,ουτε fb ουτε τιποτα. Ο,τι υπαρχει στη συσκευη.

Ετσι κι ετσι θα ελεγα, αν λαβει κανεις και τα προβληματα ή μειονεκτηματα που προανεφερα.

Θεωρώ πως αν λυθούν τα παραπάνω με κάποια αναβάθμιση πιστεύω πως ναι αξίζει.

Αν όχι, εγώ προσωπικά θα επέλεγα να παραμείνω στο J5 η κάτι άλλο.

Σημερα παντως μετα απο 20 μερες χρησης του Α40 και με τα θεματα που παρουσιαζει,εχω μετανιωσει που στην αναβαθμιση δεν επελεξα το Redmi Note 7 που υπηρχε κι αυτό διαθεσιμο.

Επίσης μειονέκτημα θεωρώ και το 19.5:9 ratio της οθόνης. Στενή και δεν βολεύει ούτε στην ανάγνωση ούτε στη θεαση.

Αυτα.Προσωπικη μου αποψη παντα.

 

Σχετικα με αυτο που σου κανει με την εισερχονενη κληση,το κάνει και σε εξερχομενη πατάς να καλέσει και μέχρι να σου δείξει στην οθόνη ότι καλεί ήδη ακούς να χτυπάει ο τονος.Εγω έχω το galaxy a8 2018,μετά την αναβάθμιση ασφαλείας Αυγούστου ξεκινησε να το κανει σε 2 A8 2018 που έχουμε,αν λυθεί με κάποιο επερχόμενο update ενημέρωσε μας παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κάτοχος και εγώ από σήμερα της συγκεκριμένης συσκευής, Σαν 1η εντύπωση από την συσκευή είναι θετική αν και δεν έχω παίξει αρκετά με την συσκευή.

Μια ερώτηση. Υπάρχει η δυνατότητα να φαίνεται το ποσοστό της μπαταρίας στην γραμμή ειδοποιήσεων; Δεν βρήκα κάτι στις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ από σήμερα της συγκεκριμένης συσκευής, Σαν 1η εντύπωση από την συσκευή είναι θετική αν και δεν έχω παίξει αρκετά με την συσκευή.

Μια ερώτηση. Υπάρχει η δυνατότητα να φαίνεται το ποσοστό της μπαταρίας στην γραμμή ειδοποιήσεων; Δεν βρήκα κάτι στις ρυθμίσεις.

Καλημέρα.

 

Μπορείς να ανοίξεις την πάνω μπάρα με τις ειδοποιήσεις ώστε να καλύψει όλη την οθόνη και να εμφανιστούν όλες οι επιλογές. Εκεί θα δεις τρία εικονίδια μεγεθυντικό φακό, γρανάζι και 3 τελείες. Επιλέγεις τις τελείες και γραμμή κατάστασης. Θα δεις την επιλογή για εμφάνιση ποσοστού μπαταρίας.

 

Ι.

 

Στάλθηκε από το SM-A405FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

William Gibson, The Economist, December 4, 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A40

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...