Jump to content

Samsung Galaxy A50


vadergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω δεν βρηκα τις νεες λειτουργιες που αναγραφονται παραπανω εκτος απο την ταχυτητα του δακτυλικου αποτυπωματος. Αν βεβαια το ξανα περασεις απο πανω δεν θα γινει ;

Έκανα πρώτα την αναβάθμιση και στη συνέχεια πέρασα το δακτυλικό οπότε είναι εκ νέου.

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Οταν κανετε αναβαθμιση και τελειωσει...καντε restart μετα απο κανα 5 λεπτο. αφηστε το ξανα να μπει στο δικτυο σας και ξανα μετα απο κανα 10λεπτo restart. ετσι γινεται καλυτερη αναβαθμιση και εγκατασταση του λογισμικου!

οτι κινητο εχω στο καταστημα (βιτρινας) ετσι το κανω παντα update και το Α50 ετσι το εκανα και οντως εχει διαφορα στο δαχτυλικο!

Link to comment
Share on other sites

 

8. Δεν έχει 4G+ , μέχρι 4G υποστηρίζει και αυτό γιατί δεν έχει κάποιες bands LTE

 

 

 

 

Παίζει κανονικά 4g+

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επανέρχομαι με νεότερα καθώς δεν μπορούσα να δεχθώ κάποια προβλήματα. Προχώρησα σε hard reset με το γνωστό συνδυασμό Power + Volume ( το erase το έκανα τουλάχιστον τρεις φορές επειδή είμαι υπερβολικός πολλές φορές) και στη συνέχεια ξεκίνησε η διαδικασία setup. Μετά από αυτό έχω να πω τα παρακάτω:

1. Το 4G+ εμφανίστηκε αναπάντεχα! Επίσης το σήμα - στο ίδιο σημείο χωροταξικά με πριν την αναβάθμιση - είναι αισθητά πολύ καλύτερο (+ 2 μπάρες)

2. Το ακουστικό έφτιαξε, ακούω καθαρά όπως με την προηγούμενη συσκευή μου.

3. Κάτι μικρό lags στο UI εξαφανίστηκαν, το τηλέφωνο είναι πλέον γρήγορο.

4. Μικρό αποσυνδέσεις στο BT handsfree ( ακούω πολύ μουσική με ασύρματα ακουστικά) εξαφανίστηκαν

5. Το δακτυλικό αποτύπωμα δεν το δοκίμασα ακόμα, μόλις έχω νεότερα θα ενημερώσω.

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Επειδή με ενδιαφέρει η συσκευή! Σε σκρουτζομαγαζα υπάρχει η έκδοση με NFC; αν κάποιος θέλει ας μου στείλει pm από που το πήρε κ να έχει πράγματι nfc... Επίσης μετά το update λύθηκαν κάποια μικρό θέματα με ηχείο - δακτυλ.αποτυπωμα?
Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Επειδή με ενδιαφέρει η συσκευή! Σε σκρουτζομαγαζα υπάρχει η έκδοση με NFC; αν κάποιος θέλει ας μου στείλει pm από που το πήρε κ να έχει πράγματι nfc... Επίσης μετά το update λύθηκαν κάποια μικρό θέματα με ηχείο - δακτυλ.αποτυπωμα?

Με το update βελτιώθηκε το fingerprint reader αλλά συνεχίζει να βγάζει σφάλματα απλά με μικρότερη συχνότητα. Επίσης είναι αργό στην αναγνώριση σε σύγκριση με το home button του Α3 (2017) που είχα πριν, ελπίζουμε να το βελτιώσουν περισσότερο σε μελλοντικά updates.

Θα σου στείλω pm για το κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Με το update βελτιώθηκε το fingerprint reader αλλά συνεχίζει να βγάζει σφάλματα απλά με μικρότερη συχνότητα. Επίσης είναι αργό στην αναγνώριση σε σύγκριση με το home button του Α3 (2017) που είχα πριν, ελπίζουμε να το βελτιώσουν περισσότερο σε μελλοντικά updates.

Θα σου στείλω pm για το κατάστημα.

+1 ιδιαίτερα αν έχεις πιάσει τίποτα υγρό πιο πριν σου βγάζει το λάδι για να σε αναγνωρίσει.

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και γω σήμερα το κινητό και το περιμένω αύριο.Τωρινή μου συσκευή Meizu m6 note και J5 2016,φαν των super amoled και γενικά της εταιρίας.Προσπαθησα να πάω στο S9-S10 κλπ,τα οικονομικά μου δεν το επέτρεψαν,ελπίζω να το χαρώ αυτό.Η αλήθεια είναι ότι χθες το πρωί είχα στα χέρια μου το Redmi Note 7 και σήμερα το πρωί το πούλησα,πρώτη φορά Xiaomi και τελευταία,δεν το συνήθισα ούτε δευτερόλεπτο.Να μη σας κουράζω,το περιμένω αύριο το πρωί και θα σας πω τις εντυπώσεις μου.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Το τηλεφωνο το εχω εδω και πανω απο μηνα. Δυστυχως ομως ειχε προβλημα με το digitizer και συγκεκριμενα πολυ συχνα τα πληκτρα στο κατω μερος πατιοντουσαν απο μονα τους.

Ετσι το τηλεφωνο σταλθηκε στο σερβις και εγινε επισκευη κυκλωματος οπως ανεφεραν. Το τηλεφωνο το εχω στα χερια μου ξανα εδω και μερικες μερες. Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι εκει που πριν το στειλω στο σερβις με αρκετη χρηση το τηλεφωνο στο τελος της ημερας ηταν περιπου στο 40% τωρα ειμαι στο 10%. Με λιγα λογια παρατηρησα αισθητη πτωση στην αυτονομια. Τσεκαρα και εχουν γινει ολες οι αναβαθμισεις. Εχει παρατηρησει καποιος κατι παρομοιο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Το τηλεφωνο το εχω εδω και πανω απο μηνα. Δυστυχως ομως ειχε προβλημα με το digitizer και συγκεκριμενα πολυ συχνα τα πληκτρα στο κατω μερος πατιοντουσαν απο μονα τους.

Ετσι το τηλεφωνο σταλθηκε στο σερβις και εγινε επισκευη κυκλωματος οπως ανεφεραν. Το τηλεφωνο το εχω στα χερια μου ξανα εδω και μερικες μερες. Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι εκει που πριν το στειλω στο σερβις με αρκετη χρηση το τηλεφωνο στο τελος της ημερας ηταν περιπου στο 40% τωρα ειμαι στο 10%. Με λιγα λογια παρατηρησα αισθητη πτωση στην αυτονομια. Τσεκαρα και εχουν γινει ολες οι αναβαθμισεις. Εχει παρατηρησει καποιος κατι παρομοιο?

 

κανε παλι εργοστασιακες ρυθμισεις φιλε μου μπας και δεν εκατσε κατι καλα δεν ειναι κακο καντο και εαν παλι εχεις πολυ πτωση ππηγιανε το παλι service και πες τους το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Εχω την συσκευη για 10 ημερες περιπου.

Γενικα πολυ μαζεμενες διαστασεις και πολυ καλη η αισθηση που σου αφηνει οταν το κρατας,δεν γλυστρα,και θυμιζει ακριβότερες συσκευες.

Οθονη,εξαιρετικης ποιοττητας και χορταστικη σαν μεγεθος,πολυ καλα τα χρωματα η φωτεινοτητα,ακομα και στο φως του Ηλιου.

Ποιοτητα κατασκευης στα γνωστα πλαισια της εταιριας,κανενας τριγμος πουθενα,και το πισω μερος παιζει πολυ με τα οπτικα εφε.....

Ηχος απο το ηχειο πολυ δυνατος σε σημειο να το πας πολυ χαμηλα για να μην ενοχλεις,αλλα οχι τοσο καθαρος στο τερμα του.Ζεις μια χαρα με αυτο.

Σηματα απο κεραιες- gps-συνδεσημοτητα κανενα προβλημα πουθενα,ακομα και σε δυσκολα σημεια.

Το δε gps αρτιο δοκιμαστηκε με το igo.

Μια χαρα και το ραδιόφωνο οσο και το nfc.

Σε αριστο σταδιο και η συνομιλίες απο το ακουστικο-μικροφωνο.Aκουω με ακουν πεντακαθαρα.

Το δαχτυλικο αποτυπωμα τωρα θελει λιγη δουλεια ακομα στο θεμα ταχυτητας,στο επομενο update θα ειναι οκ.

Οπτικο ξεκλειδωμα συσκευης πολυ καλο ακομα και στο σκοταδι.

Μπαταρια ανετα 1,5 μερα για ανθρώπινη χρηση.Φορτιζει και πολυ γρηγορα μαλιστα.Βεβαια παιχνιδακια δεν παιζω...

Να πω οτι και ο ηχος απο το 3,5ρι τζακ ειναι πεντακαθαρος και πολυ δυνατος και αυτος.

 

 

Οτι θελετε ρωτατε,θα το εχω για δοκιμη λιγες μερες ακομα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

κανε παλι εργοστασιακες ρυθμισεις φιλε μου μπας και δεν εκατσε κατι καλα δεν ειναι κακο καντο και εαν παλι εχεις πολυ πτωση ππηγιανε το παλι service και πες τους το προβλημα

Ναι αυτό το έχω σαν ύστατη επιλογή μια και θέλω αρκετή ώρα για την επαναφορά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Επειδή με ενδιαφέρει η συσκευή! Σε σκρουτζομαγαζα υπάρχει η έκδοση με NFC; αν κάποιος θέλει ας μου στείλει pm από που το πήρε κ να έχει πράγματι nfc... Επίσης μετά το update λύθηκαν κάποια μικρό θέματα με ηχείο - δακτυλ.αποτυπωμα?

 

Επειδή κ εμένα με ενδιαφέρει η αγορά του από σκρουτζομαγαζο και απάντηση στα email δεν μου δίνουν για το ακριβές μοντέλο της συσκευής ( έτσι ώστε να επιβεβαιώσω αν είναι αυτό με το NFC), όποιος έχει αγοράσει ήδη ας μας ενημερώσει με pm.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κ εμένα με ενδιαφέρει η αγορά του από σκρουτζομαγαζο και απάντηση στα email δεν μου δίνουν για το ακριβές μοντέλο της συσκευής ( έτσι ώστε να επιβεβαιώσω αν είναι αυτό με το NFC), όποιος έχει αγοράσει ήδη ας μας ενημερώσει με pm.

Εγώ πριν ένα μήνα που είχα πάρει ένα Α50 απο globalw.gr είχε κανονικά NFC και ήταν Poland (XEO).

Link to comment
Share on other sites

Αποψη μου παντα,οσο μπορειται αποφεύγεται τα αυτα τα καταστηματα,υπαρχει θεμα και δεν τα καλυπτη πλεον η εταιρια,ακομα και τα ευροπαικα μοντελα.Με Γερμανικο s10+ δεν το καλυψαν σε προβλημα στην πλακετα,εγινε ολοκληρη βαβουρα σχετικα....Βρισκοντας την γνωστη δικαιολογια της υγρασιας....

Εννοειται οτι η συσκευη δεν ειχε τετοιο θεμα,αλλα εαν το ανοιξουν αντε να βγαλεις ακρη....

Βεβαια δικα σας τα χρηματα,δικο σας και το ρισκο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ένα δίκιο το έχεις απόλυτα απλά για πιο φτηνά το βρίσκεις σε αυτά τα μαγαζιά αλλά άμα σου τύχει πρόβλημα όντως μπλέκεις, έτσι είναι δυστυχώς
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και γω πριν λίγη ώρα και τώρα το στήνω.Μπηκα στις επιλογές προγραμματιστη και έβαλα τα animations κατά σειρά (0.5x,0,5x,Off για το τελευταίο δεν θυμάμαι σίγουρα αν θέλει off) για πιο γρήγορη πλοήγηση.Τσιμπησε μια ζεστουλα πίσω αλλά από όσο θυμάμαι και το Α8 μου το είχα κάνει την πρώτη φορά.Κατα τ άλλα περιμένω να κατεβάση την πρόσφατη ενημέρωση και ότι άλλο έχει.Πρέπει να προσέξω ή να κοιτάξω κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και γω πριν λίγη ώρα και τώρα το στήνω.Μπηκα στις επιλογές προγραμματιστη και έβαλα τα animations κατά σειρά (0.5x,0,5x,Off για το τελευταίο δεν θυμάμαι σίγουρα αν θέλει off) για πιο γρήγορη πλοήγηση.Τσιμπησε μια ζεστουλα πίσω αλλά από όσο θυμάμαι και το Α8 μου το είχα κάνει την πρώτη φορά.Κατα τ άλλα περιμένω να κατεβάση την πρόσφατη ενημέρωση και ότι άλλο έχει.Πρέπει να προσέξω ή να κοιτάξω κάτι άλλο;

Τιποτα μην προσεξεις.

Να το χαρης και μονο.....η οθονη του ολα τα λεφτα.

Και βγαζει και αξιοπρεπεστατες φωτο απο οτι βλεπω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στο XDA δεν βλέπω και πολύ κίνηση.

Το κινητό είναι μια χαρά σε όλα του, με εξαίρεση το αποτύπωμα (αισχρό).

Για τα λεφτά του ΟΚ (αν και το πήρα δωρεάν ως εταιρικό )

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στο XDA δεν βλέπω και πολύ κίνηση.

Το κινητό είναι μια χαρά σε όλα του, με εξαίρεση το αποτύπωμα (αισχρό).

Για τα λεφτά του ΟΚ (αν και το πήρα δωρεάν ως εταιρικό )

Τι σου κανει?

Σε αυτο που εχω και το αποτύπωμα και το ξεκλείδωμα με το πρόσωπο δουλεύει καλα.

Οντως για τα χρηματα που ζητα ειναι πολυ καλο.

Και ειδικά στο θέμα ποιότητα οθόνης άριστο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα μου ξεκλειδώνει μέσα στην τσέπη έχοντας τρόπο ξεκλειδώματος το δαχτυλικό αποτύπωμα. Πώς γίνεται αυτό δεν καταλαβαίνω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα μου ξεκλειδώνει μέσα στην τσέπη έχοντας τρόπο ξεκλειδώματος το δαχτυλικό αποτύπωμα. Πώς γίνεται αυτό δεν καταλαβαίνω.

Οσες φορες και να το δοκιμασα τωρα δεν......ουτε στο τσαντακι.

Δεν ξερω τι να σου πω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A50

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...