Jump to content

Samsung Galaxy A20e


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρουσιάστηκε:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=476833

 

"Το Galaxy A20e διαθέτει οθόνη 5.8” Infinity-U, για απρόσκοπτη πλοήγηση σε compact σχεδιασμό, για να ικανοποιεί την απαιτητική καθημερινότητα.

 

Εξοπλισμένο με πανίσχυρη μπαταρία 3,000mAh, το A20e επιτρέπει παρακολούθηση ταινιών, gaming, και multitasking ενώ η τεχνολογία ταχείας φόρτισης 15W εγγυάται πως μια σύντομη φόρτιση θα είναι αρκετή για το 100% της μπαταρίας της συσκευής."

https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_a20e-9661.php

Να δούμε τιμή και διαθεσιμότητα.

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Φαίνεται ενδιαφέρον για entry level κινητό

Το έχει πάρει κανείς να μας πει εντυπώαεις ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλημέρα. Το πήρε η μικρή μου ανιψιά. Της το έστησα οπότε το είχα για αρκετή ώρα στα χέρια μου. Τίμια συσκευή για όποιον δεν έχει μεγάλες απαιτήσεις. Δεν είναι και σούπερ γρήγορο αλλά την δουλειά του την κάνει. Καλή οθόνη με καλές γωνίες θέασης. Δεν είναι και amoled αλλά για τα λεφτά του καλή είναι. Από κάμερες μια χαρά ειδικά το βίντεο είναι πολύ καλό με πολύ καλή λεπτομέρεια. Σε γενικές γραμμές το τηλέφωνο κάνει την δουλειά του και είναι οικονομικό.
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζί σου.

Το πήρε η γυναίκα μου σαν αντικαταστάτη του παλιού J5-2016 και είναι μια χαρά για μέση χρήση

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το J5 2017 dual και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Μέσος χρήστης είμαι. Αν άλλαζα τηλέφωνο θα το έπαιρνα γιατί δεν θέλω να δίνω πολλά λεφτά για κινητό. Το μόνο που δεν ξέρω είναι πως τα πάει απο μπαταρία αλλά θα μάθω.
Link to comment
Share on other sites

Της γυναίκας μου με μέση χρήση (όχι σκίσιμο) κρατάει 2 με 2.5 μέρες

Η οθόνη του δεν είναι amoled αλλά είναι πολύ καλή

Edited by bathan

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Αμα θελετε να ειναι πιο γρηγορη η συσκευη σας επειδη το αναφερετε παραπανω πατε στις επιλογες προγραμματιστη θα βρειτε τις τρεις κλιμακες και θα βαλετε τις δυο πρωτες 0.5 την τριτη Off
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αμα θελετε να ειναι πιο γρηγορη η συσκευη σας επειδη το αναφερετε παραπανω πατε στις επιλογες προγραμματιστη θα βρειτε τις τρεις κλιμακες και θα βαλετε τις δυο πρωτες 0.5 την τριτη Off

 

Ενεργοποίησα τις επιλογές Προγραμματιστή αλλά δεν μπορώ να βρω αυτό που λες. Μήπως μπορείς να βοηθήσεις;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις προγραμματιστή προς τα κάτω έχει τρεις επιλογές που λένε "κλίμακα παραθύρων", "κλίμακα κινήσεων" και ένα ακόμα. Εσύ θα αλλάξεις αυτά τα δύο στο 0,5χ.
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις προγραμματιστή προς τα κάτω έχει τρεις επιλογές που λένε "κλίμακα παραθύρων", "κλίμακα κινήσεων" και ένα ακόμα. Εσύ θα αλλάξεις αυτά τα δύο στο 0,5χ.

 

Τις βρήκα και τις άλλαξα. Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Να ρωτήσω σας παρακαλώ.

Το τηλέφωνο είναι dual . Μπορώ να έχω δύο sim και sd κάρτα μαζι;

Επίσης σε dual τηλέφωνο μπορώ να εγκαταστήσω το viber μονο σε έναν αριθμό και δη σε αυτόν που θα δουλεύει με το wi fi;

Τέλος αν έχω ενεργή την μια κάρτα sim δέχομαι κλήσεις στην αλλη;

Ευχαριστώ

Edited by stama
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω σας παρακαλώ.

Το τηλέφωνο είναι dual . Μπορώ να έχω δύο sim και sd κάρτα μαζι;

Επίσης σε dual τηλέφωνο μπορώ να εγκαταστήσω το viber μονο σε έναν αριθμό και δη σε αυτόν που θα δουλεύει με το wi fi;

Τέλος αν έχω ενεργή την μια κάρτα sim δέχομαι κλήσεις στην αλλη;

Ευχαριστώ

 

Αν θυμάμαι καλά σε βίντεο που είδα αν βάλεις 2 σιμ δεν μπορείς να βάλεις κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στο manual δείχνει δύο θεσεις για sim και μια για sd κάρτα.

Στο ερώτημα που έθεσα διαβάζοντας κατάλαβα ότι είναι stand by οπότε αν έχω ενεργή την γραμμή 1 θα δεχτώ κλήση και στην γραμμή 2 εκτός και αν μιλάει η μια γραμμή. Σωστά;

Αυτό με το viber που ρώτησα γίνεται;

Δηλαδή στη sim 1 ορίζω internet και στη σιμ 2 έχω μόνο wi fi αλλά θέλω να βάλω viber μονο στην γραμμή 2 και ας έχουν συνδεθεί με το ίδιο e mail. Γίνεται;

Σορυ αλλά για το 2ο ρωτάει επίμονα η γυναίκα μου

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στο manual δείχνει δύο θεσεις για sim και μια για sd κάρτα.

Στο ερώτημα που έθεσα διαβάζοντας κατάλαβα ότι είναι stand by οπότε αν έχω ενεργή την γραμμή 1 θα δεχτώ κλήση και στην γραμμή 2 εκτός και αν μιλάει η μια γραμμή. Σωστά;

Αυτό με το viber που ρώτησα γίνεται;

Δηλαδή στη sim 1 ορίζω internet και στη σιμ 2 έχω μόνο wi fi αλλά θέλω να βάλω viber μονο στην γραμμή 2 και ας έχουν συνδεθεί με το ίδιο e mail. Γίνεται;

Σορυ αλλά για το 2ο ρωτάει επίμονα η γυναίκα μου

 

Στο πρώτο ερώτημα απάντησες μόνος σου θα δεχθείς κανονικά κλήση. Όσο για το viber γίνεται ανεξάρτητα που έχεις σύνδεση με ίδιο mail. Το viber θα λειτουργεί με τον αριθμό που έγινε ενεργοποίηση δεν έχει κάποια σχέση με τον λογαριασμό Google. Εγώ πχ έχω 2 διαφορετικά νούμερα σε διαφορετικες συσκευές όμως το viber του νούμερου 1 (συσκευή Android) πχ το έχωνα λειτουργεί σε iPhone δηλαδη σε εντελώς άλλη sim.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω. Ειδοποίηση Led έχει κάπου ή συσκευή;

Edited by skiouros20
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Καλησπέρα, αγόρασε η θεία μου αυτό το κινητό και δεν βρίσκω εργοστασιακή εφαρμογή μουσικής μέσα.. Ξέρετε αν υπάρχει κάπου για κατέβασμα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κατεβάσεις όποια θέλεις πχ. η pulsar που χρησιμοποιώ εγώ είναι πολύ καλή

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 3 months later...
εχει φιλος ενα A20 και καθε τοσο του χανει την SIM kai μετά απο λίγο μονο του ζητάει PIN , το πηγε για σερβις αλλα δεν βρηκαν κάτι επέστρεψε και κανει τα ιδια , η σιμ ειναι κομμένη αλλα με άλλο τηλ δεν εχει θεμα
Link to comment
Share on other sites

εχει φιλος ενα A20 και καθε τοσο του χανει την SIM kai μετά απο λίγο μονο του ζητάει PIN , το πηγε για σερβις αλλα δεν βρηκαν κάτι επέστρεψε και κανει τα ιδια , η σιμ ειναι κομμένη αλλα με άλλο τηλ δεν εχει θεμα
Να δοκιμάσει με άλλη σιμ, το ότι αλλού δεν το κάνει δεν σημαίνει ότι δεν φταίει η σιμ.

 

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι κομμένη η SIM μπορεί να μην κάνει καλή επαφή

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

εχει φιλος ενα A20 και καθε τοσο του χανει την SIM kai μετά απο λίγο μονο του ζητάει PIN , το πηγε για σερβις αλλα δεν βρηκαν κάτι επέστρεψε και κανει τα ιδια , η σιμ ειναι κομμένη αλλα με άλλο τηλ δεν εχει θεμα
Από εμπειρία μου, το κόψιμο φταίει

 

Και σε μένα το ίδιο έκανε ένα φεγγάρι, και άλλαξα σιμ

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A20e

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...