Jump to content

Samsung Galaxy A50


vadergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια οι φωτογραφιες το βραδυ εχουν αρκετο θορυβο?

 

Ναι δεν ειναι και το δυνατο του σημειο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Νεο update, Security patch level: July 01/07/2019

 

· The stability of Camera has been improved

· Camera picture quality has been improved.

· Wi-Fi connectivity and stability have been improved.

· The security of your device has been improved.

· Other stabiliser codes are applied.

 

http://doc.samsungmobile.com/SM-A505FN/TPH/doc.html

 

Το fingerprint scanner επιτέλους είναι αξιόπιστο και με ικανοποιητική ταχύτητα ( Advance features -> Reduce animations -> Toggle On ). Αλλά έχω την αίσθηση ότι εμαφνίζει μικροκολλήματα κατά τη χρήση μετά το update η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Νεο update, Security patch level: July 01/07/2019

 

· The stability of Camera has been improved

· Camera picture quality has been improved.

· Wi-Fi connectivity and stability have been improved.

· The security of your device has been improved.

· Other stabiliser codes are applied.

 

http://doc.samsungmobile.com/SM-A505FN/TPH/doc.html

 

Το fingerprint scanner επιτέλους είναι αξιόπιστο και με ικανοποιητική ταχύτητα ( Advance features -> Reduce animations -> Toggle On ). Αλλά έχω την αίσθηση ότι εμαφνίζει μικροκολλήματα κατά τη χρήση μετά το update η συσκευή.

Να υποθεσω οτι εκανες και μια 2η επανεκινηση.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σηκώθηκα το πρωί και είχε ειδοποίηση για το update. Μετά έκανα επιπλεον restart και shut down, καθάρισα το cache με το device care της συσκευής. Βράδυ πλέον δε παρατηρώ κάτι , επανήλθε .
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.. Έρχομαι από το thread του samsung a40.. Διαφοροι χρηστες αναφερουν το παρακάτω προβλημα και επειδη το λογισμικό της σειράς Α είναι παρόμοια σε όλες τις συσκευές θα ήθελα να ρωτήσω αν ισχύει και σε αυτό το μοντέλο και αν ναι αν υπάρχει κάποια λύση:

 

"Aντιμετωπίζω τα εξής σοβαρά προβλήματα τουλάχιστον για μένα που το χρησιμοποιώ για κλήσεις στη δουλειά μου.

 

1) ο αισθητήρας της συσκευής πολλες φορες δεν λειτουργεί , και οταν την απομακρύνω απο το αυτι μου στο τέλος της κλήσης, βλέπω μαύρο.

 

2) στην εισερχόμενη κλήση αφού χτυπήσει 2-3 φορές μετα παίρνει μπροστά η οθόνη και μου δείχνει φως. Καθυστερεί υπέρμετρα. Επίσης όταν μιλάω πατιούνται διάφορα μόνα τους."

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.. Έρχομαι από το thread του samsung a40.. Διαφοροι χρηστες αναφερουν το παρακάτω προβλημα και επειδη το λογισμικό της σειράς Α είναι παρόμοια σε όλες τις συσκευές θα ήθελα να ρωτήσω αν ισχύει και σε αυτό το μοντέλο και αν ναι αν υπάρχει κάποια λύση:

 

"Aντιμετωπίζω τα εξής σοβαρά προβλήματα τουλάχιστον για μένα που το χρησιμοποιώ για κλήσεις στη δουλειά μου.

 

1) ο αισθητήρας της συσκευής πολλες φορες δεν λειτουργεί , και οταν την απομακρύνω απο το αυτι μου στο τέλος της κλήσης, βλέπω μαύρο.

 

2) στην εισερχόμενη κλήση αφού χτυπήσει 2-3 φορές μετα παίρνει μπροστά η οθόνη και μου δείχνει φως. Καθυστερεί υπέρμετρα. Επίσης όταν μιλάω πατιούνται διάφορα μόνα τους."

 

 

αυτα που αναφερεις αφορουν μονο το Α40 . καποιοι αναφερουν σε ξενα site οτι δεν εχει αισθητηρα proximity και αυτον τον ρολο τον παιζει η selfie καμερα στις κλησεις.και προφανως δεν δουλευει σωστα το κολπο.

 

αν ισχυει αυτη φημη, γιατι στο gsm arena αναφερει οτι εχει proximity

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.. Έρχομαι από το thread του samsung a40.. Διαφοροι χρηστες αναφερουν το παρακάτω προβλημα και επειδη το λογισμικό της σειράς Α είναι παρόμοια σε όλες τις συσκευές θα ήθελα να ρωτήσω αν ισχύει και σε αυτό το μοντέλο και αν ναι αν υπάρχει κάποια λύση:

 

"Aντιμετωπίζω τα εξής σοβαρά προβλήματα τουλάχιστον για μένα που το χρησιμοποιώ για κλήσεις στη δουλειά μου.

 

1) ο αισθητήρας της συσκευής πολλες φορες δεν λειτουργεί , και οταν την απομακρύνω απο το αυτι μου στο τέλος της κλήσης, βλέπω μαύρο.

 

2) στην εισερχόμενη κλήση αφού χτυπήσει 2-3 φορές μετα παίρνει μπροστά η οθόνη και μου δείχνει φως. Καθυστερεί υπέρμετρα. Επίσης όταν μιλάω πατιούνται διάφορα μόνα τους."

 

Eπιβεβαιωνω το #2. Δεν ξέρω αν έχει ρόλο οτι εχω ενεργο το Always On Display, αλλα ναι, οταν έχω εισερχόμενη αργεί να ανάψει η οθόνη 1-2 δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Πήρε η σύζυγος το A50, σε σχέση με το Redmi note 7 μου, θεωρώ το Samsung σε όλα ανώτερο εκτός από την κάμερα, μιλάμε παιδιά τί μαύρο χάλι είναι τούτο; Τί πιξέλιασμα και noise reduction στο θεό; Τί αλλοίωση προσώπου; Μιλάω για stock καταστάσεις και σε συνθήκες καλού φωτισμού
Link to comment
Share on other sites

Πήρε η σύζυγος το A50, σε σχέση με το Redmi note 7 μου, θεωρώ το Samsung σε όλα ανώτερο εκτός από την κάμερα, μιλάμε παιδιά τί μαύρο χάλι είναι τούτο; Τί πιξέλιασμα και noise reduction στο θεό; Τί αλλοίωση προσώπου; Μιλάω για stock καταστάσεις και σε συνθήκες καλού φωτισμού
gcam παίρνει το a50 εύκολα;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

gcam παίρνει το a50 εύκολα;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το κινητο παιρνει την gcam χωρις root

Link to comment
Share on other sites

Πήρε η σύζυγος το A50, σε σχέση με το Redmi note 7 μου, θεωρώ το Samsung σε όλα ανώτερο εκτός από την κάμερα, μιλάμε παιδιά τί μαύρο χάλι είναι τούτο; Τί πιξέλιασμα και noise reduction στο θεό; Τί αλλοίωση προσώπου; Μιλάω για stock καταστάσεις και σε συνθήκες καλού φωτισμού

Που να δεις σε χαμηλό φωτισμό χαλί...Πολύ ωραία οθόνη το Α50,αλλά θεωρώ το Μοναδικό ατού του έναντι των Νότε...Ήχος και κάμερα χαλιά...οι λόγοι που δεν το πήρα(Δακτυλικό δεν με ενδιαφέρει)...πριν από λίγες ημέρες δίπλα δίπλα με open camera στο Νότε 6 pro που έχω και με Α50 φίλου, τραβήξαμε βίντεο σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού,χάλι μαύρο το Α50, εκτός του ότι το focus έχανε συνέχεια, δεν έβλεπες την τύφλα σου, όταν το 6αρι δεν έκανε κιχ η εστίαση και η φωτεινότητα στο θεό...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.. Έρχομαι από το thread του samsung a40.. Διαφοροι χρηστες αναφερουν το παρακάτω προβλημα και επειδη το λογισμικό της σειράς Α είναι παρόμοια σε όλες τις συσκευές θα ήθελα να ρωτήσω αν ισχύει και σε αυτό το μοντέλο και αν ναι αν υπάρχει κάποια λύση:

 

"Aντιμετωπίζω τα εξής σοβαρά προβλήματα τουλάχιστον για μένα που το χρησιμοποιώ για κλήσεις στη δουλειά μου.

 

1) ο αισθητήρας της συσκευής πολλες φορες δεν λειτουργεί , και οταν την απομακρύνω απο το αυτι μου στο τέλος της κλήσης, βλέπω μαύρο.

 

2) στην εισερχόμενη κλήση αφού χτυπήσει 2-3 φορές μετα παίρνει μπροστά η οθόνη και μου δείχνει φως. Καθυστερεί υπέρμετρα. Επίσης όταν μιλάω πατιούνται διάφορα μόνα τους."

 

Επιβεβαιώνω κι εγώ το #2

Link to comment
Share on other sites

Κάντε software update, βγήκε το Aug 1 update με πολυ γρηγορότερο αποτύπωμα.

Μόλις ολοκληρωθεί θα βγάλει ειδοποίηση να ξαναπεράσετε τα αποτυπώματα.

Link to comment
Share on other sites

Κάντε software update, βγήκε το Aug 1 update με πολυ γρηγορότερο αποτύπωμα.

Μόλις ολοκληρωθεί θα βγάλει ειδοποίηση να ξαναπεράσετε τα αποτυπώματα.

 

Επιβεβαιώνω! Το έκανα εχθές βράδυ και το δακτυλικο δουλεύει σχεδόν ακαριαία.. Μεγάλη βελτίωση. Όπως ειπώθηκε θα σας ζητήσει να σβήσετε και περάσετε ξανά τα αποτυπώματα. Τα οποία επίσης τα καταγραφεί πολύ πιο γρήγορα και εύκολα.

Θετική εξέλιξη.

Edited by tnnik
Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

το κινητο παιρνει την gcam χωρις root
Το gcam από που το κατεβάζω? Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση του Σεπτεμβρίου μπορώ να πω ότι έχουμε επιτέλους σοβαρή βελτίωση στην ταχύτητα του σαρωτή. Αυτό πάντως με την καθυστέρηση στην αφύπνιση της οθόνης κατά την εισερχόμενη κλήση βλέπω να παραμένει...και μου φαίνεται και παραπάνω από 1-2 δευτερόλεπτα πού αναφέρουν κάποιοι.

 

Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται αδιανοητο οτι το δαχτυλικο εξακολουθει και ειναι πιο αργο απο το Α5 (2016) που ειχα! Ειλικρινα δεν ξερω τι αλλο να κανω.. εχω αυξησει την ευαισθησια αφης εχω βγαλει το εφε μεταβασης οθονης αλλα και παλι τα ιδια.... Και δυστυχως η αναγνωριση προσωπου δεν λειτουργει σε απολυτο σκοταδι. Χιλιες φορες να ηταν απο πισω και οχι on screen. Κατα τα αλλα το κινητο για τα λεφτα του τα σπαει! Το μονο αρνητικο ειναι το δαχτυλικο αποτυπωμα
Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται αδιανοητο οτι το δαχτυλικο εξακολουθει και ειναι πιο αργο απο το Α5 (2016) που ειχα! Ειλικρινα δεν ξερω τι αλλο να κανω.. εχω αυξησει την ευαισθησια αφης εχω βγαλει το εφε μεταβασης οθονης αλλα και παλι τα ιδια.... Και δυστυχως η αναγνωριση προσωπου δεν λειτουργει σε απολυτο σκοταδι. Χιλιες φορες να ηταν απο πισω και οχι on screen. Κατα τα αλλα το κινητο για τα λεφτα του τα σπαει! Το μονο αρνητικο ειναι το δαχτυλικο αποτυπωμα

 

Υπάρχει επιλογή στο Face Unlock να βάζει τη φωτεινότητα στο Max οταν εισαι στη Lock Screen για να σε αναγνωρίζει το βράδυ. Τσέκαρε αν ειναι ενεργοποιημένη.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επιλογή στο Face Unlock να βάζει τη φωτεινότητα στο Max οταν εισαι στη Lock Screen για να σε αναγνωρίζει το βράδυ. Τσέκαρε αν ειναι ενεργοποιημένη.

 

Δυστυχώς είναι ενεργοποιημένη και πάλι έχω θέμα. Ας ελπίσουμε για καμιά ακόμα αναβάθμιση μήπως και διορθωθεί. Είναι κρίμα πάντως γιατί σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλό

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι ενεργοποιημένη και πάλι έχω θέμα. Ας ελπίσουμε για καμιά ακόμα αναβάθμιση μήπως και διορθωθεί. Είναι κρίμα πάντως γιατί σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλό

 

Δοκίμασε ανοιχτόχρωμο η λευκό wallpaper στην οθόνη κλειδώματος

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι πολυ καλο για την κατηγορια του κ με τη νεα αναβαθμιση εφτιαξε πολυ κ το δακτυλικο αποτυπωμα. Αυτο που με εκνευριζει αφανταστα ειναι που ανοιγει μονο του στη τσεπη του τζην ενω είναι κλειδωμένο με δακτυλικό αποτύπωμα. :blink::blink::blink: Δε μπορω να καταλαβω πως γινεται κ τελευταία φορά που τσεκαρα δεν ειχε βγαλει δαχτυλα η τσεπη μου. Εχει αλλος τετοιο θεμα;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A50

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...