Jump to content

Samsung Galaxy A50


vadergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά σε εμένα δεν έπιασε.... το παλιο back up του Ιταλικού δεν περνάει με τπτ.. οπότε ξαναπέρασα το back up που είχα κάνει από το eu...
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, σε εμενα δουλεψε κανονικα. Οσο για τα διπλα αρχεια στο Α50 αν πας My Files-> Analyze Storage (κατω-κατω)-> Duplicate Files, σου δειχνει ποια ειναι διπλα και μπορεις να κανεις ξεκαθαρισμα. Πρεπει και το δικο σου λογικα να το εχει.

 

Καποια στιγμη θα κανω και το δικο μου απο TPH (πορτογαλια) σε ΕUR και θα το ξανατσεκαρω παλι.

Θα μου πεις τι "τρωγεσαι" αφου δουλευει;

Εχω φαει κολλημα με το Doze σε μια συγκεκριμενη εφαρμογη που τα notification πρεπει να ειναι ακαριαια, και καθε φορα που κλεινει το τηλεφωνο πρεπει να δινω

".\adb shell dumpsys deviceidle disable"

για να κλεινω το doze, και να ειναι αμεσα τα notification.

Θελω να δω πως θα συμπεριφερθει με EUR και αν το επιρεαζει.

♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το δαχτυλικό αποτύπωμα έχει βελτιωθεί πάρα πολύ , πλέον σπάνια μου αποτυγχάνει. Έχω περάσει τον αντίχειρα 2 φορές, μια όταν είχε ζέστη το καλοκαίρι ,μια χειμώνα με κρύο . Νομίζω η διαφορά θερμοκρασίας αλλάζει λίγο το δέρμα και το πώς αποτυπώνεται.

 

Τελικά το Α50 θα πάρει android 11 one ui 3.1

https://www.xda-developers.com/samsung-one-ui-3-1-update-galaxy-s21-features-older-smartphones/

Edited by zene
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...
Χτες ήρθε η αναβάθμιση στο 11 με ui 3.1, μπορώ να πω ότι το περιβάλλον είναι πιο ομαλό, το δακτυλικο έχει περισσότερες επιτυχείς αναγνωρίσεις και γενικά είναι μια πετυχημένη αναβάθμιση με ότι έχει δείξει.
Link to comment
Share on other sites

Χτες ήρθε η αναβάθμιση στο 11 με ui 3.1, μπορώ να πω ότι το περιβάλλον είναι πιο ομαλό, το δακτυλικο έχει περισσότερες επιτυχείς αναγνωρίσεις και γενικά είναι μια πετυχημένη αναβάθμιση με ότι έχει δείξει.

 

Και η σύζυγος είναι ευχαριστημένη με την νέα έκδοση. Εμάς μας ήρθε πριν 1 εβδομάδα, οπότε έχουμε μια ιδέα του πώς δουλεύει. Αν και δεν ασχολείται ιδιαίτερα, της φάνηκε λίγο καλύτερο από πριν, πιο ομαλό και καλύτερο στο δακτυλικό αποτύπωμα.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση την περασμένη Κυριακή.. όλα καλά εκτός από το bluetooth. Μετά από λίγη ώρα χάνει την σύνδεση και δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω ξανά. Πρέπει να επανεκκινησω το κινητό..ξέρει κάποιος κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά κάνε μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου (θα χαθούν οι αποθηκευμένοι wifi κωδικοί). Αν δεν διορθωθεί, αποθήκευσε τα αρχεία σου και κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν συνεχιστεί, πιθανότατα έχεις εγγύηση και μπορείς να το στείλεις στο service (Smartek).
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θα ηθελα να ρωτησω, αν εχει ερθει σε ολους η αναβαθμιση σε Android 11 και One UI 3.1;

Στη μια συσκευη που ειναι TPH/EUR μου εχει ερθει κανονικα εδω και καιρο.

Στην αλλη (εχω αναφερθει στην περιπετεια που ειχα με αυτη σε προηγουμενα ποστ) που ηταν ITV/EUR,

και μετα απο επισκευη στη Samsung και factory reset σε EUR/EUR, δεν εχει ερθει τιποτα ακομα.

Θεωρειτε οτι ειναι φυσιολογικο αυτο;

♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κοιταξτε τι εχει γινει.

 

Θα πω εν ταχει την ιστορια που υπαρχει σε προηγουμενα post εδω.

Το τηλεφωνο μετα απο επισκευη εντος εγγυησης στη Samsung, και επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις, μου παραδοθηκε απο τη Samsung ως "Ιταλικο" που ηταν (ΙΤΑ/ΙΤΑ).

Ξαναεκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αυτη τη φορα με την sim της Cosmote μεσα και το τηλεφωνο "γυρισε" σε Ελληνικο (EUR/EUR).

Μετα περασα το backup που ειχα κανει μεσω Smart Switch και μεχρι εδω ολα καλα.

 

Ψαχνοντας να δω γιατι δεν εχει παρει ακομα τα 11 και το UI 3.0, βλεπω οτι η τελευταια αναβαθμιση ειναι η Ιταλικη του Ιανουαριου TL9 (εχουν βγει αλλες 4 απο τοτε) και το τηλεφωνο μου γραφει οτι δεν υπαρχει νεα αναβαθμιση!!!!!!!

Το περιεργο ειναι οτι μετα την εργοστασιακη επαναφορα πηρε ελληνικη εκδοση, καθως αυτη ειχε το Radio, που η Ιταλικη καταργουσε.

 

Μηπως εγινε "πατατα" με την επαναφορα του back up απο το smart switch;

Τι κανω τωρα;;;; Καμμια προταση;;;;;

♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε να λαμβάνεις κανονικά EUR ενημερώσεις. Μπορείς να κατεβάσεις την ενημερωση και να την περάσεις με odin, μήπως ξεκολλήσει. Κατόπιν επειδή είναι μεγάλη αναβάθμιση, καλό είναι να κανεις μια επαναφορά ώστε να κάτσει καλύτερα η νέα έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι ακόμα στην εγγύηση. Το odin θα γράψει στο knox;

 

Ουτε στη Samsung δεν ηταν ξεκαθαροι.

Ειπαν οτι το τηλεφωνο μετα την επαναφορα ξαναπηρε το Ιταλικο software.

Μα τους λεω οι εφαρμογες που περασαν μετα την επαναφορα δεν ειχαν σχεση με αυτα που ειχε το τηλεφωνο σαν Ιταλικο,

συν οτι πήρε και το ραδιόφωνο κανονικά.

(Η χαζομαρα η δικη μου ηταν που δεν τσεκαρα την εκδοση που πηρε απο τον αριθμο της)

 

Ξαναρωταω, μηπως μετα το περασμα του back up μεσω smart switch εγινε κατι;

Η απαντηση ηταν οχι, το smart switch δεν επηρεάζει το software της συσκευης.

 

Και τι κανουμε "βρε παιδια" ρωταω;

Φερ'το να σου κάνουμε εμεις επαναφορά ή κανε το μόνος σου και βλεπουμε!!!!!!!!!!

♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι ότι με μια επαναφορά εργοστασιακών θα στρώσει. To Odin δεν γράφει τον knox.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A50
  • 2 months later...

Τελευταία από το πουθενά το τηλέφωνο έχει ξεκινήσει να κάνει επανεκκινήσεις.
Το έχει αντιμετωπίσει άλλος;

Έχω κάνει όλα τα γνωστά tricks, recovery clear cache μέχρι και format, πάντα 2,3 ημέρες μετά ξεκινάει πάλι τα ίδια. Κάποια ιδέα;

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με σπασμένη οθόνη που δεν φαίνεται τίποτα πώς μπορώ να πάρω ότι έχει μεσα το τηλέφωνο χωρίς να προσπαθώ στην τύχη να πατήσω τα κουμπιά για την επιλογή usb εξουσιοδότηση κλπ?

για οθόνη που να κοιτάξω ..αν αξίζει βέβαια και δεν ζητάνε για αγορά και τοποθέτηση οσο κοστίζει το τηλ ολόκληρο?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λόγω αγοράς άλλου κινητού, η σύζυγος το είχε βάλει στην άκρη.

Το άνοιξα, (έχει android 9 ακόμη) πάτησα software update μου λέει έχει την τελευταία ενημερωμένη!!(??)

Δεν είναι λογικό. Πως μπορώ να το αναβαθμίσω εναλλακτικά όταν μου λέει ότι εχω τη τελευταία έκδοση?

Ευχαριστώ

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, babill2004 said:

Λόγω αγοράς άλλου κινητού, η σύζυγος το είχε βάλει στην άκρη.

Το άνοιξα, (έχει android 9 ακόμη) πάτησα software update μου λέει έχει την τελευταία ενημερωμένη!!(??)

Δεν είναι λογικό. Πως μπορώ να το αναβαθμίσω εναλλακτικά όταν μου λέει ότι εχω τη τελευταία έκδοση?

Ευχαριστώ

Δες ποια ειναι η τελευταια επισημη  android 11 εκδοση για σενα και φλασαρε με Odin --->>>  https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-a50/firmware/

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Τελευταία από το πουθενά το τηλέφωνο έχει ξεκινήσει να κάνει επανεκκινήσεις.
Το έχει αντιμετωπίσει άλλος;

Έχω κάνει όλα τα γνωστά tricks, recovery clear cache μέχρι και format, πάντα 2,3 ημέρες μετά ξεκινάει πάλι τα ίδια. Κάποια ιδέα;

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Τελικά Smartec και αλλαγή μητρικής...

Να σας ρωτήσω μετά το τελευταίο update, έχει δοκιμάσει κανείς να μπει σε recovery mode;

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...