Jump to content

Samsung Galaxy A40


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aυτα ελενχω τωρα.Ηθελα στην πραξη να το ρωτησω για να σιγουρευτω εδω Ελλαδα. Ειμαι σε αναζητηση compact συσκευης γιατι με κουρασαν τα βαρια πλακακια και ψαχουλευοντας για το s10e επεσα πανω στο Α40 λογω διαστασεων και αναλογιας οθονης.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 350
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aυτα ελενχω τωρα.Ηθελα στην πραξη να το ρωτησω για να σιγουρευτω εδω Ελλαδα. Ειμαι σε αναζητηση compact συσκευης γιατι με κουρασαν τα βαρια πλακακια και ψαχουλευοντας για το s10e επεσα πανω στο Α40 λογω διαστασεων και αναλογιας οθονης.

 

κοιτα, δεν υπαρχει συγκριση ποιοτητας μεταξυ s10e και a40, αν διαθετεις τα χρηματα και θες κατι να το κρατησεις πολυ καιρο παρε το s10e, αν οχι το α40 ειναι μια καλη επλογη.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα, δεν υπαρχει συγκριση ποιοτητας μεταξυ s10e και a40, αν διαθετεις τα χρηματα και θες κατι να το κρατησεις πολυ καιρο παρε το s10e, αν οχι το α40 ειναι μια καλη επλογη.

Εννοειται δεν υπαρχει συγκριση μεταξυ των 2 εκτος απο διαστασεις. Επειδη ομως εχω ηδη μια καλη αλλα μεγαλη συσκευη η οποια θα μεινει για εντος σπιτιου χρηση και φωτογραφικη μηχανη σε εκδρομες,θα κανω ως βασικη συσκευη μια compact. Και το ψαχνω λιγο. Θα το κρατησω μεχρι να βγαλουν ενα compact κινητο, ολοκληρο οθονη,χωρις καμερες κλπ. Επειδη η οθονη ειναι το Α και το Ω και επειδη το κρινω επαρκες με 4/64 επεκτασιμα (memory card 128 διαθετω ηδη),θεωρω στη χρηση μου θα ειναι επαρκης και ο επεξεργαστης.

Link to comment
Share on other sites

Εν τελει,το τσιμπησα το κινητο στο μπλε χρωμα. Ειδα το κοραλί για το οποιο πιο πολυ με χαλασε το περιμετρικο βαψιμο παρα το ιδιο το χρωμα της πλατης και το μαυρο που αδικει την συσκευη,ειναι σοβαρο αλλα το βαρεθηκα ενω το λευκο το ειδα σε παραπλησια συσκευη και δεν μου αρεσε τοσο.

Ειναι ερωτας μπορω να πω. Ειναι απιθανη συσκευη στις διαστασεις της.

Θα τα λεμε απο εδω.Ειναι η πρωτη συσκευη Samsung που αγορασα ποτε οποτε συγχωρεστε με για παιδικες αποριες που μπορει να εχω.

278 ευρω μειον 20% επιστροφη(περιπου 55 ευρω) απο Πλαισιο. Στα σκρουτζομγαζα ξεκιναει σχεδον απο 190 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Εν τελει,το τσιμπησα το κινητο στο μπλε χρωμα. Ειδα το κοραλί για το οποιο πιο πολυ με χαλασε το περιμετρικο βαψιμο παρα το ιδιο το χρωμα της πλατης και το μαυρο που αδικει την συσκευη,ειναι σοβαρο αλλα το βαρεθηκα ενω το λευκο το ειδα σε παραπλησια συσκευη και δεν μου αρεσε τοσο.

Ειναι ερωτας μπορω να πω. Ειναι απιθανη συσκευη στις διαστασεις της.

Θα τα λεμε απο εδω.Ειναι η πρωτη συσκευη Samsung που αγορασα ποτε οποτε συγχωρεστε με για παιδικες αποριες που μπορει να εχω.

278 ευρω μειον 20% επιστροφη(περιπου 55 ευρω) απο Πλαισιο. Στα σκρουτζομγαζα ξεκιναει σχεδον απο 190 ευρω.

 

καλοριζικο, οταν το δουλεψεις μερικες ημερες, πες μας και τις εντυπωσεις σου, και πιο πολυ για την μπαταρια.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη επαφη με συνδεση λογαριασμων,κατεβασμα περιπου 60+ εφαρμογων,update καμια 20αρια αυτων, εγκατασταση update Μαιου,κατεβασμα χαρτη,ψαξιμο και αρκετες ρυθμισεις για να το φερω σιγα σιγα στα μετρα μου και η μπαταρια απο 100% πηγε στο 87%. Δεν ξεκινησα το στησιμο των εφαρμογων μου ακομα και πεταξα-απενεργοποιησα αυτες που δεν ηθελα.

 

Τα θετικα απο την πρωτη πολυωρη επαφη:

-Τρομερα βολικη συσκευη στο χερι λογω διαστασεων αλλα με χορταστικη οθονη για οσα θες να κανεις.

-Τα κουμπια και το αποτυπωμα βρισκονται εκει που πρεπει.Κρατωντας το κινητο,ο δεικτης παει ακριβως στον αισθητηρα του αποτυπωματος.

-Η οθονη ειναι σε κορυφαια επιπεδα.

-Παναλαφρο

-Παιρνει ταυτοχρονα δυο nanosim και καρτα microsd (δεν ειναι οπως τα συνηθισμενα πλεον hybrid)

-Eχει ραδιοφωνο

-Εχει κλασικο βυσμα ακουστικων

-Εχει καλο φινιρισμα και συναρμογη

-Πολλες δυνατοτητες και συλλογες για να το φερεις στα γουστα σου.

-Εχω εξισου καλη ληψη wifi που εχω και στο ΧΖ3

-Δεν ζεσταθηκε καθολου,ειτε στην φορτιση ειτε σε ολα οσα αρχικα εκανα.

-Το ιδιαιτερο μπλε χρωμα του

-Double tap για ξυπνησα οθονης ωστε να βλεπεις ειδοποιησεις.

-Μικρος και γρηγορος φορτιστης

 

Αρνητικα:

-Οταν αναβεις τον φακο φωτιζεται η πλατη του κινητου στα ακρα της.Σαν λαμπατερ μοιαζει.

-Λιγο περιεργο το UI και θελει λιγο εξοικειωση γιατι συνηθισα το Sony αρκετα.

-Τα soft buttons τα κατηργησα και δουλευω full screen ωστοσο μαλλον θα βαλω το αγαπημενο μου fluid gesture navigation για να εχω και πλευρικη χρηση

-Απουσια notification led και AOD αλλα το double tap to wake με εξυπηρετει.Δεν ξερω αν βαλω καποια τριτη εφαρμογη για τις ειδοποιησεις αλλα προς το παρων ειμαι οκ

-Δεν ειναι αδιαβροχο

-Λιγο πιο κοντο καλωδιο φορτισης.

 

Εχω πολλα να δω ακομα αλλα προς το παρων ειμαι απολυτα ευχαριστημενος για τα χρηματα που εδωσα και τον σκοπο μου να επανελθω σε φυσιολογικο τηλεφωνο-εργαλειο.

 

Απο θηκες,αν και εψαξα αρκετες στο ιντερνετ, καταληγω στην https://www.skroutz.gr/s/18467295/Samsung-Gradation-Cover-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-A40.html?from=sku_color_variations

Για τζαμακι θα βαλω ενα προσωρινο φθηνο και αν δεν μ αρεσει,θα αγορασω απο ΕΒΑΥ.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να το παρω σε ανθρωπο μεγαλης ηλικιας που δεν θελει πολλα..και κραταει κινητα αρκετα χρονια.μου αρεσει πολυ γιατι ειναι το ιδανικο μεγεθος για εναν αρχαριο..και ειναι σε τιμη κατω των 200 ευρο που ψαχνομαι.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να το παρω σε ανθρωπο μεγαλης ηλικιας που δεν θελει πολλα..και κραταει κινητα αρκετα χρονια.μου αρεσει πολυ γιατι ειναι το ιδανικο μεγεθος για εναν αρχαριο..και ειναι σε τιμη κατω των 200 ευρο που ψαχνομαι.

 

Δες και το Α20e που ειναι ενα κλικ πιο ψηλο αλλα και αισθητα φθηνοτερο εφοσον δεν εχεις απαιτησεις σε ram κλπ

Link to comment
Share on other sites

Δες και το Α20e που ειναι ενα κλικ πιο ψηλο αλλα και αισθητα φθηνοτερο εφοσον δεν εχεις απαιτησεις σε ram κλπ

θελω σιγουρα μνημη 4αρα.νομιζω 3gb ram ειναι οριακα μικρη.και το μεγεθος ειναι που με εχει γοητευσει.τα χρηματα που διαθετω ειναι 200 ευρο.τωρα ειμαι σε σκεψη να παρω αυτο απλα ψαχνομαι μεσα απο αγγελιες να το βρω και παραλληλα διαβαζω και reviews για το κινητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη επαφη με συνδεση λογαριασμων,κατεβασμα περιπου 60+ εφαρμογων,update καμια 20αρια αυτων, εγκατασταση update Μαιου,κατεβασμα χαρτη,ψαξιμο και αρκετες ρυθμισεις για να το φερω σιγα σιγα στα μετρα μου και η μπαταρια απο 100% πηγε στο 87%. Δεν ξεκινησα το στησιμο των εφαρμογων μου ακομα και πεταξα-απενεργοποιησα αυτες που δεν ηθελα.

 

Τα θετικα απο την πρωτη πολυωρη επαφη:

-Τρομερα βολικη συσκευη στο χερι λογω διαστασεων αλλα με χορταστικη οθονη για οσα θες να κανεις.

-Τα κουμπια και το αποτυπωμα βρισκονται εκει που πρεπει.Κρατωντας το κινητο,ο δεικτης παει ακριβως στον αισθητηρα του αποτυπωματος.

-Η οθονη ειναι σε κορυφαια επιπεδα.

-Παναλαφρο

-Παιρνει ταυτοχρονα δυο nanosim και καρτα microsd (δεν ειναι οπως τα συνηθισμενα πλεον hybrid)

-Eχει ραδιοφωνο

-Εχει κλασικο βυσμα ακουστικων

-Εχει καλο φινιρισμα και συναρμογη

-Πολλες δυνατοτητες και συλλογες για να το φερεις στα γουστα σου.

-Εχω εξισου καλη ληψη wifi που εχω και στο ΧΖ3

-Δεν ζεσταθηκε καθολου,ειτε στην φορτιση ειτε σε ολα οσα αρχικα εκανα.

-Το ιδιαιτερο μπλε χρωμα του

-Double tap για ξυπνησα οθονης ωστε να βλεπεις ειδοποιησεις.

-Μικρος και γρηγορος φορτιστης

 

Αρνητικα:

-Οταν αναβεις τον φακο φωτιζεται η πλατη του κινητου στα ακρα της.Σαν λαμπατερ μοιαζει.

-Λιγο περιεργο το UI και θελει λιγο εξοικειωση γιατι συνηθισα το Sony αρκετα.

-Τα soft buttons τα κατηργησα και δουλευω full screen ωστοσο μαλλον θα βαλω το αγαπημενο μου fluid gesture navigation για να εχω και πλευρικη χρηση

-Απουσια notification led και AOD αλλα το double tap to wake με εξυπηρετει.Δεν ξερω αν βαλω καποια τριτη εφαρμογη για τις ειδοποιησεις αλλα προς το παρων ειμαι οκ

-Δεν ειναι αδιαβροχο

-Λιγο πιο κοντο καλωδιο φορτισης.

 

Εχω πολλα να δω ακομα αλλα προς το παρων ειμαι απολυτα ευχαριστημενος για τα χρηματα που εδωσα και τον σκοπο μου να επανελθω σε φυσιολογικο τηλεφωνο-εργαλειο.

 

Απο θηκες,αν και εψαξα αρκετες στο ιντερνετ, καταληγω στην https://www.skroutz.gr/s/18467295/Samsung-Gradation-Cover-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-A40.html?from=sku_color_variations

Για τζαμακι θα βαλω ενα προσωρινο φθηνο και αν δεν μ αρεσει,θα αγορασω απο ΕΒΑΥ.

 

Για περισσότερες ρυθμίσεις με το ένα χέρι,αν ψάξεις στις ρυθμίσεις έχει κάποια απενεργοποιημένα,Αλλά για ακόμα περισσότερα κατέβασε το One hand operation + της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και ενω δουλευει αψογα,με ενοχλει που δεν εξαφανιζει τελειως και τις κατω κατω μπαρες.

Ευτυχως που τοσα χρονια εχω τον Nova Launcher Prime και τις δυο απο τις τρεις χειρονομιες + double tap to lock screen τις κανω απο εκει, εκτος του Back

 

Εβαλα την θηκη απο Public και ενα τζαμακι με μαυρο περιγραμμα απο μικρο μαγαζι της γειτονιας (15 + 10 ευρω).

Επειδη η οθονη εχει ελαχιστη κυρτοτητα στις ακρες,πολυ μικρη,τα τζαμακια δεν πατανε 100% οποτε τα βαζουνε μαυρο περιγραμμα για να μην φαινεται οτι δεν πατανε καλα. Αποτελεσμα ειναι να μην φαινεται αυτο αλλα κοβει ελαχιστα σε θεαση απο το πλατος της οθονης. Αλλιως βαζεις πιο στενα τζαμακια αλλα αφηνουν κενα 1-2mm.To ιδιο αντιμετωπισα με ενα Huawei P10.Προς το παρων θα μεινει ετσι το τζαμακι.

https://www.skroutz.gr/s/18722845/Wozinsky-Full-Glue-Full-Face-Tempered-Glass-Black-Galaxy-A40.html

 

Η θηκη εχει καλη εφαρμογη και απαλη διχρωμια απο διαφανο σε γκρι,μπορεις να αφησεις το κινητο με την οθονη προς τα κατω μιας και απειροελαχιστα τα ακρα ειναι ψηλοτερα. Με το τζαμακι ερχεται ακριβως ιδιο υψος οποτε δε το ρισκαρα.Μοιαζει τελειως ακαμπτο πλαστικο το υλικο αλλα ειναι λιγο μαλακοτερο.Συντομα φωτο.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

σε αυτο που ειπες με την φορτιση οτι δεν ζεσταινεται νομιζω κανεις λαθος.. λογικα θα εφτασε 100% και θα σταματησε η φορτιση οποτε θα επεσε η θερμοκρασια και μετα θα το επιασες γι αυτο δεν ενοιωσες υπερθερμανση.. εμενα οταν το φορτιζω ζεσταινεται πολυ αλλα εχει να κανει με το fast charging του κινητου το οποιο νομιζω ειναι λογικα αφου και η ιδια η σαμσουμ το εχει δηλωσει
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ισχυει αυτο που λες που ειναι και το πιο λογικο με την ταχυφορτιση αλλα το ειχα πιασει 3-4 φορες οσο φορτιζε.

Τι να πω...Εκτος αν ηταν σχεδον γεματο απο το εργοστασιο και αργησα να το πιασω ενω αυτο θα ειχε πληρως φορτιστει πολυ γρηγορα.

Τουλαχιστον στην χρηση (που το φοβομουν λιγο) δεν ζεσταθηκε.

Θα τα ξαναδω ολα αυτα που εγραψα σιγα σιγα.

Τι χρονους φορτισης και τι SOT εχετε?

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και ενω δουλευει αψογα,με ενοχλει που δεν εξαφανιζει τελειως και τις κατω κατω μπαρες.

 

Ευτυχως που τοσα χρονια εχω τον Nova Launcher Prime και τις δυο απο τις τρεις χειρονομιες + double tap to lock screen τις κανω απο εκει, εκτος του Back

 

 

 

Εβαλα την θηκη απο Public και ενα τζαμακι με μαυρο περιγραμμα απο μικρο μαγαζι της γειτονιας (15 + 10 ευρω).

 

Επειδη η οθονη εχει ελαχιστη κυρτοτητα στις ακρες,πολυ μικρη,τα τζαμακια δεν πατανε 100% οποτε τα βαζουνε μαυρο περιγραμμα για να μην φαινεται οτι δεν πατανε καλα. Αποτελεσμα ειναι να μην φαινεται αυτο αλλα κοβει ελαχιστα σε θεαση απο το πλατος της οθονης. Αλλιως βαζεις πιο στενα τζαμακια αλλα αφηνουν κενα 1-2mm.To ιδιο αντιμετωπισα με ενα Huawei P10.Προς το παρων θα μεινει ετσι το τζαμακι.

 

https://www.skroutz.gr/s/18722845/Wozinsky-Full-Glue-Full-Face-Tempered-Glass-Black-Galaxy-A40.html

 

 

 

Η θηκη εχει καλη εφαρμογη και απαλη διχρωμια απο διαφανο σε γκρι,μπορεις να αφησεις το κινητο με την οθονη προς τα κατω μιας και απειροελαχιστα τα ακρα ειναι ψηλοτερα. Με το τζαμακι ερχεται ακριβως ιδιο υψος οποτε δε το ρισκαρα.Μοιαζει τελειως ακαμπτο πλαστικο το υλικο αλλα ειναι λιγο μαλακοτερο.Συντομα φωτο.

Για να εξαφανίσεις τις κάτω μπάρες πας ρυθμίσεις-> εμφάνιση-> γραμμή πλοήγησης και αφού επιλέξεις χειρονομίες πλήρους οθόνης απενεργοποιήσεις την επιλογή υποδείξεις για χειρονομίες.

 

Στάλθηκε από το SM-A405FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

William Gibson, The Economist, December 4, 2003

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ισχυει αυτο που λες που ειναι και το πιο λογικο με την ταχυφορτιση αλλα το ειχα πιασει 3-4 φορες οσο φορτιζε.

Τι να πω...Εκτος αν ηταν σχεδον γεματο απο το εργοστασιο και αργησα να το πιασω ενω αυτο θα ειχε πληρως φορτιστει πολυ γρηγορα.

Τουλαχιστον στην χρηση (που το φοβομουν λιγο) δεν ζεσταθηκε.

Θα τα ξαναδω ολα αυτα που εγραψα σιγα σιγα.

Τι χρονους φορτισης και τι SOT εχετε?

 

ναι ισχυει.. στη χρηση δε μου εχει ζεσταθει ποτε και το χρησιμοποιω πολλες ωρες την μερα με πολλες εφαρμογες ταυτοχρονα

Link to comment
Share on other sites

Στο playstore μου την βγαζει μη συμβατη την google cam.

Σημερα συνεχισα το στησιμο της συσκευης και σχεδον το ολοκληρωσα οπως εγω θελω.

Καλα χρυσα τα UI καθε εταιρειας και οι launchers τους αλλα με συνοπτικες διαδικασιες nova prime

και χειρονομιες full screen,επιλογη αστραπιαιων εφε στον nova, γραφικα στο 0 και απο την λειτουργια προγραμματιστη

και το κινητο φυσαει.

Επειδη το περισσοτερο στησιμο εγινε χωρις καρτα sim μεσα και η συσκευη ανοιχθηκε με διαλειμματα,θα αναφερω μονο για ιστορικους λογους οτι ειμαι στο 28% (απο 100%) και εχω 5μιση ωρες SOT σε 19 ωρες και 25 λεπτα λειτουργιας. Τουλαχιστον εντυπωσιακο θα ελεγα και προερχομενος απο συσκευη με 3300mAh μπαταρια σε 6.1 ιντσες ΟLED οθονη μεγαλυτερης αναλυσης. Δεν ξερω αν φταινε τα set up μου αλλα αμα συνεχισει ετσι η συσκευη θα γινει η αγαπημενη μου. Στην βελτιστοποιημενη λειτουργια ισχυος το εχω.

 

Ολα κυλουν πολυ ωραια. Παραδεχομαι τα themes-wallpapers και την νυχτερινη λειτουργια για να μαυριζουν οι περισσοτερες εφαρμογες,ρυθμισεις κλπ. Εβγαλα και 4-5 φωτογραφιες απογευματινες χωρις να το ψαχουλεψω καθολου με την καμερα. Noρμαλ θα τις ελεγα.

 

Οσοι δεν ξαναειχατε επαφη με Amoled οθονες και το σκεφτεστε,θα παθετε ενα σοκ με την οθονη. Επειδη δουλευα-δουλευω παραλληλα μια εξισου καλη οθονη στο ΧΖ3, νομιζω οτι το πακετο του Α40 ειναι μια παρα πολυ καλη,ευχρηστη και οικονομικη αγορα.

 

EDIT: Η πρωτη μερικη γρηγορη φορτιση εχει ως εξης (σε αυτα τα ποσοστα θα παιζει η φορτιση πανω κατω)

Εκκινηση ώρα 00.26 -> 28%

Τερματισμός ώρα 01.26 -> 93%

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Στο playstore μου την βγαζει μη συμβατη την google cam.

Σημερα συνεχισα το στησιμο της συσκευης και σχεδον το ολοκληρωσα οπως εγω θελω.

Καλα χρυσα τα UI καθε εταιρειας και οι launchers τους αλλα με συνοπτικες διαδικασιες nova prime

και χειρονομιες full screen,επιλογη αστραπιαιων εφε στον nova, γραφικα στο 0 και απο την λειτουργια προγραμματιστη

και το κινητο φυσαει.

Επειδη το περισσοτερο στησιμο εγινε χωρις καρτα sim μεσα και η συσκευη ανοιχθηκε με διαλειμματα,θα αναφερω μονο για ιστορικους λογους οτι ειμαι στο 28% (απο 100%) και εχω 5μιση ωρες SOT σε 19 ωρες και 25 λεπτα λειτουργιας. Τουλαχιστον εντυπωσιακο θα ελεγα και προερχομενος απο συσκευη με 3300mAh μπαταρια σε 6.1 ιντσες ΟLED οθονη μεγαλυτερης αναλυσης. Δεν ξερω αν φταινε τα set up μου αλλα αμα συνεχισει ετσι η συσκευη θα γινει η αγαπημενη μου. Στην βελτιστοποιημενη λειτουργια ισχυος το εχω.

 

Ολα κυλουν πολυ ωραια. Παραδεχομαι τα themes-wallpapers και την νυχτερινη λειτουργια για να μαυριζουν οι περισσοτερες εφαρμογες,ρυθμισεις κλπ. Εβγαλα και 4-5 φωτογραφιες απογευματινες χωρις να το ψαχουλεψω καθολου με την καμερα. Noρμαλ θα τις ελεγα.

 

Οσοι δεν ξαναειχατε επαφη με Amoled οθονες και το σκεφτεστε,θα παθετε ενα σοκ με την οθονη. Επειδη δουλευα-δουλευω παραλληλα μια εξισου καλη οθονη στο ΧΖ3, νομιζω οτι το πακετο του Α40 ειναι μια παρα πολυ καλη,ευχρηστη και οικονομικη αγορα.

 

EDIT: Η πρωτη μερικη γρηγορη φορτιση εχει ως εξης (σε αυτα τα ποσοστα θα παιζει η φορτιση πανω κατω)

Εκκινηση ώρα 00.26 -> 28%

Τερματισμός ώρα 01.26 -> 93%

 

καλημερα, ειναι ευκολο να μου πεις πως ειναι απο ενταση ηχου κλησης, και απο ακουστικοτητα ομιλιας?

Link to comment
Share on other sites

Στο playstore μου την βγαζει μη συμβατη την google cam.

Σημερα συνεχισα το στησιμο της συσκευης και σχεδον το ολοκληρωσα οπως εγω θελω.

Καλα χρυσα τα UI καθε εταιρειας και οι launchers τους αλλα με συνοπτικες διαδικασιες nova prime

και χειρονομιες full screen,επιλογη αστραπιαιων εφε στον nova, γραφικα στο 0 και απο την λειτουργια προγραμματιστη

και το κινητο φυσαει.

Επειδη το περισσοτερο στησιμο εγινε χωρις καρτα sim μεσα και η συσκευη ανοιχθηκε με διαλειμματα,θα αναφερω μονο για ιστορικους λογους οτι ειμαι στο 28% (απο 100%) και εχω 5μιση ωρες SOT σε 19 ωρες και 25 λεπτα λειτουργιας. Τουλαχιστον εντυπωσιακο θα ελεγα και προερχομενος απο συσκευη με 3300mAh μπαταρια σε 6.1 ιντσες ΟLED οθονη μεγαλυτερης αναλυσης. Δεν ξερω αν φταινε τα set up μου αλλα αμα συνεχισει ετσι η συσκευη θα γινει η αγαπημενη μου. Στην βελτιστοποιημενη λειτουργια ισχυος το εχω.

 

Ολα κυλουν πολυ ωραια. Παραδεχομαι τα themes-wallpapers και την νυχτερινη λειτουργια για να μαυριζουν οι περισσοτερες εφαρμογες,ρυθμισεις κλπ. Εβγαλα και 4-5 φωτογραφιες απογευματινες χωρις να το ψαχουλεψω καθολου με την καμερα. Noρμαλ θα τις ελεγα.

 

Οσοι δεν ξαναειχατε επαφη με Amoled οθονες και το σκεφτεστε,θα παθετε ενα σοκ με την οθονη. Επειδη δουλευα-δουλευω παραλληλα μια εξισου καλη οθονη στο ΧΖ3, νομιζω οτι το πακετο του Α40 ειναι μια παρα πολυ καλη,ευχρηστη και οικονομικη αγορα.

 

EDIT: Η πρωτη μερικη γρηγορη φορτιση εχει ως εξης (σε αυτα τα ποσοστα θα παιζει η φορτιση πανω κατω)

Εκκινηση ώρα 00.26 -> 28%

Τερματισμός ώρα 01.26 -> 93%

Πηγές να βάλεις από play store την open camera και στην βγάζει ασύμβατη με το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Tην open την εγκαθιστώ κανονικά. Απλά δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το κομμάτι κάμερας εκτός μερικών στοκ φωτογραφιών.
Link to comment
Share on other sites

Έχω κακό σήμα στο σπιτι. Στην βραδινη αναμονή έχασε 6-7% το οποίο θεωρώ πολύ. Έκλεισα το παρασκήνιο από τα Google services που μου έδειχναν ενεργή κατάσταση συνεχώς και κάποιες άλλες ρυθμίσεις σε εφαρμογές που ζητούν τοποθεσια. Επίσης, με 4G έχω χειρότερο σήμα 1-2 γραμμές όταν είμαι στη δουλειά στο κέντρο της Θεσσαλονίκης. Με 3G καμπάνα φουλ.

Το wifi είναι πολύ καλό πάντως.Απορω που στα S10, S10+ έχουν θέμα.

Ειδοποιήσεις παντως δεν χάνω όπως στο Huawei, έρχονται όλα κανονικά.

Σε συνομιλία ακούω και με ακούν φυσιολογικά, ούτε χαμηλά ούτε τερμα δυνατά. Σε χώρο με σχετική φασαρια. Ο ήχος του εξωτερικού ηχείου ικανοποιητικος

Link to comment
Share on other sites

Ενα μικρο δειγμα φωτογραφιων,εντελως αυτοματο,στοκ καμερα,απειραχτες.

Τιμιες.Καλες θα τις χαρακτηριζα για τον μεσο χρηστη.

 

48062480257_2ef5a42727_z.jpg20190614_180220 by Dim Tsak, on Flickr

 

48062437028_2a4443e716_z.jpg20190614_181016 by Dim Tsak, on Flickr

 

48062500767_f0b8a4485a_z.jpg20190614_182003 by Dim Tsak, on Flickr

 

48062455938_1554a3a9f0_z.jpg20190614_182025 by Dim Tsak, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A40

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...