Jump to content

Samsung Galaxy A50


vadergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aπο σκρουτζ το πηρες?

 

Ναι από το Worldmobile. Κατόπιν παραγγελίας είναι βέβαια αλλά από τις κριτικές βλέπω τηρεί καλούς χρόνους παράδοσης. Βέβαια έπεσα τώρα και στις γιορτές, ελπίζω την άλλη εβδομάδα να το έχω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι από το Worldmobile. Κατόπιν παραγγελίας είναι βέβαια αλλά από τις κριτικές βλέπω τηρεί καλούς χρόνους παράδοσης. Βέβαια έπεσα τώρα και στις γιορτές, ελπίζω την άλλη εβδομάδα να το έχω.

 

Oκ οταν παραλαβεις γραψε ποιο μοντελο και αν εχει nfc

Link to comment
Share on other sites

Επομένως όλα τα DUAL SIM που ξεκινάνε από τα 235€ δεν γίνεται να είναι από ινδία έτσι δεν είναι?

Υπάρχει και η μονόκαρτη έκδοση στο σκρουτζ που ξεκινάει από τα 300+

 

Εγώ πάντως έχω ρίξει παραγγελία και το περιμένω πως και πως :D

 

Οχι δεν ειναι ολα απο ινδια.

Απλα λενε τα αρθρα οτι το 70% των κινητων χωρις NFC ερχοντε απο Ινδια. Τα αλλα ειναι απο πακισταν:lol:

Link to comment
Share on other sites

Oκ οταν παραλαβεις γραψε ποιο μοντελο και αν εχει nfc

 

Το DS στον κωδικό σημαίνει DUAL SIM.Αν στον τίτλο λέει DUAL SIM δεν γίνεται να να μην είναι το Α505FN/DS και να μην έχει NFC. Θες να μας δώσεις ένα λινκ για το οποίο είδες ότι είναι το A505F χωρίς το DS?

 

EDIT: Μπορεί ο φίλος να μας πει που ακριβώς είδε ότι η έκδοση με A505F δεν έχει NFC? Γιατί εγώ εδώ μια χαρά NFC βλέπω

https://www.sammobile.com/devices/galaxy-a50/specs/SM-A505F/

 

Όπως είπα λοιπόν η μοναδική διαφορά είναι ότι το ένα είναι DUAL SIM και το άλλο όχι. Επίσης από ότι ξέρω και από προηγούμενα Samsung, τα μονόκαρτα του σκρουτζ που είναι και ακριβότερα από τα δίκαρτα, δεν προορίζονται για την ευρωπαική αγορά και γι αυτο το λόγο έχω την εντύπωση ότι δεν καλύπτονται και απο επίσημη εγγύηση(service) στην Ελλάδα παραμόνο από την εγγύηση του καταστήματος. Για τα δίκαρτα που είναι και ευρωπαικά καλύπτονται από το επίσημο σέρβις.

Edited by Petran91
Link to comment
Share on other sites

Το DS στον κωδικό σημαίνει DUAL SIM.Αν στον τίτλο λέει DUAL SIM δεν γίνεται να να μην είναι το Α505FN/DS και να μην έχει NFC. Θες να μας δώσεις ένα λινκ για το οποίο είδες ότι είναι το A505F χωρίς το DS?

 

EDIT: Μπορεί ο φίλος να μας πει που ακριβώς είδε ότι η έκδοση με A505F δεν έχει NFC? Γιατί εγώ εδώ μια χαρά NFC βλέπω

https://www.sammobile.com/devices/galaxy-a50/specs/SM-A505F/

 

Όπως είπα λοιπόν η μοναδική διαφορά είναι ότι το ένα είναι DUAL SIM και το άλλο όχι. Επίσης από ότι ξέρω και από προηγούμενα Samsung, τα μονόκαρτα του σκρουτζ που είναι και ακριβότερα από τα δίκαρτα, δεν προορίζονται για την ευρωπαική αγορά και γι αυτο το λόγο έχω την εντύπωση ότι δεν καλύπτονται και απο επίσημη εγγύηση(service) στην Ελλάδα παραμόνο από την εγγύηση του καταστήματος. Για τα δίκαρτα που είναι και ευρωπαικά καλύπτονται από το επίσημο σέρβις.

 

Εαν ψαξεις την διαφορα μεταξυ των 2 μοντελων θα δεις οτι ολα τα ξενα forum αναφερουν οτι το γραμμα Ν ειναι απο το NFC. Μαλιστα γραφουν οτι μονο τα global (δηλαδη τα FN) εχουν NFC.

Εαν βρηκες κατι το διαφορετικο πες μου να σβησω το δικο μου ωστε να μην εχουμε παραπληροφοριση:):)

 

 

Καλη ανασταση σε ολο το Forum να εχετε σημερα!:):)

Edited by sc1ent1st
Link to comment
Share on other sites

Το DS στον κωδικό σημαίνει DUAL SIM.Αν στον τίτλο λέει DUAL SIM δεν γίνεται να να μην είναι το Α505FN/DS και να μην έχει NFC. Θες να μας δώσεις ένα λινκ για το οποίο είδες ότι είναι το A505F χωρίς το DS?

 

EDIT: Μπορεί ο φίλος να μας πει που ακριβώς είδε ότι η έκδοση με A505F δεν έχει NFC? Γιατί εγώ εδώ μια χαρά NFC βλέπω

https://www.sammobile.com/devices/galaxy-a50/specs/SM-A505F/

 

Όπως είπα λοιπόν η μοναδική διαφορά είναι ότι το ένα είναι DUAL SIM και το άλλο όχι. Επίσης από ότι ξέρω και από προηγούμενα Samsung, τα μονόκαρτα του σκρουτζ που είναι και ακριβότερα από τα δίκαρτα, δεν προορίζονται για την ευρωπαική αγορά και γι αυτο το λόγο έχω την εντύπωση ότι δεν καλύπτονται και απο επίσημη εγγύηση(service) στην Ελλάδα παραμόνο από την εγγύηση του καταστήματος. Για τα δίκαρτα που είναι και ευρωπαικά καλύπτονται από το επίσημο σέρβις.

 

Αν κοιταξεις λεει Επιπρόσθετα χαρακτηριστικά

Bixby, Samsung Pay (NFC) και αν πας παρακατω λεει συνδεσιμοτητα ΝFC OXI καπου μας μπερδευει αυτο ειδα το λεει καθαρα κοιταξε στην συνδεσιμοτητα

Edited by gilera1973
Link to comment
Share on other sites

έχει notification led η συσκευή;

 

Καλημερα οχι δεν εχει.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος tempered glass?

Θα το πάρω αύριο για την σύζυγο και δεν θέλω να το αφήσω.......απροστάτευτο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος tempered glass?

Θα το πάρω αύριο για την σύζυγο και δεν θέλω να το αφήσω.......απροστάτευτο.

Νομιζω οτι δεν λειτουργει το δαχτυλικο αποτυπωμα με το τζαμακι

Link to comment
Share on other sites

Ναι, για αυτό ρωτάω μήπως έχει δοκιμάσει κάποιος και να λειτουργεί με κάποιο συγκεκριμένο.

Αλλά βέβαια είναι πολύ φρέσκια συσκευή ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Το δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει μια χαρά με tempered glass φτάνει να είναι καλή ποιότητα. Εχθές είχε αναβάθμιση που διορθώνει το lag με το αποτύπωμα. Tempered glasses έχει
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χριστός Ανέστη. Έχει μεταφερθεί αλλού η κουβέντα?

 

 

Εδω:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7831349#post7831349

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

έχει notification led η συσκευή;

 

Βάλε την εφαρμογή NoLed. Σούπερ για τις amoled οθόνες. Σου βγάζει floating ειδοποιήσεις απ΄ότι γουστάρεις με πολλές customized επιλογές.

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Χριστός Ανέστη. Έχετε βάλει την gcam? Ή μπαταρία πόσο διαρκεί? Δεδομένου ότι τρέχω με armband και ιδρώνω υπάρχει περίπτωση να εχω προβλήματα? Edited by jpk_chios
Link to comment
Share on other sites

Το δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει μια χαρά με tempered glass φτάνει να είναι καλή ποιότητα. Εχθές είχε αναβάθμιση που διορθώνει το lag με το αποτύπωμα. Tempered glasses έχει
Χρησιμοποιείς κάποιο συγκεκριμένο ή απλά από αναφορές;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτόν το καιρό βρίσκομαι Ινδία, εδώ οι επιλογές είναι πάρα πολλές απλά κοίταξα να είναι 9D και τίποτα άλλο. Έχεις λάβει την αναβάθμιση των 666 ΜΒ?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Προχθές το πήρα μεταχειρισμένο 5 ημερών. Είχε κάνει όλες τις αναβαθμίσεις οπότε λογικά έχει γίνει και αυτή που λες.

Πάντως ένα τζαμακι που πήρα από το mythiki όχι full cover με μαύρα πλαίσια, έκατσε μια χαρά και δουλεύει απροβλημάτιστα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Γνωρίζει κάποιος αν στην έκδοση SM-A505F/DS παίζει κανονικά η b20 (800mhz) ?

Έχω κάνει την παραγγελία αλλά επειδή φοβάμαι πως είναι η παραπάνω έκδοση, θα ήθελα να ξέρω αν παίζει η 800άρα ειδάλλως να την ακυρώσω την παραγγελία και να το παραγγείλω απο αλλού! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Η πιο σίγουρη έκδοση για να έχει την 800άρα είνα η SM-A505FN/DS. Δεν γνωρίζω ακριβώς τί συνεπάγεται η έλλειψη του Ν, εκτός κι αν έκανες λάθος. Παρεπιπτόντως μόλις το παρέλαβα και το φορτίζω, με την έκδοση που σου ανέφερα. Καλορίζικο σε όλους!
WOLFGUARD OF ANGBAND
Link to comment
Share on other sites

Η πιο σίγουρη έκδοση για να έχει την 800άρα είνα η SM-A505FN/DS. Δεν γνωρίζω ακριβώς τί συνεπάγεται η έλλειψη του Ν, εκτός κι αν έκανες λάθος. Παρεπιπτόντως μόλις το παρέλαβα και το φορτίζω, με την έκδοση που σου ανέφερα. Καλορίζικο σε όλους!

Απο το gsmarena την είδα αυτή την έκδοση που έγραψα. Η έλλειψη του "Ν" μάλλον συνεπάγεται στο οτι δεν έχει NFC σε σχέση με την SM-A505FN/DS. Απλά εμένα δε με απασχολεί το NFC όσο με απασχολεί η 800αρα. Το πήρες απο μαγαζί του skroutz ή απο γνωστή αλυσίδα στα 300+ euro ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A50

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...