Jump to content

Samsung Galaxy A40


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 350
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το θέμα που είχα με αυξημένη κατανάλωση ενέργειας σε αναμονή λύθηκε με οσα έκανα και οι ειδοποιήσεις λειτουργούν κομπλε. 1-2% το πολυ αν χάσει όλο το βράδυ 6-7 ωρών,με συνδεμένο wifi και 2-3 γραμμές σήμα wind.

Το τζαμακι εφαγε πόδι γιατί σκαλωνε το δακτυλο στις άκρες του κι ενοχλούσε στα gestures. Συν ότι έκοβε λιγο από οθόνη. Μόνο πολύ λεπτή ζελατινα δεν θα ενοχλει εκεί. Ούτε η zagg των mediarkt θα με ικανοποιουσε γιατί είναι χοντρη. Οπότε μόνο θηκη πλατης πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα που είχα με αυξημένη κατανάλωση ενέργειας σε αναμονή λύθηκε με οσα έκανα και οι ειδοποιήσεις λειτουργούν κομπλε. 1-2% το πολυ αν χάσει όλο το βράδυ 6-7 ωρών,με συνδεμένο wifi και 2-3 γραμμές σήμα wind.

Το τζαμακι εφαγε πόδι γιατί σκαλωνε το δακτυλο στις άκρες του κι ενοχλούσε στα gestures. Συν ότι έκοβε λιγο από οθόνη. Μόνο πολύ λεπτή ζελατινα δεν θα ενοχλει εκεί. Ούτε η zagg των mediarkt θα με ικανοποιουσε γιατί είναι χοντρη. Οπότε μόνο θηκη πλατης πλέον.

 

τι ακριβως εκανες και λυθηκε το θεμα της καταναλωσης?

Link to comment
Share on other sites

Δες λιγο πιο πανω και στο post #99. Τα google services κατα καιρους και ανα εκδοσεις τραβανε σκαλωματα και τρεχουν συνεχως στο παρασκηνιο.

Επισης,αφαιρεσα τις αδειες για τοποθεσια απο μερικες εφαρμογες μου που θεωρω οτι δεν εχουν σχεση με το ειδος της εφαρμογης.

Αυτο το διαβασα στο ιντερνετ και το εκανα οποτε συνδυαστικα εγινε δουλεια. Σκοπος ειναι να μην ξυπνανε ή τρεχουν και προσπαθουν να βρουν τοποθεσια στην αναμονη.

Επισης,επειδη εχω κακο σημα στη δουλεια αλλα πιο πολυ στο σπιτι,το εχω γυρισει σε 3G και εχει βελτιωθει και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου εκανε ενα περιεργο η συσκευη. Ενω εβγαλα απο το τσαντακι να δω ενα εμαιλ,παρατηρησα οτι περιπου 1 εκ. κατω απο την καμερα,αναβοσβηνε-τρεμοπαιζε ενα κυκλακι μεγεθους λιγο πιο μικρο απο την διαμετρο τηνς καμερας. Με ενεργοποιημενη οθονη το εβλεπα. Επανηλθε μονο με restart. Εκει ειναι ο αισθητηρας φωτος-εγγυτητας,προφανως κατω απο την οθονη. Απο το τσαντακι το κινητο βγηκε σε απευθειας δυνατο ηλιο.

 

Επισης, ξαναγυρισα σε 4G γιατι το 3G δεν πιανει πανω απο "Ε" απο χθες και δεν ξερω αν φταιει το κινητο ή η Wind.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να εχει να κανει με το γεγονος οτι το κινητο δεν εχει proximity sensor και νομιζω οτι χρησιμοποιει την καμερα με καποιο τροπο.. μπορει και οχι, δε ξερω πως ακριβως δουλευει αλλα οντως δεν εχει proximity sensor
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου εκανε ενα περιεργο η συσκευη. Ενω εβγαλα απο το τσαντακι να δω ενα εμαιλ,παρατηρησα οτι περιπου 1 εκ. κατω απο την καμερα,αναβοσβηνε-τρεμοπαιζε ενα κυκλακι μεγεθους λιγο πιο μικρο απο την διαμετρο τηνς καμερας. Με ενεργοποιημενη οθονη το εβλεπα. Επανηλθε μονο με restart. Εκει ειναι ο αισθητηρας φωτος-εγγυτητας,προφανως κατω απο την οθονη. Απο το τσαντακι το κινητο βγηκε σε απευθειας δυνατο ηλιο.

 

Επισης, ξαναγυρισα σε 4G γιατι το 3G δεν πιανει πανω απο "Ε" απο χθες και δεν ξερω αν φταιει το κινητο ή η Wind.

Ακριβώς το ίδιο μου έκανε και εμένα πριν καμία βδομάδα... λογικά ήταν θέμα θερμοκρασίας μιας και εγώ το είχα μέσα σε τσαντάκι και στον ήλιο και όχι κάποιου αισθητήρα ή ίσως της κάμερας μιας και ακριβός από πίσω είναι μόνο αυτή...

Edited by geovoul23
the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Κατω απο την selfie camera εμφανιστηκε,περιπου στο 1εκ. αποσταση. Ειδα το ηλεκτρονικο manual και εκει ακριβως ειναι ο αισθητηρας που εγραψα παραπανω αλλα ειναι μεσα στην οθονη προφανως.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς στο ίδιο σημείο το παρουσίασε και εμένα και όντως διάβασα τώρα το manual και αναφέρει αυτό που λες... τι να πω δεν ξέρω...
the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη τυγχανει το σερβις στη Θεσαλονικη να ειναι πολυ κοντα στη δουλεια μου,θα πεταχτω να κανω μια ερωτηση αυριο να μας λυθει η απορια.
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να το αφησω για αυθημερον ελεγχο αλλα μαλλον πρεπει να κανω back up και δεν ψηνομαι.

Οταν και αν το ξανακανει,θα τους το παω.

Ηλπιζα να ακουσω καμια απαντηση του στυλ οτι συμβαινει καμια φορα κλπ αλλα δεν...

Link to comment
Share on other sites

κ εμενα σημερα καθως το εβγαλα απο την τσεπη ειδα ενα φωτακι σε αυτο το σημειο.. εκλεισα την οθονη και την ξαναανοιξα και μετα δεν ξανα εμφανιστηκε.. μπορει να εχει να κανει με το update επειδη πριν απο αυτο δεν το ειχε κανει ποτε
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα την πρωτη μου αγορα απο το Galaxy Store μεσω paypal.Συγεκριμενα αγορασα ενα theme που μου αρεσε πολυ.

Αφου ολοκληρωσα την πληρωμη και ολα καλα,ελαβα ενα fake email απο καποια διευθυνση που προσποιουταν το paypal και με ενημερωνε οτι δηθεν ο λογαριασμος μου εχει περιοριστει λογω ασυνηθιστης δραστηριοτητας και με προετρεπε να κανω log in σε ενα λινκ που ειχε μεσα στο email για να κανω σχετικο ελεγχο.

Φυσικα ΔΕΝ εκανα τιποτα απο αυτα παρα μονο ανοιξα το paypal απο τον browser μου και ελενξα οτι δεν δυνεβαινε το παραμικρο.

Το fake email προωθηθηκε στο spoof@paypal.com συμφωνα με τις οδηγιες ασφαλειας της Paypal.

To νου σας.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ στην φροντίδα μπαταρίας ότι η εφαρμογή Adaptive Brightness Go φτάνει σχεδόν τα ίδια επίπεδα χρήσης σε ποσοστό με την οθόνη. Συμβαίνει σε όλους σας;
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ στην φροντίδα μπαταρίας ότι η εφαρμογή Adaptive Brightness Go φτάνει σχεδόν τα ίδια επίπεδα χρήσης σε ποσοστό με την οθόνη. Συμβαίνει σε όλους σας;

 

που ακριβως το βρηκες αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο δεν την βλεπεις στην καταναλωση. Και εγω την εκλεισα προσωρινα.

Παντως για ειδοποιηση το φλας μια χαρα κανει τη δουλεια. Βεβαια δεν αναβει συνεχεια οπως ενα led εμπρος.

Η ειδοποιηση με το φλας οθονης πως και ποτε λειτουργει?Την εχω ενεργοποιημενη αλλα μονο το φλας αναβει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Εχω ενα Honor 8 στο οποίο μου έπεσε κάτω και την ¨άκουσε ¨ άσχημα.

Σκέφτομαι να κάνω την αλλαγή και να παω σε Samsung A40.

Θα ήθελα να ρωτήσω..

 

Wifi calling έχει ; Στο site της cosmote το αναφέρει.

Πως ειναι η διαχείριση με δύο καρτες Sim. Χρησιμοποιεί κανείς ; Επειδη εχω βολευτει πολύ με το Honor 8.

 

Σας ευχαριστώ.

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά την βοήθεια σας, ο κολλητός μου αγόρασε και δεν έχει μέσα την αριθμομηχανή. Το έχετε ξανά συναντήσει?
the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A40

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...